Βιγιαρεάλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παρακολουθήστε live μέσω του sport-fm.gr την διακύμανση του τελικού του UEFA Europa League.

20:19
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον τελικό του Europa League ανάμεσα σε Βιγιαρεάλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Παρουσία 9.500 φιλάθλων το ματς στο Γκντανσκ. Από 2.000 εισιτήρια πήρε η κάθε ομάδα, τα υπόλοιπα σε χορηγούς. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
Οι Ισπανοί νίκησαν στους 7 πιο πρόσφατους τελικούς που έδωσαν απέναντι σε Αγγλους! Τελευταία επικράτηση αγγλικής ομάδας ήταν της Λίβερπουλ επί της Αλαβές το 2001 στο τότε Κύπελλο ΟΥΕΦΑ. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Τέσσερις φορές έχουν τεθεί αντιμέτωπες οι δύο ομάδες και σε όλες αναδείχτηκαν ισόπαλες 0-0! Ελπίζουμε να μη συμβεί και αυτό σήμερα και να δούμε έναν ωραίο τελικό... by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Η Βιγιαρεάλ, που βρίσκεται για πρώτη φορά στην ιστορία της σε τελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης, έχει απέναντι σε αγγλικές ομάδες 5 νίκες, 7 ισοπαλίες και 5 ήττες! by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Από την πλευρά της η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που έχει κατακτήσει μια φορά το Europa League, έχει κόντρα σε Ισπανούς 16 νίκες, 23 ισοπαλίες και 22 ήττες! by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Ο Ουνάι Εμερι χαρακτηρίζεται ως ο... Mr Europa και ετοιμάζεται για τον πέμπτο τελικό Europa League της καριέρας του. Νίκησε στους τρεις από τον πάγκο της Σεβίλλης (2013-14, 2014-15, 2015-16) και ηττήθηκε μία φορά, όταν ήταν στην τεχνική ηγεσία της Αρσεναλ (2018-19). by Γιώργος Τσανάκας
21:55
Βιγιαρεάλ (Ουνάι Έμερι): Ρούλι - Φόιτ, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Πεντράθα - Σάντος, Καπουέ, Παρέχο, Τριχέρος - Μορένο, Μπάκα. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ): Ντε Χέα - Μπισάκα, Μπαϊγί, Λίντελοφ, Σο - ΜακΤόμινι, Πογκμπά - Ράσφορντ, Φερνάντες, Γκρίνγουντ - Καβάνι. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
Στον πάγκο για τη Βιγιαρεάλ οι Ασένχο, Νίνιο, Γκασπάρ, Φούνες Μόρι, Ράμπα, Εστουπινιάν, Αλκάθερ, Αλμπέρτο Μορένο, Κοκλέν, Πένια, Κόστα, Γκόμες. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
Στον πάγκο για τη Γιουνάιτεντ οι Μαγκουάιρ, Τουανζέμπε, Μάτα, Γκραντ, Φρεντ, Χέντερσον, Τραορέ, Τζέιμς, Τέλες, Μάτιτς, Γουίλιαμς, Φαν ντε Μπέικ. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Διαιτητής ο Κλεμάν Τουρπέν (Γαλλία). by Γιώργος Τσανάκας
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! Άντε να δούμε ένα καλό τελικό... by Γιώργος Τσανάκας
22:02
Με τις κλασικές κίτρινες εμφανίσεις η Βιγιαρεάλ, με τα κλασικά κόκκινη μαύρα η Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
Εν τω μεταξύ με την παρουσία έστω και 9 χιλιάδων οπαδών στην κερκίδα, το ματς ζεσταίνεται και βλέπετε πολύ πιο ευχάριστα... Άντε να επιστρέφει η κανονικότητα σιγά σιγά. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
7' Πρώτο σουτ στο ματς, ο ΜακΤόμινι δεν θα βρει εστία λίγο έξω από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
Πιέζει ψηλά η Γιουνάιτεντ στο ξεκίνημα, θέλοντας να δυσκολέψει την κυκλοφορία της μπάλας στους παίκτες της Βιγιαρεάλ. Αρέσκεται να παίζει στην κόντρα το "κίτρινο υποβρύχιο", αν είχε και τον Τσουκουέζε θα ήταν ακόμα καλύτερα. by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Στο έδαφος ο Φόιτ με τραυματισμό, μάλλον θα συνεχίσει κανονικά... Έχει ματώσει στο πρόσωπο. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
12' Πρώτο κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ, που ψάχνεται περισσότερο επιθετικά... by Γιώργος Τσανάκας
22:12
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους "κόκκινους διαβόλους"... Τώρα θα μπει και ο Φόιτ με δεμένο κεφάλι by Γιώργος Τσανάκας
22:15
15' Πρώτο κόρνερ τώρα και για την Βιγιαρεάλ... by Γιώργος Τσανάκας
22:16
16' Έξυπνη εκτέλεση κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι και με ένα... σκριν του Καπούε για να βγει αμαρκάριστος παίκτης, ο Τριχέρος κάνει τραγικό τελείωμα στην κίνηση. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
Ωραίος ο Τουρπάν μέχρι τώρα, αφήνει το παιχνίδι να παιχτεί παρότι υπάρχουν μια-δυο περιπτώσεις φάουλ αλλά ο ίδιος δεν σφυρίζει. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
20' Σέντρα-σουτ του Σο, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει άουτ... Απαπα, πολύ επικίνδυνη, ένας να έβαζε το πόδι του θα την έστελνε στο τέρμα! by Γιώργος Τσανάκας
22:22
21' Σουτ του Πίνο, κοντράρει και περνάει κόρνερ. Έφτασε τα τρία στο ματς η Βιγιαρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
22:23
23' Πω, πω, πω... Φοβερή σέντρα με ραμπόνα του Μπάκα, ο Μορένο δεν είχε καλή ισορροπία στο σώμα του και η κεφαλιά πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:24
24' Τρομερή μπαλιά του Γκρίνγουντ τώρα, ο Καβάνι πάει να γυρίσει με τη μία στον Ράσφορντ αλλά κάνει... τσαφ και ο Ρούλι μαζεύει. by Γιώργος Τσανάκας
22:25
Νωρίτερα ο τραυματισμός του Φόιτ...
by Γιώργος Τσανάκας
22:27
27' Γρήγορη αντεπίθεση για τη Βιγιαρεάλ, ο Μορένο φτάνει λίγο έξω από την περιοχή και δοκιμάζει τα πόδια του αλλά το τελείωμα του Ισπανού φορ δεν είναι τόσο καλό. by Γιώργος Τσανάκας
22:29
Κι εδώ η τρομερή έμπνευση του Μπάκα που έκανε σέντρα με ραμπόνα...
22:29
29' Γκοοοοολ για την Βιγιαρεάλ! by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Ο killer, ο άνθρωπος μισή επαφή! Ο Ζεράρ Μορένο ανοίγει το σκορ για την Βιγιαρεάλ μετά από γλυκιά εκτέλεση φάουλ του Παρέχο! by Γιώργος Τσανάκας
22:31
Όλη η κίνηση τού Μορένο εξαιρετική, σεντερφορίσια, με τους παίκτες της Γιουνάιτεντ να πιάνονται στον... ύπνο! Προβάδισμα για την Βιγιαρεάλ στον τελικό, 1-0 κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην πρώτη της τελική on target! by Γιώργος Τσανάκας
22:36
Πρέπει να μπουν οι Πογκμπά, Φερνάντες περισσότερο στο ματς για τη Γιουνάιτεντ... Ειδικά ο δεύτερος είναι κλεισμένος από τους παίκτες της Βιγιαρεάλ, με τον Έμερι να έχει διαβάσει καλά το ματς όπως φαίνεται. by Γιώργος Τσανάκας
22:38
Το... παστέλι του Ζεράρ Μορένο!
22:40
22:41
22:44
Οδεύουμε προς το φινάλε του πρώτου μέρους, με τη Βιγιαρεάλ να έχει... εγκλωβίσει την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να μην της επιτρέπει να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
45'+1' Απειλεί η Γιουνάιτεντ. Ο Γκρίνγουντ περνά σαν... σταματημένο τον Πεντράθα και κάνει τη σέντρα, ο Αλμπιόλ θα βρει την μπάλα σε... περίεργο σημείο (σσ. μάλλον πόνεσε αυτό) και ο Ρούλι θα μαζέψει! Έστω και με αυτό τον τρόπο, ο Αλμπιόλ πρόλαβε τον Καβάνι που ερχόταν σαν τρέιλερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Βιγιαρεάλ πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα στο σκορ (1-0) κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, χάρη στο τέρμα του killer Ζεράρ Μορένο στο 29ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
Επιστροφή σε κάτι λιγότερο από ένα τεταρτάκι για το δεύτερο μέρος που αναμένεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον... by Γιώργος Τσανάκας
22:57
Μια ημιτελής προσπάθεια του Ράσφορντ νωρίτερα, αδειάζοντας τον Καπουέ με τακουνάκι...
23:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
23:05
Να δούμε την αντίδραση της Γιουνάιτεντ, αλλά και το πώς θα διαχειριστεί το προβάδισμά της η Βιγιαρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
48' Μεγάλη φάση για τη Βιγιαρεάλ! Μετά από γύρισμα στην περιοχή, ο Μπαϊγί δεν διώχνει καλά, ο Μπάκα δεν μπορεί να σκοράρει εξ επαφής υπό την πίεση του Λίντελοφ, ούτε και ο Πίνο στα... καπάκια! by Γιώργος Τσανάκας
23:07
Τρικυμία στην άμυνα της Γιουνάιτεντ, φάση διαρκείας για την Βιγιαρεάλ... Παραμένει το 1-0 υπέρ των Ισπανών! by Γιώργος Τσανάκας
23:09
Πρέπει να φορτώσει περισσότερο την πλευρά του Πεντράθα η Γιουνάιτεντ, αφού ο αριστερός μπακ δείχνει να... ταλαιπωρείται κάθε φορά που η μπάλα πηγαίνει από εκεί αντιμετωπίζει πρόβλημα. by Γιώργος Τσανάκας
23:11
52' Υποψία πέναλτι υπέρ της Γιουνάιτεντ, με τον Πεντράθα να φαίνεται πως βρίσκει και μπάλα και Γκρίνγουντ... by Γιώργος Τσανάκας
23:11
Συνεχίζεται το ματς, αφού ο Τουρπάν πήρε το "ΟΚ" από το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
23:12
54' Πρώτη κάρτα στο ματς, για τον Καπουε. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
54' Σουτ του ΜακΤόμινι, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ... Πιέζει η Γιουνάιτεντ! by Γιώργος Τσανάκας
23:13
55' Γκοοοολ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! by Γιώργος Τσανάκας
23:14
Ποιος άλλος; Μα φυσικά, ο Έντισον Καβάνι! by Γιώργος Τσανάκας
23:14
Μετά από σουτ του Ράσφορντ, η μπάλα κοντράρει σε παίκτες της Βιγιαρεάλ, στη συνέχεια στον ΜακΤόμινι και στρώνεται στον Καβάνι ο οποίος νικάει τον εξουδετερωμένο Ρούλι για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
23:15
Ας περιμένουμε λίγο, πάντως, υπάρχει υποψία οφσάιντ στο γκολ και τσεκάρεται στο VAR... by Γιώργος Τσανάκας
23:15
Μετράει κανονικά, 1-1 και το ματς πλέον αρχίζει και πάλι από την... αρχή! by Γιώργος Τσανάκας
23:18
60' Κοκλέν αντί Μπάκα για τη Βιγιαρεαλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:19
23:20
Το... παστέλι του Καβάνι στο 55ο λεπτό
23:26
Φτάσαμε στο 65', η Γιουνάιτεντ ψάχνεται για την ανατροπή, η Βιγιαρεάλ έχει κλειστεί στο καβούκι της. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
Πλέον και με ένα φορ η Βιγιαρεάλ, αφού έχει μόνο τον Μορένο από τη στιγμή που αποχώρησε ο Μπάκα... Ο Κοκλέν γεμίζει τον άξονα, αλλά δεν υπάρχει κάποιος κοντά στον Μορένο για στήριγμα! by Γιώργος Τσανάκας
23:29
68' Απίθανη χαμένη ευκαιρία του Ράσφορντ, ως μη γενόμενη όμως αφού είναι σε θέση οφσάιντ ο Γκρίνγουντ που έκανε το γύρισμα... by Γιώργος Τσανάκας
23:29
70' Σουτ του Παρέχο, δεν έχει τύχη, πολύ άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
23:30
71' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ο Σο κάνει υπέροχη ντρίμπλα και προσπαθεί να τελειώσει μόνος του τη φάση, του βγαίνει σε γύρισμα προς τον ολομόναχο Καβάνι που πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα θα σταματήσει στο σώμα του Πάου Τόρες και ενώ είχε κατεύθυνση προς την εστία... by Γιώργος Τσανάκας
23:33
75' Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ που μετά από ώρα βγήκε με αξιώσεις στην επίθεση... by Γιώργος Τσανάκας
23:35
Ανεκμετάλλευτο και αυτό για το υποβρύχιο... by Γιώργος Τσανάκας
23:36
77' Μέσα Αλκάθερ και Γκόμεθ, έξω Πίνο και Τριχέρος... Ξανά με 4-4-2 η Βιγιαρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:38
79' Ωραία ατομική προσπάθεια και γύρισμα του ΜακΤόμινι, προσπαθεί να απειλήσει με τακουνάκι ο Καβάνι και η μπάλα περνά κόρνερ... by Γιώργος Τσανάκας
23:39
81' Κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει ο Ράσφορντ, δεν θα βρει τέρμα... by Γιώργος Τσανάκας
23:41
82' Κάρτα στον Μπαϊγί για φάουλ στον Αλκάθερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:43
85' Κάρτα στον Φόιτ τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
23:46
88' Γκασπαρ και Μορένο μέσα, έξω οι Φόιτ, Πεντράθα για τη Βιγιαρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:46
23:47
Η Γιουνάιτεντ δεν έχει κάνει ακόμη αλλαγή, μάλλον ο Σόλσκιερ θέλει να φρεσκάρει την ομάδα του στην παράταση και να... χτυπήσει έτσι το ματς! by Γιώργος Τσανάκας
23:48
89' Σέντρα του Σο, κεφαλιά του Πογκμπά, άουτ.. by Γιώργος Τσανάκας
23:49
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις... Να δούμε αν θα αλλάξει κάτι by Γιώργος Τσανάκας
23:50
90'+2' Σουτ του Πάου Τόρες μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια! by Γιώργος Τσανάκας
23:51
Όλα δείχνουν παράταση... by Γιώργος Τσανάκας
23:52
Τέλος! Πάμε στην παράταση μετά το 1-1 στην κανονική διάρκεια μεταξύ Βιγιαρεάλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! by Γιώργος Τσανάκας
23:57
Σέντρα στο πρώτο τέταρτο της παράτασης! by Γιώργος Τσανάκας
00:00
243-517 οι πάσες υπέρ της Γιουνάιτεντ... by Γιώργος Τσανάκας
00:01
95' Αδύναμο σουτ του Αλκάθερ, πάνω στα σώματα... by Γιώργος Τσανάκας
00:04
Κρατάει περισσότερο μπάλα η Βιγιαρεάλ, με την Γιουνάιτεντ να είναι αυτή τώρα που ψάχνεται στην κόντρα. Έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι, χωρίς βέβαια να υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
00:05
99' Ωραία επίθεση της Βιγιαρεάλ, η μπάλα φτάνει στον Μορένο που προσπαθεί να απειλήσει διαγώνια μέσα από την περιοχή αλλά κάνει τραγικό τελείωμα. by Γιώργος Τσανάκας
00:07
100' Σουτ του Αλκάθερ μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
00:07
100' Πρώτη κίνηση του Σόλσκιερ, βάζει τον Φρεντ αντί του Γκρίνγουντ. by Γιώργος Τσανάκας
00:13
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης με το σκορ στο 1-1! Ακολουθεί ένα τέταρτο ακόμα για να δούμε αν θα έχουμε νικητή ή θα πάμε στα πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
00:14
00:14
00:15
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης! by Γιώργος Τσανάκας
00:16
Ένα τέταρτο ακόμα... Θα βρει κάποια ομάδα το γκολ της νίκης ή θα πάμε στα πέναλτι; Άντε να δούμε! by Γιώργος Τσανάκας
00:19
Γίνονται πραγματάκια στο Γκανσκ... χαχα!
00:20
Έχουν πάρει τη μάχη της κερκίδας οι οπαδοί της Βιγιαρεάλ... Αυτοί ακούγονται διαρκώς, το ζούνε! by Γιώργος Τσανάκας
00:23
113' Φάση διαρκείας στα καρέ της Γιουνάιτεντ, δεν φτάνει σε τελική η Βιγιαρεάλ παρά την προσπάθεια του Μορένο... by Γιώργος Τσανάκας
00:23
114' Κίτρινη κάρτα στον Καβάνι για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
00:25
114' Υπάρχει τσεκάρισμα στο VAR για χέρι του Φρεντ μετά από σουτ του Μορένο... Ήταν απλωμένο το χέρι του Φρεντ στο σουτ του φορ της Βιγιαρεάλ, δεν το θέλει βέβαια αφού η μπάλα πρώτα σκάει στο έδαφος! by Γιώργος Τσανάκας
00:25
Συνεχίζεται κανονικά το ματς... Δεν υπάρχει κάτι.. by Γιώργος Τσανάκας
00:25
116' Τζέιμς και Τουανζέμπε μέσα, έξω Πογκμπά και Μπαϊγί. by Γιώργος Τσανάκας
00:27
Κρύωσε ο πρόεδρος και σκεπάστηκε με κουβερτούλα...
00:30
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
00:34
122' Βάζει Μάτα και Τέλες ο Σόλσκιερ, προφανώς για τη διαδικασία των πέναλτι που έρχεται... Εκτός οι ΜακΤόμινι και Μπισάκα. Μέσα ο Ράμπα αντί του Καπουέ για τη Βιγιαρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
00:35
Τέλος! Στο 1-1 Βιγιαρεάλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, το ματς οδηγείται στα πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
00:37
Πάμε για τα πέναλτι... Να δούμε τους εκτελεστές. Στο... κόκκινο η αγωνία! by Γιώργος Τσανάκας
00:45
Ο Παρέχο... Σπεσιαλίστας, αλλά αυτή τη στιγμή η μπάλα είναι βαριά! by Γιώργος Τσανάκας
00:53
Απίστευτα πράγματα, δεν έχει χαθεί πέναλτι! στο 10-10 το σκορ και τώρα οι τερματοφύλακες! by Γιώργος Τσανάκας