Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.

14:36
Καλησπέρα σας. Ημέρα ντέρμπι σήμερα, με το πρώτο, χρονικά, να φέρνει αντιμέτωπους τον ΠΑΟΚ με τον Άρη για την 8η αγωνιστική των playoffs της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
14:37
Οι γηπεδούχοι έχουν ουσιαστικά εξασφαλισμένη μία θέση στην τετράδα αλλά θέλουν να τερματίσουν 2οι, την ώρα που οι «κίτρινοι» βρίσκονται στο -2 και επιθυμούν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά από 0-2-1 τις τελευταίες αγωνιστικές. by Γιάννης Πολιάς
14:39
Φέτος οι δύο αντίπαλοι έχουν κοντραριστεί τρεις φορές και μετρούν από μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα έκαστος. by Γιάννης Πολιάς
14:42
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
14:44
Ας δούμε τις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
14:45
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ (Π. Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ροντρίγκο, Ντάγκλας, Σβαμπ, Μπάμπα, Α. Ζίβκοβιτς, Ουάρντα, Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
14:45
Η ενδεκάδα του Άρη (Ά. Μάντζιος): Κουέστα, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου, Σάσα, Ματίγια, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Γκαρσία, Γκάμα, Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
14:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Μιχάι, Νινούα, Κρμέντσικ, Μουργκ, Κωνσταντέλιας. by Γιάννης Πολιάς
14:46
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σιαμπάνης, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Σάκιτς, Μπρούνο, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι, Μήτρογλου, Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
14:48
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Λευκορώσος Αλεξέι Κουλμπάκοφ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ζιουκ, Μασλίνα και τέταρτο τον κ. Τζήλο. Στο VAR θα είναι οι Κούι (Ολλανδία) και Παπαδάκης. by Γιάννης Πολιάς
14:54
Από έξι ματς δίχως ήττα προέρχονται οι γηπεδούχοι, που έχουν στο μυαλό και τελικό του Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό στις 22 Μαΐου. Οι φιλοξενούμενοι από τη μεριά τους, έχουν μία μόλις νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια. by Γιάννης Πολιάς
15:08
9' Έχει εξισορροπήσει την κατάσταση ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
15:09
9' Κακό σουτ του Σφιντέρσκι από τα αριστερά, μάζεψε εύκολα ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
15:13
14' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
15:14
15' Κίτρινη κάρτα και στον Μπεναλουάν. by Γιάννης Πολιάς
15:14
15:20
20' Συμπληρώσαμε ένα 20λεπτο, με χαμηλό τέμπο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
15:21
21' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Ουάρντα βρέθηκε μπροστά στον Κουέστα, προσπάθησε να τον αποφύγει και έπεσε στο έδαφος. Ο Κουλμπάκοφ έδειξε παίζετε, υπάρχουν διαμαρτυρίες για πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
15:22
Συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Γιάννης Πολιάς
15:23
23' Δυνατό σουτ του Ζίβκοβιτς, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
15:23
15:25
26' Σέντρα-σουτ του Ροντρίγκο από τα δεξιά, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
15:26
Στο 73% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
15:27
15:28
28' Έβγαλε ο Κουέστα σε κόρνερ την μακρινή εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
15:32
32' Φοβερή προσπάθεια του Γκαρσία, πέρασε τους πάντες όμως το σουτ του κόντραρε και βγήκε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
15:36
36' Κεφαλιά του Βαρέλα, εύκολα μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
15:37
37' Σούταρε από μακριά ο Αουγκούστο, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
15:39
Το πέναλτι που ζήτησε ο ΠΑΟΚ
by Γιάννης Πολιάς
15:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
15:46
Τέλος στο πρώτο μέρος. Στο 0-0 ΠΑΟΚ και Άρης, δίχως πολλές φάσεις το ματς. by Γιάννης Πολιάς
16:01
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
16:03
Ξεκίνησε. by Γιάννης Πολιάς
16:04
46' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ, δεν μπόρεσε να σουτάρει από πολύ κοντά ο Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
16:05
Δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
16:08
50' Μακρινό σουτ του Γκάμα, μάζεψε σταθερά ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
16:10
52' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
16:12
54' Κίτρινη και στον Γκάμα. by Γιάννης Πολιάς
16:13
Βρίσκεται στο έδαφος ο Βιεϊρίνια και δέχεται ιατρική φροντίδα. by Γιάννης Πολιάς
16:14
56' Μάνος αντί Σίλβα και Μαντσίνι και Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
16:14
Υπήρξαν και κάποια νεύρα μεταξύ παικτών του ΠΑΟΚ και του Μπεναλουάν. by Γιάννης Πολιάς
16:17
Δεν θα συνεχίσει, όπως φαίνεται, ο Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
16:20
61' Λύρατζης αντί Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας αντί Ουάρντα και Κρμέντσικ αντί Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
16:20
Εκνευρισμένος για τον τραυματισμό του μετά από το μαρκάρισμα του Γκάμα ο Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
16:23
65' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ κοντά στην αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
16:25
66' Βρέθηκε στο έδαφος εντός περιοχής ο Κρμέντσικ, έλεγχος από το VAR για πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
16:27
69' Γκολ, 1-0 ο ΠΑΟΚ από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
16:28
Να δούμε αν θα βγάλει κάποια αντίδραση ο Άρης σε αυτά τα 20 εναπομείναντα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
16:31
73' Μπερτόγλιο αντί Σούντγκρεν, Μπρούνο αντί Ιωάννου. by Γιάννης Πολιάς
16:36
78' Κίτρινη κάρτα στον Κρμέντσικ για αγκωνιά στον Γκάνεα. by Γιάννης Πολιάς
16:36
78' Μουργκ αντί Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
16:38
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
16:38
80' Σουτ του Μάνου μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
16:39
81' Τεράστια φάση για τον ΠΑΟΚ! Τετ α τετ ο Κρμέντσικ, έβγαλε δύσκολα με τα πόδια ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
16:39
Δύο φάσεις μαζεμένες για τις δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
16:41
83' Μήτρογλου αντί Ματίγια. by Γιάννης Πολιάς
16:42
84' Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόγλιο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
16:43
86' Μιχάι αντί Μπάμπα. by Γιάννης Πολιάς
16:45
87' Άστοχο το μακρινό σουτ του Κρμέντσικ. by Γιάννης Πολιάς
16:48
Το γκολ του ΠΑΟΚ.
16:48
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
16:49
90+1' Γκολ, 2-0 ο ΠΑΟΚ με τον Ζίβκοβιτς από κοντά! by Γιάννης Πολιάς
16:49
Διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Άρη για φάουλ στην αρχή της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
16:51
90+3 Έδιωξε σε κόρνερ ο Κουέστα το σουτ του Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
16:53
90+6 Άουτ το σουτ του Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
16:55
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε 2-0 του Άρη με γκολ των Σβαμπ και Ζίβκοβιτς και αγκάλιασε τη 2η θέση. by Γιάννης Πολιάς