Ολυμπιακός-Σάλτσμπουργκ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Ολυμπιακός-Σάλτσμπουργκ.

18:49
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Σάλτσμπουργκ. Είναι η μόνιμη πρωταθλήτρια Αυστρίας. Πρόκειται για το τρίτο τεστ των Πειραιωτών στην τρέχουσα καλοκαιρινή περίοδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Έχουν προηγηθεί οι νίκες με 1-0 κόντρα σε Βόλφσμπεργκερ και Κράσνονταρ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
Πάμε αρχικά να δούμε τη σύνθεση του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Αποστολόπουλος, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Πέπε, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας και Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Σάλτσμπουργκ: Κον, Κοϊτά, Κιαεργκάαρντ, Γιουνούζοβιτς, Σόλε, Λούντεβιγκ, Σέσκο, Καπάλντο, Γκουίντο, Βόιμπερ και Οκαφόρ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Αύριο ακολουθεί το φιλικό με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας στις 19:00 για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
2' Απειλεί η Σάλτσμπουργκ: Δυνατό σουτ του Κοϊτά, ο Τζολάκης έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Έχει δυνατό αέρα στην Αυστρία και είναι υπέρ της Σάλτσμπουργκ στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
19:04
19:07
8' Πρώτη απειλή από τον Ολυμπιακό. Μετά από συνεργασία Καμαρά και Αποστολόπουλου, ο Μασούρας έπιασε συρτό σουτ από τα αριστερά, αλλά μπλόκαρε ο Κον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
10' Ευκαιρία για τη Σάλτσμπουργκ. Οι παίκτες του Ολυμπιακού έδωσαν εύκολα την μπάλα και ο Σέσκο εκτέλεσε άστοχα με δυνατό σουτ από τα δεξιά μέσα στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
11' Απειλεί τώρα ο Ολυμπιακός. Έκλεψαν οι Πειραιώτες και ο Ραντζέλοβιτς βρέθηκε σε θέση βολής, παίρνοντας το κόρνερ μετά από κόντρα στο σουτ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Πολύ ανοιχτό το παιχνίδι με καλό ρυθμό, αλλά και αρκετά λάθη από τις δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
13' Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για τη Σάλτσμπουργκ, έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα του Ανδρούτσου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
14' Εκτέλεσε ο Γιουνούζοβιτς και έστειλε την μπάλα εκτός, με τον Τζολάκη να έχει καλύψει καλά την αριστερή του γωνία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
18' Σωτήριο τάκλιν του Παπασταθόπουλο σε προσπάθεια των Αυστριακών να φύγουν κάθετα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
20' Δυνατό-χαμηλό σουτ του Καμαρά από πλάγια θέση, έδιωξε ο Κον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
25' Εκτέλεση φάουλ του Κοϊτά πάνω από την εστία του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
31' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Σάλτσμπουργκ από μαρκάρισμα του Σεμέδο. Στο έδαφος ο Κοϊτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Δεν θα συνεχίσει ο επιθετικός της Σάλτσμπουργκ, ο οποίος αποχωρεί υποβασταζόμενος από τον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
33' ΓΚΟΛ η Σάλτσμπουργκ, 0-1. Ο Γιουνούζοβιτς εκτέλεσε, η μπάλα κόντραρε στο τείχος (βρήκε στον Ελ Αραμπί) και κατέληξε στο κέντρο της εστίας του Τζολάκη που είχε πέσει στη δεξιά του γωνία. Τυχερό γκολ για τους Αυστριακούς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
34' Αλλαγή για τη Σάλτσμπουργκ: Σούσιτς αντί του Κοϊτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
35' ΓΚΟΛ η Σάλτσμπουργκ, 0-2! Νέα κόντρα σε σουτ του Καπάλντο (έπειτα από τακουνάκι του Σέσκο), με τον Μπουχαλάκη να κάνει το τάκλιν και η μπάλα στα δίχτυα του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
39' Επικίνδυνη κόντρα της Σάλτσμπουργκ με τον Καπάλντο, τον έκλεισε εξαιρετικά ο Παπασταθόπουλος στο μεταξύ του σπριντ και πήρε και το φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
42' Απειλεί η Σάλτσμπουργκ: Ο Κιαεργκάαρντ έφυγε από τα αριστερά, εκτέλεσε με τη μια δίχως καλή ισορροπία και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
43' Μεγάλη-διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί είχε κεφαλιά στο δεξί ΔΟΚΑΡΙ του Κον και στη συνέχεια ο Σεμέδο απείλησε με κεφαλιά, αλλά μπλοκαρίστηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Ημίχρονο στο ματς: Ολυμπιακός-Σάλτσμπουργκ 0-2! Μέσα σε μικρό διάστημα διαμορφώθηκε το σκορ του πρώτου μέρους και η αλήθεια είναι από δύο τυχερά γκολ των Αυστριακών. Ο Γιουνούζοβιτς βρήκε δίχτυα με φάουλ στο 33', με την μπάλα να κοντράρει στο τείχος, ενώ δύο λεπτά μετά ο Καπάλντο σούταρε, η μπάλα κόντραρε ξανά και κατέληξε στα δίχτυα ξανά. Αρκετά ανοιχτό το παιχνίδι στο πρώτο μέρος με αρκετά λάθη από τους παίκτες των Πειραιωτών, αλλά και τους Αυστριακούς, που ήταν συνολικά καλύτεροι και πιο τυχεροί. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
46' Σουτ του Μασούρα, η μπάλα κόντραρε και ο τερματοφύλακας της Σάλτσμπουργκ έδιωξε ασταθώς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Θα περάσει εκτός ο Αποστολόπουλος λόγω τραυματισμού, στη θέση του ο Ρέαμπτσιουκ λογικά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
49' Τελική για τους Αυστριακούς: Άστοχη κεφαλιά του Ούκο σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
53' Άστοχο σουτ του Ραντζέλοβιτς μέσα από τη μεγάλη περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
54' Σουτ του Μπέρνεντερ, έδιωξε σε κόρνερ ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
54' Σουτ του Κρίστενσεν, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
60' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Ραντζέλοβιτς συνεργάστηκε από τα δεξιά με τον Μασούρα, που έπιασε ξανά συρτό σουτ, με τον Κον να μπλοκάρει όπως στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Έχει ανέβει ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
62' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί έστρωσε για τον Μασούρα που είδε την μπάλα να κοντράρει στην προβολή του, ενώ ο Μαροκινός δεν μπόρεσε στη συνέχεια, αφού έβαλε την κόντρα ο Κρίστενσεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
63' Άστοχο σουτ του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Κρίστινσον, Καλογερόπουλος, Κουντέ, Μπα, Βρουσάι και Τσούμιτς στον αγωνιστικό χώρο για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Κι άλλες αλλαγές από τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού τώρα έχει διαμορφωθεί ως εξής: Κρίστινσον, Καλογερόπουλος, Μάρκοβιτς, Ρέαμπτσιουκ, Λαλά, Τιάγκο Σίλβα, Σαπουντζής, Κουντέ, Τσούμιτς, Βρουσάι, Αλγκασίμ Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Ευκαιρία ο Κουντέ, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
67' ΓΚΟΛ η Σάλτσμπουργκ, 0-3! Στην κόντρα οι αυστριακοί με τον Αντεγέμι που εκτέλεσε τον Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
20:31
Στο έδαφος ο Κουντέ, έπειτα από πολύ σκληρό φάουλ του Κρίστενσεν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
20:40
84' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση του Τσούμιτς από τα δεξιά, εκτέλεση με το αριστερό, η μπάλα κόντρα και κατέληξε στο δοκάρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
90' ΔΟΚΑΡΙ για τη Σάλτσμπουργκ με τον Αντεγέμι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Σάλτσμπουργκ 0-3. Γιουνούζοβιτς (33’), Καπάλντο (35’) και Αντεγέμι (67') τα γκολ για την ομάδα της Αυστρίας by Αποστόλης Λιβάνιος