Παρακολουθήστε ζωντανά το φιλικό του ΠΑΟΚ με τον Βόλο

18:42
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Βόλος, η οποία θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Τούμπας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:00. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το PAOK TV, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
Πρόκειται για το πρώτο φιλικό του ΠΑΟΚ, λίγο πριν την αναχώρησή του για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του στην Ολλανδία, καθώς και για το «ντεμπούτο» του Ρασβάν Λουτσέσκου στον πάγκο του κατά τη διάρκεια της δεύτερης θητείας του στους Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
Ταυτόχρονα είναι το δεύτερο φιλικό για τον Βόλο, για τον οποίο είχε προηγηθεί το «ξεμούδιασμα» (7-0, 7/7) με τον Θησέα Αγριάς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς - Λύρατζης, Κρέσπο, Μιχάι, Ροντρίγκο - Α. Ζίβκοβιτς, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Τζόλης - Λάμπρου, Γκορτεζιάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Οι Ελ Καντουρί, Περέιρα και Καγκάβα θα προφυλαχθούν στο σημερινό φιλικό με την ομάδα της Μαγνησίας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
Βόλος (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν - Πόντε, Γκουλέν, Γκρίλο - Πουρίτα, Τσοκάνης, Βοϊτκόφσκι, Μπαριέντος, Φερράρι - Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Σε περίπου πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
2' Ευκαιρία για ΠΑΟΚ. Δοκιμάζει το πόδι του εκτός της περιοχής ο Τζόλης, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Πιέζει ψηλά στα πρώτα λεπτά ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
9' Φάση για τον Βόλο. Δεν πιάνει καλά το σουτ εντός της περιοχής του ΠΑΟΚ ο Πουρίτα, με τον Ζίβκο Ζίβκοβιτς να μην ανησυχεί. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση στα τελευταία λεπτά. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα, αλλά δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους. Πολύ καλά στημένος ο δραστήριος Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Εκφραστής των περισσότερων ενεργειών του Βόλου μέχρι στιγμής ο Φερράρι, ο οποίος φαίνεται να συνεχίζει με το πόδι πατημένο στο... γκάζι από την περυσινή σεζόν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Εξάλλου, όντας τοποθετημένος στην αριστερή πλευρά στο 3-5-2, έχει τη δυνατότητα να αξιοποιεί τις επιθετικές του αρετές. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Μικρή διακοπή, προκειμένου να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Συμπληρώσαμε το πρώτο 30λεπτο. Υποψία φάσης εδώ και ώρα... by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
31' Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Κλέιμαν θα δώσει τη θέση στον Παπαδόπουλο. Φαίνεται πως ο Αμπασκάλ επιθυμεί να μοιράσει τον χρόνο μεταξύ των τερματοφυλάκων στο σημερινό φιλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
33' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζόλης, όντας εντός της αντίπαλης μεγάλης περιοχής, έσπασε ωραία στον Λάμπρου, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος στην προσπάθειά του να σουτάρει. Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
37' Σέντρα του Τζόλη, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Γκορτεζιάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
38' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Οι Θεσσαλονικείς έκλεψαν ψηλά την μπάλα, βγήκαν με υπεραριθμία στην κόντρα, αλλά ο Τζόλης προέβη σε λανθασμένη πάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
39' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! 0-1! Σκόρερ ο Φαν Βέερτ! Εκτέλεση κόρνερ, πηδάει ψηλά από το ύψος της μικρής περιοχής ο επιθετικός του Βόλου και στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
41' Φάση για τον Βόλο. Ο Μπαρτόλο συνέκλινε, έπιασε το σουτ εκτός της περιοχής, το οποίο κατέληξε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
19:45
44' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! 1-1! Σκόρερ ο Γκορτεζιάνι! Υπέροχη κάθετη του Αντρίγια Ζίβκοβιτς, βρίσκει στον χώρο τον Γκορτεζιάνι, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Έντονες οι διαμαρτυρίες του Λουτσέσκου για τον τρόπο παιχνιδιού του Γκρίλο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
20:06
20:06
20:10
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
47' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 2-1! Υπέροχο τελείωμα από τον Εσίτι. Ασίστ από τον Τέιλορ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Στο δεύτερο μέρος για τον ΠΑΟΚ αγωνίζονται οι Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Νινούα, Εσίτι, Ουάρντα, Μουργκ, Βρακάς και Κούτσιας by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
59' Τώρα φεύγει από το παιχνίδι ο Παπαδόπουλος, στη θέση του ο Μάτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
62' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία συνεργασία των Κούτσια και Βρακά, με το σουτ του τελευταίου να καταλήγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
20:29
Συμπληρώθηκαν 70' αγώνα, πάντα στο 2-1. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι μπορείτε να το παρακολουθήσετε και από το κανάλι του ΠΑΟΚ στο youtube. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Πατώντας εδώ by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
77' Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. Κανένα πρόβλημα για τον Πασχαλάκη, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
78' Ο Λογαράς στη θέση του Μπαριέντος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
80' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πολύ ωραίο ξεδίπλωμα επίθεσης από τον ΠΑΟΚ, με τον Μουργκ να εκτελεί και να κερδίζει το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
83' Φάση για τον Βόλο. Εκτέλεση κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ο Λογαράς πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
86' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! 3-1! Σκόρερ ο Μιχαηλίδης! Ωραία εκτέλεση κόρνερ από τον Μουργκ, κεφαλιά του Μιχαηλίδη και προβάδισμα δύο τερμάτων για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Συμπληρώθηκε η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
90'+2' Υπέροχη ατομική ενέργεια του Ουάρντα, ο Κότνικ αποκρούει το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ θα πάρει τη νίκη (3-1) επί του Βόλου στο πρώτο του φιλικό εν όψει της νέας σεζόν. by Μανώλης Μουσουράκης