Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro 2020.

15:16
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ουκρανία και τη Βόρεια Μακεδονία για τη δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου. by www.sport-fm.gr
15:18
Στην πρεμιέρα του ομίλου, η Ουκρανία γνώρισε την ήττα 3-2 από την Ολλανδία με γκολ στο 85' και ενώ νωρίτερα είχε κάνει ένα εντυπωσιακό come back με τα γκολ των Γιαρμολένκο και Γέραμτσουκ μέσα σε ένα τετράλεπτο (75', 79') για το 2-2! by www.sport-fm.gr
15:20
Από την άλλη, η Βόρεια Μακεδονία έχασε 3-1 από την Αυστρία, με τους Γκρέγκοριτς και Αρναούτοβιτς να χαρίζουν το τρίποντο στους Αυστριακούς με δύο γκολ στο 78' και 89' αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
15:24
Μετά λοιπόν και από αυτά τα αποτελέσματα, το αποψινό παιχνίδι στο «Εθνικό Στάδιο» του Βουκουρεστίου αποκτάει χαρακτήρα τελικού για τις δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
15:24
15:28
Ουκρανία (4-5-1): Μπούστσαν - Καραβάεφ, Ζαμπάρνι, Ματβιγένκο, Μικολένκο - Μαλινόβσκι, Στεπανένκο, Ζιντσένκο, Γιαρμόλενκο, Σαπαρένκο - Γιαρέμτσουκ. by www.sport-fm.gr
15:29
Βόρεια Μακεδονία (3-4-1-2): Ντιμιτριέφσκι - Μούσλιου, Στ. Ριστόβσκι, Ντ. Βελκόβσκι - Νικόλοφ, Αλιόσκι, Αντέμι, Σπιρόφσκι - Μπάρντι - Έλμας, Πάντεφ by www.sport-fm.gr
15:34
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες:
Ουκρανία: Πιατόφ, Τρουμπίν, Σομπόλ, Σουντάκοφ, Κριβτσόβ, Σίντορτσουκ, Μάρλος, Μακαρένκο, Τσινγκάνοφ, Μπεσέντιν, Τίμτσικ, Ντόβμπικ.
Βόρεια Μακεδονία: Γιάνκοφ, Σισκόφσκι, Μπεϊτουλάι, Ριστέφσκι, Τρικόφσκι, Τραϊκόφσκι, Χασάνι, Κοσταντίνοφ, Ραντέσκι, Αβραμόφσκι, Τσουρλίνοφ, Ριστόφσκι. by www.sport-fm.gr
15:40
Δύο φορές έχουν συναντηθεί οι δύο χώρες σε επίπεδο προκριματικών Euro, με την Ουκρανία να μετράει ισάριθμες νίκες (1-0 εντός και 2-0 εκτός). by www.sport-fm.gr
16:03
3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με μοιρασμένη την κατοχή της μπάλας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:04
5' Καλή σέντρα από τους Ουκρανούς αλλά Ντιμιτριέφσκι βουτάει και διώχνει με γροθιές. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:07
7' Σουτ του Γιαρμολένκο και πρώτο κερδισμένο κόρνερ για την Ουκρανία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:08
8' Ο Μαλινόφσκι σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον τερματοφύλακα της Βόρειας Μακεδονίας να διώχνει με υπερπροσπάθεια σε κόρνερ!
by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:10
10' Οι Ουκρανοί είναι αυτοί που έχουν την κατοχή και δείχνουν πιο απειλητικοί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:12
12' Ο Γιάρεμτσουκ φεύγει μόνος του, ωστόσο αντί να τελειώσει την φάση επιλέγει να πασάρει και ο Ριστόβσκι τον κόβει με αυτοθυσία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:13
16:15
15' Ο Μπάρντι κάνει ένα δυνατό σουτ αλλά οι Ουκρανοί διώχνουν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:16
16' Ο Ελμάς πλασάρει από πολύ κοντά ωστόσο η μπάλα περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:17
16:19
19' Η Βόρεια Μακεδονία δείχνει να βγάζει μια αντίδραση αλλά όχι κάτι το ουσιαστικό, αφού οι Ουκρανοί έχουν την κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:23
23' Ο Γιαρμολένκο πατάει περιοχή αλλά το σουτ του κοντράρει στα σώματα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:28
27' Η Ουκρανία μπορεί να μην έχει φτάσει στο γκολ ακόμα, αλλά βάση της εικόνας της δείχνει αρκετά πιθανό να το πετύχει μέχρι το ημίχρονο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:28
28' Απίθανο ευκαιρία με τον Γιαρμολένκο να μην μπορεί να νικήσει τον Ντιμιτριέφσκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:29
29' ΓΚΟΛ για την Ουκρανία!
16:30
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Καράεφ έσπασε την μπάλα με τακουνάκι, η άμυνα της Βόρειας Μακεδονίας κοιμήθηκε και ο Γιαρμολένκο σκόραρε σε σχεδόν κενή εστία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:32
31' Στο έδαφος ο Γιαρμολένκο τώρα, όλα καλά όμως. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:34
34' ΓΚΟΛ για την Ουκρανία με τον Γιάρεμτσουκ!
16:35
Ο Γιάρεμτσουκ φεύγει στην πλάτη της άμυνας ανενόχλητος και εύκολα πλασάρει τον Ντιμιτριέφσκι για το 2-0! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:39
39' Ο Πάντεφ σκοράρει αλλά ο επόπτης ακυρώνει ως οφσάιντ το γκολ.
16:45
43' Ο Σαπαρένκο κάνει μυθική βουτιά για να κερδίσει πέναλτι και δέχεται την κίτρινη κάρτα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:45
45' Η Ουκρανία έχει την κατοχή και κυκλοφορεί την μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, οι Ουκρανοί βρίσκονται ένα βήμα πριν από μια μεγάλη νίκη, αφού η Βόρεια Μακεδονία δείχνει ανίκανη να αντιδράσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:48
16:48
16:49
17:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:04
47' Ο Μπούστσαν κάνει μια απίθανη επέμβαση και κρατάει το μηδέν για την Ουκρανία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:07
51' Ο Μαλινόβσκι εκτελεί μαγικό φάουλ αλλά ο Ντιμιτριέφσκι σε κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:11
55' Πέναλτι για τη Βόρεια Μακεδονία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:12
Μετά από τρομερό σουτ του Τραικόφσκι και επέμβαση του Μπούστσαν, ο Πάντεβ κερδίζει το πέναλτι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:15
57' ΓΚΟΛ για τη Βόρεια Μακεδονία με τον Αλιόσκι!
17:17
Ο Αλιόσκι δεν μπορεί να νικήσει τον Μπόστσαν, όμως η μπάλα ήρθε πάνω του και σκόραρε με την δεύτερη ευκαιρία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:17
17:17
17:18
62' Η Βόρεια Μακεδονία πατάει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ουκρανία έχει οπισθοχωρήσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:20
Λίγο νωρίτερα ο Βελκόφσκι δέχθηκε κίτρινη κάρτα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:21
65' Ο Μαλινόβσκι σουτάρει από πλεονεκτική θέση αλλά ο Ντιμιτριέφσκι το βγάζει και αυτό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:22
17:24
68' Ο Τραικόφσκι κάνει ένα ακόμα δυνατό σουτ, με τον Μπούστσαν να απομακρύνει σε κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:27
70' Αλλαγές για την Ουκρανία, μέσα οι Μπεσέντιν και Τσιγκάνκοφ, έξω οι Γιαρμολένκο και Γιάρεμτσουκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:30
74' Απίθανη χαμένη ευκαιρία του Τσιγκάνκοφ μπροστά από το τέρμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:34
77' Αλλαγή για τη Βόρεια Μακεδονία, έξω ο Μπάρντι, μέσα ο Αβραμόφσκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:35
78' Αλλαγή και για την Ουκρανία, μέσα ο Σίντορτσουκ, έξω Σαπαρένκο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:41
83' Χάνει πέναλτι η Ουκρανία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:41
Ο εντυπωσιακός Ντιμιτριέφσκι το βγάζει και αυτό! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:41
86' Φωτιά τα τελευταία λεπτά του ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:44
17:46
90' Κόρνερ για τη Βόρεια Μακεδονία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:47
90'+2' Έξω ο Μαλινόφσκι, μέσα ο Σόμπολ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:50
90'+4' Σουτ του Τραϊκόφσκι από την περιοχή, άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:51
Τέλος στο ματς! Η Ουκρανία πήρε αγχωτική νίκη με 2-1 επί της Βόρειας Μακεδονίας. Στους 3 βαθμούς οι Ουκρανοί, μπαίνουν για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης, παρέμειναν χωρίς πόντο οι Βορειομακεδόνες. by Χρήστος Κατριμουστάκης