Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης για την 34η αγωνιστική της Premier League.

22:05
22:05
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ για την 34η αγωνιστική της Premier League. Το ματς ξεκινάει στις 22:15. by www.sport-fm.gr
22:06
Το παιχνίδι ήταν ορισμένο να γίνει στις 2 Μαΐου, αλλά αναβλήθηκε εξαιτίας της εισόδου στον αγωνιστικό χώρο του Ολντ Τράφορντ οπαδών της Γιουνάιτεντ, οι οποίοι διαμαρτύρονταν για την ιδιοκτησία Γκλέιζερ. by www.sport-fm.gr
22:07
Kαι σήμερα υπήρξε μαζική συγκέντρωση οπαδών των «κόκκινων διαβόλων» έξω από το Ολντ Τράφορντ, όπου έλαβαν χώρα επεισόδια. by www.sport-fm.gr
22:09
Το παιχνίδι έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον κυρίως για τη Λίβερπουλ, αφού η Γιουνάιτεντ μόνο με θαύμα θα χάσει τη δεύτερη θέση, καθώς βρίσκεται στο +4 από την τρίτη Λέστερ με ματς λιγότερο. Αυτό σημαίνει ότι με νίκη κλειδώνει και μαθηματικά την 2η θέση. Από την άλλη η Λίβερπουλ κάνει την προσπάθειά της να μπει έστω την ύστατη ώρα στην τετράδα που οδηγεί στο Champions League της νέας περιόδου. Με νίκη σήμερα θα πλησιάσει την 4η Τσέλσι στους τέσσερις βαθμούς, έχοντας παιχνίδι λιγότερο και θα ελπίζει σε στραβοπάτημα των «μπλε» στις τελευταίες δύο αγωνιστικές, σε συνδυασμό με δικά της νικηφόρα αποτελέσματα. by www.sport-fm.gr
22:09
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Χέντερσον, Γουαν Μπισάκα, Μπαγί, Λίντελεφ, Σο, Μακτόμινεϊ, Φρεντ, Ράσφορντ, Φερνάντες, Πογκμπά, Καβάνι Λίβερπουλ: Άλισον, Αλεξάντερ Άρνολντ, Φίλιπς, Γουίλιαμς, Ρόμπερτσον, Τιάγκο, Φαμπίνιο, Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ, Φιρμίνο, Ζότα by www.sport-fm.gr
22:10
Αναπληρωματικοί Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Ντιαλό, Γουίλιαμς, Γκρίνγουντ, Μάτιτς, Τέλες, Τουανζέμπε, Μάτα, Φαν ντε Μπέεκ Λίβερπουλ: Γούντμπερν, Σακίρι, Μανέ, Γουίλιαμς, Τσιμίκας, Τζόουνς, Αντριάν, Κέλεχερ by www.sport-fm.gr
22:10
Από πλευράς Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι εκτός οι Μαγκουάιρ και Μαρσιάλ, ενώ από τους «reds» απουσιάζουν οι Οριγκί, Καμπάκ, Μίλνερ, Κεϊτά και Ντέιβις, πέραν από τους μακροχρόνια απόντες Φαν Ντάικ, Μάτιπ, Γκόμεζ και Χέντερσον. by www.sport-fm.gr
22:11
22:14
22:16
Το παιχνίδι μεταδίδεται ζωντανά σε 200 χώρες, ενδεικτικό της σπουδαιότητάς του ανεξάρτητα από βαθμολογική θέση και κίνητρο των δύο μεγάλων αντιπάλων by www.sport-fm.gr
22:17
22:18
3' Φωνάζει για χέρι εντός περιοχής η Λίβερπουλ σε προσπάθεια του Φιρμίνο. Εξετάζεται η φάση by www.sport-fm.gr
22:18
22:20
5' Τραγικό λάθος του Άλισον δίνει στον Καβάνι τεράστια ευκαιρία να σκοράρει, αλλά ο Ουρουγουανός αστοχεί by www.sport-fm.gr
22:24
ΓΚΟΛ στο 10' για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και 1-0: ο Μπρούνο Φερνάντες έκανε το σουτ με το εξωτερικό εντός περιοχής και ο Γουίλιαμς έβαλε το πόδι του και έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του by www.sport-fm.gr
22:28
Η στατιστική έχει πιστώσει το γκολ στον Μπρούνο Φερνάντες τελικά, παρότι ο Γουίλιαμς άλλαξε εντελώς την πορεία της μπάλας με την παρεμβολή του by www.sport-fm.gr
22:31
22:32
Το πέναλτι που ζήτησε η Λίβερπουλ στο 3'
22:36
22:37
Η Λίβερπουλ έχει υπέρ της την κατοχή με 60% αλλά δεν έχει απειλήσει ακόμα σοβαρά τον Χέντερσον by www.sport-fm.gr
22:37
Το τραγικό λάθος του Άλισον που δεν εκμεταλλεύτηκε ο Καβάνι
22:38
23' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ: Πολύ ωραία μπαλιά του Αλεξάντερ Άρνολντ, ο Ζότα κάνει το πλασέ αλλά ο Χέντερσον έχει βγει εγκαίρως και απομακρύνει by www.sport-fm.gr
22:40
Το 1-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
22:41
22:42
Ο Μπαϊγί διώχνει με τάκλιν την μπάλα, αλλά βρίσκει στη συνέχεια και τον Φίλιπς. Αμφισβητούμενη απόφαση. Η φάση εξετάζεται βεβαίως by www.sport-fm.gr
22:44
Ο Τέιλορ παίρνει πίσω την απόφασή του μετά το video που είδε. Η απόφαση φαίνεται σωστή, καθώς ακόμη κι αν υπήρξε επαφή σε δεύτερο χρόνο, ο Μπαϊγί έδιωξε αρχικά καθαρά την μπάλα by www.sport-fm.gr
22:46
22:47
Τα επεισόδια έξω από το «Ολντ Τράφορντ» πριν το ματς
22:48
22:49
ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ στο 34' και 1-1: Υπέροχο τακουνάκι του Ζότα έπειτα από προσπάθεια του Φίλιπς, κατόπιν φάσης διαρκείας στην περιοχή της Γιουνάιτεντ by www.sport-fm.gr
22:54
Το πέναλτι που σφύριξε αρχικά ο Τέιλορ υπέρ της Λίβερπουλ και στη συνέχεια πήρε πίσω
22:56
41' Εξαιρετική κίνηση και σουτ του Πογκμπά με το αριστερό, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι by www.sport-fm.gr
22:57
23:01
23:02
ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ στο 45'+3' και 1-2: Ανατροπή για τους reds με τον Φιρμίνο, ο οποίος έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αλεξάντερ Άρνολντ by www.sport-fm.gr
23:04
23:09
Το 1-1 της Λίβερπουλ με τον Ζότα
23:19
23:20
23:21
3-1 η Λίβερπουλ με τον Φιρμίνο μόλις λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους (46')!: Ο Χέντερσον απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Αλεξάντερ Άρνολντ και ο Βραζιλιάνος πήρε το ριμπάουντ και με πλασέ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους φιλοξενούμενους by www.sport-fm.gr
23:27
Το πρώτο γκολ του Φιρμίνο για το 2-1 της Λίβερπουλ
23:28
Η Γιουνάιτεντ είναι σαν να μην υπάρχει στο γήπεδο μετά το γκολ του Φερνάντες στο 10ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
23:32
Το 3-1 της Λίβερπουλ με το δεύτερο γκολ του Φιρμίνο
23:33
59' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ με τον Ζότα!: ο Πορτογάλος έκανε το πλασέ στο τετ α τετ με τον Χέντερσον και η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι by www.sport-fm.gr
23:37
62' Νέα ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, με τον Χέντερσον να αποκρούει δύσκολα το σουτ εντός περιοχής του Αλεξάντερ Άρνολντ by www.sport-fm.gr
23:39
Η Λίβερπουλ σφυροκοπάει την ανίκανη να αντιδράσει Γιουνάιτεντ και θα μπορούσε να προηγείται κάλλιστα με περισσότερα γκολ by www.sport-fm.gr
23:42
Μειώνει σε 3-2 η Γιουνάιτεντ στο 68' με τον Ράσφορντ: ο Άγγλος νικάει με αριστερό πλασέ σε τετ α τετ τον Άλισον by www.sport-fm.gr
23:45
70' Απίστευτη ευκαιρία για την Γιουνάιτεντ: σε φάση διαρκείας ο Γκρίνγουντ κάνει το πλασέ και ο Φίλιπς διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή by www.sport-fm.gr
23:50
23:51
Φάουλ στο ύψος του ημικυκλίου της περιοχής υπέρ της Γιουνάιτεντ, πολύ επικίνδυνη θέση by www.sport-fm.gr
23:52
23:54
23:55
23:57
Η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω στα τελευταία λεπτά και κάλλιστα μπορούμε να δούμε γκολ είτε από την μία είτε από την άλλη πλευρά μέχρι το φινάλε by www.sport-fm.gr
23:59
00:04
4-2 η Λίβερπουλ με τον Σαλάχ!: ο Αιγύπτιος βγήκε ολομόναχος στο τετ α τετ και σκόραρε με αριστερο πλασέ by www.sport-fm.gr