Παρακολουθήστε live μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.

14:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός για την 6η αγωνιστική των playoffs by www.sport-fm.gr
14:34
Πρόκειται για μια αναμέτρηση ζωής ή θανάτου για τον Παναθηναϊκό που θέλει τη νίκη για να παραμείνει ζωντανός για έξοδο στην Ευρώπη, ενώ ευελπιστεί και σε ευνοϊκό αποτέλεσμα στο Ολυμπιακός-ΑΕΚ. Δηλαδή, σε νίκη των Πειραιωτών. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:34
Την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη για να βρεθεί ακόμα πιο κοντά σε ευρωπαϊκό εισιτήριο. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:38
14:39
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00 θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. Μαζί μας στο σχόλιο θα είναι ο Σπύρος Σιαμπλής. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
14:41
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Αουγκούστο, Τσιγγάρας, Μπαμπά, Τζόλης, Ελ Καντουρί, Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
14:41
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Βέλεθ, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Νιας, Σανκαρέ, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Ιωαννίδης, Μακέντα. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Διαιτητής: Ματίας Γκεστράνιους Βοηθοί: Γιαν Πέτερ Αραβίρτα, Μίκκο Αλακάρε 4ος Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης VAR: Ζμπιγκνιού Ντομπρίνιν, AVAR: Δημήτρης Σαμοΐλης by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 3-0. Πάμε να θυμηθούμε τι είχε γίνει τότε...
by Αποστόλης Λιβάνιος
14:47
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Γιαξής, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Λάμπρου, Κρμέντσικ by Αποστόλης Λιβάνιος
14:48
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Χριστογεώργος, Σένκεφελντ, Αγιούμπ, Καρλίτος, Σάντσες, Αϊτόρ, Ενγκμπακοτό, Αλεξανδρόπουλος, Καμπετσής. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:48
Εκτός για τον ΠΑΟΚ είναι Α. Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Περέιρα και Καγκάβα by Αποστόλης Λιβάνιος
14:55
Υπενθυμίζεται ότι ο ΠΑΟΚ προέρχεται από το 2-0 επί του Ολυμπιακού σε ό,τι αφορά τα εντός έδρας ματς, ενώ μεσοβδόμαδα επικράτησε 1-0 του Άρη. Ο Παναθηναϊκός ήρθε 1-1 με την ΑΕΚ εντός έδρας, έχοντας ισοφαριστεί στο φινάλε. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:57
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο και νωρίτερα του διαιτητικού τιμ. Όρκος νίκης από τους ποδοσφαιριστές ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
14:59
14:59
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
15:01
Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρον έχει η επιλογή του Λάζλο Μπόλονι να μην ξεκινησει ο Παναθηναϊκός με τον Αλεξανδρόπουλο στην 11άδα, ενώ η απουσία του Σένκφελντ έχει λογική αφού δεν έχει ρυθμό... by Σπύρος Σιαμπλής
15:04
Ο Παναθηναϊκός έχει μπει πιο δυνατά by Αποστόλης Λιβάνιος
15:04
5' Επικίνδυνη επίθεση του Παναθηναϊκού. Μπαλιά του Σανκαρέ στον Βιγιαφάνιες που βρήκε τον Ιωαννίδη στο δεύτερο δοκάρι, αλλά το τελείωμα του δεν ήταν δυνατό και απομακρύνθηκε η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
Γεια σου Σπύρο! by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
7' Συνεργασία Σφιντέρσκι με Τζόλη μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ήταν λίγο πιο δυνατό το γύρισμα του Πολωνού και πέρασε η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
7' Τελική για τον ΠΑΟΚ: Δυνατό-εκτός περιοχής σουτ του Τζόλη, μπλόκαρε ο Διούδης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:08
9' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Μπάμπα και Σφιντέρσκι συνεργάστηκαν, η μπάλα κόντραρε και μπήκε σφήνα ο Τζόλης, αλλά ο Διούδης βγήκε και μπλόκαρε.
15:09
Έχει καλό ρυθμό η αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
15:13
13' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ωραία κόντρα επίθεση (που ξεκίνησε ο Ελ Καντουρί) με τον Τσιγγάρα να μοιράζει δεξιά για τον Σφιντέρσκι που έφυγε γρήγορα προς την αντίπαλη περιοχή, αλλά προσπάθησε να βρει καλή ισορροπία, κλείστηκε και το σουτ του μπλόκαρε ο Διούδης σχετικά εύκολα.
15:14
15:15
Σε αυτό το πρώτο τέταρτο η αναμέτρηση έχει καλό ρυθμό, αλλά λείπει η κλασική ευκαιρία. Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε πιο δυνατά, αλλά ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε σε πρώτη φάση και στη συνέχεια άρχισε να δημιουργεί και αυτός by Αποστόλης Λιβάνιος
15:15
Κλείσαμε τα πρώτα 15', με το ματς να έχει καλό ρυθμό όπως είπε και ο Αποστόλης, και τον ΠΑΟΚ να διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων, να πατάει περιοχή αλλά χωρίς να έχει καλές και αποτελεσματικές τελικές ενέργειες έναντι του Διούδη. Ο Παναθηναϊκός από την άλλη «ψάχνεται», είχε πρώτος μια φάση στο 5', που επίσης δεν κατέληξε σε κάτι... ουσιαστικό και φαίνεται να παίζει με 4-1-4-1 όταν αμύνεται... by Σπύρος Σιαμπλής
15:19
20' Κίτρινη για τον Παναθηναϊκό, την αντίκρισε ο Βέλεθ για φάουλ στον Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
15:24
25' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί κινήθηκε παράλληλα με την αντίπαλη περιοχή και έπιασε δυνατό-συρτό σουτ που μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Διούδης, γλιτώνοντας και το κόρνερ.
15:28
28' Προσπάθησε να μπουκάρει από τα αριστερά ο Χατζηθεοδωρίδης, τον έκοψε ο Λύρατζης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
32' Ωραία σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά, ο Μολό έδιωξε με το κεφάλι προ του Αουγκούστο που θα γινόταν πολύ επικίνδυνος αν πήγαινε πρώτος. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:33
Ημίωρο στην Τουμπα, χωρίς σκορ παραμένει το ντέρμπι, με τον ρυθμό να έχει χαμηλώσει... αισθητά. Οι φιλοξενούμενοι λεχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο, κυκλοφορούν καλύτερα την μπαλα πλέον, αλλά αδυνατούν να φτιάξουν φάση για γκολ. Ενώ ο «δικέφαλος του Βορρά» ψάχνει κι αυτός τρόπο για να σκοράρει, χωρίς να μπορεί να παίξει συνδυαστικό ποδόσφαιρο, αρκούμενος σε μεμονωμένες ενέργειες παικτών του. by Σπύρος Σιαμπλής
15:34
34' Εκτέλεση φάουλ του Νιάς, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
15:37
15:39
15:43
Κακός ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά από κάποιες διακοπές. Τώρα βρίσκεται στο έδαφος ο Τζόλης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
45' Κίτρινη στον Τσιγγάρα, για φάουλ στον Ιωαννίδη που έφευγε στην κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Ημίχρονο στην Τούμπα! ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 0-0 Καλός ο ρυθμός σε ένα σημαντικό διάστημα της αναμέτρησης, αλλά δίχως κλασική ευκαιρία το παιχνίδι. Λίγο πιο επικίνδυνοι ήταν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι είχαν καλύτερη στιγμή το συρτό σουτ του Ελ Καντουρί και μια αντεπίθεση με τον Σφιντέρσκι να μην απειλεί ουσιαστικά τον Διούδη. Ο Παναθηναϊκός είχε το τελείωμα του Ιωαννίδη στην αρχή. 4(4) και 1(0) οι τελικές με την κατοχή να κυμαίνεται στο 52%-48% by Αποστόλης Λιβάνιος
15:49
Τέλος ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να έχει περισσότερες ευκαιρίες αλλά καμία κλασική για γκολ, ενώ ο Διούδης επενέβη σωστά όποτε χριεάστηκε. Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να... ανακάμψει μετά τα μισά, αλλά κατέγραψε μόνο μια... υποψία φάσης. Γενικώς, αμφότερες οι ομάδες κοίταξαν να καλύψουν τα νώτα τους πρωτίστως κι αυτό κόστισε σε επίπεδο θεάματος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:01
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Κρμέντσικ αντί Σφιντέρσκι. Είχε αρκετά παράπονα ο Γκαρσία από το πρώτο ημίχρονο, για τον τρόπο που έκανε κίνηση χωρίς την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:07
51' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Μπαλιά-τρύπα του Μαουρίσιο, ο Μακέντα έκανε κάθετη κίνηση χωρίς την μπάλα, αλλά ο Πασχαλάκης διάβασε τη φάση και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:09
Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από διώξιμο του Βαρέλα προ του Μακέντα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
Ο Ενγκμπακοτό θα μπει σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:11
55' Επικίνδυνη επίθεση του ΠΑΟΚ με τον Τζόλη από τα αριστερά, εξαιρετικό τάκλιν του Βέλεθ που παραχωρεί κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:11
55' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Μουργκ αντί Τζόλη και Σβαμπ αντί Τσιγγάρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
Αρκετά πιο χαμηλά από τα δικά του στάνταρ ο Τζόλης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
56' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ενγκμπακοτό αντί Σανκαρέ. Αριστερά Ιωωανίδης πλέον, δεξιά ο Ενγκμπακοτό και στον άξονα ο Βιγιαφάνιες by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
49-52 τα λάθη στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:16
60' Κίτρινη στον Ενγκμπακοτό για φάουλ στον Ελ Καντουρί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
Μια ώρα αγώνα και σκορ δεν υπάρχει ακόμα, λογικά αφού απουσιάζει και η κλασική ευκαιρία για γκολ. Ο Παναθηναϊκός είναι ένα «κλικ» πιο επιθετικός, με τον Μπολονι να προχωράει σε αλλαγή σχηματισμού μέσω του Ενγκμπακοτό, ενώ ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία αλλά... μέχρι εκεί, με το θέαμα να γίνεται όλο και χειρότερο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:20
Πρόβλημα στον ΠΑΟΚ. Ζητάει αλλαγή ο Ελ Καντουρί λόγω ενοχλήσεων στον δεξιό προσαγωγό. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
Θα πάρει ο Λάμπρου τη θέση του. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
66' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Λάμπρου αντί Ελ Καντουρί. Με Λάμπρου και Μουργκ στα "φτερά" οι γηπεδούχοι
16:23
67' Αρκετά δυνατό, αλλά και άστοχο σουτ του Μαουρίσιο εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
16:23
Ετοιμάζεται ο Καμπετσής, θα πάρει τη θέση του Ιωαννίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
69' Σέντρα σουτ του Λύρατζη δίχως τύχη, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Καμπετσής αντί Ιωαννίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
70' Γέμισμα του Ενγκμπακοτό για τον Μακέντα, βγήκε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
75' Πονηρή κάθετη για τον Καμπετσή, όχι τόσο καλή συνεργασία ανάμεσα σε Λύρατζη και Πασχαλάκη που βγήκε και έδιωξε με τα πόδια. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
Μηδέν εις το πηλίκον και για τις δύο ομάδες, μετά από 3/4 αγώνα «παιγμένα», παρά και τις διορθωτικές κινήσεις των δύο προπονητών. Πραγματκά αναρωτιόμαστε πως θα αλλάξει κάτι και δεν θα μεινει το ματς στο 0-0, με βάση όσα (δεν) βλέπουμε... by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
77' Κίτρινη για τον Παναθηναϊκό, την είδε ο Νιας που έκοψε αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:35
78' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά ΔΕΝ υπάρχει γκολ για τον Παναθηναϊκό! Κάθετη του Καμπετσή προς τον Μακέντα που νικάει τον Πασχαλάκη, αλλά εκατοστά του δευτερολέπτου πριν έχει σφυρίξει δίχως λόγος ο Γκεστράνιους. Έδωσε φάουλ υπέρ των φιλοξενούμενων αντί για πλεονέκτημα. "Λάθος μου", είπε στους παίκτες του Παναθηναϊκού, τα έκανε μαντάρα ο Φινλανδός διαιτητής. Δεν υπάρχει αυτό που έδωσε και πάνω στη σύγχυση του έδωσε κίτρινη στον Καμπετσή που κάνει την... κάθετη
16:40
80' Ίνγκασον αντί Λύρατζη για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
87' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Ενγκμπακοτό έκανε το γύρισμα με δύναμη από τα δεξιά, ο Μακέντα βρέθηκε ανάμεσα σε Ίνγκασον και Βαρέλα που έδιωξε την τελευταία στιγμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
Θα μπει ο Καρλίτος σε λίγο αντί του Μακέντα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
88' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση κόρνερ του Μουργκ από τα δεξιά, κεφαλιά-ψαράκι του Σβαμπ που έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
16:44
88' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Καρλίτος αντί Μακέντα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
6(4)-3(0) οι τελικές στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κρμέντσικ βρέθηκε σε θέση βολής και λίγο πλάγια, εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
16:50
Περίπου ένα λεπτό ακόμα στην Τούμπα με το ματς στο 0-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Εκτός παιχνιδιού ο Πούγγουρας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
90+6' Απειλεί ο ΠΑΟΚ, με τον Κρμέντσικ να μπαίνει στην περιοχή και να βρίσκεται στη συνέχεια στο έδαφος, ζητώντας πέναλτι έπειτα από μονομαχία ώμο με ώμο με τον Βέλεθ.
16:54
90+6' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρλίτος πλάσαρε, ο Πασχαλάκης έδιωξε και η άμυνα του ΠΑΟΚ απομάκρυνε προ του Ενγκμπακοτό που ήταν έτοιμος να σκοράρει.
16:54
Τέλος στην Τούμπα: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 0-0! Μέτριο σε θέαμα το παιχνίδι, αλλά έχει αρκετό... ψωμί στην τελική ευθεία. Αυτή που ξεχωρίζει σημειώθηκε στο 78ο λεπτό με τον Μακέντα να βρίσκει δίχτυα, αλλά να μην υπάρχει γκολ επειδή ο Γκεστράνιους σφύριξε για φάουλ λίγο πριν αντί να δώσει πλεονέκτημα. Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους και στις καθυστερήσεις με Καρλίτος και Ενγκμπακοτό, ενώ δευτερόλεπτα πριν ο Κρμέντσικ ζήτησε πέαλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος