Λοκομοτίβ Μόσχας-Άρης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα Λοκομοτίβ Μόσχας-Άρης.

19:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του τρίτου και τελευταίου φιλικού του Άρη επί αυστριακού εδάφους και συγκεκριμένα στο Thermenstadion Bad Waltersdorf. Αντίπαλος των «κιτρίνων» η Κυπελλούχος Ρωσίας, Λοκομοτίβ Μόσχας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 20:00. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το Novasports 3 HD, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Υπενθυμίζεται ότι ο Άρης έχει υποστεί δύο ήττες στα ισάριθμα πρώτα φιλικά του κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα (2-1) και στη Χάιντουκ (1-3). by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Άρης (Άκης Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Μπεναλουάν, Ασλανίδης, Γκάνεα, Σάκιτς, Σάσα, Γκαρσία, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Μάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Ο Ντένις Σέζαρ θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του με τη φανέλα της νέας του ομάδας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Λοκομοτίβ Μόσχας (Μάρκο Νίκολιτς): Γκιγιέρμε, Ρίμπους, Σιλιάνοφ, Μουρίγιο, Μπαρίνοφ, Μίραντσιουκ, Ζεμαλετντίνοφ, Κρικόβιακ, Πάμπλο, Σμόλοφ, Φρανσουά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Υπενθυμίζεται ότι ο Άρης θα αντιμετωπίσει την Αστάνα από το Καζακστάν στις 22/7 (εκτός έδρας) και στις 29/7 (Θεσσαλονίκη) στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Σε περίπου έξι λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
1' Σέντρα στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Να σημειωθεί ότι αρχηγός του Άρη είναι ο Γκάμα, ενώ στο γήπεδο βρίσκονται και λιγοστοί φίλοι των Θεσσαλονικιών. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
3' Δυναμική παρέμβαση του Μπεναλουάν τέσσερα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Άρη, με τη Λοκομοτίβ να κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
3' Γκολ για τη Λοκομοτίβ. 1-0 Σκόρερ ο Ρίμπους. Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του άσου της Λοκομοτίβ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Ντένις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Πιέζει ψηλά ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
9' Ευκαιρία για τον Άρη. Οι «κίτρινοι» ανέκτησαν την κατοχή πιέζοντας ψηλά, με τον Γκαρσία να απειλεί σε δύο χρόνους εντός της αντίπαλης περιοχής. Ωστόσο, το κέρδος του είναι απλώς ένα κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, περίπου πέντε μέτρα έξω από την αντίπαλη μεγάλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
13' Φάση για τον Άρη. Ωραία η εκτέλεση από τον Γκάμα, το σουτ του περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
O Άρης κερδίζει αρκετές μπάλες με το πρέσινγκ του στο αμυντικό τρίτο των αντιπάλων του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
18' Ευκαιρία για τη Λοκομοτίβ. Σουτ του Μίραντσουκ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, δεν ανησυχεί ο Ντένις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
21' Φάση για τον Άρη. Μακρινό σουτ του Μπερτόγλιο, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Γκιγιέρμε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
24' Δεν βρίσκει αποδέκτη εντός της αντίπαλης περιοχής η γλυκιά σέντρα του Σάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
20:38
Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στα τελευταία λεπτά.Ο Άρης μέχρι στιγμής πραγματοποιεί ίσως την καλύτερή του εμφάνιση επί αυστριακού εδάφους. Κάτι που βασίζεται στο πρέσινγκ του. Ταυτόχρονα, έχει δεχτεί ουσιαστικά μία σοβαρή απειλή, εκείνη όπου και βρέθηκε πίσω στο σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
Ακόμα δέκα λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
39' Παράλληλο γύρισμα του Σάσα από τα αριστερά, κερδίζει το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
41' Φάση για τον Άρη. Ωραία ενέργεια και σουτ του Γκάμα εκτός της αντίπαλης μεγάλης περιοχής, το οποίο έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Ο Άρης κυκλοφορεί την μπάλα έξω από την περιοχή της Λοκομοτίβ. Δεν μπορεί να βρει διαδρόμους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
45'+1' Ευκαιρία για τη Λοκομοτίβ. Σουτ του Μίραντσουκ από το όριο της μεγάλης περιοχής, περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Λοκομοτίβ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στην απευθείας εκτέλεση του Ρίμπους στο 3'. Θετικό, ωστόσο, το πρόσημο για τον Άρη έως τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
1-5 οι τελικές στον στόχο για Λοκομοτίβ και Άρη, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
21:01
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Συνεχίζει να πιέζει ψηλά και στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
52' Σέντρα του Γκάνεα από τα αριστερά, κόρνερ για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
55' Ώρα για τις πρώτες αλλαγές από τον Άρη. Μάνος και Σάσα έξω, μέσα οι Ματίγια και Μαντσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
56' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-1. Σκόρερ ο Γκαρσία. Πώς αλλιώς; Πίεση ψηλά από τον Γκαρσία, εκμεταλλεύεται το λανθασμένο γύρισμα του Πάμπλο στον Γκιγιέρμε και από κοντά γράφει το 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
62' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-2. Σκόρερ ο Γκάμα. Ωραία κάθετη στον χώρο του Μαντσίνι, με τον Γκάμα να πλασάρει εύστοχα στο τετ-α-τετ με τον Γκιγιέρμε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
21:28
71' Δυνατό σουτ του Μίραντσουκ, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
73' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Οι Δεληζήσης, Χαΐροβιτς και Μπρούνο στις θέσεις των Μπεναλουάν, Γκαρσία και Μπερτόγλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
77' Κι άλλη αλλαγή για τον Άρη. Με τον Τζέγκο να μπαίνει αντί του Σούντγκρεν. Με τον άσο του Άρη να επιστρέφει μετά τον σοβαρό τραυματισμό του! by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Ο Σάκιτς τώρα μεταφέρεται στη φυσική του θέση, στα δεξιά της άμυνας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
80' Αλλαγή και για τη Λοκομοτίβ. Ο Ριμπτσίνσκι αντί του σκόρερ Ρίμπους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
82' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μαντσίνι κέρδισε την μπάλα στο ύψος του ημικυκλίου του χώρου του κέντρου, έτρεξε στην αντεπίθεση, αλλά δεν πλάσαρε εύστοχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
84' Σουτ του Γκάνεα από μακριά, έφυγε αρκετά ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
85' Τσαγκαλίδης αντί Γκάνεα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
87' Σαλιάρης αντί Γκάμα τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Εάν παραμείνει το σκορ ως έχει, αυτή θα είναι η πρώτη ήττα της Λοκομοτίβ κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας της. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Ακόμα ένα λεπτό για τη συμπλήρωση των 90'. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Τέλος στο παιχνίδι. Ο Άρης θα πάρει την πρώτη του νίκη στην περίοδο προετοιμασίας του, επικρατώντας 2-1 της Λοκομοτίβ Μόσχας. Πολύ καλή εμφάνιση από τους «κίτρινους» by Μανώλης Μουσουράκης