Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης για τον 3ο όμιλο του Euro 2020.

21:13
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ολλανδία και Ουκρανία για την πρώτη αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Η Ολλανδία είναι ασφαλώς το φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης, ωστόσο πρέπει να το δείξει μέσα στο γήπεδο. Από την μεριά της η Ουκρανία ψάχνει την πρόκριση μέσω της δυάδας ή ως μία εκ των τρίτων καλύτερων ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Nωρίτερα, η Αυστρία επικράτησε 3-1 της Βόρειας Μακεδονίας ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις στον Γ' όμιλο και βάζοντας στέρεες βάσεις για την πρόκρισή της. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
7-4-1 σε Euro ή Μουντιάλ το πρόσφατο ρεκόρ της Ολλανδίας σε πρεμιέρες. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Μία νίκη και μία ισοπαλία κόντρα στην Ουκρανία σε δύο φιλικά μετράει η Ολλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Η Ουκρανία μετράει 5 σερί ήττες σε τελική φάση Euro, μόνο η Γιουγκοσλαβία έχει μεγαλύτερο σερί (8). Σε κανένα από τα 5 τελευταία ματς στην τελική φάση δεν σκόραρε η Ουκρανία, το χειρότερο σερί στην ιστορία της διοργάνωσης. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες... by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Ολλανδία (Φρανκ Ντε Μπουρ): Στεκέλενμπουργκ - Ντάμφρις, Τίμπερ, Ντε Βράι, Μπλιντ, Φαν Άανχολτ - Ντε Ρόουν, Ντε Γιονγκ, Βαϊνάλντουμ - Ντεπάι, Βέγκορστ. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Στον πάγκο οι Κρουλ, Μπιζό, Φέλτμαν, Άκε, Βίνταλ, Μπεργκίς, Λουουκ Ντε Γιονγκ, Κλάασεν, Γκράβενμπερχ, Μάλεν, Κουπμάινερς, Γκάκπο. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Ουκρανία (Αντρέι Σεβτσένκο): Mπούστσαν - Καραβάεφ, Ζαμπαρνι, Ματβιγένκο, Μικολένκο - Ζιντσένκο - Γιαρμολένκο, Σίντορτσουκ, Μαλινόφσκι, Ζουμπκόφ - Γιάρεμτσουκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Στον πάγκο οι Πιάτοφ, Τρούμπιν, Σόμπολ, Κριβτσόφ, Στεπανένκο, Σαπαρένκο, Μάρλος, Μακαρένκο, Μπεσεντίν, Τίμτσικ, Ποπόβ, Ντόβμπικ. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Διαιτητής είναι ο Φέλιξ Μπριχ από τη Γερμανία. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Αρκετός ο κόσμος στο Άμστερνταμ, έχουν ζεστάνει για τα καλά την ατμόσφαιρα! by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Ανάμεσά τους και κάποιοι Ουκρανοί, αλλά οι Ολλανδοί παίζουν... εντός έδρας! by Γιώργος Τσανάκας
21:57
21:59
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
22:02
2' Πρώτη φάση στο ματς! Ο Ντεπάι έφυγε στην κόντρα-επίθεση, έφτασε έξω από την περιοχή και έκανε το σουτ αλλά ο Μπούστσαν είχε καλή θέση και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
22:04
Ιδιαίτερα επικίνδυνοι στο πρώτο πεντάλεπτο οι Ουκρανοί, βγαίνουν με ωραίο τρόπο στην επίθεση... by Γιώργος Τσανάκας
22:05
6' Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία. Φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, ο Βαϊνάλντουμ σπάει στον Ντάμφρις που δεν μπορεί να κερδίσει τον Μπούστσαν από θέση τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
Φωνές για πέναλτι τώρα από τους Ολλανδούς, παίζετε από τον Μπριχ... Λογικά στην πρώτη διακοπή θα εξεταστεί στο VAR η φάση. by Γιώργος Τσανάκας
22:07
7' Nέα μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία! Ο Ντάμφρις έσπασε στον Βαϊνάλντουμ που ερχόταν σαν τρέιλερ και έπιασε το σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:11
Πρώτη φάση με Ντεπάι
by Γιώργος Τσανάκας
22:12
Και η μεγάλη φάση του Ντάμφρις
22:13
13' Μάρλος αντί Ζουμπκόφ για την Ουκρανία. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
15' Αδύναμο σουτ του Γιάρεμτσουκ, μπλόκαρε ο Στεκέλενμπουργκ. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
Φτάσαμε στο 20λεπτο, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ολλανδία και Ουκρανία σε ένα αρκετά καλό ματς. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Η μεγάλη φάση του Βαϊνάλντουμ
22:24
Στα μισά του πρώτου μέρους, δεν έχει αλλάξει κάτι με τους Ουκρανούς να έχουν ισορροπήσει και να έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
22:25
26' Επικίνδυνη σέντρα του Ντάμφρις, δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Βέγκορστ. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
27' Ο Βέγκορστ προσπαθεί να τσιμπήσει και να περάσει τον Μπούστσαν, αλλά ο κίπερ της Ουκρανίας τον πρόλαβε. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
28' Φώναξε για πέναλτι σε πέσιμο του Γιαρμολένκο η Ουκρανία, παίζετε και πάλι από τον Μπριχ. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
30' Σουτ του Γιαρμολένκο, μπλόκαρε ο Στεκέλενμπουργκ. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
Κι άλλη μια φάση της Ολλανδίας εδώ...
22:35
Οι ευκαιρίες των Βέγκχορστ και Γιαρμολένκο
22:36
37' Σουτ του Φαν Άανχολτ, πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
22:38
39' Μεγάλη φάση για την Ολλανδία! Βολέ του Βαϊνάλντουμ από τα όρια της περιοχής, το έβγαλε με υπερένταση ο Μπούστσαν! by Γιώργος Τσανάκας
22:39
40' Νέα μεγάλη φάση για την Ολλανδία! Υπέροχη σέντρα του Ντεπάι, ο Ντάμφρις ολομόναχος δεν μπορεί να βρει εστία με κεφαλιά από την μικρή περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
22:45
45' Απειλεί η Ουκρανία. Υπέροχο τακουνάκι του Γιάρεμτσουκ, ο οποίος πάτησε στον Γιαρμολένκο αλλά ο Στεκέλενμπουργκ έδιωξε με τα πόδια. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
22:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ολλανδία και Ουκρανία πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτεροι οι Ολλανδοί που έχουν σπαταλήσει αρκετές ευκαιρίες, εξαιρετικοί στο τακτικό κομμάτι και... φωτιά στην κόντρα οι Ουκρανοί. by Γιώργος Τσανάκας
22:59
Η διπλή φάση των Ολλανδών στο φινάλε του ημιχρόνου...
23:00
Στατιστικό: Ο Βαϊνάλντουμ έχει 4 σουτ στο πρώτο μέρος κόντρα στην Ουκρανία, ενώ σε 9 ματς του Champions League με την Λίβερπουλ είχε 3 συνολικά... by Γιώργος Τσανάκας
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
23:07
Ο Βέγκορστ δεν έχει καταφέρει να φανεί ιδιαίτερα, ίσως η είσοδος του... killer με μια επαφή, Λουουκ Ντε Γιονγκ να βοηθήσει τους Ολλανδούς. Αν το αποφασίσει βέβαια ο Ντε Μπουρ... by Γιώργος Τσανάκας
23:08
52' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
23:09
Μετά από παράλληλο γύρισμα του Ντάμφρις, ο Μπούστσαν έδιωξε αλλά ουσιαστικά έστρωσε στον Βαϊνάλντουμ που με ωραίο πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για τους Ολλανδούς! by Γιώργος Τσανάκας
23:12
55' Σουτ του Βέγκορστ από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Μπούστσαν. by Γιώργος Τσανάκας
23:15
59' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
23:16
Ο Ντάμφρις διεκδίκησε την μπάλα, οι Ουκρανοί δεν έδιωξαν σωστά την μπάλα που στρώθηκε στον Βέγκορστ και αυτός με σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
64' Έξω Μπλιντ και Φαν Άανχολτ, μέσα οι Άκε και Βίνταλ για την Ολλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
64' Έξω ο Μάρλος, μέσα ο Σαπαρένκο για την Ουκρανία. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
Το 1-0 των Ολλανδών
23:23
Και το 2-0 των Ολλανδών
23:29
72' Σουτ του Γιάρεμτσουκ, μπλόκαρε ο Στεκέλενμπουργκ. by Γιώργος Τσανάκας
23:31
75' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
23:32
Απίθανη πλασεδάρα από τον Γιαρμολένκο που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Στεκέλενμπουργκ! 2-1 μειώνει η Ουκρανία και μπαίνει ξανά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. by Γιώργος Τσανάκας
23:34
23:35
79' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! by Γιώργος Τσανάκας
23:37
Ο Μαλινόφσκι εκτέλεσε το φάουλ, με τον Γιάρεμτσουκ να πετάγεται μόνος του στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και να... εκτελεί με κεφαλιά τον Γιάρεμτσουκ! 2-2, απίστευτοι Ουκρανοί από το... πουθενά, τρελό come-back. by Γιώργος Τσανάκας
23:39
Να δούμε τι άλλο θα δούμε στο σημερινό ματς... Στο 83ο λεπτό έχουμε φτάσει... by Γιώργος Τσανάκας
23:41
85 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ! ΤΙ ΜΑΤΣΑΡΑ ΘΕΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ! by Γιώργος Τσανάκας
23:42
Μετά από σέντρα του Άκε, ο Ντάμφρις πετάγεται, νικάει στον αέρα τον Ζιντσένκο και τον Μπούστσαν που δεν έβαλε καλά τα χέρια του και δίνει εκ νέου προβάδισμα στους Ολλανδούς με 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
23:44
88' Ντε Γιονγκ αντί Βέγκορστ και Φέλτμαν αντί Τίμπερ για την Ολλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
23:47
90' Αλλαγή για την Ολλανδία. Εκτός ο Ντεπάι, στη θέση του ο Μάλεν. by Γιώργος Τσανάκας
23:47
Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων. by Γιώργος Τσανάκας
23:49
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Σίντορτσουκ by Γιώργος Τσανάκας
23:53
Λήξη αγώνα! Η Ολλανδία παίρνει μια δύσκολη και μεγάλη νίκη επί της Ουκρανίας, επικρατώντας 3-2 χάρη στα τέρματα των Βαϊνάλντουμ (52'), Βέγκορστ (59') και Ντάμφρις (85') και ενώ νωρίτερα οι Ουκρανοί είχαν ισοφαρίσει σε 2-2! by Γιώργος Τσανάκας