Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε live μέσω του sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης για τα playoffs της Super League 1.

19:14
19:14
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης από το «Απόστολος Νικολαΐδης» για την 7η αγωνιστική των playoffs της SuperLeague. Το ματς ξεκινάει στις 19:30. by www.sport-fm.gr
19:16
Οι πράσινοι βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 51 βαθμούς και στοχεύουν μόνο στο τρίποντο που θα τους επιτρέψει να διατηρήσουν τις ελπίδες τους για έξοδο στην Ευρώπη, αφού η ΑΕΚ είναι στους 55 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ στους 58 και ο Άρης στους 59 μετά την ισοπαλία 1-1 με τον Ολυμπιακό. Οι Αρκάδες από την άλλη βρίσκονται στην 6η θέση με 45 βαθμούς και δεν ελπίζουν σε ευρωπαϊκό εισιτήριο (μόνο μαθηματικά με πολύ σύσκολο σενάριο), ωστόσο η σεζόν τους χαρακτηρίζεται σαφώς πλήρως επιτυχημένη. by www.sport-fm.gr
19:18
Ο Λάζλο Μπόλονι δεν έχει στη διάθεσή του τον τραυματία Φώτη Ιωαννίδη, ενώ ο Μίλαν Ράσταβατς τους επίσης τραυματίες Λουίς Φερνάντεθ και Καπίγια. by www.sport-fm.gr
19:19
19:19
Παναθηναϊκός: (4-3-3) Διούδης, Πούγγουρας, Βέλεθ, Μολό, Χουάνκαρ, Νιάς, Μαουρίσιο, Ενγκμπακοτό, Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάννης, Μακέντα Αστέρας Τρίπολης: (4-2-3-1) Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Χριστόπουλος, Τασουλής, Μουνάφο, Βαλιέντε, Πασκουάλ, Τιλίκα, Ριέρα, Μπαράλες by www.sport-fm.gr
19:21
19:21
Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Σένκεφελντ, Σανκαρέ, Αγιούμπ, Καρλίτος, Χατζηθεοδωρίδη, Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος, Καμπετσής Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Πασαλίδης, Άλβαρες, Βαλιέντε, Τζίμας, Σίτο, Κρέσπι, Αλί Μπαμπά by www.sport-fm.gr
19:23
Τα μεταξύ τους παιχνίδια της σεζόν 13.09.2020: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-0 (73’ σουτ Ριέρα) 03.01.2021: Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 0-0 21.03.2021: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 2-2 (84’ σουτ Φερνάντεθ, 90+7' σουτ Παπαδόπουλος – 58’ κεφαλιά Μακέντα, 59’ σουτ Μακέντα) by www.sport-fm.gr
19:25
Στο τελευταίο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, στις 21 Μαρτίου για τα playoffs, ο τερματοφύλακας Νίκος Παπαδόπουλος είχε τραβήξει όλα τα φώτα πάνω του, όταν στην τελευταία φάση του αγώνα προωθήθηκε και σκόραρε, δίνοντας στην ομάδα του την ισοπαλία με 2-2. by www.sport-fm.gr
19:25
Η ιστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων Νίκες Παναθηναϊκού: 14 Ισοπαλίες: 15 Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 4 by www.sport-fm.gr
19:26
Με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό Νίκες Παναθηναϊκού: 9 Ισοπαλίες: 7 Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 0 by www.sport-fm.gr
19:29
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στην 11αδα του Παναθηναϊκού: Ο Αλεξανδρόπουλος παίρνει τη θέση του Μαουρίσιο λόγω ενοχλήσεων by www.sport-fm.gr
19:30
19:31
19:33
3' O Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας στην αρχή του αγώνα, με τον Αστέρα να περιμένει στο μισό γήπεδο by www.sport-fm.gr
19:34
19:36
6' Πρώτη τελική στο ματς με τον Χατζηγιοβάνη, που ελίχθηκε και σούταρε έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει περίπου δύο μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι by www.sport-fm.gr
19:39
19:40
19:41
Ο Κώτσιρας βρέθηκε ολομόναχος μέσα στην περιοχή και σήκωσε γλυκά για το κεφάλι του Σουάρεθ, ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Διούδη Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 0-1 by www.sport-fm.gr
19:43
Ο Παναθηναϊκός πίεσε πολύ στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά ο Αστέρας με το που βγήκε από το μισό της άμυνάς του έκανε τη ζημιά, εκμεταλλευόμενος και την αδράνεια της πράσινης άμυνας που άφησε μόνο του μέσα στην περιοχή τον Κώτσιρα. by www.sport-fm.gr
19:49
19' Το ματς έχει πάρει τη μορφή των πρώτων λεπτών μετά το γκολ του Αστέρα, με τον Παναθηναϊκό να έχει την μπάλα στα πόδια του και τον Αστέρα να περιμένει. Λογική εξέλιξη μετά το 0-1 by www.sport-fm.gr
19:51
19:53
23' Ωραία πάσα του Ενγκμπακοτό στον κενό χώρο και εντός περιοχής για τον Μακέντα, όμως ο Παπαδόπουλος προλαβαίνει με έγκαιρη έξοδο by www.sport-fm.gr
19:53
19:54
19:55
Στη Λεωφόρο και ο «θρύλος» του πράσινου βόλεϊ, Σωτήρης Πανταλέων Εικόνα live 21967731/26501.jpg by www.sport-fm.gr
19:56
Το 0-1 του Αστέρα Τρίπολης με τον Σουάρεθ
19:57
28' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη: Μπαλιά του Βιγιαφάνιες προς τον Χατζηγιοβάνη, ο Παπαδόπουλος βγαίνει εκτός περιοχής για να προλάβει να διώξει, αλλά κάνει τραγικό λάθος και δεν βρίσκει την μπάλα, με αποτέλεσμα ο Έλληνας εξτρέμ να βρεθεί προ κενού τέρματος και να πλασάρει εύκολα για το 1-1 by www.sport-fm.gr
20:02
32' Ο Αστέρας προσπαθεί τώρα να επιτεθεί και ο Παναθηναϊκός αμύνεται εδώ και ένα 3λεπτο by www.sport-fm.gr
20:02
20:04
34' Καρφωτή κεφαλιά του Ενγκμπακοτό από το ύψος του πέναλτι φεύγει δεξιά από το δεξί δοκάρι by www.sport-fm.gr
20:07
20:08
20:08
Η φάση εξετάζεται στο VAR βεβαίως και ο Γκορτσίλας πηγαίνει να το δει μόνος του by www.sport-fm.gr
20:10
Επαληθεύει την απόφαση του ο Γκορτσίλας, πέναλτι για τον Αστέρα. Πολύ τραβηγμένη η απόφαση του διαιτητή, η πτώση του Μπαράλες δεν φαίνεται να προκαλείται από τον Πούγγουρα, ακόμα κι αν υπήρχε κάποια επαφή μεταξύ τους. Ανύπαρκτο το πέναλτι κι όμως ο Γκορτσίλας επέμεινε στην αρχική του απόφαση. by www.sport-fm.gr
20:13
20:15
20:17
Ο Αλεξανδρόπουλος κερδίζει φάουλ από τον Κότσιρα λίγο έξω από την περιοχή και λίγο πάνω από τη γραμμή του κόρνερ, μετά από πολύ ωραία ενέργεια by www.sport-fm.gr
20:17
20:21
Ο Αστέρας προηγήθηκε (0-1) στο 10' με τον Σουάρεθ κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Χατηζηγιοβάνης ισοφάρισε στο 28' σε 1-1 έπειτα από τραγικό λάθος του Παπαδόπουλου, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ξανά στο 42' με εύστοχο πέναλτι του Μπαράλες (1-2). Η απόφαση του διαιτητή Γκορτσίλα για τον καταλογισμό του πέναλτι προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Παναθηναϊκού και μάλλον εύλογα, αφού ο Πούγγουρας δεν φάνηκε να ανατρέπει τον Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
20:24
Μόλις 2 οι τελικές των Αρκάδων για δύο γκολ, 7 τελικές έχουν οι γηπεδούχοι. Στο 60-40 η κατοχή υπέρ του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
20:27
Το 1-1 του Παναθηναϊκού με τον Χατζηγιοβάνη
20:33
20:34
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, με τον Μπόλονι να έχει δώσει εντολή σε Καρλίτος, Σανκαρέ και Καμπετσή να προθερμαίνονται by www.sport-fm.gr
20:35
Το 2-1 ένα του Αστέρα με το αμφισβητούμενο πέναλτι του Μπαράλες
20:37
50' Πολυκοσμία στην περιοχή του Αστέρα μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, καθαρίζει ο Παπαδόπουλος που κερδίζει και φάουλ by www.sport-fm.gr
20:38
51' Απομακρύνει ξανά ο τερματοφύλακας του Αστέρα επικίνδυνο γύρισμα του Χουάνκαρ by www.sport-fm.gr
20:39
52' Ο Γκορτσίλας στο video για να εξετάσει πιθανό χέρι του Σουάρεθ στην προηγούμενη φάση by www.sport-fm.gr
20:39
Πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού, ο Σουάρεθ βρήκε καθαρά την μπάλα με τον βραχίονα στη σέντρα του Μολό by www.sport-fm.gr
20:41
20:43
Ο Παναθηναϊκός καταφέρνει νωρίς στο δεύτερο μέρος να φέρει στα ίσα το ματς, με το δεύτερο γκολ του κορυφαίου του στο σημερινό ματς, Τάσου Χατζηγιοβάνη by www.sport-fm.gr
20:45
57' Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Εκτός οι Μπαράλες (αναγκαστική), Ριέρα, Σίτο και μέσα οι Τζίμας, Γκόμες, Αλί Μπάμπα by www.sport-fm.gr
20:47
Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης πετυχαίνει 2 γκολ σε ένα ματς για πρώτη φορά στην καριέρα του by www.sport-fm.gr
20:49
Ο Μπαράλες έστειλε... φιλάκια στον Βέλεθ μετά το γκολ του με πέναλτι
20:51
63' Φοβερή φάση για τον Παναθηναϊκό: Μετά από τακουνάκι του Μακέντα στο κόρνερ, ο Χουάνκαρ μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει με το δεξί, αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά μακριά by www.sport-fm.gr
20:52
64' Ωραίο σουτ του Γκόμες εκτός περιοχής, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Διούδη by www.sport-fm.gr
20:53
20:59
72' Μεγάλη πίεση από τον Παναθηναϊκο, ο Αστέρας αμύνεται στο 1/3 του γηπέδου τα τελευταία λεπτά by www.sport-fm.gr
21:00
72' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα από αριστερά, πρώτη κεφαλιά από Ενγκμπακοτό, η μπάλα σκάει στο έδαφος και ο Πούγγουρας παίρνει από το ύψος της μικρής περιοχής τη δεύτερη κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει στη ρίζα του δεξιού δοκαριού και να φεύγει άουτ by www.sport-fm.gr
21:03
21:05
77' Ευκαιρία με τον Τασουλή για τον Αστέρα: Ο Έλληνας μπακ μπήκε ωραία στην περιοχή και σούταρε συρτά αλλά σχετικά αδύναμα, με τον Διούδη να μπλοκάρει by www.sport-fm.gr
21:06
21:07
21:08
Το 2-2 του Παναθηναϊκού με το πέναλτι του Χατζηγιοβάνη
21:10
81' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναίκό; Μέσα οι Σανκαρέ και Αϊτόρ, αντί των Πούγγουρα και Αλεξανδρόπουλου. Γίνεται πιο επιθετικός ο Πανθηναϊκός ενόψει των τελευταίων λεπτών by www.sport-fm.gr
21:11
Η ευκαιρία του Χουάνκαρ στο 63'
21:13
Φτάσαμε στο 85'. Πιέζει ο Παναθηναϊκός, περιμένει την ευκαιρία του στην κόντρα ο Αστέρας by www.sport-fm.gr
21:15
21:18
90' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Απίστευτη ευκαιρία από τον Σανκαρέ. Ο Σενεγαλέζος βρέθηκε ολομόναχος μπροστά στον Παπαδόπουλο με το τέρμα «πιάτο», αλλά το σουτ του βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι by www.sport-fm.gr
21:20
21:21
21:21
21:22
21:26
Ο Αστέρας Τρίπολης προηγήθηκε δύο φορές στον αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίζει ισάριθμες φορές με δύο γκολ του Χατζηγιοβάνη για το τελικό 2-2. «Χαμένος» από το ματς είναι σαφώς ο Παναθηναϊκός, που απομακρύνεται κι άλλο από την Ευρώπη. Οι «πράσινοι» «φωνάζουν» για το πέναλτι που έδωσε ο Γκορτσίλας για το 2-1 του Αστέρα, ενώ είχαν και δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr