Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την ημιτελική φάση του Europa League.

21:49
21:50
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Βιγιαρεάλ-Άρσεναλ. Είναι ο πρώτος ημιτελικός μεταξύ των δύο ομάδων για το Europa League. by www.sport-fm.gr
21:53
Το ματς ξεκινάει στις 22:00 και διεξάγεται στο στάδιο «Θεράμικα». Η ρεβάνς την άλλη Πέμπτη (6/2) στο Λονδίνο. by www.sport-fm.gr
21:53
Ας δούμε τις αρχικές συνθέσεις Βιγιαρεάλ: Ρούλι, Φόιτ, Αλμπιόλ, Τόρες, Πεδράθα, Παρέχο, Καπού, Τριγκέρος, Μορένο, Αλκάθερ, Τσουκουέζε Άρσεναλ: Λένο, Τσέιμπερς, Χόλντινγκ, Μάρι, Σμιθ Ρόου, Θεμπάγιος, Πάρτεϊ, Τζάκα, Σακά, Έντεγκααρντ, Πεπέ by www.sport-fm.gr
21:57
Το πρόσωπο του αγώνα είναι αναμφισβήτητα ο Ουνάι Έμερι, ο οποίος τίθεται αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του, με την οποία έφτασε το 2019 στον τελικό της διοργάνωσης. by www.sport-fm.gr
21:58
Ο προπονητής της Βιγιαρεάλ έχει συνολικά στο Europa League 6 προκρίσεις σε ημιτελικά, 4 τελικούς και 3 τίτλους. by www.sport-fm.gr
21:59
22:02
22:07
22:08
1-0 οι γηπεδούχοι με δυνατό συρτό σουτ του Τριγκέρος μέσα από την περιοχή στο 5ο λεπτό by www.sport-fm.gr
22:12
Φτάνοντας στο 10λεπτο, η Άρσεναλ προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η Βιγιαρεάλ αμύνεται ψηλά και δεν της το επιτρέπει by www.sport-fm.gr
22:17
22:17
22:21
Το γκολ του Τριγκέρος στο 5' για το 1-0
22:23
Φτάσαμε στο 20' και η Βιγιαρεάλ προηγείται 1-0 από το 5', κρατώντας το άνετα μέχρι στιγμής by www.sport-fm.gr
22:24
22:26
Αν εξαιρέσουμε το γκολ, δεν έχει συμβεί κάτι αξιόλογο μέχρι στιγμής στο ματς. Απόδειξη οι 0 τελικές της Άρσεναλ και η 1 (του γκολ) της Βιγιαρεάλ by www.sport-fm.gr
22:27
Μόλις έγινε η πρώτη τελική της Άρσεναλ, αλλά αρκετά άστοχη, από τον Σακά, στο 24' by www.sport-fm.gr
22:30
22:31
22:32
Ο Παρέχο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μορένο έκανε την πάσα με κεφαλιά και ο αρχηγός των Ισπανών έκανε εύκολα με προβολή το 2-0 by www.sport-fm.gr
22:34
33' Νέα ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ, σουτ του Μορένο λίγο έξω από την περιοχή φεύγει λίγο έξω by www.sport-fm.gr
22:36
Πέναλτι υπέρ της Άρσεναλ! Εξετάζεται η φάση από το VAR για χέρι του Πεπέ που ανατράπηκε στη συνέχεια by www.sport-fm.gr
22:37
Παίρνει πίσω το πέναλτι ο Αρτούρ Ντίας, αφού όντως απέκτησε πλεονέκτημα με το χέρι ο Πεπέ στην αρχή της φάσης by www.sport-fm.gr
22:41
To 2-0 της Βιγιαρεάλ με τον Αλμπιόλ
22:44
42' Εκτέλεση φάουλ από τον Έντεγκααρντ, καφαλιά του Πάρτεϊ εντός περιοχής, δεν απειλεί ιδιαίτερα by www.sport-fm.gr
22:45
Φεύγει στην κόντρα η Βιγιαρεάλ και ο Μορένο βγαίνει απέναντι από τον Λένο, προσπαθεί να τον περάσει αλλά του φέυγει λίγο το κοντρόλ πριν βρεθεί προ κενού τέρματος by www.sport-fm.gr
22:47
22:48
22:51
Με γκολ των Τριγκέρος (5') και Αλμπιόλ (29') οι Ισπανοί έχουν πάρει προβάδισμα δύο γκολ απέναντι σε μια εντελώς ακίνδυνη Άρσεναλ, η οποία έχει 3 τελικές προσπάθειες αλλά όλες είναι πολύ μακριά από τον στόχο. Εξαιρετικό στήσιμο από τον Ουνάι Έμερι, που έχει βάλει τους πάικτες του να πιέζουν από πολύ ψηλά, έτσι ώστε να μην αφήνουν τους Άγγλους να πλησιάζουν απειλητικά στην περιοχή τους. by www.sport-fm.gr
23:03
23:04
23:06
48' Καλή στιγμή για την Άρσεναλ: Σύγχυση στην άμυνα της Βιγιαρεάλ και κοντινό σουτ του Πεπέ, το οποίο όμως κοντράρει σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
23:17
57' Κόκκινη κάρτα στον Θεμπάγιος που πάτησε -άθελά του- τον Παρέχο. Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο μέσος της Άρσεναλ by www.sport-fm.gr
23:19
Πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα πλεόν για τους Λονδρέζους, με παίκτη λιγότερο και δύο γκολ πίσω. Από την άλλη, μένει να δούμε αν η Βιγιαρεάλ θα κυνηγήσει κι άλλα γκολ για να καθαρίσει την πρόκριση by www.sport-fm.gr
23:20
61' Ευκαρία για την Βιγιαρεάλ με σουτ του Τσοκουέζε έπειτα από ωραία προσποίηση, αποκρούει ο Λένο by www.sport-fm.gr
23:25
66' Μεγάλη ευκαιρία της Βιγιαρεάλ σε τετ α τετ του Μορένο και μεγάλη επέμβαση του Λένο, που διώχνει σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
23:26
23:28
Ο Φόιτ, από τους καλύτερους της Βιγιαρεάλ στο ματς, δεν θα μπορέσει να συνεχίσει λόγω τραβήγματος και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. Στη θέση του ο Γκασπάρ by www.sport-fm.gr
23:29
23:31
23:32
Οι Άγγλοι μειώνουν και μένουν ζωντανοί για την πρόκριση, σε ένα χρονικό διάστημα που όλα ήταν εναντίον τους by www.sport-fm.gr
23:36
77' Μένει με 10 παίκτες και η Βιγιαρεάλ, αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Καπού για μαρκάρισμα στον Σάκα by www.sport-fm.gr
23:36
23:37
Μέσα σε ένα 5λεπτο, η Άρσεναλ απο εκεί που βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο ως προς την υπόθεση πρόκριση, πλέον είναι φουλ στη διεκδίκησή της by www.sport-fm.gr