Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική των Playouts της Super League 1.

19:16
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαμία-ΑΕΛ, η οποία θα διεξαχθεί στο «Αθανάσιος Διάκος» στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των Playouts της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1HD, ενώ ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Λάιου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Οι γηπεδούχοι την περασμένη Δευτέρα (12/4) πήραν σημαντική νίκη (1-2) στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, συμπληρώνοντας μία πεντάδα αγώνων χωρίς ήττα. Βρίσκονται στην 3η θέση της ειδικής βαθμολογίας των Playouts με 30 πόντους. Μάλιστα, αν κερδίσουν τη σημερινή αναμέτρηση θα «κλειδώσουν» και μαθηματικά την παραμονή τους στην κατηγορία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από τρεις νίκες στα τέσσερα πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια τους. Την τελευταία τους την πέτυχαν το προηγούμενο Σάββατο (10/4) επικρατώντας 1-0 επί του Ατρομήτου. Είναι αήττητοι για τρία ματς. Ωστόσο, παραμένουν ακόμη ουραγοί (8οι στην ειδική βαθμολογία), όντας με 23 πόντους στο -1 από τον 7ο Παναιτωλικό και στο -2 από τον 6ο ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Πρόκειται για τις ομάδες με τη μεγαλύτερη συγκομιδή πόντων στα Playouts, έχοντας συγκεντρώσει αμφότερες από εφτά βαθμούς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Βύντρα, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Μπιάρνασον, Ντέλετιτς, Καραμάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Μπέρτος, Τσόσιτς, Μαξιμένκο, Γιακιμόβσκι, Στίφλερ, Κολομπίνο, Μουκαντζό, Νικολιάς, Ακούνια, Ντουρμισάι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Προβυδάκης, Ματζρέκαρ, Παλαβαντισβίλι, Βασιλακάκης, Τιρόνε, Σαραμαντάς, Ρόμανιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σουλούκος, Καρανίκας, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπεν-Χατίρα, Γλυνός, Ζίζιτς, Γκοτζαμανίδης, Πινακάς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Α' Βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς B' Βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Η μεταξύ τους ιστορία: Νίκες Λαμίας: 5 Ισοπαλίες: 3 Νίκες ΑΕΛ: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Με γηπεδούχο τη Λαμία: Νίκες Λαμίας: 2 Ισοπαλίες: 2 Νίκες ΑΕΛ: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Στην κανονική διάρκεια: 24/02/2021: ΑΕΛ – Λαμία 0-1 (41' Αραμπούλι) 10/03/2021: Λαμία – ΑΕΛ 2-1 (34' Αντέτζο, 90' Ντέλετιτς – 45' Επασί) by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Έχει σταματήσει η βροχόπτωση των προηγούμενων ωρών στη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
3' Παράλληλη σέντρα του Μπέρτου, απομακρύνει ο Αντέτζο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
Γρήγορος ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Πιέζει ψηλά η Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
12' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μονοκόμματο σουτ εκτός της περιοχής από τον Στίφλερ, φεύγει μισό μέτρο από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να αναπτυχθούν κυρίως από τη δεξιά τους πλευρά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
14' Εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόβσκι, μπλοκάρει ο Επασί. Υπήρξε επαφή με την μπάλα και από τον Τζανετόπουλο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
19' Βαθιά μπαλιά του Γιακιμόβσκι στην «καρδιά» της περιοχής, απομακρύνει με το κεφάλι ο Τζανετόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Υπέστη τράβηγμα ο Μπιάρνασον. Δεν θα μπορέσει να συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
21' Στη θέση του Μπιάρνασον ο Ρόμανιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
21' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόβσκι, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
23' Φάση για τη Λαμία. Υπέροχο σουτ του Μαρτίνεθ με το εξωτερικό από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, σπουδαία επέμβαση του Νάγκι! by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
28' Ευκαιρία για τη Λαμία. Κοντινό σουτ του Μπεχαράνο, με τον Στίφλερ να παρεμβαίνει σωτήρια διώχνοντας σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Έχει ανεβάσει την πίεσή της η Λαμία, η οποία έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο, πάντα στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
31' Δοκάρι για τη Λαμία! Εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντέλετιτς (από τα 25 μέτρα), με την μπάλα να καταλήγει στη συμβολή των δοκών. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
38' Ωραία ανάπτυξη από πλευράς Λαμίας, ωστόσο το παράλληλο βαθύ γύρισμα του Σκόνδρα δεν βρίσκει σε καλή θέση τον προωθημένο Μαρτίνεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
40' Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά, ο οποίος ανέκοψε -αντικανονικά- αντεπίθεση των γηπεδούχων (φάουλ στον Καραμάνο). by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Ακόμη πέντε λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
45'+2' Νέο δοκάρι για τη Λαμία, πάλι με τον Ντέλετιτς! Σπουδαία επέμβαση του Νάγκι στο σουτ του Ντέλετις, με την μπάλα να βρίσκει και στο δεξί κάθετο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
45'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Αστοχεί με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Καραμάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Με τη Λαμία να είναι ανώτερη, έχουσα και δύο δοκάρια με τον Ντέλετιτς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
20:23
20:35
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Οι Ζίζιτς και Μπεν-Χατίρα θα περάσουν στις θέσεις των Μουκαντζό και Νικολιά, αντίστοιχα, για την ΑΕΛ. Χωρίς αλλαγές η Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
20:41
49' Κίτρινη κάρτα στον Μαξιμένκο και φάουλ για τη Λαμία σε εξαιρετικό σημείο, λίγα εκατοστά από τη μεγάλη περιοχή της ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
51' Φάση για τη Λαμία. Η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, μετά την εκτέλεση φάουλ από τον Ντέλετιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
55' Ευκαιρία για τη Λαμία. Μακρινό σουτ του Ρόμανιτς με το αριστερό, το οποίο δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
56' Ο Μπεχαράνο βλέπει την κίτρινη κάρτα, καθώς εμπόδισε τη γρήγορη εκτέλεση φάουλ από τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
58' Κίτρινη και στον Κολομπίνο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
61' Ο Μιλοσάβλιεβιτς στη θέση του Κολομπίνο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
61' Φάση για τη Λαμία. Μακρινό διαγώνιο σουτ του Σκόνδρα, πάνω από τα δοκάρια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
69' Ακυρώνεται τέρμα του Ντέλετιτς. Ο μεσοεπιθετικός της Λαμίας ήταν εκτεθειμένος κατά τη βαθιά μεταβίβαση προς το μέρος του. Σωστή η απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
72' Ο Πινακάς στη θέση του Στίφλερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
74' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς, ο οποίος σταμάτησε με το χέρι την αντεπίθεση της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
78' Κίτρινη κάρτα και στον Ζίζιτς. Η 5η σε παίκτη της ΑΕΛ. Από την πλευρά της Λαμίας έχει «κιτρινιστεί» μόνο ο Μπεχαράνο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
79' Φάση για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
21:12
Διαμαρτυρίες από τον Αλέξη Κούγια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
13(4)-4(2) οι τελικές στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
Ακόμα εφτά λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
83' Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
85' Φάση για την ΑΕΛ. Εξαιρετικό διώξιμο του Επασί στην κεφαλιά του Τσόσιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
88' Καρανίκας αντί Μπέρτου και Βασιλακάκης αντί Ντέλετιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Τέλος στο παιχνίδι. Χωρίς σκορ ολοκληρώνεται το ματς, με τη Λαμία να έχει δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο με τον Ντέλετιτς. Η ΑΕΛ ανεβαίνει στους 24 βαθμούς, όσους έχει και ο 13ος Παναιτωλικός (υπερτερούν οι Αγρινιώτες στη μεταξύ τους ισοβαθμία). Στους 25 ο 12ος ΟΦΗ, με τη Λαμία να έχει 31 πόντους. by Μανώλης Μουσουράκης