Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε Live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

18:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του Ολυμπιακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Η πρώτη αναμέτρηση είχε λήξει 1-1. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
Συνεπώς οι Πειραιώτες παραμένουν φαβορί στη θεωρία, αλλά σίγουρα δεν θα έχουν εύκολο έργο, αφού απέναντί τους θα βρεθεί μια πολύ καλή ομάδα, η οποία τους έχει βγάλει το... λάδι φέτος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport3, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες έχετε ήδη ενημερωθεί από το sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Σεμέδο, Σωκράτης, Χολέμπας, Ανδρούτσος, Ρέαμπτσουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Μπρούμα, Μασούρας, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Ελευθεριάδης, Καρτάλης, Παμλίδης. Μιλιντσεάνου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
18:41
18:44
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Σίλβα, Χασάν, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Λαλά και Σουρλής by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Χουτεσιώτης, Κάργας, Μπρένερ, Κρίζμαν, Λώλης, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Γροσδάνης και Λιάσος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Διαιτητής είναι ο Πάβελ Ρατσκόφσκι, με βοηθούς τους Ράντοσλαβ Σιέτζκα και Άνταμ Κούπσικ. Τέταρτος θα είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης και στο VAR ο Ολλανδός Πολ Φαν Μπέκελ με τον Πολωνό Ντόμπρινιν Ζμπίγκνιεβ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Εκτός αποστολής είναι ο ανέτοιμος Μπα για τον Ολυμπιακό, Κρίστινσον και Αβραάμ Παπαδόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Είσοδος των δύο ομάδων και του διαιτητικού τιμ στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Όρκος νίκης από τους παίκτες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
1' Σκληρό μαρκάρισμα του Καμαρά στον Κάστρο που βρίσκεται στο έδαφος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
2' Πρώτη επικίνδυνη επίθεση από πλευράς Ολυμπιακού. Οι Πειραιώτες βγήκαν στην κόντρα με τον Μπρούμα που τροφοδότησε τον Ανδρούτσο μέσα στην περιοχή, αλλά έκανε σωτήρια επέμβαση ο Καρτάλης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
4' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μασούρα από τα δεξιά με το αριστερό, άτσαλη κεφαλιά του Ελ Αραμπί, με την μπάλα να φεύγει ψηλά εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
6' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ελευθεριάδης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά τον έκλεισαν δύο και μπλόκαρε ο Σα το σουτ που έπιασε ο επιθετικός των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Έχει καλό ρυθμό από την αρχή το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
9' Απειλεί ξανά ο ΠΑΣ. Φανταστική μπαλιά του Σάλιακα για τον Ελευθεριάδη, τον οποίο έκοψε σε πρώτη φάση ο Ανδρούτσος, αλλά ξαναπήρε ο παίκτης των φιλοξενούμενων και μοίρασε για τον Καρτάλη, ο οποίος έκανε κάκιστο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
13' Κυκλοφορία της μπάλας με υπομονή για τον Ολυμπιακό και αποδέκτη της τον Μπρούμα που έπιασε χαμηλό σουτ, το οποίο μπλόκαρε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
14' Επικίνδυνο κόρνερ του Καρτάλη από τα δεξιά, έδιωξε ο Σεμέδο σε νέο κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
15' Άστοχο σουτ του Ελευθεριάδη εκτός περιοχής μετά από τρίτο σερί κόρνερ του ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
19:19
18' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος σέντραρε και ο Ελ Αραμπί έπιασε σουτ με τη μια το οποίο μπλόκαρε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
21' Κοντά στο γκολ ο Ολυμπιακός. Ο Μπρούμα βρέθηκε στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε και εν τέλει μοίρασε στον Ελ Αραμπί που είχε σουτ στα σώματα και στη συνέχεια ο Μασούρας σούταρε σχεδόν από το ύψος το πέναλτι, αλλά μπλόκαρε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Εξαιρετική η αντίδραση του Λοντίγκιν, όπως φάνηκε και από το replay by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
25' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Σουτ του Μπρούμα, η μπάλα στο χέρι του Πίρσμαν και ο Πολωνός έδειξε την άσπρη βούλα, αλλά και κίτρινη στον παίκτη του ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Ο Ελ Αραμπί θα το εκτελέσει by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
26' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0. Ο Ελ Αραμπί πήρε μεγάλη φόρα, εκτέλεσε με το δεξί και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Λοντίγκιν που έπεσε στην άλλη πλευρά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Δείχνει να έχει ψυχολογία ο Μπρούμα μετά τα δύο γκολ κόντρα στην ΑΕΚ, ζητάει μπάλα, παίρνει πρωτοβουλίες. Θα πρέπει να γίνει πιο απλός στο παιχνίδι του σε κάποιες περιπτώσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
19:39
19:42
41' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ο Καμαρά έκανε σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Ελ Αραμπί, ο οποίος άδειασε τον Σάλιακα και εκτέλεσε με το αριστερό τον Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Τα πρώτα δύο φετινά γκολ του Ελ Αραμπί στο Κύπελλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
43' Κίτρινη στον Ανδρούτσο που έκοψε αντεπίθεση του ΠΑΣ με τον Καρτάλη, τραβώντας τη φανέλα του αντιπάλου του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Έδιωξε με γροθιές ο Σα μετά την εκτέλεση του φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0. Ο Ελ Αραμπί έχει γείρει αισθητά την πλάστιγγα υπέρ των Πειραιωτών. Στο 26' με πέναλτι που κέρδισε ο Μπρούμα από χέρι του Πίρσμαν, ενώ σκόραρε και στο 41', σε κανονική ροή, κάνοντας ωραία κίνηση προτού σουτάρει με το αριστερό. Πλέον για να αλλάξουν τα δεδομένα σε ό,τι αφορά την υπόθεση πρόκριση θα πρέπει να πετύχουν δύο γκολ οι φιλοξενούμενοι, δίχως να δεχθούν κανένα. Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν σχετικά ισορροπημένο μέχρι να γίνει το 1-0. Ο Ολυμπιακός ήταν ελαφρώς πιο επικίνδυνος, αλλά και οι Ηπειρώτες ήταν πολύ καλή στην αντεπίθεση, αλλά μετά το γκολ, δεν έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν προβλήματα. Ο Ολυμπιακός μετά το τέρμα στο 26' έχει... ράψει το παιχνίδι στα μέτρα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
20:01
Αλλαγές για τον ΠΑΣ: Κρίζμαν αντί Ελευθεριάδη και Μπρένερ αντί Παμλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
47' ΤΡΟΜΕΡΗ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Χολέμπας, κακή συνεννόηση ανάμεσα σε Λοντίγκιν και Εραμούσπε, η μπάλα στρώθηκε στον Ελ Αραμπί που δεν κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα, καθώς ο αμυντικός του ΠΑΣ έκανε σωτήρια επέμβαση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
51' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, μειώνει σε 2-1! Οι φιλοξενούμενοι κυκλοφόρησαν την μπάλα με υπομονή και μετά την πάσα του Πίρσμαν, ο Καρτάλης έπιασε πολύ δυνατό-χαμηλό σουτ που αιφνιδίασε τον Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Έχει μπει αποφασισμένος ο ΠΑΣ στο δεύτερο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
52' Κίτρινη στον Χολέμπας, που κλώτσησε εκνευρισμένος την μπάλα μετά το φάουλ του έκανε στον Κριζμάν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Εκτέλεση φάουλ του Καρτάλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Παντελάκη με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
Ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβεβαιώνει για άλλη μια φορά πόσο καλά δουλεμένη ομάδα είναι! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
56' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Στην κόντρα οι Πειραιώτες, με τον Ελ Αραμπί να μοιράζει αριστερά στον Ρέαμπτσουκ, που έκανε σουτ και η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Μαροκινό που έστρωσε στον Μπρούμα, ο οποίος σκόραρε από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Διακοπή ενός λεπτού, καθώς υπάρχει ραμαζάνι αυτήν την περίοδο για τους Μουσουλμάνους και πρέπει να φάνε κάτι οι παίκτες του Ολυμπιακού που πιστεύουν σε αυτήν τη θρησκεία, αλλά και να πιούν νερό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Διότι δεν γίνεται από την Ανατολή μέχρι τη Δύση του ηλίου να το πράξουν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Επιστροφή στη δράση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
61' Επικίνδυνη επίθεση του ΠΑΣ με τον Κρίζμαν να φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά ο Σα διάβασε τη φάση, βγήκε και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
63' Σουτ του Κρίζμαν, κόντρα και κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Εκτέλεσε ο Καρτάλης, έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού με Μασούρα και Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
64' Νέα τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Στην κόντρα με τον Μασούρα που σέρβιρε στον Μπρούμα την μπάλα, αλλά ο Πορτογάλος έχοντας φέρει στο δεξί την μπάλα κατάφερε να αστοχήσει από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
65' Μεγάλη ευκαιρία και πάλι ο Ολυμπιακός. Ξανά έφυγε στην κόντρα ο Μπρούμα και ο Λοντίγκιν τον νίκησε σε τετ-α-τετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Έχει ανοιχτεί ο ΠΑΣ για να μειώσει και βρίσκει κενά πίσω ο Ολυμπιακός, αλλά ο Μπρούμα κρατάει όρθιους τους Ηπειρώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
67' Νέο κάκιστο σουτ του Μπρούμα, αυτήν τη φορά από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
69' Αλλαγές για τον ΠΑΣ: Κάργας αντί Εραμούσπε και Λώλης αντί Μιλιντσεάνου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
71' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μπουχαλάκης αντί Καμαρά και Βαλμπουενά αντί Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
77' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά έβγαλε κάθετα για τον Μασούρα που μπήκε στην περιοχή, ο Πίρσμαν έβαλε την κόντρα στον Μασούρα και ο Λοντίγκιν μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
84' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Σίλβα αντί Εμβιλά και Χασάν αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
86' Κίτρινη στον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
90' Αποβολή για τον Ολυμπιακό! Ο Χολέμπας αντέδρασε μετά το φάουλ του Κάστρο και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
90+1' Άστοχο σουτ του Σάλιακα, έπειτα και από κόντρα στον Καρτάλη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
90+2' Βρουσάι αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
90+3' Κίτρινη στον Παντελάκη για φάουλ στον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Τέλος στο Φάληρο. Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 του ΠΑΣ και σε συνδυασμό με το 1-1 στα Γιάννενα, σφράγισε εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου, όπου θα διεκδικήσει τον τίτλο κόντρα σε ΑΕΚ ή ΠΑΟΚ. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ελ Αραμπί με δύο γκολ (26’ πέναλτι, αλλά και με σουτ στο 41’) και μια ασίστ για τον Μπρούμα στο 56’, ενώ είχε μειώσει ο Καρτάλης στο 51ο λεπτό, κάνοντας το 2-1. 12-9 και 8-3 οι τελικές, με την κατοχή στο 52%-48% by Αποστόλης Λιβάνιος