Παρακολουθήστε live μέσω του sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης για τα playoffs της Super League 1.

21:05
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική των playoffs της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Κώστα Μιαούλη. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Μετά την ισοπαλία του Άρη με τον Ολυμπιακό, η «Ένωση» έχει την ευκαιρία να βρεθεί στο -1 από τη 2η θέση με νίκη. Ο δε ΠΑΟΚ, αν επικρατήσει, θα προσπεράσει τον συμπολίτη. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Ας ρίξουμε μία ματιά στις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:12
ΑΕΚ (Μ. Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Τσιγκρίνσκι, Νεντελτσιάρου, Σβάρνας, Λόπες, Νταντσένκο, Κρίστισιτς, Γαλανόπουλος, Σάκχοφ, Αλμπάνης, Ανσαριφάρντ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
ΠΑΟΚ (Π. Γκαρσία): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Μπάμπα, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Κρμέντσικ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τσιντώτας, Χατζηεμμανουήλ, Μιτάι, Βασιλαντωνόπουλος, Σιμάνσκι, Σαρδέλης, Τάνκοβιτς, Κοσίδης, Χριστόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Τσιγγάρας, Ουάρντα, Τζόλης, Λύρατζης, Νινούα, Κωνσταντέλιας, Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Διαιτητής: Πέλιτο Βοηθοί: Ιμπρισιμπέγκοβιτς, Μπέλιο 4ος: Φωτιάς VAR: Γκρίνφιλντ AVAR: Κουρομπύλια by Γιάννης Πολιάς
21:16
Οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί πέντε φορές φέτος (τρεις πρωτάθλημα & δύο Κύπελλο), με τους Θεσσαλονικείς να έχουν 3-2-0! by Γιάννης Πολιάς
21:24
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από τρία ματς δίχως νίκη, με τελευταίο το 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, που την άφησε εκτός Κυπέλλου. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Από την άλλη, ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι αήττητος στα έξι τελευταία ματς που έχει δώσει. by Γιάννης Πολιάς
21:36
6' Πρώτο σουτ από Ανσαριφάρντ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:37
21:39
Παρόντες στο ΟΑΚΑ ο ομοσπονδιακός τεχνικός Τζον Φαν'τ Σχιπ και ο συνεργάτης του, Άρον Βίντερ. Εικόνα live 21967732/42176.jpg by Γιάννης Πολιάς
21:42
11' Έκοψε ο Σβάρνας το επικίνδυνο γύρισμα του Κρμέντσικ. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα, δίχως τη μεγάλη φάση στο ΟΑΚΑ. by Γιάννης Πολιάς
21:50
19' Οφσάιντ σε τετ α τετ του Κρμέντσικ, που έβγαλε ο Αθανασιάδης. by Γιάννης Πολιάς
21:52
21:55
21:56
26' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:01
30' Τεράστια, διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τετ α τετ Κρμέντσικ, έβγαλε το σουτ του ο Αθανασιάδης και στην συνέχεια ο Τσέχος έστειλε άουτ την μπάλα με το κεφάλι. by Γιάννης Πολιάς
22:02
31' Μακρινό σουτ του Ανσαριφάρντ, βρήκε στον Μιχαηλίδη η μπάλα, πήρε επικίνδυνη τροχιά αλλά κατέληξε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:04
22:11
41' Σουτ Κρίστισιτς από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης. by Γιάννης Πολιάς
22:13
42' Τρομερή προσπάθεια του Γαλανόπουλου, έκανε και το σουτ από πλάγια θέση αλλά απέκρουσε ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
22:14
43' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:14
Νεύρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
22:15
Ο Γαλανόπουλος... φαγώθηκε με τον Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
22:15
45' Κίτρινη κάρτα σε αμφότερους. by Γιάννης Πολιάς
22:16
Ο Βραζιλιάνος πάντως ήταν αυτός που έσπρωξε τον παίκτη της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:37
46' Άουτ το σουτ του Κρίστισιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:39
47' Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Βγήκε μόνος του από αριστερά ο Ουάρντα κι έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Κρμέντσικ, που έκανε το 1-0. by Γιάννης Πολιάς
22:40
Ανάβει με το... καλησπέρα στο δεύτερο μέρος το ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:40
49' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Για κράτημα στον Κρμέντσικ από τον Λόπες! by Γιάννης Πολιάς
22:41
51' 0-2! Εύστοχος ο Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
22:43
Οι γηπεδούχοι καλούνται να αντιδράσουν άμεσα. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Ετοιμάζει αλλαγές ο Χιμένεθ. by Γιάννης Πολιάς
22:48
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, λίγο άουτ το φαλτσαριστό σουτ του Ροντρίγκο. by Γιάννης Πολιάς
22:50
58' Τάνκοβιτς αντί Νεντελτσιάρου, Σιμάνσκι αντί Γαλανόπουλου, Βασιλαντωνόπουλος αντί Νταντσένκο. by Γιάννης Πολιάς
22:57
66' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:58
67' Άουτ η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λόπες. by Γιάννης Πολιάς
22:59
23:00
Φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Ουάρντα. by Γιάννης Πολιάς
23:01
Τα γκολ του ΠΑΟΚ.
23:04
72' Οφσάιντ σε προσπάθεια του Ζίβκοβιτς, που κατέληξε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:04
73' Σφιντέρσκι αντί Κρμέντσικ. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Αγκαλιά με την πρώτη του εκτός έδρας νίκη εις βάρος της ΑΕΚ σε ματς πρωταθλήματος μετά από εννέα χρόνια ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
23:14
81' Κοσίδης αντί Σάκχοφ. by Γιάννης Πολιάς
23:17
86' Κίτρινη κάρτα στον Τάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:22
90' Πέναλτι για την ΑΕΚ, για πάτημα του Τσιγγάρα στον Κρίστισιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:22
Και κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα. by Γιάννης Πολιάς
23:23
90+2' Γκολ! Εύστοχος ο Τάνκοβιτς, μειώνει σε 2-1 η ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
23:23
Πέντε λεπτά, στο μεταξύ, οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:25
90+4' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ, έβγαλε ο Αθανασιάδης το κοντινό σουτ του Τζόλη. by Γιάννης Πολιάς
23:27
Τέλος στο ματς! ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-2, με τους φιλοξενούμενους να ανεβαίνουν στη 2η θέση και τους ηττημένους να... μπλέκουν. by Γιάννης Πολιάς