Παρακολουθήστε live μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

14:36
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Παναιτωλικό στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής των πλέι άουτ. by www.sport-fm.gr
14:36
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στον Βόλο (1-1), ενώ αγνοούν τη νίκη στα τρία τελευταία παραμένοντας στο +9 από τη ζώνη του υποβιβασμού. by www.sport-fm.gr
14:37
Η ομάδα του Αγρινίου πήρε τεράστια νίκη επί του Απόλλωνα Σμύρνης (1-0) την προηγούμενη αγωνιστική και επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Παραμένει στην τελευταία θέση με 24 πόντους, όσους έχει η 13η ΑΕΛ, και στο -1 από τον δωδέκατο ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
14:40
Στην κανονική διάρκεια το ο ΠΑΣ υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής, μένοντας στη "λευκή" ισοπαλία. Στο άλλο παιχνίδι του δεύτερου γύρου, η ομάδα του Γιαννίκη έφυγε με το τρίποντο από το Αγρίνιο (1-2) και μάλιστα με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Κριζμάν (54') και Κάργα (84'). by www.sport-fm.gr
14:40
14:41
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεζ, Λιάσος, Ελευθεριάδης, Μπρένερ. by www.sport-fm.gr
14:43
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Μανθάτης, Ντάλσιο, Κωνσταντόπουλος, Καρασαλίδης, Εντινγκά, Μπαρμπόσα, Ντίας, Μεντόσα, Ντουάρντε, Βέργος. by www.sport-fm.gr
14:44
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες:
Για τους γηπεδούχους: Χουτεσιώτης, Πανουργιάς, Εραμούσμπε, Νάουμετς, Λώλης, Δούμτσης, Κριζμάν, Γροσδάνης, Παμλίδης.
Για τους φιλοξενούμενους: Μελίσσας, Ματσόλα, Μάλης, Μεντίνα, Αργίμπι, Αρσούρα, Περέιρα, Ταχάρ, Καρέλη. by www.sport-fm.gr
14:45
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ιωάννης Παπαδόπουλος, με βοηθούς την Χρυσούλα Κουρομπύλια και τον Κωνσταντίνο Ψάρρη. Τέταρτος ρέφερι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης. by www.sport-fm.gr
14:46
14:51
14:58
15:00
15:01
1' Στο έδαφος ο Βέργος μετά από χτύπημα που δέχθηκε στην προσπάθεια απομάκρυνσης του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
15:03
2' Ακόμα μία διακοπή, στο έδαφος αυτή τη φορά ο Ντουάρντε που δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο. by www.sport-fm.gr
15:14
14' Προσπαθεί ο Παναιτωλικός να φτιάξει παιχνίδι από πίσω, ωστόσο ο ΠΑΣ πιέζει ψηλά και δυσκολεύει τους Αγρινιώτες. by www.sport-fm.gr
15:17
16' Ωραία πάσα του Βέργου στον Μεντόσα μέσα στην περιοχή, ο Οικονομόπουλος όμως έδιωξε με καίρια προβολή πριν σουτάρει ο Αργεντινός. by www.sport-fm.gr
15:18
18' Στο έδαφος ο Κάργας. Δείχνει να πονάει πολύ μετά από μία προηγούμενη μονομαχία. Ακόμα μία διακοπή στο ματς. by www.sport-fm.gr
15:19
Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Κάργας για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες, συνεχίζεται το παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
15:20
15:21
Εξαιρετική σέντρα του Εντινγκά από τα αριστερά, είδε τον Μπαρμπόσα στην απέναντι πλευρά μέσα στην περιοχή αμαρκάριστο, ο οποίος με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ. by www.sport-fm.gr
15:21
15:24
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου. Στην πρώτη τελική του αγώνα, ο Παναιτωλικός ευτύχησε να ανοίξει το σκορ. by www.sport-fm.gr
15:25
15:26
15:27
15:28
28' Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δυσκολεύεται να παράξει ευκαιρίες και να πλησιάσει με αξιώσεις την εστία του Κνετ. by www.sport-fm.gr
15:30
29' Πολύ δυνατή σύγκρουση χαμηλά ανάμεσα στον Λιάσο και τον Καρασαλίδη. Στο έδαφος ο παίκτης του Παναιτωλικού με πρόβλημα στον δεξιό αστράγαλο. by www.sport-fm.gr
15:31
Σηκώνεται ο Καρασαλίδης. Ευτυχώς που απέφυγε τα χειρότερα, καθώς στην κανονική ροή φάνηκε πολύ σκληρό το χτύπημα. by www.sport-fm.gr
15:33
32' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Βέργο να χάνει τετ-α-τετ, ωστόσο σηκώθηκε σωστά το σημαιάκι για οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση λοιπόν. by www.sport-fm.gr
15:35
34' Ωραίο γύρισμα του Μανθάτη από τα δεξιά, έκανε την σέντρα προς την περιοχή, με τον Ντουάρντε να πιάνει το γυριστό, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
15:36
36' Ένα ακόμα φάουλ στο ματς. Στημένη φάση σε καλό σημείο από τα δεξιά για τον ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
15:38
Ο Ελευθεριάδης γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, πέφτοντας στο έδαφος. Δεν συγκινείται ο ρέφερι, που δείχνει κίτρινη κάρτα για θέατρο στον επιθετικό του ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
15:39
38' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Η μπάλα έφτασε στα αριστερά, με τον Ντουάρντε να κάνει το σουτ χαμηλά και τον Λοντίγκιν να βγάζει δύσκολα. by www.sport-fm.gr
15:39
39' Δοκάρι για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ελευθεριάδη μετά από τους του Μπρέμερ.. by www.sport-fm.gr
15:45
45' Σέντρα του Πήλιου, κανένα πρόβλημα από τον κίπερ των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
15:45
15:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Μπαρμπόσα στο 29ο λεπτό. Ο ΠΑΣ είχε την κατοχή, οι ευκαιρίες όμως ήταν με την πλευρά των φιλοξενούμενων. by www.sport-fm.gr
16:03
Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κριζμάν στη θέση του Οικονομόπουλου. Αυτό σημαίνει ότι έχουμε και αλλαγή συστήματος για τους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
16:04
16:05
16:06
48' Γύρισμα του Ελευθεριάδη, η μπάλα βρίσκει στα σώματα αμυντικών και βγαίνει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:16
58' Ακόμα ένα δυνατό φάουλ στον χώρο του κέντρου, αυτή τη φορά από τον Λιάσο στον Ντίας. by www.sport-fm.gr
16:17
16:21
60' 75%-25% η κατοχή της μπάλας υπέρ του ΠΑΣ σε αυτό το πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να δημιουργήσουν φάσεις. by www.sport-fm.gr
16:22
64' Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΣ. Εκτός Ελευθεριάδης, Μπρέμερ και Ντομίνγκεθ. Στη θέση τους οι Παμλίδης, Νάουμετς και Δούμτσης. by www.sport-fm.gr
16:24
16:27
16:29
71' Σέντρα του Νάουμετς από τα αριστερά, εύκολη υπόθεση για τον κίπερ του Παναιτωλικού. by www.sport-fm.gr
16:30
16:30
16:31
73' Νέα διακοπή στο ματς. Ο Μεντόσα έπεσε πολύ άτσαλα στο έδαφος, χτυπώντας το κεφάλι του στο χορτάρι. by www.sport-fm.gr
16:32
Ευτυχώς σηκώθηκε ο παίκτης του Παναιτωλικού, δείχνοντας με νόημα ότι είναι καλά. by www.sport-fm.gr
16:34
16:36
16:37
79' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Βέργος και ο Μανθάτης, μέσα ο Μαλής και ο Ματσόλα. by www.sport-fm.gr
16:41
83' Ο Παμλίδης πάτησε περιοχή, η κόντρες όμως ευνοήσαν τον Καρασαλίδη, με την μπάλα να περνάει άουτ για τον Παναιτωλικό. by www.sport-fm.gr
16:43
16:46
16:48
89' Επικίνδυνη στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Νάουμετς να πατάει την περιοχή, κόβει εξαιρετικά και αποφασιστικά ο Καρασαλίδης. by www.sport-fm.gr
16:48
16:50
90+2' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ, η μπάλα βρίσκει όμως σε ισάριθμες περιπτώσεις σε σώματα αμυντικών. by www.sport-fm.gr
16:52
Λήξη αγώνα. Ο Παναιτωλικός πέρνει μια τεράστια νίκη στη μάχη που δίνει για την αποφυγή του υποβιβασμού, επικρατώντας 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα. by www.sport-fm.gr