Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Άρη κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με τον Ερυθρό Αστέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
Πρώτο φιλικό για τον Άρη τόσο επί αυστριακού εδάφους, όσο και στο πλαίσιο της φετινής προετοιμασίας του! by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:00. Θα έχει τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 4 HD, ενώ θα υπάρχει ραδιοφωνική ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Οι δύο ομάδες έχουν αρχίσει την προθέρμανσή τους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Μαρμαρίδης, Δεληζήσης, Ασλανίδης, Γκάνεα, Ματίγια, Κριμιτζάς, Γκάμα, Τσαγκαλίδης, Γκαρσία, Μάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
Ερυθρός Αστέρας (Ντέγιαν Στάνκοβιτς): Πόποβιτς, Γκάγιτς, Μπάμπιτς, Ίβανιτς, Πάνκοβ, Κατάι, Πέτροβιτς, Νίκολιτς, Ρόντιτς, Μπεν, Κρστόβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
Θα ακολουθήσουν άλλα δύο φιλικά για τους «κίτρινους» επί αυστριακού εδάφους. Συγκεκριμένα, ο Άρης θα παίξει με τη Χάιντουκ την Κυριακή (4/7, 18:30) και με τη Λοκομοτίβ Μόσχας την Τετάρτη (7/7, 20:00). by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
Σε λιγότερο από δέκα λεπτά αναμένεται η έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
Οι δύο ομάδες προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
6' Ωραία η συνεργασία του Ερυθρού Αστέρα από την αριστερή πλευρά όπως επιτίθεται, δεν ήταν ωστόσο καλό το παράλληλο γύρισμα προς τη μεγάλη περιοχή του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Υπάρχει και λιγοστή παρουσία κόσμου του Άρη στην εξέδρα του γηπέδου! by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
10' Φάση για τον Άρη. Σέντρα-σουτ του προωθημένου Μαρμαρίδη, διώχνει ο Ίβανιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
11' Παράλληλη σέντρα του Ρόντιτς από τα αριστερά, απομακρύνει ο Γκάνεα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
13' Επικίνδυνη φάση εντός της περιοχής του Άρη με τον Μπεν, ωστόσο ο γνώριμός από την παρουσία του στα ελληνικά γήπεδα υπέπεσε σε φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
15' Φάση για τον Άρη. Έπιασε το σουτ ο Γκαρσία, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
16' Ευκαιρία για τον Ερυθρό Αστέρα. Σουτ του Κρστόβιτς στο όριο της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Υπενθυμίζεται ότι ο Άρης θα αντιμετωπίσει την Αστάνα από το Καζακστάν στις 22/7 (εκτός έδρας) και στις 29/7 (Θεσσαλονίκη) στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
21' Φάση για τον Ερυθρό Αστέρα. Ο Κρστόβιτς βγαίνει με διαγώνια κίνηση σε θέση τετ-α-τετ με τον Κουέστα, ο οποίος έβαλε «στοπ» στο σουτ του. Η μεγαλύτερη στιγμή στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
27' Παράλληλη σέντρα από τον αρκετά δραστήριο Μαρμαρίδη, διώχνει η άμυνα του Ερυθρού Αστέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
31' Πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Κατάι. Ήλεγχε ο Κουέστα την πορεία της μπάλας, η πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
36' Φάση για τον Άρη. Έπιασε το σουτ εκτός περιοχής ο Γκαρσία, με το τελείωμά του να καταλήγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Ωραίο κόψιμο με τάκλιν του Γκάνεα πάνω στον Μπεν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Τρία λεπτά ακόμα για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Υπήρξε πρόβλημα με τον Γκάμα, ο οποίος χτύπησε στον αστράγαλό του. Αφού του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες, του ζητήθηκε από τον πάγκο του Άρη να μη συνεχίσει στον αγώνα, εάν δεν νιώθει καλά. Όμως, ο μεσοεπιθετικός των «κιτρίνων» επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Συμπληρώθηκαν τα 45'. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Πρώτη αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα, με τον Γκόμπελιτς να περνά στη θέση του Ρόντιτς, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Αρκετές αλλαγές για τον Άρη! by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Πάμε να δούμε τη νέα ενδεκάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Σιαμπάνης - Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Μπεναλουάν, Γκάνεα- Κριμιτζάς, Σάκιτς - Μαντσίνι, Μπερτόγλιο, Γκαρσία - Μπρούνο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Αλλαγμένη κατά 7/11 η ενδεκάδα του Άρη στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
50' Φάση για τον Ερυθρό Αστέρα. Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Κατάι, έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Σιαμπάνη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
54' Σέντρα του Πέτροβιτς από τα δεξιά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Μπεναλουάν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
Νέο διώξιμο από τον Μπεναλουάν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
55' Αδύναμη κεφαλιά από τον Μπερτόγλιο, κανένα πρόβλημα για τον Πόποβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
59' Γκολ για τον Ερυθρό Αστέρα (1-0). Σκόρερ ο Μπάμπιτς. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο αμυντικός των Σέρβων πήδηξε αρκετά ψηλά στην καρδιά της περιοχής του Άρη και έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
63' Εξαιρετική εκδήλωση επίθεσης από τον Ερυθρό Αστέρα, με τον Μπεναλουάν να διώχνει προ του Μπεν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
Μαζεμένες αλλαγές και για τον Ερυθρό Αστέρα. Μεταξύ αυτών και ο Πάβκοβ, ο οποίος τις προηγούμενες μέρες ακούστηκε εκ νέου για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
67' Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπρούνο, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
68' Φάση για τον Ερυθρό Αστέρα. Ωραία ενέργεια του Φάλκο, συγκλίνει, πιάνει το σουτ, αλλά περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
20:26
Συμπληρώθηκαν 70' αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκάνεα, η μπάλα έφτασε απευθείας στον ΟΛΟΜΟΝΑΧΟ Μπερτόγλιο που περίμενε στο δεύτερο δοκάρι, με τον άσο των «κιτρίνων» να μην πιάνει καλά την κεφαλιά, η οποία έφυγε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
75' Πέναλτι για τον Άρη! Πίεσε ψηλά ο Άρης και ανέκτησε την μπάλα, με τον Μπερτόγλιο στην εξέλιξη της φάσης να κερδίζει το πέναλτι από ανατροπή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
76' Αστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι ο Ματέο Γκαρσία! Πολύ κακή εκτέλεση από τον Αργεντινό άσο, φεύγει αρκετά ψηλά! by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
77' Κι άλλο πέναλτι για τον Άρη, το κερδίζει ο Μπρούνο από τον Σανόγκο! by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
78' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-1! Εύστοχος ο Μπερτόγλιο από τα έντεκα μέτρα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Υπάρχει πρόβλημα με τον Μπρούνο, ο οποίος δείχνει να ζαλίζεται. Όλα καλά, θα συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
80' Πέναλτι και για τον Ερυθρό Αστέρα! Το κερδίζει ο Μπακαγιόκο από τον Μαρτίνη, ο οποίος πέρασε πριν από λίγα λεπτά στο παιχνίδι αντί του Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
81' Εύστοχος ο Κάνγκα. Μπροστά στο σκορ (2-1) ο Ερυθρός Αστέρας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Και ο Χατζηπιρπιρίδης εντός αγωνιστικού χώρου για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Ακόμα τρία λεπτά για την ολοκλήρωση των 90'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
20:47
Τέλος στο ματς. Ο Άρης θα γνωρίσει την ήττα (2-1) από τον Ερυθρό Αστέρα στο πρώτο του φιλικό επί αυστριακού εδάφους. by Μανώλης Μουσουράκης