ΑΕΚ-Προμηθέας

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους μικρούς τελικούς του πρωταθλήματος μπάσκετ.

17:48
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ-Προμηθέας, στη δεύτερη συνάντηση των δύο ομάδων στους μικρούς τελικούς της Stoiximan Basket League. Με τους Πατρινούς να προηγούνται 1-0, μετά το 77-73 από το πρώτο ματς στο «Δημήτρης Τόφαλος». Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής θα κριθεί στις τρεις νίκες. by www.sport-fm.gr
17:48
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 18:00 στο ΟΑΚΑ. Διαδικτυακά θα μεταδοθεί από το ERTFLIX και το EΡT Sports 4 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by www.sport-fm.gr
17:49
Η 11άδα της ΑΕΚ: Μορέιρα, Μέικον, Ματσιούλις, Γιάνκοβιτς, Κατσίβελης, Χρυσικόπουλος, Ζήσης, Γόντικας, Γκίκας, Μωραΐτης, Μαυροειδής. by www.sport-fm.gr
17:50
Η 12άδα του Προμηθέα: Αγκμπελίς, Τζεράι Γκραντ, Κλαβέλ, Λούντζης, Γ. Αγραβάνης, Φορντ, Χριστοδούλου, Κουρουπάκης, Τζέριαν Γκραντ, Γιαννόπουλος, Μπαζίνας, Τανούλης. by www.sport-fm.gr
17:55
Στη διάθεση του Βαγγέλη Αγγέλου βρίσκεται και ο Ντάριλ Μέικον. Αντίθετα, εκτός παραμένουν οι τραυματίες Μόουζες Κίνγκσλεϊ, Κιθ Λάνγκφορντ και Μάρκους Σλότερ, o Ματ Λοτζέσκι, ο οποίος αποχώρησε για τις ΗΠΑ, καθώς και ο Νίκος Ρογκαβόπουλος. Από την άλλη, ο Μάκης Γιατράς δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του Δημήτρη Αγραβάνη, ο οποίος τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές για τη συμπεριφορά του στο πρώτο ματς. Ταυτόχρονα, δεν θα αγωνιστεί ούτε ο Μιχάλης Λούντζης, παρόλο που βρίσκεται στη 12άδα, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού από τον αγώνα του «Δημήτρης Τόφαλος». by www.sport-fm.gr
17:57
Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι οι Νίκος Σώμος (Αττικής), Στέφανος Μαγκλογιάννης (Αττικής) και Κώστας Πουρσανίδης (Θεσσαλονίκης). by www.sport-fm.gr
17:58
17:58
18:03
Με τους Μέικον, Κατσίβελη, Γιάνκοβιτς, Χρυσικόπουλο και Γόντικα θα αρχίσει η ΑΕΚ, ενώ ο Προμηθέας με τους Κλαβέλ, Τζέριαν Γκραντ, Φορντ, Χριστοδούλου και Αγκμπελίς. by www.sport-fm.gr
18:11
Η ΑΕΚ απάντησε με ένα σερί 7-0 στο 6-0 του Προμηθέα. Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
18:12
15-12 Καλάθι και φάουλ από τον Γόντικα. Άστοχος στη συμπληρωματική βολή ο σέντερ της «Ένωσης». by www.sport-fm.gr
18:27
35-27 γκολ-φάουλ από τον Γιανίκ Μορέιρα. Αστοχεί στη βολή του ο σέντερ της ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
18:29
35-29 καλάθι και φάουλ από τον Αγραβάνη. Προηγήθηκε εντυπωσιακό «στοπ» του Γόντικα στον Κλαβέλ. by www.sport-fm.gr
18:29
18:30
18:30
39-30 στο +9 η ΑΕΚ με τον Ματσιούλις. Το μεγαλύτερο προβάδισμα των γηπεδούχων στο ματς. by www.sport-fm.gr
18:49
56-51 τρομερή ενέργεια από τον Μέικον (έφτασε μέχρι το καλάθι) με τη λήξη του χρόνου. by www.sport-fm.gr
18:50
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με την ΑΕΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη 56-51. Αμφότερες οι ομάδες έχουν από 12 ασίστ. by www.sport-fm.gr
19:10
65-53 με πέντε πόντους του Γιάνκοβιτς και τάιμ άουτ από τον Μάκη Γιατρά. Το +12 είναι και η μεγαλύτερη διαφορά της ΑΕΚ στο ματς. by www.sport-fm.gr
19:14
19:17
19:18
72-59 με τα καλάθια των Μέικον και Κλαβέλ, οι οποίοι φτάνουν τους 20 και τους 19 πόντους, αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
19:23
19:23
74-64 η ΑΕΚ θα πάει στο +10 στην τελευταία περίοδο χάρη στο καλάθι του Χρυσικόπουλου. by www.sport-fm.gr
19:26
19:26
19:27
19:28
Κι άλλα δύο τρίποντα από τους παίκτες και 82-72, δεν γίνονται αυτά! Η αναμέτρηση έχει εξελιχθεί σε 1 vs 1. by www.sport-fm.gr
19:29
82-74 κι αυτό μέσα από τον Κλαβέλ, ο οποίος φτάνει στους 33 πόντους!! Στους 26 ο Μέικον. by www.sport-fm.gr
19:30
Τρομερά πράγματα στο κλειστό του ΟΑΚΑ, τρίποντο από το σπίτι του ο Μέικον και 88-74!! by www.sport-fm.gr
19:31
19:32
88-76 το σκορ και απομένουν 6μισι λεπτά. Περιττό να πούμε ότι ο Κλαβέλ έχει κάνει ρεκόρ με τη φανέλα του Προμηθέα. by www.sport-fm.gr
19:34
19:35
94-80 καλάθι και φάουλ από τον Μέικον. Αποβάλλεται ο Αγραβάνης με πέντε φάουλ. Ευστοχεί ο Μέικον και 95-80. by www.sport-fm.gr