Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας.

19:06
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και την ΑΕΛ για την έκτη και προτελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1. by www.sport-fm.gr
19:06
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην πρώτη θέση του γκρουπ με 40 πόντους, διατηρώντας παράλληλα αήττητο σερί έξι αγωνιστικών (4 ισοπαλίες). Την προηγούμενη αγωνιστική έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. by www.sport-fm.gr
19:06
Από την άλλη, η ΑΕΛ προέρχεται από την εντός έδρας ήττα απέναντι στον ΟΦΗ (0-1), διακόπτοντας έτσι ένα αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων (2 νίκες). Αποτέλεσμα το οποίο την άφησε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 24 πόντους και στο -3 από τον 13ο Παναιτωλικό και στο -4 από τον δωδέκατο ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
19:07
Με ισοπαλία έληξαν οι δύο προηγούμενες συναντήσεις τους τη φετινή σεζόν στη διάρκεια της κανονικής περιόδου (1-1 στον Βόλο, 0-0 στη Λάρισα). by www.sport-fm.gr
19:10
Μονόδρομος η νίκη απόψε για τους φιλοξενούμενους, αφού σε ενδεχόμενο ήττας θα τερματίσουν οριστικά τελευταίοι. Το ίδιο θα συμβεί ακόμα και αν φέρει ισοπαλία και την ίδια ώρα ο Παναιτωλικός πάρει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Ατρόμητο. by www.sport-fm.gr
19:11
19:12
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Τέκιο, Γκρίλο, Μήτογλου, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Νίνης, Μαρτίνες, Μπαρτόλο, Δουβίκας. by www.sport-fm.gr
19:14
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Ηλιάδης, Γιακιμόφσκι, Τσόσιτς, Μαξιμένκο, Στίφλερ, Κολομπίνο, Νικολιάς, Ντουρμισάι, Ακούνια, Πινακάς by www.sport-fm.gr
19:15
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες θα βρίσκονται οι:
Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Σάντσες, Ριένστρα, Κιάκος, Μπουένο, Κρητικός, Περέα, Παπαδόπουλος.
ΑΕΛ: Σουλούκος, Μουκαντζό, Χαλατσής, Ζαχαράκης, Χουσίνο, Μαϊδάνος, Γρηγορόπουλος, Γκοτζαμανίδης, Δαχτύλας. by www.sport-fm.gr
19:19
19:27
19:30
19:31
1' Επικίνδυνη σέντρα του Μπαρτόλο από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα της ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
19:34
3' Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο με τον Δουβίκα. Ο Έλληνας φορ βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, το πλασέ όμως που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα δίπλα από την εστία του Νάγκι. by www.sport-fm.gr
19:35
19:36
6' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΛ, με τον Ντουρμισάι να γυρίζει ωραία με το σώματα του, το σουτ του όμως πέρασε αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Βόλου. by www.sport-fm.gr
19:38
19:39
Εκπληκτική μπαλιά του Νίνη στον χώρο για τον Δουβίκα, ο οποίος αυτή τη φορά δεν αστόχησε στο τετ-α-τετ και νίκησε τον Νάγκι για το 1-0. Αυτό ήταν το 14ο γκολ του νεαρού φορ για φέτος. by www.sport-fm.gr
19:43
13' Δυσκολεύεται η ΑΕΛ να κρατήσει μπάλα και να ελέγξει τον ρυθμό, με τον Βόλο να πιέζει ψηλά. by www.sport-fm.gr
19:56
26' Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός, με την ΑΕΛ να έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr
20:02
20:03
20:05
35' Στο έδαφος ο Δουβίκας, διαμαρτυρίες για φάουλ λίγο έξω από την περιοχή από την πλευρά του Βόλου. by www.sport-fm.gr
20:07
36' Νέα σέντρα από τον Γιακιμόφσκι, και πάλι όμως οι αμυντικοί του Βόλου απομακρύνουν ψηλά. by www.sport-fm.gr
20:08
20:09
Νέο λάθος της άμυνας της ΑΕΛ, ο Δουβίκας κλέβει την μπάλα από τα αριστερά βγάζοντας την πάσα στην "καρδιά" της περιοχής των φιλοξενούμενων, εκεί όπου ο Μπαρτόλο με όμορφο τελείωμα έκανε το 2-0. by www.sport-fm.gr
20:10
20:10
20:10
20:11
41' Σε κόντρα επίθεση ο Βόλος, με τον Φερράρι να βρίσκει τον Μπαρτόλο, το σουτ του όμως κοντράρει σε σώματα. by www.sport-fm.gr
20:14
43' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Νικολιάς βρήκε τον Ντουρμισάι στην περιοχή, ο οποίος όμως δεν μπόρεσε να κοντρολάρει την μπάλα όπως θα ήθελε ώστε να σουτάρει από πλεονεκτική θέση. Στο ριπλέι πάντως φάνηκε για οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
20:15
44' Ο Μαξιμένκο κόβει προ του Δουβίκα και απομακρύνει τον κίνδυνο για την ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
20:16
20:16
20:17
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Βόλος προηγείται με 2-0 της ΑΕΛ χάρη στα τέρματα του Δουβίκα και του Μπαρτόλο στο 8' και 38' αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
20:19
20:20
20:20
20:25
Το 2-0 του Βόλου με τον Μπαρτόλο
20:33
Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Μουκάντζο στη θέση του Στίφλερ. Αλλαγές και για τον Βόλο. Μέσα ο Περέα και ο Ριέστρα, έξω οι Μπαρτόλο και Μπαριέντος. by www.sport-fm.gr
20:34
20:38
20:38
20:41
51' Εντυπωσιακή ενέργεια του Ακούνια ο οποίος άδειασε δύο παίκτες του Βόλου, το σουτ του όμως πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κλέιμαν. Η πρώτη αξιόλογη στιγμή της ΑΕΛ στο ματς. by www.sport-fm.gr
20:41
20:44
55' Καλή στιγμή για τον Βόλο, στο έδαφος ο Δουβίκας με του γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι. by www.sport-fm.gr
20:46
20:46
20:47
20:47
20:48
59' Ο Περέα βάζει την μπάλα κάτω και τρέχει προς την περιοχή κερδίζοντας φάουλ από τον Τσόσιτς στα όρια της περιοχής. by www.sport-fm.gr
20:49
20:49
20:50
61' Επικίνδυνο γύρισμα του Περέα από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Κολομπίνο. by www.sport-fm.gr
20:54
65' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ. Η μπάλα πέρασε από όλους και στρώθηκε στον Ακούνια, το σουτ του όμως ήταν κάκιστο, περνώντας πάνω από την εστία. by www.sport-fm.gr
20:55
20:56
Ο Ευαγγέλου πάει να τσεκάρει στο VAR για τον αν υπάρχει χέρι του Τέκιο στην προηγούμενη φάση με το σουτ του Ακούνια. by www.sport-fm.gr
20:57
20:58
20:58
20:59
Ο Ντουρμισάι στέλνει τον κίπερ των γηπεδούχων από την άλλη πλευρά και μειώνει σε 2-1 για την ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
21:03
21:04
Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώνεται στον βηματισμό του Μπουένο, ο οποίος με εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ κάνει το 3-1. by www.sport-fm.gr
21:05
Η αποβολή του Τσόσιτς νωρίτερα στο ματς
21:06
21:08
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Δουβίκας γύρισε από τα αριστερά, ο Κιάκος έπιασε την κεφαλιά, με τους αμυντικούς της ΑΕΛ να βγάζουν πάνω στην γραμμή. by www.sport-fm.gr
21:09
21:10
Το πέναλτι της ΑΕΛ για το 2-1
21:10
21:12
82' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Ντουρμισάι, στη θέση του ο Γρηγορόπουλος. by www.sport-fm.gr