Ολυμπιακός-Άρης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Ολυμπιακός-Άρης.

20:31
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με αντίπαλο τον Άρη στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». by www.sport-fm.gr
20:31
Να θυμίσουμε πως το παιχνίδι έκλεισε χθες το πρωί (13/7), ύστερα από την οριστική διακοπή του φιλικού του Ολυμπιακού με τη Γαλατάσαραϊ και τα όσα έγιναν με τους Τούρκους. by www.sport-fm.gr
20:32
Το αποψινό τεστ αποτελεί μια πρόβα τζενεράλε και για τις δύο ομάδες, αφού την ερχόμενη εβδομάδα τόσο ο Ολυμπιακός όσο και ο Άρης ξεκινούν το ευρωπαϊκό τους ταξίδι. by www.sport-fm.gr
20:33
Την ερχόμενη Τετάρτη, οι “ερυθρόλευκοι” ρίχνονται στη μάχη του Τσάμπιονς Λιγκ, αφού θα αντιμετωπίσει μία εκ των Ντιναμό Τιφλίδας-Νέφτσι Μπακού, οι οποίες παίζουν απόψε στο Αζερμπαϊτζάν, στη ρεβάνς του 2-1 υπέρ της Νέφτσι Μπακού. by www.sport-fm.gr
20:33
Από την άλλη, ο Άρης την επόμενη Πέμπτη θα ταξιδέψει στο Καζακστάν για να αντιμετωπίσει την Αστάνα, στον β' προκριματικό γύρο του νεοσύστατου Conference League. by www.sport-fm.gr
20:33
20:33
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Ελ Αραμπί. by www.sport-fm.gr
20:33
Άρης (Άκης Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Σάκιτς, Δεληζήσης, Μπεναλουάν, Σάσα, Ματίγια, Γκάμα, Γκαρσία, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι. by www.sport-fm.gr
20:47
Πριν λίγο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι Νέφτσι Μπακού-Ντιναμό Τιφλίδας, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στο μηδέν. by www.sport-fm.gr
20:53
20:58
21:03
21:06
2' Ωραία σέντρα από τα δεξιά, ίσα που ακουμπάει την μπάλα με το κεφάλι ο Ελ Αραμπί. Δεν λογίζεται καν σαν τελική, ωστόσο ήταν η πρώτη στιγμή που πάτησε περιοχή ο Ολυμπιακός. by www.sport-fm.gr
21:07
3' Φάουλ με τον Ματίγια για τον Άρη, ως μη γενόμενη η φάση στη συνέχεια καθώς ο Μπεναλουάν ήταν σε θέση οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
21:09
6' Ο Ολυμπιακός ελέγχει πλήρως τον ρυθμό, με τον Άρη να περιμένει υπομονετικά στο δικό του μισό. by www.sport-fm.gr
21:11
8' Εξαιρετική σέντρα στην πλάτη της άμυνας του Άρη από τον Καμαρά, δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ραντζέλοβιτς με τον Ντένις να μαζεύει. by www.sport-fm.gr
21:13
Να πούμε πως η Ντιναμό Τιφλίδας άνοιξε το σκορ στο Αζερμπαϊτζάν στο 51ο λεπτό απέναντι στη Νέφτσι Μπακού. by www.sport-fm.gr
21:13
21:14
21:15
Ο Σύνδεσμος Βετεράνων του Ολυμπιακού βράβευσε τον Βαγγέλη Μαρινάκη
21:17
14' Ωραία κάθετη του Μπερτόγλιο στον Ματσίνι, προλαβαίνει τελευταία στιγμή και παραχωρεί κόρνερ ο Σεμέδο. by www.sport-fm.gr
21:17
21:18
21:18
21:19
Απομακρύνει ο Εμβιλά, η μπάλα όμως μένει σε πόδια παικτών του Άρη, με τον Σάσα να σουτάρει και να κερδίζει ακόμα ένα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:19
16' Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Μπρούνο Γκάμα να βρίσκει στην περιοχή τον Μπεναλουάν, η κεφαλιά του όμως πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι του Τζολάκη. by www.sport-fm.gr
21:20
Να λοιπόν που ο Άρης μετά το δεκάλεπτο έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο, βγάζοντας ωραίες συνεργασίες από τα πλάγια. by www.sport-fm.gr
21:22
20' ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη! Μετά από ωραία ανάπτυξη των φιλοξενούμενων από τα δεξιά, η μπάλα στρώθηκε στα πόδια του Λούκας Σάσα ο οποίος με δυνατό μονοκόμματο σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι των Πειραιωτών. by www.sport-fm.gr
21:23
21' Ο Άρης πήγε να βγάλει αντεπίθεση, με τον Μαντσίνι να προσπαθεί κάτι εξεζητημένο, θέλοντας να κρεμάσει τον Τζολάκη ο οποίος είχε βγει από την περιοχή του. Καμία ανησυχία για τον Ολυμπιακό. by www.sport-fm.gr
21:25
Η Νέφτσι Μπακού φέρνει το παιχνίδι στα ίσα, ισοφαρίζοντας 1-1 την Ντιναμό Τιφλίδας στο 58ο λεπτό. (3-2 το συνολικό σκορ). by www.sport-fm.gr
21:26
24' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι ώστε να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by www.sport-fm.gr
21:28
21:30
21:31
21:31
21:32
Η Νέφτσι Μπακού φέρνει τούμπα το ματς, κάνοντας το 2-1 επί της Ντιναμό Τιφλίδας. (4-2 το συνολικό σκορ). by www.sport-fm.gr
21:33
30' ΝΕΟ ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη! Υπέροχη ανάπτυξη των φιλοξενούμενων, με τον Μαντσίνι να στρώνει στον Γκάμα μέσα στην περιοχή, η προσπάθειά του όμως σταμάτησε στη συμβολή των δοκών. by www.sport-fm.gr
21:36
Η κεφαλιά του Μπεναλουάν
21:37
Το δοκάρι του Σάσα...
21:39
21:40
Ο Μπερτόγλιο βρίσκει τον Γκαρσία μέσα στην περιοχή, απομακρύνουν οι αμυντικοί. by www.sport-fm.gr
21:40
21:41
Στην πρώτη του στιγμή στο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ επί του Άρη. Οι "ερυθρόλευκοι" έφυγαν στην κόντρα επίθεση, ο Ρατζέλοβιτς έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά, με τον Καμαρά να νικάει από κοντά τον Ντένις με καρφωτή κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
21:43
21:43
Το δεύτερο δοκάρι του Άρη
21:45
42' Σέντρα από τον Ανδρούτσο στο πρώτο δοκάρι, γυριστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί στα χέρια του Ντένις. by www.sport-fm.gr
21:45
43' ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός! Μαγική πάσα με το εξωτερικό (!) από τον Ελ Αραμπί στον Εμβιλά, με τον Γάλλο να πιάνει στην κίνηση ένα ωραίο και δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής για το 2-0. by www.sport-fm.gr
21:49
21:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 2-0 επί του Άρη, ένα αποτέλεσμα που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς. Άτυχοι οι Θεσσαλονικείς με δύο δοκάρια στο 20' και το 30'. by www.sport-fm.gr
21:53
Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Αζερμπαϊτζάν. Η Νέφτσι Μπακού επικράτησε 2-1 και στο δεύτερο παιχνίδι της Ντιναμό Τιφλίδας, και με συνολικό σκορ 4-2 πήρε το εισιτήριο για τον β' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τους "ερυθρόλευκους". by www.sport-fm.gr
22:05
Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Λαλά, Καμαρά και Χασάν, έξω οι Μασούρας, Καμαρά και Ανδρούτσος. Για τον Άρη ο Κουέστα περνάει στη θέση του Ντένις. by www.sport-fm.gr
22:13
52' Τραγικό λάθος του Παπασταθόπουλου που χάνει την μπάλα μέσα στην περιοχή του Τζολάκη, η σέντρα όμως των φιλοξενούμενων από αρκετά πλάγια θέση πέρασε ανεκμετάλλευτη. by www.sport-fm.gr
22:14
54' Αλλαγές για τον Άρη. Μέσα οι Μήτρογλου, Τζέγκο και ο Φελίπε Μπρούνο , έξω οι Μπερτόγλιο, Ματίγια και Γκάμα. by www.sport-fm.gr
22:15
22:16
22:18
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με το κοντινό πλασέ του Μήτρογλου να βγάζει δύσκολα ο Τζολάκης. by www.sport-fm.gr
22:25
65' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Κουντέ, Μπα και Βρουσάϊ, έξω οι Μπουχαλάκης, Ελ Αραμπί και Σεμέδο. by www.sport-fm.gr
22:28
68' Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα, πράγμα λογικό αν σκεφτεί κανείς πως έχουν γίνει αρκετές αλλαγές και από τις δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
22:28
22:31
69' Αλλαγές για τον Άρη. Έξω οι Σάσα, Μαντσίνι και Γκαρσία, στη θέση τους οι Μάνος, Χαΐροβιτς και Γκάνεα. by www.sport-fm.gr
22:31
72' Μακρινό σουτ του Ραντζέλοβιτς, δυσκολεύεται να μπλοκάρει ο Κουέστα που παραχωρεί κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:34
22:37
78' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική ενέργεια του Κουντέ που πέρασε δύο παίκτες του Άρη, πάτησε περιοχή κάνοντας ωραίο γύρισμα στον Ραντέλοβιτς, ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0! by www.sport-fm.gr
22:41
79' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Αβραάμ, Σουρλής και Τσούμιτς, στη θέση των Παπασταθόπουλου, Εμβιλά και Ραντζέλοβιτς. by www.sport-fm.gr
22:42
22:44
22:46
22:48
22:50
22:51
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με το σουτ του Μήτρογλου να κόβει ο Τζολάκης. Θα μπορούσε καλύτερη εκτέλεση ο Έλληνας φορ. by www.sport-fm.gr
22:55
Λήξη της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, επικράτησε 3-0 του Άρη στο τελευταίο φιλικό των δύο ομάδων πριν τις μάχες τους στην Ευρώπη. by www.sport-fm.gr