Παναιτωλικός-Ξάνθη

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Ξάνθη, του επαναληπτικού αγώνα μπαράζ παραμονής/ανόδου στη Super League 1.

17:57
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο μπαράζ ανάμεσα στον Παναιτωλικό με την Ξάνθη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Στο πρώτο ματς είχε επικρατήσει η Ξάνθη με 2-1 του Παναιτωλικού, κάτι που της δίνει προβάδισμα για να είναι η ομάδα που θα συμμετέχει του χρόνου στην Super League 1. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
11-6-5 υπέρ της Ξάνθης η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης, 4-3-3 υπέρ του Παναιτωλικού αυτή των αναμετρήσεων που έχουν γίνει στο Αγρίνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Αήττητοι οι Ακρίτες στα 14 τελευταία των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (9-5-0), 3-2-0 στα παιχνίδια που έχουν γίνει σε αυτό το διάστημα στο Αγρίνιο. Τελευταία νίκη του Παναιτωλικού, στο Αγρίνιο, στις 2/11/2014. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Η Ξάνθη έχει σημειώσει 13 γκολ στα 8 πιο πρόσφατα ματς. Τα 11 από αυτά έχουν επιτευχθεί στο δεύτερο 45λεπτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Παναιτωλικός (Δέλλας): Κνετ - Ντουάρτε, Κωνσταντόπουλος, Μαλής, Περέιρα - Εντινγκά, Ταχάρ, Ντίας - Μπαρμπόσα, Βέργος, Μεντόσα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Ξάνθη (Τεννές): Ίτσο - Τζούρμαν, Θ. Παπάζογλου, Πέτροβιτς, Παντελιάδης - Δημούτσος, Βέρκερ - Έμπερτ, Μικελτάντζε, Σιατραβάνης - Τ. Παπάζογλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Δημητριάδης (Καστοριάς) Διαιτητής VAR: Σκουλάς (Θεσσαλίας) by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
Θα έχουμε σέντρα στο ματς στις 19:30! by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
1' Το παιχνίδι ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
Έχουν μπει δυνατά οι δυο ομάδες στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
10' Μακρινό σουτ του Έμπερτ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
16' Κίτρινη ο Μαλής για φάουλ στον Έμπερτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
20' Σουτ Μεντόσα, έπεσε και έδιωξε ο Ίτσο.
by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
27' Σουτ του Σιατραβάνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ. Ως μη γενόμενη η φάση αφού δόθηκε οφσάιντ, ωστόσο ο εξτρέμ της Ξάνθης καλυπτόταν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
32' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
32' Εκτελεί ο Μεντόσα, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
40' Μακρινό σουτ του Ντουάρτε η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Παναιτωλικός-Ξάνθη 0-0 σε ένα πολύ δυνατό πρώτο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
50' Τραυματισμός για τον Παπάζογλου, βγαίνει με αίματα στο πρόσωπο από το γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
53' Σουτ του Βέργου μέσα από την περιοχή, ο Παπάζογλου βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
54' Κίτρινη στον Μικελτάντζε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Ο Τάσος Παπάζογλου επέστρεψε για την Ξάνθη με δεμένο το κεφάλι του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
57' Κίτρινη κάρτα ο Δημούτσος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
57' Κίτρινη και ο Ταχάρ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
58' Ματσόλα μέσα, Ταχάρ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
64' Οι Τάτος, Θυμιάνης στη θέση των Μικελτάντζε, Τ. Παπάζογλου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
64' Ο Πέτροβιτς με προβολή λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με την Ξάνθη να γλιτώνει... by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
65' Κίτρινη ο Θυμιάνης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
68' Κίτρινη στον Παντελιάδη τώρα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
Πιέζει στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός, που έχει την κατοχή και επιτίθεται διαρκώς αλλά δεν μπορεί να βρει το γκολ. Σε θέση άμυνας μόνιμα η Ξάνθη, έχει πάει το ματς στη δύναμη και προσπαθεί να κρατήσει το μηδέν για να πάρει το αποτέλεσμα που θα την ανεβάσει κατηγορία! by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο... Άντε να δούμε! by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Τελευταίο τέταρτο. Η Ξάνθη έχει πάρει μερικά μέτρα στο γήπεδο, προσπαθώντας να κρατήσει μπάλα και να παγώσει τον ρυθμό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
77' Αριγίμπι και Μάζουρεκ μέσα, Κωνσταντόπουλος και Περέιρα εκτός για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
78' Ο Τάτος θα βγει από το ματς με πρόβλημα τραυματισμού, ο Σρόγιεν στη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
78' Σουτ του Μάζουρεκ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα... by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
80' Απίθανη κούρσα 60 μέτρων του Μάζουρεκ, θα κοπεί τελευταία στιγμή πριν μπει στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
80' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναιτωλικό... by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
81' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
Μετά από σύγχυση στα καρέ της Ξάνθης, ο Βέργος διεκδίκησε την μπάλα και αυτή πήρε ύψος και βρήκε στο απλωμένο χέρι του Θανάση Παπάζογλου! by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
Περιμένει το ΟΚ και από το VAR ο Ευαγγέλου... Πολύ κοντινή η απόσταση, το χέρι όμως του Παπάζογου δεν ήταν σε φυσική θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
83' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
Ο Βέργος εκτελεί στο κέντρο της εστίας και ανοίγει το σκορ για τον Παναιτωλικό! 1-0 οι Αγρινιώτες κάτω από έντονους πανηγυρισμούς, ένα... κουβάρι Δέλλας και παίκτες! by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
84' Κίτρινη κάρτα στον Βέργο, που σήκωσε τη φανέλα πάνω από το κεφάλι του! by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
85' Ντίνας αντί Πέτροβιτς για την Ξάνθη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Να δούμε την αντίδραση της Ξάνθης τώρα, με το 1-0 στην... πλάτη δεν θα καταφέρει να κερδίσει την άνοδο και ο Παναιτωλικός θα παραμείνει στην Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
86' Σουτ του Ματσόλα, διώχνει ο Ίτσο! Φάση για τον Παναιτωλικό... by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
87' Έξω ο Βέργος, μέσα ο Βάντερσον για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
Κόκκινη στον Κώστα Τσαλίκη, στον πάγκο της Ξάνθης... by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
89' Πλασέ του Θυμιάνη στην κίνηση, μπλόκαρε ο Κνετ! Απείλησε η Ξάνθη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
90'+2' Φοβερή φάση για την Ξάνθη! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Έμπερτ, η μπάλα... σύριζα με το αριστερό παραθυράκι της εστίας του Κνετ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
Τρία λεπτά ακόμα... Θρίλερ το ματς, ο Παναιτωλικός έτσι όπως είναι τα πράγματα σώζεται, η Ξάνθη ψάχνει το γκολ της ανόδου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
94' Αποβάλλεται και ο Δέλλας από τον πάγκο. Απίστευτα πράγματα στο ματς.... by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
96' Κίτρινη κάρτα στον Κνετ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 της Ξάνθης, ανατρέποντας την... ήττα του με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι και παρέμεινε στην πρώτη κατηγορία με τους Ακρίτες να παραμένουν στην δεύτερη! by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
Ο Βέργος το χρυσό γκολ, με τον Παναιτωλικό να σώζεται χάρη στο εκτός έδρας γκολ του πρώτου αγώνα... Απίθανες στιγμές στο Αγρίνιο, ο Δέλλας κλαίει από χαρά, οι παίκτες της Ξάνθης από απογοήτευση! by Αναστασία Βοσνάκη