Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 35η αγωνιστική της Primera Division.

16:56
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της μεγάλης αναμέτρησης για την 35η αγωνιστική της La Liga, μεταξύ Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:58
Πρόκειται για ντέρμπι κορυφής. Ένα ματς με πολύ μεγάλη σημασία από βαθμολογικής πλευράς, καθώς η Ατλέτικο είναι πρώτη με 76 βαθμούς, αλλά έτσι όπως τα έχει καταφέρει το τελευταίο διάστημα, έχει στο -2 τόσο την Μπαρτσελόνα, όσο και τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 2. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα από το sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν): Τερ Στέγκεν, Ντεστ, Πικέ, Μινγκέθα, Λενγκλέ, Άλμπα, Μπούσκετς, Ντε Γιονγκ, Πέδρι, Μέσι, Γκριεζμάν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
Ατλέτικο (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Ερμόσο, Σάβιτς, Φελίπε, Τρίπιερ, Κόκε, Γιορέντε, Λεμάρ, Καρασκό, Κορέα, Σουάρες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
Για τους φιλοξενούμενους είναι στον πάγκο ο Χιμένες, ο οποίος έχει χάσει αρκετές προπονήσεις λόγω ενοχλήσεων, ενώ ο Ντιέγκο Σιμεόνε δεν ξεκινάει σε ένα τόσο σημαντικό ματς τον Ζοάο Φέλιξ, πηγαίνοντας σε ένα πιο σφιχτό σχήμα. Οι ανέτοιμοι Κουτίνιο και Φατί είναι σταθερα εκτός για την ομάδα του Κούμαν. Ο Ολλανδός θα παρακολουθήσει την αναμέτρηση από την κερκίδα, λόγω της τιμωρίας δύο αγωνιστικών που του έχει επιβληθεί για την αποστολή του στην αναμέτρηση με τη Γρανάδα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αραούχο, Πιάνιτς, Μπρέιθγουεϊτ, Ντεμπελέ, Ρίκι Πουίγκ, Νέτο, Τρινκάο, Σ. Ρομπέρτο, Ουμτιτί, Ζούνιορ, Μορίμπα, Αρνάου Τένας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Χιμένες, Λόντι, Βρσάλικο, Κοντογκμπιά, Τορέιρα, Σαούλ, Ερέρα, Βιτόλο, Ζοάο Φέλιξ, Ντεμπελέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:14
Πρώτη αναμέτρηση του Λουίς Σουάρες κόντρα στην Μπαρτσελόνα από τη στιγμή που ολοκληρώθηκε η συνεργασία του με τους Καταλανούς. Στον πρώτο γύρο δεν είχε αγωνιστεί λόγω κορωνοϊού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Ο Ματέου Λαόθ είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
3' Πρώτη τελική στο ματς και είναι για την Ατλέτικο. Ωραία κίνηση του Λεμάρ από τα αριστερά και σουτ με το δεξί που μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν με τη δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
Το σύστημα της Ατλέτικο είναι με τρεις στην άμυνα (5-3-2) τελικά και όχι 4-4-2 όπως είχαν δώσει οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22
Ξεκάθαρος ο στόχος της Ατλέτικο να γεμίσει τον άξονα, να βραχυκυκλώσει την Μπαρτσελόνα και με όσο το δυνατόν πιο μεγάλη κατοχή της μπάλας να παγώσει τον ρυθμό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:25
Φάουλ από τα αριστερά για την Ατλέτικο. Σε καλή θέση για γέμισμα, αλλά ακόμα και για απευθείας εκτέλεση από τον Σουάρες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:25
10' Εκτέλεσε απευθείας ο Σουάρες, η μπάλα πέρασε από το τείχος, αλλά μπλόκαρε πολύ εύκολα ο Τερ Στέγκεν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
Πρόβλημα με τον Λεμάρ που δείχνει να έχει ενοχλήσεις στον δικέφαλο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
Λογικά θα μπει ο Σαούλ στη θέση του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
14' Αλλαγή για την Ατλέτικο: Σαούλ αντί Λεμάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
Έως τώρα το παιχνίδι κυλάει όπως το θέλει η Ατλέτικο. Η Μπαρτσελόνα δεν έχει καταφέρει να την απειλήσει ουσιαστικά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
19' Απειλεί η Ατλέτικο. Ο Ερμόσο έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Κορέα έκανε ωραία κίνηση στον χώρο, εκτέλεσε και πήρε το κόρνερ. Αυτή είναι η σημαντικότερη στιγμή έως τώρα στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
Με την είσοδο του Σαούλ έχει διαφοροποιηθεί το σύστημα της Ατλέτικο. Έπαιζε 5-3-2, ενώ τώρα 3-4-3. Ο Σαούλ έχει αναλάβει τον ρόλο που είχε ο Καράσκο αριστερά, με το Βέλγο να βρίσκεται πλέον μπροστά, στο αριστερό "φτερό", ο Κορέα στο δεξί, ενώ ο Σουάρες είναι στην κορυφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
17:44
Πρόβλημα με τον Μπουσκέτς στην Μπαρτσελόνα. Για λίγο με δέκα οι Καταλανοί. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
28' Εκτός περιοχής σουτ από τον Γκριεζμάν, μπλόκαρε ο Όμπλακ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Η Ατλέτικο παίζει κάπως πιο επιθετικά, ώστε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που έχει λόγω της απουσίας του Μπουσκέτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Επέστρεψε ο Μπουσκέτς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Το παιχνίδι κυλάει όπως το έχει σχεδιάσει ο Σιμεόνε, ο οποίος σίγουρα θα τρίβει τα χέρια του στον πάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Ξανά στο έδαφος ο Μπουσκέτς, ο οποίος δείχνει να ζαλίζεται μετά τη σύγκρουση με τον Σάβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
32' Αναγκαστική αλλαγή και για την Μπαρτσελόνα: Μορίμπα αντί Μπουσκέτς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
Αντεπίθεση της Ατλέτικο με προϋποθέσεις, η οποία σταματάει για φάουλ του Κορέα. Από το replay δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
34' Απειλεί η Ατλέτικο, με τον Καράσκο να φεύγει από τα αριστερά και να κάνει το γύρισμα για τον Γιορέντε που έκανε χλιαρό σουτ από καλή θέση. Στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ, αλλά δεν φάνηκε να υπάρχει. Οπότε, αν έμπαινε στα δίχτυα η μπάλα μπορεί να κατοχυρωνόταν ως γκολ μέσω VAR. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
34' Απειλεί ξανά η Ατλέτικο! Ο Σουάρες βγήκε από τα αριστερά και βρήκε τον Τερ Στέγκεν σε ετοιμότητα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
35' Κίτρινη κάρτα για τον Σαούλ που έκοψε αντεπίθεση της Μπαρτσελόνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
37' Νέα ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Τερ Στέγκεν απέκρουσε σουτ του Καράσκο και στη συνέχεια απομάκρυνε σε κόρνερ προ του Σουάρες. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54
Καλύτερη η Ατλέτικο σε αυτό το διάστημα. Έχει ανέβει και πιέζει ψηλά, οδηγώντας την Μπαρτσελόνα σε λάθη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
41' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα με απίστευτη κίνηση του Μέσι. Ο Αργεντινός άσος τα έβαλε με όλη την Ατλέτικο, έκανε περίτεχνη ενέργεια με αλλαγή κατεύθυνσης και το σουτ του σχεδόν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έδιωξε σε κόρνερ ο Όμπλακ.
17:59
43' Απειλεί ξανά η Ατλέτικο. Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην κόντρα με τον Καράσκο που είχε πολύ χώρο μπροστά του, άργησε κάπως να αποφασίσει τι ήθελε να κάνει και εν τέλει κλείστηκε, με αποτέλεσμα το σουτ του να βρει σε σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
45' Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Έπειτα από πάσα σε κόρνερ, ο Σαούλ έστρωσε για τον Φελίπε που βρέθηκε αμαρκάριστος και αστόχησε από καλή θέση, πλασάροντας με τη μία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:05
Ημίχρονο στο Καμπ Νου: Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο 0-0! Πιο ικανοποιημένος θα είναι σίγουρα ο Σιμεόνε. Αφενός έχει περιορίσει σε σημαντικό βαθμό τα ατού του αντιπάλου, που είχε μια, αλλά πολύ καλή ευκαιρία στο πρώτο μέρος και συγκεκριμένα στο εξαιρετικό σλάλομ του Μέσι στο 41'. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αρκετά ψηλά μετά το πρώτο ημίωρο, δημιούργησαν προβλήματα στην κυκλοφορία των γηπεδούχων και κλασικές ευκαιρίες για γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:20
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! Ο Αραούχο μπήκε αντί του Μινγκέθα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
46' Κίτρινη για την Ατλέτικο, την αντίκρισε ο Φελίπε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
58' Κίτρινη για την Μπαρτσελόνα, την είδε ο Μορίμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
62' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Λανγκλέ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μορίμπα έπιασε σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε εκτός σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
Πιέζει η Μπαρτσελόνα στα τελευταία λεπτά. Γενικώς έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
Θα μπει ο Ζοάο Φέλιξ στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
67' Ζοάο Φέλιξ αντί Σαούλ για την Ατλέτικο. Αλλαγή στην αλλαγή από τον Σιμεόνε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
70' Η μπάλα στα δίχτυα από την Μπαρτσελόνα, αλλά δεν υπάρχει γκολ! Ο Αραούχο νίκησε τον Όμπλακ με κεφαλιά, αλλά ήταν εκτεθειμένος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
73' Αλλαγή για την Ατλέτικο: Κοντογκμπιά αντί Κορέα στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
75' Σέρτζι Ρομπέρτο και Ντεμπέλε, αντί Πέδρι και Ντεστ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
83' Κίτρινη στον Πικέ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
85' Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Σέντρα του Άλμπα και άστοχη κεφαλιά του Ντεμπέλε από εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
90' Ωραίο φάουλ του Μέσι, λίγο έξω η μπάλα! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Τέλος στο ματς: Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο 0-0! Ικανοποίηση για τους φιλοξενούμενους που παραμένουν στην κορυφή, αλλά και χαμόγελα για τη Ρεάλ που με 4x4 παίρνει το πρωτάθλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος