Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Απόλλων Σμύρνης-Βόλος για τα play out της Super League.

19:06
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Απόλλωνα Σμύρνης και Βόλος για την 5η αγωνιστική των playouts της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 19:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιώργου Τσανάκα. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Με νίκη ή ισοπαλία, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» εξασφαλίζει την παραμονή στην κατηγορία, με τους Βολιώτες από τη μεριά τους να είναι βαθμολογικά αδιάφοροι. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Υπενθυμίζεται πως ο Βόλος έχει τον πάγκο τον υπηρεσιακό Κώστα Μπράτσο, μετά την αποχώρηση του Άνχελ Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
19:14
Στον πάγκο βρίσκεται και ο Τάσος Δουβίκας, ο οποίος έκλεισε πριν από λίγες ημέρες στην Ουτρέχτη. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Διαιτητής: Παπαπέτρου Βοηθοί: Απτόσογλου, Μωϋσιάδης 4ος: Βρέσκας VAR: Διαμαντόπουλος AVAR: Μεϊντάνας by Γιάννης Πολιάς
19:17
Ας δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Απόλλων Σμ. (Μ. Χάβος): Βέρχουλστ, Χουχούμης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ, Φερνάντεθ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Τσιλούλης. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Βόλος (Κ. Μπράτσος): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φεράρι, Μήτογλου, Σάντσες, Μπαριέντος, Κρητικός, Νίνης, Μαρτίνες, Ριένστρα, Περέα. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Κώτσαρης, Μπρούσιτς, Λαγός, Ρώσση, Βάρκας, Μουνιέ, Τσαμπούρης, Καλίσιρ, Κιτοκό. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Στον πάγκο για τον Βόλο: Παπαδόπουλος, Τέκιο, Κιάκος, Λογαράς, Μπάλλας, Δουβίκας, Μπουένο. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Για τους γηπεδούχους, απουσιάζουν οι Ντάουντα και Σλίβκα, ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Γκρίλο, Μπαρτόλο, Κλέιμαν και Τσοκάνης. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Στα ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ο Βόλος νίκησε εντός έδρας με 2-0, ενώ στη Ριζούπολη οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες, 3-3. by Γιάννης Πολιάς
19:21
Στα playouts, ο Απόλλων έχει ως τώρα 0-2-2, ενώ ο Βόλος 1-3-0. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Με 4-2-3-1 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:30
Ξεκίνησε το ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
19:34
4' Μακρινό σουτ του Νίνη, εύκολα ο Βέρχουλστ. by Γιάννης Πολιάς
19:39
9' Έγινε επικίνδυνος μετά από λάθος του Μήτογλου ο Μπεντινέλι, όμως έκανε χέρι. by Γιάννης Πολιάς
19:49
19' Μακρινό σουτ του Φατιόν, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:59
29' Μεγάλη στιγμή για τον Απόλλωνα, με τον Ιωαννίδη να σουτάρει από πολύ κοντά αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:05
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Ντομίνγκες έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γκαραβέλης γράπωσε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:09
40' Δυνατό σουτ του Τσιλούλη, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:12
43' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Περέα. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Τέλος σε ένα πρώτο ημίχρονο με λιγοστές φάσεις, φυσιολογικά στο 0-0 Απόλλων και Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
20:36
47' Άουτ του σουτ του Μπαριέντος. by Γιάννης Πολιάς
20:37
49' Μεγάλη στιγμή για τον Απόλλωνα, λίγο άουτ το συρτό σουτ του Κολ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
56' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:47
59' Μπουένο αντί Μπαριέντος. by Γιάννης Πολιάς
20:49
61' Βολέ του Χουχούμη, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:50
62' Ωραίο σουτ του Μπουένο, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:56
68' Κιάκος αντί Μαρτίνες. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Στο έδαφος ο Μπαξεβανίδης. by Γιάννης Πολιάς
21:01
Έχει πρόβλημα ο Ντεντάκης και αναμένεται να αντικατασταθεί. by Γιάννης Πολιάς
21:03
74' Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο. by Γιάννης Πολιάς
21:04
75' Δουβίκας αντί Κρητικού, Λογαράς αντί Μητογλου. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Και ο Τέκιο αντί του τραυματία Ντεντάκη. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Ντεμπούτο για τον Λογαρά στη Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
21:06
78' Κεφαλιά από τον νεαρό, μάζεψε ο Βέρχουλστ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
83' Ωραίο σουτ του Φερνάντεθ, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Γιάννης Πολιάς
21:13
84' Άουτ το σουτ του Κιάκου. by Γιάννης Πολιάς
21:14
85' Λαγός αντί Κολ, Τσαμπούρης αντί Τσιλούλη. by Γιάννης Πολιάς
21:15
86' Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα, σούταρε μέσα από την περιοχή ο Μπεντινέλι αλλά έβγαλε με τα πόδια ο Γκαραβέλης. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:21
90+2' Ρώσση αντί Φερνάντεθ. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Τέλος. Απόλλων Σμύρνης και Βόλος έμειναν στο 0-0, με τους γηπεδούχους να εξασφαλίζουν την παραμονή στη Super League 1. by Γιάννης Πολιάς