Παρακολουθήστε live μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

16:18
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λάρισας με τον ΟΦΗ, για την 5η αγωνιστική των playouts. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
22-17-16 υπέρ της ΑΕΛ η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης. 17-6-4 μετράνε οι «βυσσινί» στις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στη Λάρισα. 20-15-16, 15-6-4 τα αντίστοιχα νούμερα, πάντα υπέρ των Θεσσαλών, σε επίπεδο κορυφαίας κατηγορίας πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Η ιστορία: Νίκες ΑΕΛ: 20, Ισοπαλίες: 15, Νίκες ΟΦΗ: 16 by Αναστασία Βοσνάκη
16:26
Με γηπεδούχο την ΑΕΛ: Νίκες ΑΕΛ: 15, Ισοπαλίες: 6, Νίκες ΟΦΗ: 4 by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
Η βαθμολογία των playouts: Βόλος 39, ΠΑΣ Γιάννινα 35, Λαμία 31, Απόλλων 30, Ατρόμητος 30, Παναιτωλικός 27, ΟΦΗ 25, ΑΕΛ 24. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
AEΛ (Τζανλούκα Φέστα): Νάγκι, Μπέρτος, Τσόσιτς, Μαξιμένκο, Γιακιμόφσκι, Μιλοσάβλιεβιτς, Στίφλερ, Νικολιάς, Ακούνια, Μπεν-Χατίρα, Ντουρμισάι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Στον πάγκο οι Σουλούκος, Καρανίκας, Ηλιάδης, Μουκαντζό, Γλύνος, Ζίζιτς, Πινακάς, Χουσίνο, Κολομπίνο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Bάτερμαν, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Σακόρ, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Σαρδινέρο, Γιάννου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Στον πάγκο οι Σωτηρίου, Ουές, Σελίμοβιτς, Στάρτζεον, Σολίς, Βαφέας, Μπαλόγιαννης, Νοικοκυράκης, Γρίβας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
Διαιτητής ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), με βοηθούς τους Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής), Ηλία Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). Διαιτητής VAR o Ματίας Γκεστράνιους (Φινλανδία) και AVAR o Μιχάλης Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής). by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
5' Οι δυο ομάδες προσπαθούν να βρουν τον ρυθμό τους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
7' Ο Ντε Γκούζμαν σούταρε μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Νάγκι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
8' Σουτάρει ο Σακόρ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Ο ΟΦΗ έχει μπει πιο δυνατά σε σχέση με την ΑΕΛ και δείχνει να πιέζει την ομάδα του Τζανλούκα Φέστα, ο οποίος φωνάζει από την άκρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
15' Μακρινό σουτ του Ντουρμισάι, η μπάλα άουτ. Πρώτη τελική της ΑΕΛ στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
24' Η ΑΕΛ τα τελευταία λεπτά έχει ανεβάσει ρυθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
27' Καλή κυκλοφορία από τους φιλοξενούμενους, ο Γιάννου δεν μπορεί υπό πίεση να πιάσει το σουτ και να βρει εστία μετά το γύρισμα του Σαρδινέρο, με τους αμυντικούς των γηπεδούχων να απομακρύνουν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Φτάσαμε τα 30 λεπτά του παιχνιδιού, χωρίς σκορ (0-0). by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
31' Στρώσιμο του Ντε Γκούζμαν, σουτ του Μαρινάκη, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
33' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ο Κοροβέσης κάνει την σέντρα, ο Ντε Γκούζμαν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με μια καταπληκτική κεφαλιά, κάνοντας το 0-1.
by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
37' Κίτρινη στον Σακόρ για μαρκάρισμα στον Μπέρτο. Υπήρξε ένταση μεταξύ των δυο παικτών. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
39' Κίτρινη στον Κοροβέση για μαρκάρισμα στον Νικολιά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
41' Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Ακούνια, εντυπωσιακή επέμβαση του Βάτερμαν που κρατάει το μηδέν για την ομάδα του.
18:01
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΑΕΛ-ΟΦΗ 0-1 . Ο ΟΦΗ βρήκε το γκολ ουσιαστικά κόντρα στην ροή του αγώνα, όταν η ΑΕΛ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Φοβερή η κεφαλιά του Ντε Γκούζμαν, ωστόσο το highlight του ματς μέχρι στιγμής είναι η τρομερή επέμβαση του Βάτερμαν στο φάουλ του Ακούνια, κρατώντας το προβάδισμα που έχουν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος. Μένει να δούμε την αντίδραση της ΑΕΛ στο δεύτερο μέρος και το πώς θα διαχειριστεί το υπέρ του σκορ ο ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
Πρώτο πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς να συμβεί κάτι το αξιοσημείωτο. Οι δύο ομάδες βγάζουν διάθεση για να επιτεθούν και να παίξουν ποδόσφαιρο, ωστόσο τα χαλάνε στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, με τους μεσοεπιθετικούς να μην έχουν καλές επιλογές. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
51' Κόρνερ για την ΑΕΛ. Περνάει ανεκμετάλλευτο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
52' Σουτ του Σακόρ έξω από την περιοχή, κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
55' Σέντρα του Γιακιμόφσκι στον Μιλοσάβλιεβιτς, εκείνος στέλνει την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
57' Γύρισμα του Κοροβέση, δεν βρίσκει καλά την μπάλα ο Σαρδινέρο μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Νωρίτερα στο 55ο λεπτό έγινε αλλαγή: O Πινακάς αντί του Μπεν Χατίρα και ο Κολομπίνο αντί του Νικολιά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
59' Πέναλτι για την ΑΕΛ. Ο Μπέρτος κάνει το τάκλιν και βρίσκει τον Κοροβέση, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα.
18:34
Περιμένει τον Γκεστράνιους από το VAR ο Σιδηρόπουλος, βρίσκει μπάλα και αντίπαλο ο Μπέρτος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
Ο Σιδηρόπουλος πήρε πίσω το πέναλτι, καθώς υπάρχει προβολή στην μπάλα και όχι στον αντίπαλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
65' Γλυνός αντί Μιλοσάβλιεβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
52%-48% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
67' Σουτ του Ντε Γκούζμαν από πλεονεκτική θέση, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
74' Κίτρινη κάρτα στον Στίφλερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
76' Σουτ του Ακούνια έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
77' Μουκαντζό, Καρανίκας μέσα, Ντουρμισάι, Μπέρτος έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
79' Φάση για την ΑΕΛ. Ο Μπεν-Χατίρα γυρίζει στον Ακούνια που κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
80' Κίτρινη κάρτα ο Καρανίκας και ο Τσόσιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
81' Σολίς αντί Σαρδινέρο, Στάρτζεον αντί Σακόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
83' Kίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη που βρήκε με τις τάπες τον Γλυνό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
84' Κόκκινη τελικά στον Γιαννούλη, αλλάζει απόφαση μέσω VAR ο Σιδηρόπουλος. Σωστή απόφαση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
84' Κίτρινη κάρτα και στον Μεγιάδο για διαμαρτυρία! by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
87' Βαφέας αντί Γιάννου για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Τελευταίο λεπτό μέχρι να συμπληρωθούν τα 90΄... Να δούμε και τις καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Με παίκτη λιγότερο συνεχίζει και η ΑΕΛ αφού ο Γλυνός δεν μπορεί να συνεχίσει... by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Συμπληρώθηκαν τα 90. Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Στο έδαφος ο Βάτερμαν, αντιμετωπίζει θέμα τραυματισμού. Κερδίζει προφανώς και κάποια λεπτά... by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Συνεχίζεται το ματς, θα κρατήσει έξτρα χρόνο ο Σιδηρόπουλος όπως έδειξε χαρακτηριστικά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
90'+7' Ουές αντί Σολίς για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Έχουν συμπληρωθεί τα επτά λεπτά, παίζουμε ακόμη... by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
90'+8' Σουτ του Καρανίκα, κοντράρει και περνάει κόρνερ. Μπροστά και ο Νάγκι, όλοι μπροστά για την ΑΕΛ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Αντέχει ο ΟΦΗ και κρατάει το υπέρ του προβάδισμα... Αφήνει το ματς ακόμη ο Σιδηρόπουλος. Έχουμε παίξει εννιά λεπτά! by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Νωρίτερα, η αποβολή του Γιαννούλη!
19:14
Τέλος στο ματς! Σπουδαία νίκη για τον ΟΦΗ (0-1) χάρη στο γκολ του Ντε Γκούζμαν μέσα στην Λάρισα και τεράστιο βήμα παραμονής! Δύσκολα τα πράγματα πλέον για την ΑΕΛ, στο -4 από Παναιτωλικό και ΟΦΗ! by Αναστασία Βοσνάκη