Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Σαρλερουά-ΠΑΟΚ.

13:44
Καλησπέρα σας. Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του ΠΑΟΚ κόντρα στη Σαρλερουά. by www.sport-fm.gr
13:44
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 14:00. Τηλεοπτικά θα καλυφθεί από το PAOK TV, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
13:45
Πρόκειται για το δεύτερο φιλικό του «δικεφάλου του Βορρά» επί ολλανδικού εδάφους. Υπενθυμίζεται ότι την περασμένη Τετάρτη (14/7) η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου ηττήθηκε 1-0 από την Αϊντχόφεν. by www.sport-fm.gr
13:45
13:45
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Α. Ζίβκοβιτς, Εσίτι, Σβαμπ, Ουάρντα, Καγκάβα, Σβιντέρσκι. by www.sport-fm.gr
13:45
Οι Ουάρντα και Βιεϊρίνια θα αγωνιστούν, ύστερα από την απουσία τους στο φιλικό με την Αϊντχόφεν. by www.sport-fm.gr
13:45
Σαρλερουά (Έντουαρτ Στιλ): Κόφι, Κνέζεβιτς, Ντεσολέιλ, Ανδρέου, Μάρκο, Μοριόκα, Ζιλέ, Ζαρουρί, Καγιέμπε, Μπεντιά, Τσατσούα. by www.sport-fm.gr
13:48
Να σημειωθεί ότι για ακόμα ένα φιλικό αγώνα ο Λουτσέσκου αναμένεται να παρατάξει διαφορετική ενδεκάδα στο δεύτερο μέρος. by www.sport-fm.gr
13:58
14:01
14:06
14:07
Να σημειωθεί ότι το επόμενο Σάββατο (24/7) η Σαρλερουά αρχίζει τις υποχρεώσεις της στο βελγικό πρωτάθλημα. by www.sport-fm.gr
14:08
14:10
9' Ο ΠΑΟΚ έφτασε με ωραίο συνδυασμό στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο η άμυνα έδιωξε. by www.sport-fm.gr
14:15
Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι. Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής. by www.sport-fm.gr
14:18
14:19
18' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ εκτός της περιοχής από τον Ροντρίγκο, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
14:20
19' Ακόμα ένα άστοχο μακρινό σουτ για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τον Βιεϊρίνια, by www.sport-fm.gr
14:22
21' Προϋποθέσεις για μια καλή αντεπίθεση για τη Σαρλερουά, ωστόσο η βέλγικη ομάδα καθυστέρησε αρκετά. by www.sport-fm.gr
14:23
22' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ζίβκοβιτς (από τα 40 μέτρα), φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
14:23
14:24
Επί τη ευκαιρία οι τεχνικοί των δύο ομάδων δίνουν και τις απαραίτητες οδηγίες στους παίκτες τους. by www.sport-fm.gr
14:27
24' Μεγάλη φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ! Εκπληκτική σέντρα του Ουάρντα, βρίσκει εντός περιοχής τον Ζίβκοβιτς, ο οποίος είδε σε δύο προσπάθειές του τον Κόφι να πραγματοποιεί εντυπωσιακές επεμβάσεις. Εν συνεχεία, ο Εσίτι πήρε το «ριμπάουντ» στο ύψος του πέναλτι, όμως το σουτ του έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
14:29
Στη φάση υπήρξε και τραυματισμός του Ντεσολέιλ, ο οποίος δεν θα μπορέσει να συνεχίσει στον αγώνα. by www.sport-fm.gr
14:31
27' Μακρινό μονοκόμματο σουτ από τον Μάρκο, δεν ανησυχεί τον Πασχαλάκη που ήλεγχε την πορεία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
14:34
14:38
14:45
42' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Διαγώνιο σουτ εντός της περιοχής από τον Ζίβκοβιτς, διώχνει ο Κόφι. Η φάση άρχισε από πολύ ωραίο ατομική ενέργεια και πάσα του Σβαμπ. by www.sport-fm.gr
14:46
14:48
14:50
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Αρκετές οι καλές στιγμές για τον ΠΑΟΚ στο πρώτο 45λεπτο. by www.sport-fm.gr
15:01
15:05
15:07
47' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-1! Σκόρερ ο Ολιβέιρα! Εκτέλεση κόρνερ από τον Μουργκ, ο Ολιβέιρα προβαίνει σε γυριστή προβολή εντός της μικρής περιοχής και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
15:07
15:08
Όπως ειπώθηκε και στην αρχή του live ο ΠΑΟΚ θα παραταχθεί με διαφορετική ενδεκάδα στο δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
15:10
H ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος: Ζ. Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Τσιγγάρας, Νινούα, Βρακάς, Μουργκ, Τζόλης, Ολιβέιρα. by www.sport-fm.gr
15:17
15:21
62' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Τζόλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κοντράρει στα σώματα. by www.sport-fm.gr
15:24
64' Κι άλλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ακόμα ένα σουτ στο όριο της περιοχής για τον ΠΑΟΚ, με το τελείωμα του Βρακά να αποκρούεται από τον Κόφι. by www.sport-fm.gr
15:25
15:30
15:32
72' Ευκαιρία για τη Σαρλερουά. Διαγώνιο σουτ του Ζιλέ, με τον Ζίβκοβιτς να λέει «όχι» στον πρώην χαφ του Ολυμπιακού. by www.sport-fm.gr
15:37
15:38
15:39
79' Ο Χρήστος Τζόλης βρίσκεται στο έδαφος ύστερα από χτύπημα στο γόνατό του. by www.sport-fm.gr
15:42
82' Τώρα θα γίνει η αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Στη θέση του Τζόλη, ο οποίος θα προφυλαχτεί, περνάει ο Λάμπρου. by www.sport-fm.gr
15:47
15:48
15:50
15:53
Τέλος στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ θα σημειώσει την πρώτη του φιλική νίκη επί ολλανδικού εδάφους, επικρατώντας 2-0 της Σαρλερουά. Άνοιξε λογαριασμό ο Ολιβέιρα, γκολ και ασίστ από τον Μουργκ! by www.sport-fm.gr