Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Euro 2020.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε Κροατία και Ισπανία, που διασταυρώνουν τα ξίφη τους στη φάση των «16» του Euro! by Νίκος Ράλλης
18:45
Αμφότερες σοβαρεύτηκαν την τελευταία αγωνιστική στη φάση των ομίλων και προκρίθηκαν. by Νίκος Ράλλης
18:45
Συγκεκριμένα, σε μια… ραψωδία του Λούκα Μόντριτς, η Κροατία πήρε τη νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στη Σκωτία με σκορ 3-1, ενώ η Ισπανία, αφού ξόρκισε τους δικούς της δαίμονες, διέλυσε με συνοπτικές διαδικασίες τη Σλοβακία 5-0, φτιάχνοντας σε μεγάλο βαθμό την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή της. by Νίκος Ράλλης
18:46
Ο νικητής του ζευγαριού, να σημειώσουμε, που θα περάσει στα προημιτελικά, θα ταξιδέψει στην Αγία Πετρούπολη, ώστε να αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Γαλλία-Ελβετία, ματς το οποίο διεξάγεται το βράδυ στις 22:00. by Νίκος Ράλλης
18:47
Το παιχνίδι Κροατίας-Ισπανίας διεξάγεται στο «Πάρκεν» της Κοπεγχάγης, το πιο «ποδοσφαιρικό» γήπεδο του Euro! by Νίκος Ράλλης
18:48
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων! by Νίκος Ράλλης
18:48
Κροατία (Ζλάτκο Ντάλιτς): Λιβάκοβιτς, Γιουράνοβιτς, Βίντα, Τσάλετα-Τσαρ, Γκβάρντιολ, Μόντριτς, Μπρόζοβιτς, Κόβατσιτς, Βλάσιτς, Πέτκοβιτς, Ρέμπιτς Ισπανία (Λουίς Ενρίκε): Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Γκαρθία, Λαπόρτ, Γκαγιά, Μπουσκέτς, Πέδρι, Κόκε, Σαράμπια, Μοράτα, Φ. Τόρες by Νίκος Ράλλης
18:49
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κινεΐτ Τσακίρ από την Τουρκία. by Νίκος Ράλλης
18:53
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο! by Νίκος Ράλλης
18:56
Περίπου 3.500 οπαδοί της Κροατίας στο γήπεδο. Πρώτη φορά στο πλάι της ομάδας τους, αφού δεν μπόρεσαν λόγω των περιοριστικών μέτρων να ταξιδέψουν στην Αγγλία για τα παιχνίδια της φάσης των ομίλων. by Νίκος Ράλλης
19:00
1' Σέντρα στο παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
19:04
Η Ισπανία πατάει καλύτερα στο ξεκίνημα. by Νίκος Ράλλης
19:04
Να θυμίσουμε, αυτό είναι το τελευταίο παιχνίδι που βλέπουμε στην Κοπεγχάγη. by Νίκος Ράλλης
19:06
6' Ο Σαράμπια εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, απομάκρυναν οι Κροάτες. by Νίκος Ράλλης
19:09
Συμπληρώσαμε τα πρώτα 10', η Κροατία δεν έχει περάσει το κέντρο... by Νίκος Ράλλης
19:13
13' Σουτ από τον Σαράμπια, στην εξωτερική πλευρά η μπάλα. Πρώτη απειλή από την Ισπανία. by Νίκος Ράλλης
19:14
Ο Μόντριτς δεν έχει ακουμπήσει μπάλα ακόμη! Τον έχουν μπλοκάρει εξαιρετικά οι Ισπανοί. Για την ώρα... by Νίκος Ράλλης
19:15
16' Τεράστια ευκαιρία για την Ισπανία! Φανταστική μπαλιά του Πέδρι στον Κόκε, βγαίνει τετ-α-τετ με τον Λιβάκοβιτς, που κάνει ΜΕΓΑΛΗ απόκρουση στο πλασέ του! by Νίκος Ράλλης
19:16
by Νίκος Ράλλης
19:19
20' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Κροατία, 1-0! by Νίκος Ράλλης
19:20
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! by Νίκος Ράλλης
19:20
Ο Πέδρι γύρισε την μπάλα στον Σιμόν από το κέντρο και αυτός... έχασε το κοντρόλ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του! by Νίκος Ράλλης
19:20
Δεν υπάρχει το γκολ που είδαμε! by Νίκος Ράλλης
19:22
Νωρίτερα, στο 19', μετά από σέντρα του Τόρες από δεξιά, ο Μοράτα πήρε την κεφαλιά από κοντά, στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα σταμάτησε πάνω στο χέρι του Βίντα. Να συνεχιστεί το παιχνίδι είπε ο ρέφερι... by Νίκος Ράλλης
19:22
Και στη συνέχεια έχουμε αυτό το ΑΠΙΘΑΝΟ ΑΥΤΟΓΚΟΛ από τον Σιμόν! by Νίκος Ράλλης
19:23
Από το πουθενά οι Κροάτες προηγούνται και τώρα οι Ισπανοί... τρέχουν! by Νίκος Ράλλης
19:23
19:24
25' Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία! Τρομερή προσπάθεια του Βλάσιτς από δεξιά, έμεινε όρθιος με δύο Ισπανούς πάνω του, σούταρε, άουτ η μπάλα! by Νίκος Ράλλης
19:25
Δείτε το απίστευτο αυτογκόλ του Σιμόν:
19:26
Αλήθεια, όσες φορές και να το δούμε, δεν μπορούμε να το πιστέψουμε. Θα το βλέπει στον ύπνο του ο Σιμόν... by Νίκος Ράλλης
19:27
Και η φάση που ζήτησαν πέναλτι οι Ισπανοί:
19:29
Ο Λουίς Ενρίκε έβαλε ένα μπουκάλι νερό μπροστά στο πρόσωπό του για να μη βλέπει μετά το αυτογκόλ... by Νίκος Ράλλης
19:29
19:30
19:31
Μισή ώρα παιχνιδιού στην Κοπεγχάγη. Οι Ισπανοί τα έχουν πραγματικά χαμένα, σαν να τους έχουν κοπεί τα πόδια. by Νίκος Ράλλης
19:32
71% η κατοχή μπάλας για την Ισπανία παρ' όλα αυτά... by Νίκος Ράλλης
19:32
Και ξανά για να το... χωνέψουμε:
19:37
37' Επαφή από τον Αθπιλικουέτα μετά από άστοχο σουτ του Γκαγιά, λίγο έλειψε... by Νίκος Ράλλης
19:37
38' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Ισπανία, 1-1! Μετά από φάση διαρκείας, και μεγάλη απόκρουση από τον Λιβάκοβιτς σε σουτ του Αθπιλικουέτα, ο Σαράμπια γίνεται αποδέκτης της μπάλας και ισοφαρίζει! by Νίκος Ράλλης
19:40
19:42
43' Σουτ από τον Κόκε με το εξωτερικό, άουτ η μπάλα. Πολύ φιλόδοξο. by Νίκος Ράλλης
19:46
Ιδού το 1-1:
19:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου! by Νίκος Ράλλης
20:02
46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο! by Νίκος Ράλλης
20:04
46' Ο Κράμαριτς αντί του Πέτκβοβιτς. by Νίκος Ράλλης
20:10
Απόλυτη κυρίαρχος και στο β' ημίχρονο η Ισπανία. Για να δούμε... by Νίκος Ράλλης
20:14
57' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Ισπανία, 1-2! Εξαιρετική σέντρα του Τόρες, κεφαλιά σαν φορ από τον Αθπιλικουέτα, που δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του! by Νίκος Ράλλης
20:15
Ανατροπή για τους Ισπανούς, που ξεπέρασαν το σοκ και -δικαιότατα- προηγούνται! by Νίκος Ράλλης
20:16
Εν τω μεταξύ, ψάχνουμε τον Μόντριτς... by Νίκος Ράλλης
20:16
Εκπληκτική η δουλειά των Ισπανών πάνω του. Εξαφανισμένος ο Κροάτης σούπερ σταρ... by Νίκος Ράλλης
20:17
Και μεγάλο παιχνίδι από τον Μπουσκέτς ξανά. by Νίκος Ράλλης
20:17
Μια ώρα παιχνιδιού, η Κροατία πρέπει να παίξει μπάλα. by Νίκος Ράλλης
20:24
67' Ο Όρσιτς αντί του Ρέμπιτς. by Νίκος Ράλλης
20:25
68' Τεράστια ευκαιρία για την Κροατία, μεγάλη απόκρουση από τον Σιμόν! Σουτ του Γκβάρντιολ από κοντά, έπεσε και μπλόκαρε δύσκολα ο γκολκίπερ της Αθλέτικ. by Νίκος Ράλλης
20:26
Η σεντερφορίσια κεφαλιά του Αθπιλικουέτα για το 2-1 των Ισπανών:
20:28
71' Αλλαγές για την Ισπανία. Εκτός ο Σαράμπια, μέσα ο Όλμο, μπαίνει και ο Πάου Τόρες αντί του Έρικ Γκαρθία. by Νίκος Ράλλης
20:29
Γκολ από τον Μοράτα, αλλά είναι οφσάιντ... by Νίκος Ράλλης
20:29
Στο 72', παραμένει το 2-1 για την Ισπανία! by Νίκος Ράλλης
20:30
73' Κίτρινη κάρτα στον Μπρόζοβιτς. by Νίκος Ράλλης
20:30
78% η κατοχή μπάλας για την Ισπανία. by Νίκος Ράλλης
20:31
74' Μπρέκαλο αντί Γιουράνοβιτς. by Νίκος Ράλλης
20:33
20:34
77' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Ισπανία, 1-3! Ο Φεράν Τόρες τελειώνει την ιστορία με πολύ ωραίο πλασέ! Ένα τεράστιο κενό στην άμυνα της απογοητευτικής Κροατίας... by Νίκος Ράλλης
20:35
77' Φαμπιάν Ρουίθ αντί του Κόκε στο ματς. by Νίκος Ράλλης
20:36
20:36
77' Και ο Άλμπα αντί του Γκαγιά. by Νίκος Ράλλης
20:38
79' Διπλή αλλαγή για την Κροατία. Ο Πάσαλιτς αντί του Βλάσιτς και ο Μπούντιμιρ αντί του Κόβατσιτς. by Νίκος Ράλλης
20:42
85' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Κροατία, 2-3! Απίθανη φάση, με τον Όρσιτς να σκοράρει! Έκανε το σουτ, έβγαλε ο Σιμόν, αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή. Ο Τσακίρ με χαρακτηριστική κίνηση έδειξε το ρολόι του, καθώς χτύπησε το Goal-line technology. by Νίκος Ράλλης
20:43
Έχουμε ξανά παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
20:43
Στο 83' δέχθηκε κίτρινη ο Τσάλετα-Τσαρ για μαρκάρισμα στον Μοράτα. by Νίκος Ράλλης
20:45
88' Ο Ογιαρθάμπαλ αντί του Φεράν Τόρες. by Νίκος Ράλλης
20:46
Το γκολ του Φεράν Τόρες για το 3-1 της Ισπανίας:
20:50
90'+2' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ, 3-3! by Νίκος Ράλλης
20:50
ΤΙ ΜΑΤΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ! by Νίκος Ράλλης
20:51
Ο Πάσαλιτς με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και η ανύπαρκτη μέχρι το 85' Κροατία ισοφαρίζει! by Νίκος Ράλλης
20:54
90'+6' Λήξη του 90άλεπτου, θα έχουμε παράταση! by Νίκος Ράλλης
20:54
Εν τω μεταξύ, ο Λουίς Ενρίκε έχει βγάλει Κόκε, Σαράμπια και Τόρες, προφανώς ήσυχος ότι η Ισπανία είχε περάσει... by Νίκος Ράλλης
20:55
Απίστευτη εξέλιξη στο ματς, με τους Κροάτες να ισοφαρίζουν με δύο γκολ στο 85' και στο 90'+2'! by Νίκος Ράλλης
20:59
90' Σέντρα στην παράταση! by Νίκος Ράλλης
20:59
Η UEFA μόλις άλλαξε τον σκόρερ του αυτογκόλ. Χρεώνεται στον Πέδρι, που κάνει την πάσα και όχι στον Σιμόν. Η «γκέλα», βέβαια, είναι 100% του γκολκίπερ της Αθλέτικ Μπιλμπάο. by Νίκος Ράλλης
21:00
92' Απειλεί η Κροατία! Ο Όρσιτς σουτάρει δυνατά, λίγο πάνω από την εστία του Σιμόν η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
21:04
96' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Κροατία, ΤΕΡΑΣΤΙΑ απόκρουση του Σιμόν! Σουτ του Κράμαριτς από τα δύο μέτρα, σώζει ο Ισπανός τερματοφύλακας! by Νίκος Ράλλης
21:05
Οι Ισπανοί τα έχουν πάλι χαμένα! by Νίκος Ράλλης
21:06
Θα το ξαναπούμε: Δεν υπάρχει το ματς που βλέπουμε! Από το 85' και μετά... ένας χαμός! by Νίκος Ράλλης
21:08
100' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ, 3-4! Σέντρα του Όλμο, κατεβάζει πανέμορφα ο Μοράτα, σουτάρει με τη μία και δίνει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του! by Νίκος Ράλλης
21:09
Γκολ ΜΕΓΑΛΟΥ επιθετικού από τον Μοράτα, που έχει ακούσει τόσα και τόσα! by Νίκος Ράλλης
21:10
101' Ρόδρι αντί του κατάκοπου Μπουσκέτς. by Νίκος Ράλλης
21:11
103' Σουτ του Κράμαριτς, σε ετοιμότητα ο Σιμόν. by Νίκος Ράλλης
21:11
103' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ, 3-5! Πάλι ο Όλμο τη σέντρα, ο Ογιαρθάμπαλ εκμεταλλεύεται το νέο κενό στην άμυνα της Κροατίας και δίνει ξανά στη «Φούρια Ρόχα» προβάδισμα δύο τερμάτων! by Νίκος Ράλλης
21:13
Ούτε στο FIFA τέτοιο ματς! by Νίκος Ράλλης
21:13
Η Ισπανία επέστρεψε από την Κόλαση! by Νίκος Ράλλης
21:14
104' Ο Μοράτα εν τω μεταξύ παραλίγο να περάσει τη μισή Κροατία και να βάλει και 6ο γκολ! by Νίκος Ράλλης
21:14
105' Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. by Νίκος Ράλλης
21:18
21:18
21:19
Το γκολ του Μοράτα για το 3-4:
21:19
106' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης. by Νίκος Ράλλης
21:19
106' Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία! Πλασέ του Μπούντιμιρ μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Νίκος Ράλλης
21:19
Και το 3-5:
21:22
21:26
114' Έξω ο Μόντριτς, στη θέση του ο Ιβάνουσετς. by Νίκος Ράλλης
21:29
116' Ο Μοράτα μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, έδιωξε ο Λιβάκοβιτς. by Νίκος Ράλλης
21:34
120' Τεράστια ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Ογιαρθάρμπαλ βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά προτίμησε να πασάρει ώστε να σιγουρέψει το 3-6, αλλά ο εξαιρετικός σήμερα Όλμο έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Λιβάκοβιτς by Νίκος Ράλλης
21:34
ΤΕΛΟΣ! Κροατία-Ισπανία 3-5! Έπειτα από ένα ΤΡΟΜΕΡΟ ματς, η «φούρια ρόχα» πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Euro 2020 και θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Γαλλία-Ελβετία. Αδιανόητο το παιχνίδι στην Κοπεγχάγη, με την Κροατία να προηγείται με ένα απίστευτο αυτογκόλ, την Ισπανία να ανατρέπει την κατάσταση και να παίρνει «κεφάλι» δύο τερμάτων (3-1), για να φτάσουμε στο επικό φινάλε, με την ανύπαρκτη μέχρι εκείνο το σημείο «Χρβάτσκα» να ισοφαρίζει με γκολ στο 85' και στο 90'+2', στέλνοντας την αναμέτρηση στην παράταση! Εκεί, η Ισπανία... επέστρεψε από την Κόλαση αγριεμένη και με τον Όλμο να βγάζει δύο ασίστ για τους Μοράτα (γκολ-απάντηση για όσα έχει ακούσει) και Ογιαρθάμπαλ, «χτύπησε» δύο φορές μέσα σε τέσσερα λεπτά (100' & 103') και έφτασε στη νίκη-πρόκριση! by Νίκος Ράλλης