Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της ΑΕΚ με τη Φέγενορντ

14:04
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τη Φέγενορντ επί ολλανδικού εδάφους. by www.sport-fm.gr
14:05
Στο πρώτο φιλικό και στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Βλάνταν Μιλόγεβιτς, η "Ένωση" επικράτησε 3-1 της Φίτεσε, αφήνοντας θετικές εντυπώσεις. by www.sport-fm.gr
14:06
14:08
Να θυμίσουμε πως την Πέμπτη ο Τσίτσαν Στάνκοβιτς προσβλήθηκε από λοίμωξη και χρειάστηκε να γυρίσει εσπευσμένα στην Αθήνα. by www.sport-fm.gr
14:08
Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις δύο ενδεκάδες. Η ΑΕΚ θα παραταχθεί με σύστημα 4-1-4-1. by www.sport-fm.gr
14:10
ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Τσιντώτας, Μπακάκης, Μιτάι, Λάτσι, Νεντελτσιάρου, Σάκχοφ, Γαλανόπουλος, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Τάνκοβιτς, Ανσαριφάρντ. by www.sport-fm.gr
14:13
Φέγενορντ (Άρνε Σλοτ): Μπίλοου, Πέντερσεν, Σένεσι, Ντίμερς Μαλάσια, Φερ, Τιλ, Τόρνστρα, Σινίστερα, Λίνσεν, Μπάνις. by www.sport-fm.gr
14:17
Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς όπως και στο πρώτο φιλικό με τη Φίτεσε έτσι και για σήμερα επέλεξε το σύστημα 4-1-4-1. Οι μόνες αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο ματς είναι ο Τσιντώτας και ο Τάνκοβιτς, ο οποίος πήρε τη θέση του Αλμπάνη. by www.sport-fm.gr
14:17
14:23
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί από τo Cosmote Sports 1, στο προπονητικό κέντρο της Φέγενορντ. by www.sport-fm.gr
14:27
Οι ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Να πούμε πως υπάρχει αρκετός κόσμος στο γήπεδο. by www.sport-fm.gr
14:29
14:31
14:33
14:37
6' Γκολ για τη Φέγενορντ με τον Μπάνις, όμως το γκολ ακυρώνεται για φάουλ πάνω στον Τσιντώτα. by www.sport-fm.gr
14:37
14:38
Μεγάλη στιγμή για την Φέγενορντ, καθώς μετά από φάση διαρκείας η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι, με τον Μπακάκη να απομακρύνει στη συνέχεια. by www.sport-fm.gr
14:39
14:40
14:41
12' Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μάνταλο, έντονες διαμαρτυρίες από τον άσος της ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
14:43
14:44
Στην πρώτη ουσιαστικά στιγμή της στο ματς, η ΑΕΚ έκλεψε την μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ο Τάνκοβιτς διένυσε αρκετά μέτρα με την μπάλα από τα δεξιά και πλάσαρε ιδανικά τον Μπίλοου για το 1-0 της "Ένωσης". by www.sport-fm.gr
14:47
18' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπακάκη από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα των Ολλανδών. by www.sport-fm.gr
14:51
23' Σε αυτό το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, η ΑΕΚ έχει σταθεί πολύ καλά. Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς παίζει με πολύ κοντά τις γραμμές, έχοντας αφήσει στη Φέγενορντ την κατοχή της μπάλας πιέζοντας ψηλά για κάποιο κλέψιμο. Από μια τέτοια φάση άλλωστε προήλθε και το γκολ του Τάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
14:52
14:53
14:54
Μικρό διάλλειμα στο ματς για να πάρουν μερικές ανάσες και να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by www.sport-fm.gr
14:54
Το γκολ του Τάνκοβιτς
14:56
14:57
27' Μεγάλη στιγμή για τη Φέγενορντ, με το σουτ του Λίνσεν στην κίνηση να περνάει ελάχιστα άουτ. by www.sport-fm.gr
14:58
14:59
Ο Λίνσεν δύο λεπτά μετά τη φάση που είχε, κατάφερε να νικήσει τον Τσιντώτα με ένα όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ, έπειτα από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
15:00
Το ακυρωθέν γκολ των Ολλανδών στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου.
15:01
15:02
Ωραία ανάπτυξη των Ολλανδών, με τον Σινέστρα να βρίσκει τον Μπάνις στην καρδιά της περιοχής και εκείνος με κοντινό πλασέ έκανε το 2-1 για τη Φέγενορντ. Μεγάλα τα κενά στο κέντρο της άμυνας για την ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
15:07
38' ΓΚΟΛ για τη Φέγενορντ. Η άμυνα της ΑΕΚ τα έκανε... μαντάρα, με τον Λάτσι να κάνει τραγικό λάθος, δίνοντας την ευκαιρία στους Ολλανδούς να κλέψουν την μπάλα στη μεγάλη περιοχή και με τον Σινέστρα να κάνουν το 3-1. by www.sport-fm.gr
15:13
43' Καλή στιγμή για τη Φέγενορντ, με το σουτ του Λίνσεν από τα δεξιά να περνάει πάνω από την εστία του Τσιντώτα. by www.sport-fm.gr
15:17
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ παρά το γεγονός πως προηγήθηκε με τον Τάνκοβιτς στο 14ο λεπτό, εντούτοις μέσα σε ένα κάκιστο αμυντικά δεκάλεπτο δέχθηκε τρία γκολ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 3-1. by www.sport-fm.gr
15:30
15:33
46' Η ΑΕΚ άλλαξε τον σχηματισμό της σε 4-4-2. Στη θέση του Σάκχοφ πέρασε ο Λιβάι Γκαρσία. Ο Μάνταλος πλέον θα παίζει πίσω από τον Ανσαριφάρντ. by www.sport-fm.gr
15:34
15:35
Δυσκολεύεται να απομακρύνει η άμυνα της ΑΕΚ. Τελικώς με την τρίτη προσπάθεια θα διώξουν την μπάλα οι παίκτες του Μιλόγεβιτς. by www.sport-fm.gr
15:37
52' Μετά από ώρα η ΑΕΚ βγήκε στην επίθεση, όμως ο Ανσαριφάρντ μετά από κούρσα από τα δεξιά βγήκε με την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου. by www.sport-fm.gr
15:38
52' Στιγμές αργότερα, ο Ιρανός φορ της ΑΕΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία, με το σουτ του να μπλοκάρει ο κίπερ των Ολλανδών. by www.sport-fm.gr
15:40
15:45
15:49
15:50
Καλύτερη η εικόνα της ΑΕΚ σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο. Παρ' όλα αυτά δυσκολεύεται να παράξει ευκαιρίες και να απειλήσει την εστία των Ολλανδών. by www.sport-fm.gr
15:52
67' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Μέσα οι Νταντσένκο, Ραντόνια και Σαμπανάτζοβιτς, στις θέσεις των Μιτάι, Μπακάκη και Σιμάνσκι. by www.sport-fm.gr
15:56
70' Ο Τσιντώτας έδωσε πάσα σε αντίπαλο, όμως η αντίδραση του Ραντόνια ήταν άμεση και αποσόβησε τον κίνδυνο. by www.sport-fm.gr
15:59
16:00
16:01
16:02
Ο ρυθμός έχει πέσει αρκετά. Λογική εξέλιξη αφού έχουν γίνει πολλές αλλαγές στο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
16:03
Το λάθος του Τσιντώτα
16:06
80' Ωραία ατομική ενέργεια του Χριστόπουλου, αδύναμο όμως το σουτ που επιχείρησε. by www.sport-fm.gr
16:08
16:11
16:17
Λήξη της αναμέτρησης. Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα 3-1 από τη Φέγενορντ στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της επί ολλανδικού εδάφους, παρά το γεγονός πως προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με τον Τάνκοβιτς. Η Ένωση πλήρωσε τα αμυντικά της κενά, δεχόμενη τρία γκολ μέσα σε δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr