Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Νορβηγία-Ελλάδα στη Μάλαγα.

19:32
Καλό σας απόγευμα. Ημέρα... εθνικής σήμερα, καθώς θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα σε Ελλάδα και Νορβηγία. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Ο αγώνας, που θα διεξαχθεί στη Μάλαγα της Ισπανίας, είναι προγραμματισμένος για τις 20:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 1 και το Open και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Σωτήρη Ταμπάκου. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Προ ημερών, η εθνική μας πήρε καλό βαθμό στο φιλικό με το Βέλγιο, το οποίο υποχρέωσε σε ισοπαλία, 1-1. by Γιάννης Πολιάς
19:36
Ο Τζον Φαν΄τ Σχιπ άδραξε την ευκαιρία να πειραματιστεί επιλέγοντας τριάδα στην άμυνα, με σύστημα 3-5-2. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Η ενδεκάδα της Ελλάδας: Βλαχοδήμος, Παπαδόπουλος, Μαυροπάνος, Τζαβέλλας, Ανδρούτσος, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Μπουχαλάκης, Τσιμίκας, Μασούρας, Πέλκας. by Γιάννης Πολιάς
19:40
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Διούδης, Πούγγουρας, Μπακάκης, Σιώπης, Παυλίδης, Κούτρης, Σάλιακας, Τζόλης, Μπακασέτας, Ζέκα, Δουβίκας. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Από την άλλη, για την τυπικά γηπεδούχο Νορβηγία, στη βασική ενδεκάδα με σχηματισμό 4-2-3-1 θα παίξουν οι: Χάνσεν, Γκρέγκερσεν, Στράντμπεργκ, Άγιερ, Μέλινγκ, Μίντσο, Μπεργκ, Θόρσμπι, Έντεγκααρντ, Ζακάριασεν, Χάαλαντ. by Γιάννης Πολιάς
19:43
Στον πάγκο για τους Σκανδιναβούς: Μπράτβεϊτ, Μπιόρκαν, Χάντσε-Όλσεν, Ράιερσον, Χάουγκε, Νάιλαντ, Θόρτσβεντ, Άουρσνες, Σβένσον, Νόρμαν, Σόρλοθ, Ντόνουμ. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Αυτή θα είναι η ένατη αναμέτρηση ανάμεσα σε Νορβηγία και Ελλάδα. Μέχρι τώρα, παρατηρείται απόλυτη ισορροπία, με δύο νίκες και δύο ήττες για κάθε ομάδα, καθώς και δύο ισοπαλίες! by Γιάννης Πολιάς
19:48
Διαιτητής της αναμέτρησης του «Ροσαλέδα», ο Δανός Γιάκομπ Κέλετ, με βοηθούς τους Κρονλάικε-Μάστρουπ και 4ο τον Πούτρος. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
19:56
"Fair play για τους μετανάστες εργάτες" αναγράφουν οι μπλούζες των Νορβηγών, ως ένδειξη αλληλεγγύης στους εργαζόμενους στα γήπεδα του Κατάρ. Υπενθυμίζεται πως οι Σκανδιναβοί είχαν εξετάσει μέχρι και το ενδεχόμενο μποϊκοτάζ στο Μουντιάλ του 2022, λόγω των αλλεπάλληλων καταγγελιών για τις απάνθρωπες συνθήκες κάτω από τις οποίες ζουν κι εργάζονται χιλιάδες μετανάστες στην αραβική χώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Ξεκίνησε ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Παίζουν αρκετά πίσω Ανδρούτσος και Τσιμίκας, μπορεί να «ερμηνευθεί» και ως 5-3-2 το σύστημα της Ελλάδας. by Γιάννης Πολιάς
20:08
8' Έβγαλε ο Βλαχοδήμος το σουτ του Μέλινγκ από τα αριστερά. Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:11
12' Στο 61% η κατοχή της μπάλας για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
20:13
13' Γκολ, 1-0 η Ελλάδα! Τρομερή κάθετη του Πέλκα, νικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα ο Μασούρας! by Γιάννης Πολιάς
20:14
Στην πρώτη της τελική, η εθνική μας ανοίγει το σκορ, με τον Μασούρα να σκοράρει για δεύτερη φορά με τα «γαλανόλευκα». by Γιάννης Πολιάς
20:17
18' Άουτ το σουτ του Ανδρούτσου από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:18
Τα μπλουζάκια των Νορβηγών πριν τη σέντρα
by Γιάννης Πολιάς
20:21
21' Γκολ, 2-0 η Ελλάδα με κοντινή προσπάθεια του Ανδρούτσου! by Γιάννης Πολιάς
20:22
Πρώτο διεθνές γκολ για τον μπακ του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
20:23
Δείτε το 1-0.
20:24
Η Ελλάδα βρίσκει δίχτυα για δεύτερη φορά για τέταρτο ματς στα τελευταία οκτώ. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Έχει να σκοράρει 3+ φορές, από το... 2017 και το 4-1 επί του Γιβραλτάρ. by Γιάννης Πολιάς
20:28
Και το 2-0.
20:35
35' Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:41
42' Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός, με την Ελλάδα να κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα. by Γιάννης Πολιάς
20:42
43' Μάζεψε ο Βλαχοδήμος το συρτό σουτ του Ζακάριασεν. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Τέλος στα πρώτα 45 λεπτά, στο 2-0 η Ελλάδα επί της Νορβηγίας με τα γκολ των Μασούρα και Ανδρούτσου. by Γιάννης Πολιάς
21:01
Αλλαγές για τη Νορβηγία εν όψει δευτέρου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:02
Σόρλοθ αντί Μίντσο, Θόρστβεντ αντί Θόρσμπι και Ράιερσον αντί Ζακάριασεν by Γιάννης Πολιάς
21:03
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:03
47' Μάζεψε ο Βλαχοδήμος το σουτ του Μπεργκ. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Έχει μπει πολύ δυνατά η Νορβηγία στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:08
52' Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Τζαβέλλας. by Γιάννης Πολιάς
21:13
56' Ζέκα αντί Γαλανόπουλου, Τζόλης αντί Μασούρα και Μπακασέτας αντί Μάνταλου. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Φρεσκάρει τη «γαλανόλευκη» ο Φαν΄τ Σχιπ, μετά την κακή εικόνα της στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:21
64' Γκολ, μειώνει σε 2-1 η Νορβηγία με κεφαλιά του Στράντμπεργκ μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Ξαναμπαίνουν στο ματς οι Σκανδιναβοί, που είναι ανώτεροι στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:26
69' Άουρσνες αντί Μπεργκ, Μπιόρκαν αντί Μέλινγκ. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Το 2-1.
21:31
75' Παυλίδης αντί Πέλκα, Σιώπης αντί Μπουχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Εξακολουθεί να πιέζει η Νορβηγία, δεν περνά συχνά το κέντρο η εθνική μας... by Γιάννης Πολιάς
21:35
79' Τα κόρνερ είναι 8-2 για τους Νορβηγούς και η κατοχή 53%-47%. by Γιάννης Πολιάς
21:39
83' Έχει κερδίσει μερικά μέτρα η Ελλάδα αλλά δεν απειλεί. by Γιάννης Πολιάς
21:41
85' Στα 10 κόρνερ πλέον οι Νορβηγοί... by Γιάννης Πολιάς
21:45
88' Χάντσε-Όλσεν αντί Άγιερ. by Γιάννης Πολιάς