Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.

19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ by www.sport-fm.gr
19:02
19:03
Ο Παναθηναϊκός είναι στην 5η θέση με 52 βαθμούς, με την ΑΕΚ να είναι 4η με 55 by www.sport-fm.gr
19:03
Είναι η τελευταία ευκαιρία του Παναθηναϊκού να παραμείνει ζωντανός για το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο by www.sport-fm.gr
19:04
Από την άλλη πλευρά, η εντελώς ντεφορμέ ΑΕΚ θέλει να βγάλει εκτός... παιχνιδιού τους «πράσινους» by www.sport-fm.gr
19:04
19:07
Διούδης θα καθίσει στο τέρμα, με τους Μολό, Σένκεφελντ, Βέλεθ και Χουάνκαρ τετράδα στην άμυνα. Νιάς, Βιγιαφάνιες και Σανκαρέ θα παίξουν στον άξονα, με τους Χατζηγιοβάνη-Καμπετση στα άκρα και τον Μακέντα μοναδικό προωθημένο by www.sport-fm.gr
19:08
Παναθηναϊκός (4-3-3): Διούδης - Μολό, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ - Νιάς, Βιγιαφάνιες, Σανκαρέ - Χατζηγιοβάνης, Καμπετσής, Μακέντα by www.sport-fm.gr
19:09
Για την ΆΕΚ, στο τέρμα ο Τσιντώτας, με τους Βασιλαντωνόπουλο, Σβάρνα, Τσιγκρίνσκι και Λόπες στην άμυνα. Κρίστισιτς, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος οι τρεις στα χαφ, με τους Μάνταλο, Τάνκοβιτς και στην κορυφή ο Ανσαριφάρντ. by www.sport-fm.gr
19:10
ΑΕΚ (4-3-3): Τσιντώντας - Βασιλαντωνόπουλος, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Λόπες - Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλος, Σιμάνσκι - Μάνταλος, Τάνκοβιτς, Ανσαριφάρντ by www.sport-fm.gr
19:12
Η είδηση για την ΑΕΚ είναι η συμμετοχή του Μάνταλου, που παρά το γεγονός ότι είχε έντονες ενοχλήσεις, καταφέρνει να δηλώσει «παρών» στο ματς. by www.sport-fm.gr
19:15
Διαιτητής: Αρανόφσκι, α' βοηθός: Ζιούκοφ, β' βοηθός: Κούτσεφ, 4ος Ζαχαριάδης, VAR: Εστέβες, AVAR; Σαμοΐλης by www.sport-fm.gr
19:34
4' Προσπαθεί η ΑΕΚ να πάρει τον έλεγχο του ματς, παίζει όμως με ενέργεια ο Παναθηναϊκός στις διεκδικήσεις by www.sport-fm.gr
19:37
19:37
19:38
19:38
9' Ματς με πολλά λάθη μέχρι τώρα. Νευρικοί οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Ωστόσο, η ΑΕΚ δείχνει στις λεπτομέρειες να είναι ελαφρώς καλύτερη by www.sport-fm.gr
19:42
13' Σέντρα του Μολό από τα δεξιά, ο Μακέντα δεν πιάνει γεμάτα το σουτ. Απομάκρυνε ο Σβάρνας by www.sport-fm.gr
19:43
11 λεπτά γεμάτα λάθη, κακές επιλογές και δυνατά μαρκαρίσματα στη Λεωφόρο. by Βάιος Τσούτσικας
19:44
Με 4-4-1-1 φαίνεται πως παίζει η ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να κινείται κοντά στον Ανσαριφάρντ και τους Γαλανόπουλο-Τάνκοβιτς στα πλάγια, ο Γαλανόπουλος προφανώς έχει τον ρόλο να περιορίζει τα ανεβάσματα του Χουάνκαρ. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
15' Χέρι του Χατζηγιοβάνη, που σταματά μια επιθετική προσπάθεια με υποσχέσεις για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
19:45
16' Πρώτη ευκαιρία στο ματς ανήκει στον Παναθηναϊκό! Ο Χατζηγιοβάνης με το στήθος έδωσε μαγική πάσα για τον Μολό, αυτός έδωσε στον Μακέντα μέσα στην περιοχή, ο Ιταλός γύρισε την μπάλα στον Σανκαρέ, με τον Τσιντώτα να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:46
Ο Χιμένεθ "ξοδεύει" τον Σιμάνσκι στο μαρκάρισμα του Βιγιαφάνιες και εμποδίζει την ανάπτυξη του Παναθηναικού. Χαρακτηριστικό ότι στην πρώτη φάση που φτιάχνει ο γηπεδούχος (14') ο Βιγιαφάνιες δεν έχει επαφή με την μπάλα. by Βάιος Τσούτσικας
19:48
19:49
20' Μεγάλη όρεξη από τον Μολό σε άμυνα και επίθεση. Γενικότερα, η δεξιά πλευρά του Παναθηναϊκού είναι η... καλή μέχρι τώρα by www.sport-fm.gr
19:49
20' Φάουλ για την ΑΕΚ από τα αριστερά. Ευκαιρία για τον Μάνταλο να γεμίσει την περιοχή του Παναθηναϊκού by www.sport-fm.gr
19:50
19:52
23' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Νιάς να δέχεται την μπάλα με δύναμη στο κεφάλι. by www.sport-fm.gr
19:53
Η ΑΕΚ εμφανίζεται στην περιοχή του Παναθηναϊκού μόνο με στημένες φάσεις στα πρώτα 20'. Δεν φτιάχνει φάσεις σε ροή παιχνιδιού, το ματς όμως παίζεται σε έναν ρυθμό που τη βολεύει. by Βάιος Τσούτσικας
19:53
Την ίδια ώρα ο Μπόλονι μιλούσε στο κινητό, προφανώς με κάποιον βοηθό του από την εξέδρα by www.sport-fm.gr
19:53
19:54
Ισορροπημένο το ματς στα μισά του πρώτου μέρους, χωρίς κλασικές ευκαιρίες και σε σχετικά χαμηλό τέμπο. Η ΑΕΚ δεν έχει καταφέρει να βάλει τον Μάνταλο ακόμη στο ματς, ο Παναθηναϊκός ψάχνει αρκετά τον Μακέντα για να τον χρησιμοποιήσει ως σκαλοπάτι στην επιθετική λειτουργία. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
19:56
19:59
29' Πρόβλημα για τον Παναθηναϊκό ότι ο Βιγιαφάνιες δεν έχει μπει ακόμα στο ρυθμό του ματς by www.sport-fm.gr
20:00
30' Σέντρα του καλύτερου παίκτη του γηπέδου, Μολό, στον Καμπετσή, που τελείωσε τη φάση με ένα γυριστό. Μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Τσιντώτας by www.sport-fm.gr
20:02
20:04
20:08
Φαίνεται πως η ΑΕΚ έχει σαφή σκοπό να μην δεχτεί γκολ στο πρώτο μέρος, σαν να παίζει για την ισοπαλία η οποία και την βολεύει φυσικά. Με τις γραμμές κοντά και σαφή διάθεση να χτυπήσει μπροστά στην κόντρα ή σε στατικές φάσεις. Από Νιάς-Σανκαρέ περνάει αρκετά η μπάλα και η κυκλοφορία για τον Παναθηναϊκό, που μοιάζει δύσκολο λόγω του τρόπου παιχνιδιού της ΑΕΚ να την... τρυπήσει κάθετα. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
20:10
20:10
Το τηλεφώνημα που σας περιγράψαμε πριν:
20:12
20:13
8-12 φάουλ. Σύνολο 20 σε 43 λεπτά παιχνιδιού. Κάτι που σημαίνει διακοπή στο ματς ανά δίλεπτο... by www.sport-fm.gr
20:15
20:16
20:18
Παρακολουθούμε μια κακοποίηση του ποδοσφαίρου. Η ΑΕΚ έχει και σε αυτό το παιχνίδι σχετικά ψηλά τις γραμμές της αλλά τα χαφ του Παναθηναϊκού δημιουργικά είναι εξουδετερωμένα. Ανσαριφάρντ και Μακέντα δεν παίρνουν μπάλες. Η ΑΕΚ αρκέστηκε σε κάποιες επελάσεις του Βασιλαντωνόπουλου, ο Παναθηναϊκός σε δύο ενέργειες που τελείωσαν με σέντρα από αριστερά. by Βάιος Τσούτσικας
20:20
Ματς που θα κριθεί από κάποια ατομική ενέργεια ή στατική φάση φαίνεται πως είναι αυτό ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ, αν έχει ανάλογη εικόνα στο δεύτερο μέρος. Θέλει αλλά δεν μπορεί δημιουργικά η ομάδα του Μπόλονι, δεν έχει τρόπο να αναπτυχθεί σωστά αυτή του Χιμένεθ και με τους Μάνταλο, Τάνκοβιτς να μην έχουν πάρει ενέργειες. Πρέπει να ανέβει περισσότερο ο Χατζηγιοβάνης για τους "πράσινους", ίσως αν είναι καλά και ο Ιωαννίδης αντί του Καμπετσή να ήταν μια λογική κίνηση. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
20:32
20:32
20:34
48' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα είναι για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες έκανε εκπληκτική πάσα-τρύπα στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων, ο Μακέντα δεν κατάφερε να κάνει επαφή με την μπάλα και μπλόκαρε ο Τσιντώτας by www.sport-fm.gr
20:35
50' ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΑΛΟ! Ωραία αντεπίθεση της ΑΕΚ, σέντρα του Ανσαριφάρντ από τα δεξιά και ο Μάνταλος που προβλέπει τον... ύπνο του Σένκεφελντ έρχεται να πάρει την μπάλα και να σουτάρει για το γκολ του «Δικεφάλου» by www.sport-fm.gr
20:37
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ! Ο Μάνταλος γύρισε την μπάλα στην περιοχή και έπειτα από φάση διαρκείας κατέληξε στα δίχτυα, ωστόσο αυτή είχε βγει εκτός αγωνιστικού χώρου όταν ο αρχηγός της «Ένωσης» έκανε τη σέντρα by www.sport-fm.gr
20:39
Όσα δεν είδαμε σε 45 λεπτά τα είδαμε σε 2. Ο Μακέντα σπαταλά τεράστια ευκαιρία από πάσα του Βιγιαφάνιες, ενώ λίγο αργότερα ο Μάνταλος φεύγει από την επιτήρηση του Σένκεφελντ και από επίκαιρη θέση ανοίγει το σκορ. Μένει να δούμε αν η ΑΕΚ θα επενδύσει στη θάλασσα που έχει πιάσει την ομάδα του Μπόλονι ή θα οχυρωθεί περισσότερο. by Βάιος Τσούτσικας
20:39
20:40
Ο Μακέντα σπαταλά την τεράστια ευκαιρία στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και η ΑΕΚ εκμεταλλεύεται την πρώτη της ευκαιρία στο ματς και βρίσκει το γκολ, χάρη στην αδράνεια της άμυνας του Παναθηναϊκού. Είναι ανεπίτρεπτο να τρυπώνει με άνεση στο κέντρο της άμυνας ο Μάνταλος, όπως έγινε και στην αμέσως επόμενη φάση και ας μην μέτρησε σωστά το γκολ του Καρίμ. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
55' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Αντεπίθεση της ΑΕΚ με περισσότερους επιθετικούς από τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού, ο Ανσαριφάρντ έκανε τη σέντρα για τον Γαλανόπουλο, έδιωξε ο Διουδης. by www.sport-fm.gr
20:42
Ο Σένκεφελντ κάνει συνεχώς λάθη, η άμυνα του Παναθηναϊκού είναι σε ταραχή... Η ακίνδυνη ΑΕΚ του πρώτου μέρους τρομοκρατεί τους γηπεδούχους στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. by Βάιος Τσούτσικας
20:44
20:44
58' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σουτ του Σιμάνσκι, ασταθής επέμβαση του Διούδη, δεν μπόρεσε στη συνέχεια ο Τάνκοβιτς να τη στείλει στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
20:45
20:46
Αν δεν κρατήσει μπάλα για να ελέγξει τον ρυθμό ο Παναθηναϊκός θα έχει πρόβλημα, αφού δεν πατάει καθόλου καλά. Σαν να... εξαφανίστηκαν από το γήπεδο μετά τη χαμένη ευκαιρία του Μακέντα οι "πράσινοι" και να κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο στην άμυνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
20:50
Ο Μπόλονι βάζει τον Καρλίτος δίπλα στον Μακέντα για να γεμίσει την αντίπαλη περιοχή, βγάζει τον Βιγιαφάνιες αριστερά για να ξεφύγει από τον Σιμάνσκι αλλά με τον Σανκαρέ που κόβει βόλτες δεν ασχολείται... by Βάιος Τσούτσικας
20:51
20:51
20:52
20:53
68' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Εξαιρετική πάσα του Βιγιαφάνιες, παράλληλη μπαλιά του Μακέντα για τον αμαρκάριστο Χατζηγιοβάνη που θα νικηθεί από τον Τσιντώτα. Ολοκλήρωσε την αμυντική προσπάθεια ο Λόπες. by www.sport-fm.gr
20:55
Ο Παναθηναϊκός βγάζει αντίδραση, αλλά πάλι δεν μπορεί να σκοράρει! Έχει γεμίσει η αντίπαλη περιοχή, απειλεί στα τελευταία λεπτά αλλά πρέπει να προσέξει γιατί έχει πάρα πολλά κενά αμυντικά και η ΑΕΚ βγαίνει ταχύτατα στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να ανεβάσει την πίεση, η ΑΕΚ βρίσκει πια ακόμα περισσότερους χώρους... by Βάιος Τσούτσικας
20:56
70' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Εκτός ο Μάνταλος και ο Τάνκοβιτς, μέσα ο Σάκχοφ και ο Αλμπάνης by www.sport-fm.gr
20:57
71' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Σανκαρέ και ο Χατζηγιοβάνης, μέσα ο Αλεξανδρόπουλος και ο Ενγκαμποκοτό by www.sport-fm.gr
21:01
21:01
75' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Σβάρνας πήρε την κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο και άουτ by www.sport-fm.gr
21:05
21:05
80' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Νιάς και ο Μολό, μέσα ο Μπουζούκης και ο Σάντσες by www.sport-fm.gr
21:07
81' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Βασιλαντωνόπουλος, μέσα ο Μπακάκης by www.sport-fm.gr
21:07
82' Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για φάουλ στον Σιμάνσκι. Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την ΑΕΚ by www.sport-fm.gr
21:08
Έπρεπε να μπει ο Αλεξανδρόπουλος για να κόψει με φάουλ ένας παίκτης του Παναθηναϊκού μια κόντρα της ΑΕΚ... Το αυτονόητο έκανε ο μικρός και πολύ σωστά. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
21:10
Ο Μπόλονι θυμάται τον παραγκωνισμένο, από τον ίδιο, Μπουζούκη για να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του... by Βάιος Τσούτσικας
21:19
92' Ο Νεντελτσιάρου στην προσπάθειά του να διώξει, βρήκε το πόδι του Μακέντα... Πιθανή περίπτωση πέναλτι... by www.sport-fm.gr
21:19
21:20
94' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ! Σωστή απόφαση, αφού ο Νεντελτσιάρου βρήκε το πόδι του Μακέντα by www.sport-fm.gr
21:21
21:22
21:23
Την ίδια ώρα η συμπεριφορά του Χιμένεθ είναι απαράδεκτη! Έχει φύγει από τον πάγκο του, μπαίνει στο γήπεδο και διαμαρτύρεται by www.sport-fm.gr
21:23
21:26
100' Λήξη του ματς! Η ΑΕΚ παίρνει τη νίκη στη Λεωφόρο με 1-0 με το γκολ του Μάνταλου στο 50' και κλειδώνει την ευρωπαϊκή της συμμετοχή by www.sport-fm.gr
21:26
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για την ανάλυση του ματς και το ρεπορτάζ. Καλό σας βράδυ. by www.sport-fm.gr