Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro.

14:55
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη δεύτερη αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro, ανάμεσα στην Σουηδία και τη Σλοβακία! by Αναστασία Βοσνάκη
14:56
Η Σουηδία παραμένει αήττητη από τη Σλοβακία, με 3 νίκες (2-1, 2-0, 6-0) και ισάριθμες ισοπαλίες (0-0, 0-0, 1-1). Μία νίκη πέτυχε η Σουηδία στα 9 τελευταία ματς σε τελική φάση EURO, το 2-0 επί της Γαλλίας το 2012. by Αναστασία Βοσνάκη
15:43
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Σουηδία (Γιάνε Άντερσον): Όλσεν – Λούστιγκ, Λίντελεφ, Ντάνιελσον, Αουγκούστινσον – Λάρσον, Όλσον, Έκνταλ, Φόρσμπεργκ – Μπεργκ, Ισάκ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Στον πάγκο οι Γιόνσον, Νόρντφελντ, Μπένγκστον, Σβένσον, Χελάντερ, Κράφτ, Κλάεσον, Γιάνσον, Κουλουσέφσκι, Κουάισον, Καγιούστε. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Σλοβακία (Στέφαν Τάρκοβιτς): Ντουμπράβκα – Πέκαρικ, Σάτκα, Σκρίνιαρ, Χούμποτσαν – Κούτσκα, Χροσόβφσκι – Κοτσελνίκ, Χάμσικ, Μακ – Ντούντα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:45
Στον πάγκο οι Κούτσιακ, Ρόντακ, Βάλιεντ, Γκρέγκους, Βάις, Μπότζενικ, Μπένες, Χάνκο, Χαράσλιν, Ντούρις, Λομπότκα, Χρομάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:45
Διαιτητής ο Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία). by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
16:03
Πιέζουν οι Σουηδοί στα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
3' Σουτ ο Λάρσον, η μπάλα στον Ντουμπράβκα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
16:13
13' Ο Λούστιγκ κάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
22' Ακόμη ένα κόρνερ η Σουηδία, το αφήνει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
23' Κίτρινη στον Όλσον. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
53%-47% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
25' Μεγάλη ευκαιρία για την Σουηδία, με τον Λάρσον να μην μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
30' Κάνει το γύρισμα ο Κούτσκα, διώχνουν οι Σουηδοί. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Πέρασε η πρώτη μισή ώρα και είμαστε ακόμα στο 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
16:35
35' Ευκαιρία για την Σλοβακία! Ο Χάμσικ στέλνει την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
38' Κόρνερ για την Σλοβακία, φεύγει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
46' Σουτ του Φόρσμπεργκ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
50' Σουτ του Ντούντα, η μπάλα ψηλά άουτ.
17:11
57' Ίδιο παιχνίδι βλέπουμε μέχρι τώρα όπως στο πρώτο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
58' Μεγάλη ευκαιρία για την Σλοβακία! Ο Κούτσκα κάνει κεφαλιά, ο Όλσεν κάνει μια τρομερή επέμβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
59' Mεγάλη φάση για τη Σουηδία! Καρφωτή κεφαλιά του Αουγκούστινσον, δύσκολα σε κόρνερ ο Ντουμπράβκα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
60' Νέα φάση για τη Σουηδία, δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά ο Ντάνιελσον! by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
61' Νέα απειλή της Σουηδίας, ο Ίσακ κάνει το σουτ που κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Επιθετικό ξέσπασμα από τους Σουηδούς που δείχνουν να είναι κοντά στο γκολ, δημιουργώντας συνεχόμενες φάσεις... Κάτι τους λείπει στην τελική προσπάθεια και έχουν μείνει στο μηδέν μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
64' Μέσα ο Κλάεσον και ο Κουάισον, έξω ο Όλσον και ο Μπεργκ για τη Σουηδια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
65' Βγήκε ο Πέκαρικ, μπήκε ο Χαράσλιν για τη Σλοβακία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
17:21
17:22
67' Κι άλλη φάση για τους Σουηδούς. Νέα σέντρα, νέα κεφαλιά του Ίσακ, λίγο πάνω από τα δοκάρια! by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Οι Σλοβάκοι δέχονται μεγάλη πίεση, αλλά αντέχουν... Ωστόσο, όσο παίζουν τόσο αμυντικά, μπορεί να την... πατήσουν και να δεχτούν ένα γκολ που θα φέρει την ήττα! Βγάζει μεγάλη ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο η Σουηδία, που απειλεί όμως μόνο με σέντρες... by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
9-4 οι τελικές μέχρι στιγμής, υπέρ της Σουηδίας προφανώς... by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
71' Νέα φάση για τη Σουηδία! Απίθανη ατομική ενέργεια του Ισάκ, που πήρε την μπάλα από το κέντρο και πέρασε τέσσερις αντιπάλους του, όμως ο Ντουμπράβκα με μεγάλη επέμβαση δεν του επέτρεψε να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
75' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Σουηδία! by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
Ο Κουάισον τσίμπησε την μπάλα μετά την μπαλιά του Ίσακ και ο Ντουμπράβκα τον ανέτρεψε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
76' Κάρτα στον Ντουμπράβκα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
Ο Φόρσμπεργκ νικάει τον Ντουμπράβκα από τα έντεκα βήματα, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία. Έπεσε σωστά ο κίπερ της Σλοβακίας, αλλά ήταν καλή η εκτέλεση του Σουηδού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
77' Στο ματς ο Βάις και ο Μπένες, έξω ο Μακ και ο Χάμσικ για την Σλοβακία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
80' Κάρτα στον Ντούντα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
17:36
17:37
82' Μεγάλη φάση για τη Σουηδία! Ο Ισάκ φεύγει στην κόντρα, κάνει τις ντρίμπλες αντί να πασάρει στον αμαρκάριστο Κουάισον, η μπάλα στρώνεται από τις κόντρες στον Κλάεσον αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε και έφυγε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
85' Ντούρις αντί Χροσόβσκι και Χάνκο αντί Χούμποτσαν για την Σλοβακία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
17:42
87' Kάρτα στον Βάις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
88' Σβένσον και Mπένγκστον μέσα, έξω οι Έκνταλ, Αουγκούστινσον για την Σουηδία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
94' Κόρνερ... Τελευταία ευκαιρία της Σλοβακίας... by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
95' Μακρινό σουτ του Κούτσκα, πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Σουηδία λύγισε την Σλοβακία χάρη στο πέναλτι του Φόρσμπεργκ, επικράτησε 1-0 και έφτασε τους 4 βαθμούς, αγκαλιάζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη