ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης για την 6η αγωνιστική των Playouts της Super League 1.

16:22
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον εξ αναβολής αγώνα για την 6η αγωνιστική των playouts ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Απόλλωνα Σμύρνης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Πρόκειται για το τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος, το οποίο είχε αναβληθεί προ ημερών λόγω κρουσμάτων στον ΠΑΣ Γιάννινα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
Α’ Γύρος: Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 Β’ Γύρος: ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης 1-3 by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
16-13-12 υπέρ του ΠΑΣ η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
12-5-4 μετράνε οι Ηπειρώτες στις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στην έδρα τους. 11-10-11 και 8-3-4 πάντα υπέρ του ΠΑΣ οι αντίστοιχες επιδόσεις σε επίπεδο κορυφαίας κατηγορίας πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:43
Πολύ πιθανόν ο Αργύρης Γιαννίκης να κάτσει τελευταία φορά στον πάγκο του ΠΑΣ, αφού είναι πολύ πιθανόν να μην ανανεώσει το συμβόλαιό του με την ομάδα των Ιωαννίνων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Για να δούμε τι θα φέρει η νέα χρονιά και για τον προπονητή του Απόλλωνα, Μάκη Χάβο, ο οποίος έχει συμβόλαιο, ωστόσο δεν έχει πείσει και ιδιαίτερα με τις εμφανίσεις που έχει κάνει και υπάρχουν αρκετά παράπονα προς το πρόσωπό του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πήλιος, Παντελάκης, Πίρσμαν, Πανουργιάς, Κάστρο, Λώλης, Γροσδάνης, Κρίζμαν, Παμλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
Στον πάγκο οι Λοντίγκιν, Αθανασίου, Τριάδης, Ελευθεριάδης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
Απόλλων Σμύρνης (Μάκης Χάβος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Μπρούσιτς, Ρώσση, Λαγός, Φατιόν, Φερνάντεθ, Μπεντινέλι, Χουχούμης, Ντάουντα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
Στον πάγκο οι Γιαννακόπουλος, Ρόδης, Ρηγόπουλος, Κιτοκό, Ιωαννίδης, Βάρκας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
Διαιτητής ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής), βοηθοί του θα είναι ο Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νιας) και Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς). Τέταρτος ορίστηκε ο Γιώργος Βρέσκας (Πιερίας). Στο VΑR θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) και AVAR ο Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας). by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
1' Ξεκίνησε ο αγώνας! by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Ο Μπρούσιτς ξεπέρασε το πρόβλημα που τον ταλαιπωρούσε και ταξίδεψε αυθημερόν στα Γιάννενα για να ενισχύσει τον Απόλλωνα Σμύρνης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
4' Γύρισμα του Ρώσση στην περιοχή, ο Ντάουντα κάνει κακό πλασέ και ενώ ήταν αμαρκάριστος, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
6' Ωραίο σουτ του Μπεντινέλι, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
9' Ο Ντάουντα έσπασε στον Μπεντινέλι αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να σκοράρει μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
10' Πέναλτι για τον Απόλλωνα! Σέντρα του Ρώσση, ο Μπεντινέλι τσίμπησε την μπάλα και ο Κάστρο τον ανέτρεψε.
by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Η φάση ελέγχεται στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Δεν υπάρχει πέναλτι!!! by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
13' Ο Παντελάκης κάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
14' Μακρινό σουτ του Λαγού, η μπάλα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
18' Εκτελεί φάουλ ο Σάλιακας, ο Πανουργιάς κάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
22' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Απόλλωνα! Ο Ντάουντα πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, δεν κατάφερε να σκοράρει από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
28' Σούταρε ο Σάλιακας από μακριά, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
30' Σουτ του Γροσδάνη, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
31' ΓΚΟΛ ο Απόλλων! Ο Ντάουντα έδωσε στον Ρώσση, εκείνος έκανε ωραίο γύρισμα στην περιοχή και ο Μαρκ Φερνάντεθ με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ.
17:48
Αυτό ήταν το 4ο γκολ του Φερνάντεθ στο πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
33' Σουτ του Κάστρο, έδιωξε ο Βέρχουλστ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
38' Σουτ του Ρώσση, η μπάλα στην αριστερή μεριά της εστίας. Πιέζει ο Απόλλων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
39' Κίτρινη ο Χουχούμης! by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
44' Σουτ του Κάστρο η μπάλα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Ένα λεπτό έξτρα χρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Απόλλων προηγείται 1-0 του ΠΑΣ στα Γιάννενα χάρη στο τέρμα του Μαρκ Φερνάντεθ. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι και δικαίως προηγούνται, δείχνουν να έχουν ξεμείνει από δυνάμεις στο τέλος του πρωταθλήματος οι Ηπειρώτες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
18:23
49' Σέντρα σουτ του Φερνάντεθ, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Στο 55ο λεπτό φτάσαμε, παραμένει το 1-0 υπέρ του Απόλλωνα Σμύρνης στα Γιάννενα κόντρα στον ΠΑΣ. Προσπαθούν οι γηπεδούχοι να απειλήσουν, δεν το έχουν καταφέρει με αξιώσεις προς το παρόν και οι φιλοξενούμενοι παίζουν αρκετά στην κόντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
9-7 οι τελικές στο παιχνίδι μέχρι στιγμής... by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
57' ΓΚΟΛ ο Απόλλων! Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Χουχούμης κάνει εξαιρετική σέντρα και ο Ντάουντα με καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Χουτεσιώτη για το 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης κόντρα στον ΠΑΣ.
18:32
58' Τριάδης και Αθανασίου μέσα, έξω οι Γροσδάνης, Χουτεσιώτης για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
59' Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Κρατάει άνετα το υπέρ του προβάδισμα ο Απόλλων Σμύρνης, λείπει στον ΠΑΣ η φρεσκάδα και δύσκολα δημιουργεί φάσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
69' Σέντρα-σουτ του Μπεντινέλι, μπλοκάρει ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
72' Βάρκας αντί Φερνάντεθ για τον Απόλλωνα, Ελευθεριάδης αντί Πήλιου για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
50%-50% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
75' Γύρισμα του Πίρσμαν, δεν πρόλαβε με προβολή να σκοράρει ο Κρίσμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
77' Σέντρα του Χουχούμη, σουτ του Ντάουντα, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Τελευταίο δεκάλεπτο στα Γιάννενα, παραμένει το 2-0 υπέρ του Απόλλωνα κόντρα στον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
85' Κιτοκό και Ιωαννίδης μέσα, Μπεντινέλι και Ντάουντα έξω για τον Απόλλωνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
89' Κίτρινη κάρτα στον Πίρσμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
90'+1' Ρηγόπουλος αντί Ρώσση για τον Απόλλωνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Τέλος στο ματς! Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ στα Γιάννενα, παίρνοντας την πρώτη του νίκη στα playouts. Πρώτη νίκη και για τον Μάκη Χάβο στον πάγκο της Ελαφράς Ταξιαρχίας, με ήττα ολοκληρώνουν την πορεία τους οι Ηπειρώτες. by Αναστασία Βοσνάκη