Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι της Ιταλίας, ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Ίντερ, για την 37η αγωνιστική του πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Η Ίντερ είναι και μαθηματικά πρωταθλήτρια της Serie A ύστερα από 11 ολόκληρα χρόνια! by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
Οι «νερατζούρι» μετρούν 2 ήττες στα 44 τελευταία παιχνίδια της και 15 νίκες στα 17 πιο πρόσφατα ματς της. Έχει απολογισμό 16-4-0 στις 20 τελευταίες αναμετρήσεις της. Έχει δεχτεί μόλις 8 γκολ στα 19 πιο πρόσφατα παιχνίδια της. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Η Γιουβέντους βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας και κινδυνεύει σοβαρά να μείνει εκτός του Champions League της νέας περιόδου. Αυτή τη στιγμή είναι στο -1 από τη Νάπολι και στο -2 από την Μίλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Εάν η Γηραιά Κυρία δεν βγει Champions League θα είναι μεγάλο πλήγμα για το πρεστίζ της ομάδας, αλλά και στο οικονομικό κομμάτι θα χάσει πολλά έσοδα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Το πρόσωπο του αγώνα είναι ο προπονητής της Ίντερ, Αντόνιο Κόντε, ο οποίος ήταν παίκτης και τεχνικός στη Γιουβέντους. Ως τεχνικός ήταν αυτός που είχε ξεκινήσει την αυτοκρατορία της Γηραιάς Κυρίας η οποία κατέκτησε 9 σερί πρωταθλήματα από το 2012 μέχρι το 2020. «Εγώ ξεκίνησα την αυτοκρατορία της και εγώ θα την τελειώσω», είχε αναφέρει ο Κόντε όπως και έγινε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Γιουβέντους (Αντρέα Πίρλο, 4-4-2): Σέζνι - Ντανίλο, Ντε Λιχτ, Κιελίνι, Σάντρο - Κουαδράδο, Μπεντανκούρ, Ραμπιό, Κιέζα - Κουλουσέφσκι, Κρ. Ρονάλντο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Στον πάγκο οι Αρτούρ, Μπερναρντέσκι, Μπονούτσι, Μπουφόν, Πινσόλιο, Ντεμιράλ, Ντιμπάλα, ΜακΚένι, Μοράτα, Ράμσεϊ, Αντράντε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Ίντερ (Αντόνιο Κόντε, 3-5-2): Χαντάνοβιτς - Σκρίνιαρ, Ντε Βράι, Μπαστόνι - Χακίμι, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς, Έρικσεν, Νταρμιάν - Λουκάκου, Λαουτάρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Στον πάγκο οι Ντ' Αμπρόζιο, Γκαλιαρντίνι, Παντέλι, Ράντου, Πέρισιτς, Πιναμόντι, Ρανόκια, Σένσι, Βετσίνο, Γιανγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Θα έχουμε σέντρα στο ματς στις 19:00. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
1' O αγώνας ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
4' Βλέπουμε στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού τη Γιουβέντους να πιέζει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
11' Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν την πίεση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
13' Κίτρινη κάρτα ο Κουλουσέφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
17' Τραυματίστηκε ο Λουκάκου, έχουμε διακοπή στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Ο Λουκάκου συγκρούστηκε στον αέρα με τον Ραμπιό, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
20' Κίτρινη κάρτα στον Μπεντανκούρ για φάουλ στον Λαουτάρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
23' Πέναλτι για τη Γιουβέντους για τράβηγμα του Νταρμιάν στον Κιελίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
24' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους!! Ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε το πέναλτι του Ρονάλντο, αλλά ο CR7 σκόραρε στην επαναφορά και έκανε το 1-0 κόντρα στην Ίντερ!
by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Στο 23ο λεπτό ο Νταρμιάν αντίκρισε κίτρινη κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Έχουμε συμπληρώσει τη μισή ώρα στο ματς. Η Γιουβέντους έχει πάρει τα ηνία του αγώνα, είναι καλύτερη και φαίνεται ότι έχει ξεκάθαρο κίνητρο για τη νίκη ώστε να διατηρήσει τις ελπίδες της για την τετράδα. Η Ίντερ δεν έχει μπει καλά στο παιχνίδι, δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα και να απειλήσει την αντίπαλη εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
32' Σουτ ο Ντανίλο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
34' Πέναλτι η Ίντερ! Ο Ντε Λιχτ βρήκε τον Λαουτάρο μέσα στην περιοχή και μετά την εξέταση του VAR ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
35' ΓΚΟΛ η Ίντερ! Ο Λουκάκου φέρνει το ματς στα ίσα.
19:46
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
45+1 Κεφαλιά ο Ραμπιό, μπλοκάρει ο Χαντάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
45+3 ΓΚΟΛ η Γιουβέντους! Ο Κουαδράδο λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος του αγώνα, διπλασιάζει τα τέρματα για τη Γηραιά Κυρία με δυνατό σουτ.
20:11
51' Σουτ του Λαουτάρο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
55' Δεύτερη κίτρινη κάρτα (αυστηρή) στον Μπεντανκούρ για φάουλ στον Λουκάκου.. Με δέκα συνεχίζει η Γιουβέντους by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
58' Εκτελεί το φάουλ ο Έρικσεν, μπλοκάρει ο Σέζνι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
ΜακΚένι αντί Κουλουσέφσκι νωρίτερα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Φουλ άμυνα πλέον από την Γιουβέντους, που παίζει με ποδοσφαιριστή λιγότερο, για να προσπαθήσει να διατηρήσει το προβάδισμά της και ψάχνοντας παράλληλα κάποια κόντρα επίθεση με τον Κριστιάνο. Έχει τον απόλυτο έλεγχο και πιέζει η Ίντερ, η οποία προφανώς και δεν θέλει να χάσει το μεγάλο ντέρμπι της Ιταλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
65' Ο Λαουτάρο σκοράρει με φοβερό ψαλιδάκι, η φάση έχει σταματήσει όμως νωρίτερα για φάουλ του Λουκάκου στον Κιελίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
70' Ο Πίρλο βγάζει τον Ρονάλντο!!! Στη θέση του ο Μοράτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
Επίσης μέσα ο Ντεμιράλ, έξω ο Κιέζα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
73' Σένσι αντί Έρικσεν στην Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
74' Κίτρινη ο Λαουτάρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
77' Κίτρινη ο Μπαστόνι για μαρκάρισμα στον Κουαδράδο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
80' Έξω ο Μπαστόνι, μέσα ο Βεσίνο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
82' Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ! Ο Βεσίνο μέσα από την περιοχή πήγε να σκοράρει με κεφαλιά, αλλά ο Σέζνι έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
85' Γκολ η Ίντερ Μετά από σέντρα, ο Λουκάκου και ο Κιελίνι μονομάχησαν και ο δεύτερος έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα. Τσέκαρε το var ο διαιτητής γιατί είχε δώσει επιθετικό φάουλ στην αρχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
88' Γκολ για τη Γιουβέντους, ύστερα από πέναλτι! Ο Κουαδραδο σκοράρει για το 3-2. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
90+2 Κόκκινη ο Μπρόζοβιτς. Με 10 και η Ίντερ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
Τέλος στο ματς! Η Γιουβέντους φεύγει νικήτρια από το σπίτι της επικρατώντας 3-2 της Ίντερ! by Αναστασία Βοσνάκη