Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης.

16:33
Kαλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στον Αστέρα Τρίπολης για την 5η αγωνιστική των playoffs της Σούπερ Λίγκας. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
O Ολυμπιακός έχει κατακτήσει και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή, πλέον είναι πιο... χαλαρός και έχει την ευκαιρία να κάνει μπόλικες δοκιμές ο Πέδρο Μαρτίνς. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Κάτι που εν μέρει φάνηκε και την περασμένη αγωνιστική που ο Ολυμπιακός ήταν εν μέρει αδιάφορος στην Τούμπα και ηττήθηκε με 2-0 από τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
Την ίδια ώρα, ο Αστέρας Τρίπολης έχει μείνει αρκετά πίσω στη μάχη της τετράδας, αλλά είναι αξιοπρεπέστατος και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
O Ολυμπιακός είχε νικήσει στα έξι προηγούμενα για το πρωτάθλημα, κατακτώντας μαθηματικά το πρωτάθλημα με την τελευταία νίκη επί του Παναθηναϊκού. Δεν σκόραρε στην Τούμπα για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Ολυμπιακός έχει μια μόνο απώλεια στην έδρα του, την ισοπαλία με τον Άρη στην κανονική περίοδο, που ήλθε με γκολ του Κώστα Μήτρογλου στο 83’ του αγώνα. Έχει κερδίσει τα υπόλοιπα 14 παιχνίδια στο πρωτάθλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Ο Αστέρας Τρίπολης παίζει δεύτερο στη σειρά παιχνίδι εκτός έδρας, ενώ είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει κάνει ακόμα νίκη στα playoffs. Δεν έχει νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια, δύο στην κανονική διάρκεια και τέσσερα στα Playoffs. Έχει τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες σε αυτά. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
20-5-3 η μεταξύ τους παράδοση. Στο 12-2-0 η παράδοση με τον Ολυμπιακό για γηπεδούχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον - Λαλά, Ρέαμπτσιουκ, Σεμέδο, Αβραάμ - Καμαρά, Τιάγκο Σίλβα, Βαλμπουενά, Βρουσάι - Κάιπερς, Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Εμβιλά, Φορτούνης, Αραμπί, Παπασταθόπουλος, Μασούρας, Ντρέγκερ, Χολέμπας, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Φουλ αλλαγές από τον Πέδρο Μαρτίνς, που δίνει την ευκαιρία σε αρκετούς ποδοσφαιριστές του αλλά και ανάσες σε μερικούς ακόμη... by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Κώτσιρας, Σουάρεθ, Χριστόπουλος, Τασουλής - Μπελόκ, Βαλιέντε - Αλί Μπαμπά, Κρέσπι, Ριέρα - Μπαράλες. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Άλβαρες, Γκόμεθ, Ρούμπεν Γκαρσία, Τιλίκα, Ιγκλέσιας, Πασαλίδης, Τζίμας, Κανελλόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Διαιτητής ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), με βοηθούς τους Βασίλη Νικολακάκη (Λασιθίου), Κωνσταντίνο Νικολαΐδη (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας). Διαιτητής VAR ο Σάντος Βάσκο (Πορτογαλία) και AVAR ο Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας). by Αποστόλης Λιβάνιος
16:57
Σε ένα τέταρτο περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Αστέρα Τρίπολης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
Είσοδος του διαιτητικού τιμ, ακολουθούν Ολυμπιακός και Αστέρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:14
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
Γέμισμα του Βαλμπουενά από φάουλ, διώχνει η άμυνα του Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
5' Πρώτη φάση στο ματς, είναι για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν έκανε το κοντρόλ στο ημικύκλιο, σούταρε με το αριστερό και έδιωξε ο Τσιφτσής.
by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22
Άστοχο σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
11' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Αστέρα, με τον Μπαράλες να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με δυνατό σουτ να βρίσκει τον Κρίστινσον σε ετοιμότητα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
13' Μπλόκαρε ο Τσιφτσής προ του Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
15' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση του Κάιπερς εκτός, περιοχής, συνέκλινε και έπιασε δυνατό σουτ που έδιωξε ο Τσιφτσής σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
18' Επικίνδυνη επίθεση του Ολυμπιακού με κάθετη του Βαλμπουενά στον Λαλά, βγήκε ο Τσιφτσής και του πήρε το άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
20' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ριέρα χόρεψε Σεμέδο και Παπαδόπουλο, με περίτεχνη ενέργεια και πλάσαρε, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω, που έγλυψε το δεξί δοκάρι του Κρίστινσον
17:36
22' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Παπασταθόπουλος αντί του Παπαδόπουλου
17:38
23' Σουτ του Βαλμπουενά, μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
24' Κεφαλιά Χασάν, μπλοκάρει ο Τσιφτσής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
32' Άστοχο σουτ του Κρεσπί από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
33' Πολύ άστοχο σουτ του Σίλβα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
34' Κίτρινη στον Μπαράλες, για φάουλ στον Λαλά. Πρόβλημα και με τον Γάλλο στον Ολυμπιακό.
17:50
Θα συνεχίσει ο Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
37' Μακρινή μπαλιά για τον Αλί Μπαμπά, διάβασε τη φάση ο Κρίστινσον, βγήκε και έδιωξε με τα πόδια. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:55
41' Πλασέ του Ριέρα με το δεξί από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
43' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βρουσάι έστρωσε στον Καμαρά που έπιασε φαλτσαριστό σουτ σχεδόν από το ημικύκλιο και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Τσιφτσή.
17:59
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
45+2' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία σέντρα του Βαλμπουενά από τα αριστερά, μόνος του στην περιοχή ο Χασάν, που αιφνιδιάστηκε και αστόχησε. Η μπάλα έχει βρει και στο χέρι του. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
Ημίχρονο στο Φάληρο! Ολυμπιακός-Αστέρας 0-0. Μέτριο το παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες, που έχουν παραταχθεί με αρκετές αλλαγές, να ψάχνονται αγωνιστικά σε αρκετά μεγάλο διάστημα του παιχνιδιού. Σε ένα φτωχό σχετικά παιχνίδι από πλευράς θεάματος, οι Πειραιώτες είχαν πιο πολλές φάσεις, αλλά η καλύτερη άνηκε στον Αστέρα στο 20'. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με Κάιπερς και Καμαρά, ενώ στις καθυστερήσεις είχε τη δυνατότητα να σκοράρει από κοντά ο Χασάν, ο οποίος πάντως έχει βρει την μπάλα με το χέρι και αν έβρισκε δίχτυα, θα ακυρωνόταν το γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ντρέγκερ αντί Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17
Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα: Τζίμας αντί Μπαράλες, Ιγκλέσιας αντί Βαλιέντε και Γκόμες αντί Ριέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
18:23
52' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Εκτέλεση κόρνερ του Σίλβα, διεκδίκηση της μπάλας ανάμεσα σε Κάιπερς και Σουάρεθ, η μπάλα έφτασε στον Παπασταθόπουλο που βρήκε δίχτυα από κοντά
18:25
18:34
62' Επικίνδυνη κόντρα του Αστέρα. Ο Μπελόκ μοίρασε για τον Τζιμά, αλλά τον σταμάτησε ο Παπασταθόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
18:40
Κάπως πιο καλός ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος. Όχι πως είναι ιδιαίτερα καλό το θέαμα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
70' Ελ Αραμπί αντί Χασάν και Ραντζέλοβιτς αντί Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
78' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κόντρα επίθεση με τον Κάιπερς να μοιράζει στον Ελ Αραμπί που καθυστέρησε και δεν μπόρεσε να απειλήσει, με αποτέλεσμα να στρώσει στον Καμαρά που αστόχησε με το αριστερό από καλή θέση.
18:53
82' Εμβιλά αντί Κάιπερς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
88' Κανελλόπουλος αντί Μπελόκ για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Ολυμπιακός-Αστέρας 1-0. Οι Πειραιώτες πήραν τη νίκη με το γκολ του Παπασταθόπουλου στο 52ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος