Παρακολουθήστε ζωντανά την φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Κραϊόβα.

16:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Κραϊόβα που θα διεξαχθεί στο Σβαρτς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 17:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 4, ενώ θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
Πάμε αρχικά να δούμε τη σύνθεση του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον, Λαλά, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Σουρλής, Κουντέ, Ραντζέλοβιτς, Βαλμπουενά, Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Πρόκειται για το έκτο τεστ των πρωταθλητών Ελλάδος για φέτος. Όλα έχουν διεξαχθεί επί αυστριακού εδάφους by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός έχει νίκες με 1-0 επί Βόλφσμπεργκερ και Κράσνονταρ, την ήττα με 3-0 από τη Ζάλτσμπουργκ, το 2-1 επί της ΤΣΣΚΑ Σόφιας και το 1-1 Ούφα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Στον πάγκο της Κραϊόβα είναι ο Μαρίνος Ουζουνίδης, ο οποίος ανέλαβε τον περασμένο Φεβρουάριο και οδήγησε τους Ρουμάνους στην κατάκτηση του Κυπέλλου, ενώ η ομάδα του τερμάτισε στην τρίτη θέση στο πρωτάθλημα. Πίσω από Στεάουα Βουκουρεστίου και Κλουζ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Κραϊόβα (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ιλιατσέλι, Βλαντοϊου, Μπάλασα, Μ. Κονσταντίν, Βαταγιέλου, Ματέϊου, Τσικαλντάου, Νίστορ, Τσιμπάνου, Κόλιτς και Ιβάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Εκτέλεσε ο Τσικαλντάου και έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού με δυσκολία, κερδίζοντας και το φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Στο έδαφος ο Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
Σηκώθηκε ο Εμβιλά, για να δούμε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
Μετράει ήδη δύο σοβαρά προβλήματα στη φετινή προετοιμασία ο Ολυμπιακός, με τον τραυματισμό του Φορτούνη και του Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
9' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Οι Πειραιώτες έκλεψαν την μπάλα, ο Ραντζέλοβιτς την κουβάλησε και ανετράπη μέσα στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
9' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
Παρόμοια φάση με τον Λαλά να βρίσκεται στο έδαφος. Έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι ο διαιτητής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
13' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ωραίο, αλλά όχι εύστοχο σουτ του Βαλμπουενά, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
15' Εντυπωσιακή φάση για τον Ολυμπιακό, με τον Ραντζέλοβιτς να σεντράρει και τον Σουρλή να κάνει γυριστό-άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
16' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Κουντέ έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση, έκανε κούρσα σχεδόν 40 μέτρων, βρέθηκε απέναντι από τον Ιλιατσέλι, αλλά έκανε τραγικό τελείωμα και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
17:19
17:23
Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, έδιωξε δύσκολα ο Ιλιατσέλι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:25
Επικίνδυνη επίθεση για την Κραϊόβα. Ο Τσικαλντάου έκανε ωραία κίνηση από τα αριστερά, πήγε στο ένας με έναν με τον Σεμέδο, που τον έκλεισε ωραία και του πήρε το άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:25
17:27
Cooling break... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
30' Κάθετη του Τσικαλντάου για τον Κόλιτς, έκλεισε ωραία ο Σεμέδο και "έσβησε" τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
30' Σουτ του Ιβάν εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
33' Άστοχη κεφαλιά του Χασάν, που συγκρούστηκε με αντίπαλό του, ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
35' Σέντρα του Λαλά, αεροπλανικό του Ρέαμπτσιουκ και η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
42' Συρτό σουτ του Κουντέ από το ημικύκλιο, η μπάλα στην αγκαλιά του Ιλιατσέλι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
43' Εκτός περιοχής σουτ του Νίστορ, μπλοκάρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
44' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Δυνατό σουτ εκτός περιοχής, τη βρήκε λίγο ο Ιλιατσέλι και στη συνέχεια προσέκρουσε στο οριζόντιο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
45' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Στο κόρνερ το οποίο εκτελέστηκε από τα αριστερά μετά τη φάση του Χασάν, ο Εμβιλά βρέθηκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι και πλάσαρε από κοντά τον Νίστορ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Ημίχρονο στο ματς. Ολυμπιακός-Κραϊόβα 2-0! Ο Βαλμπουενά άνοιξε το σκορ στο 9' με πέναλτι που κέρδισε ο Ραντζέλοβιτς, ενώ στο 44' ο Γάλλος έβγαλε ασίστ μέσω κόρνερ για τον Εμβιλά που εκτέλεσε από κοντά για το δεύτερο γκολ των Πειραιωτών, που είναι σαφώς ανώτεροι στο πρώτο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: 46' Καλογερόπουλος αντί Παπαδόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
47' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κραϊόβα, το έκανε ο Σουρλής πάνω στον Ιβάν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:05
47' Χαμένο πέναλτι για την Κραϊόβα, έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία ο Κρίστινσον στην εκτέλεση του Νίστορ. Ίσως να έχει βρει και στο δοκάρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:07
18:12
55' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βρουσάι αντί Κουντέ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
Θα μπει ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
Μένει ψηλά για να πιέσει ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
67' Άστοχο σουτ του Κόλιτς για την Κραϊόβα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
67' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Σα αντί Κρίστινσον και Σαπουντζής αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:26
69' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ραντζέλοβιτς, σκαστή κεφαλιά του Χασάν, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά είναι εκτεθειμένος ο παίκτης της Κραϊόβα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
Έχουν πέσει αισθητά οι στροφές για τις δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
85' Χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Οι Πειραιώτες δημιούργησαν ρήγμα από τα δεξιά, ο Χασάν δεν μπόρεσε να βρει καλά την μπάλα, ενώ ο Βρουσάι δεν βρήκε δίχτυα από κοντά, με τον τερματοφύλακα των Ρουμάνων να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
88' Άστοχο σουτ του Ραντζέλοβιτς από απόσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Τέλος στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Ο Ολυμπιακός θα πάρει μια ακόμα νίκη, αυτή την φορά κόντρα στην Κραϊόβα με τα γκολ των Βαλμπουενά και Εμβιλά (2-0). by Αποστόλης Λιβάνιος