Ρόμα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παρακολουθήστε τον δεύτερο ημιτελικό του Europa League ανάμεσα στην Ρόμα και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

21:26
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρόμα και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα στα ημιτελικά του Europa League. by www.sport-fm.gr
21:26
Οι «κόκκινοι διάβολοι» βρίσκονται μια.. ανάσα από την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης στο Γκντανσκ της Πολωνίας, μετά το εμφατικό 6-2 του πρώτου αγώνα. Καβάνι και Μπρούνο Φερνάντεζ πέτυχαν από δύο γκολ, ενά από ένα σημείωσαν οι Πογκμπά και Γκρίνγουντ για τους Άγγλους. by www.sport-fm.gr
21:28
Τα highlights του πρώτου αγώνα:
21:33
Η Ρόμα που παλεύει μέσα από το πρωτάθλημα να κερδίσει την έξοδο στην Ευρώπη και τη νέα σεζόν, βρίσκεται στον... αστερισμό του Ζοσέ Μουρίνιο, ο οποίος όπως έγινε γνωστό πριν δύο ημέρες θα αναλάβει τις τύχες των Ρωμαίων από τη νέα σεζόν. by www.sport-fm.gr
21:39
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες που επέλεξαν οι δύο προπονητές για τον αποψινό αγώνα. by www.sport-fm.gr
21:39
Ρόμα (4-2-3-1): Μιράντε – Κάρσντορπ, Σμόλινγκ, Ιμπάνιεθ, Μπρούνο Πέρεζ – Κριστάντε, Μαντσίνι – Πέδρο, Πελεγκρίνι, Μχιταριάν – Τζέκο. by www.sport-fm.gr
21:39
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): Ντε Χέα – Μπισάκα, Μπαϊγί, Μαγκουάιρ, Σο – Φρεντ, Φαν ντε Μπέεκ – Μπρούνο Φερνάντεζ, Πογκμπά, Γκρίνγουντ - Καβάνι. by www.sport-fm.gr
21:41
Στον πάγκο θα βρίσκονται οι:
Στον πάγκο: Μπόερ, Φουζάτο, Σαντόν, Μαγιοράλ, Κουμπουλά, Μποβ, Τσιέρβο, Νταρμπό, Ζαλέβσκι.
Στον πάγκο: Γκραντ, Χέντερσον, Λίντελοφ, Μάτα, Ράσφορντ, Ντιαλό, Τέλες, Μάτιτς, Γουίλιαμς, Τουανζέμπε, ΜακΤόμινι, Ελένγκα. by www.sport-fm.gr
21:45
21:53
21:55
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Φέλιξ Μπριχ, με βοηθούς τους Μαρκ Μπορς και Στέφαν Λουπ, ενώ τέταρτος θα είναι ο Φέλιξ Ζάιερ. Στο VAR θα βρίσκεται ο Μάρκο Φριτζ. by www.sport-fm.gr
21:57
22:00
22:03
22:04
Τεράστια διπλή ευκαιρία για τους Ρωμαίους με τον Μαντσίνι και τον Κριστάντε. Κέρδος ένα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:05
Καλοχτυπημένο το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, η κεφαλιά του Ιμπάνιεθ όμως βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by www.sport-fm.gr
22:05
22:07
7' Δυνατό σουτ από τον Πελεγκρίνι λίγο έξω από την περιοχή. Ωστόσο το σουτ του Ιταλού άσου καταλήγει αρκετά μέτρα έξω από την εστία του Ντε Χέα. by www.sport-fm.gr
22:09
8' Ο Κάρσντορπ κλέβει την μπάλα στη μικρή περιοχή της Γιουνάιτεντ, το γύρισμά του όμως κόβει τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Ντε Χέα. by www.sport-fm.gr
22:14
14' Άλλη μια ευκαιρία για τη Ρόμα, με τον Πέδρο να στέλνει την μπάλα άουτ με φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
22:18
22:20
20' Τεράστια ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Καβάνι βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και με όμορφη λόμπα προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Μιράντε. Ωστόσο η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ. by www.sport-fm.gr
22:24
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του ημιχρόνου, με τη Ρόμα να είναι εκείνη που έχει τον έλεγχο και τις ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Ωστόσο στα τελευταία λεπτά έχει πέσει λίγο ο ρυθμός, με τη Γιουνάιτεντ να έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο του "Ολίμπικο". by www.sport-fm.gr
22:26
26' Τεράστια ευκαιρία με τον Καβάνι να πιάνει έναν "κεραυνό" από την περιοχή, και τον Μιράντε να βγάζει ενστικτωδώς σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:28
22:30
30' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρόμα. Στη θέση του Σμόλινγκ περνάει ο Νταρμπόε, στο ντεμπούτο του σε ευρωπαϊκό ματς. by www.sport-fm.gr
22:32
22:35
34' Ακόμα μία καλή στιγμή για τη Ρόμα, με το σουτ του Πελεγκρίνι να βγάζει δύσκολα ο Ντε Χέα. by www.sport-fm.gr
22:36
35' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τους γηπεδούχους. Ο Μαντσίνι πιάνει την κεφαλιά, με τον Ισπανό κίπερ να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
22:39
22:40
Ο Καβάνι βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μιράντε μετά από εξαιρετική κάθετη του Φρεντ, με τον Ουρουγουανό να πλασάρει ιδανικά για το 0-1. by www.sport-fm.gr
22:41
41' Νέα καλή στιγμή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Γκρίνγουντ να πλασάρει δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
22:42
42' Στην εξέλιξη της φάσης, ο Μχιταριάν πλάσαρε από πλάγια θέση, ο Ντε Χέα όμως ήταν και πάλι εκεί για να κρατήσει το μηδέν. by www.sport-fm.gr
22:43
44' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Πογκμπά και Μπρούνο Φερνάντεζ πάνω από την μπάλα. by www.sport-fm.gr
22:44
22:45
Εκπληκτική απόκρουση από τον Ντε Χέα στα πρώτα λεπτά του αγώνα
22:45
22:48
45+2' Ωραίος φαλτσαριστό σουτ του Μπρούνο Φερνάντεζ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μιράντε. by www.sport-fm.gr
22:48
22:50
Σε ένα πολύ ωραίο από πλευράς ποιότητας και ρυθμού ματς, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στο τέρμα του Καβάνι στον 39'. by www.sport-fm.gr
23:04
23:05
46' Αλλαγές για τη Γιουνάιτεντ. Τέλες και Γουίλιαμς στις θέσεις των Μπισάκα και Σο. by www.sport-fm.gr
23:16
Ωραίο γύρισμα του Μχιταριάν στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Πέδρο έστρωσε στον Τζέκο, με τον Βόσνιο να ισοφαρίζει με κοντινή κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
23:17
23:17
Το γκολ του Καβάνι για το 0-1:
23:19
23:19
Απίστευτο δυνατό σουτ του Κριστάντε, στέλνει την μπάλα στο πλαϊνή πλευρά των διχτύων για το 1-2. by www.sport-fm.gr
23:21
61' Τεράστια διπλή ευκαιρία για το 3-1 η Ρόμα, με τον Ντε Χέα να βγάζει εξ επαφής την κεφαλιά του Τζέκο και στη συνέχεια το σουτ του Πέδρο βρίσκει στα σώματα. by www.sport-fm.gr
23:22
62' Ακόμα μία τεράστια ευκαιρία για τη Ρόμα που έχει κλείσει στα καρέ της τη Γιουνάιτεντ με το πλασέ του Μχιταριάν να βρίσκει στον Ντε Χέα και να περνάει παράλληλα από την εστία. by www.sport-fm.gr
23:23
23:25
66' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ με τον Γκρίνγκουντ να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
23:27
23:28
Εντυπωσιακή κεφαλιά του Έντισον Καβάνι, που φέρνει εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα. by www.sport-fm.gr
23:44
Ο Ζαλέφσκι έπιασε το σουτ στην κίνηση μετά από ωραία σέντρα, με την μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του Ντε Χέα. by www.sport-fm.gr
23:44
23:45
23:48
23:50
23:53
23:54
Η Ρόμα επικράτησε 3-2 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους Άγγλους όμως να παίρνουν το εισιτήριο για το μεγάλο τελικό του Europa League μετά το υπέρ της 6-2 του πρώτου αγώνα. by www.sport-fm.gr