Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Χέρακλες-ΠΑΟΚ.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Χέρακλες. by www.sport-fm.gr
Το αποψινό θα είναι το τρίτο φιλικό προετοιμασίας του "Δικέφαλου του Βορρά" επί ολλανδικού εδάφους, μετά από αυτά κόντρα σε Αϊντχόφεν και Σαρλερουά. by www.sport-fm.gr
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Τέιλορ, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντούρι, Καγκάβα, Ολιβέιρα. by www.sport-fm.gr
14:47
Χέρακλες (Φρανκ Βόρμουθ): Μπούκερ, Κουαλιάτα, Μπουργζόνγκ, Κνέστερ, Μπάκμπουρντ, Φλουτ, Ντε Λα Τόρε, Σουφς, Γιάκομπσεν, Ιμπραΐμογλου, Αμίσι. by www.sport-fm.gr
14:48
Να θυμίσουμε πως στα δύο προηγούμενα φιλικά, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε 1-0 από την Αϊντχόφεν, ενώ επικράτησε 2-0 της Σαρλερουά. by www.sport-fm.gr
14:50
14:52
Να θυμίσουμε, πως τη Δευτέρα, ο Αμρ Ουάρντα αποχώρησε από την προετοιμασία, επικαλούμενος ένα σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα. by www.sport-fm.gr
14:57
14:59
15:01
15:05
15:05
15:08
9' Ο ΠΑΟΚ δείχνει ορεξάτος, κρατάει μπάλα, ωστόσο δεν έχει ακόμα κάνει αισθητή την παρουσία του στην αντίπαλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
15:10
15:11
15:12
14' ΓΚΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, με τον Καγκάβα να τροφοδοτεί αριστερά τον Ελ Καντουρί, ο οποίος με μια σέντρα στην καρδιά της άμυνας βρήκε τον Νέλσον Ολιβέιρα, ο οποίος με κοντινή προβολή έκανε το 1-0! by www.sport-fm.gr
15:15
16' Φάουλ τώρα για την Χέρακλες τέσσερα- πέντε μέτρα έξω από την περιοχή του Πασχαλάκη. by www.sport-fm.gr
15:15
15:16
Η εκτέλεση του Φλουτ βρήκε πάνω σε σώμα αμυντικού του ΠΑΟΚ, άλλαξε πορεία μπερδεύοντας τον Πασχαλάκη, καταλήγοντας τελικώς στα δίχτυα για το 1-1. by www.sport-fm.gr
15:16
15:21
22' Σε μια φάση, έξι παίκτες του ΠΑΟΚ πίεσαν στη μεγάλη περιοχή των Ολλανδών! by www.sport-fm.gr
15:21
15:26
15:26
15:29
29' Ωραία κυκλοφορία από τον ΠΑΟΚ, ο Ολιβέιρα όμως δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ μέσα στην περιοχή. by www.sport-fm.gr
15:29
15:30
15:30
15:31
15:32
33' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Και πάλι ο Νέλσον Ολιβέιρα ήταν εκείνος που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με πανέμορφο συρτό σουτ έξω από την περιοχή, ύστερα από πάσα του Βιεϊρίνια. by www.sport-fm.gr
15:34
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το σόλο του Ελ Καντουρί να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο Μπούκερ. by www.sport-fm.gr
15:39
40' Ακόμα ένα φάουλ για τη Χέρακλες γύρω από τη μεγάλη περιοχή. Πρόβλημα αυτό για τον ΠΑΟΚ, αφού τρεις φορές έχει δώσει την ευκαιρία στους Ολλανδούς να απειλήσουν από τόσο κοντά με στημένη φάση. by www.sport-fm.gr
15:40
15:44
15:45
15:47
45+2' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Καγκάβα να κόβεται εξ επαφής από τον Μπούκερ, και τον Εσίτι να παίρνει το ριμπάουντ, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από την εστία. by www.sport-fm.gr
15:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά 2-1 επί της Χέρακλες, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να είχε πετύχει και άλλα τέρματα. by www.sport-fm.gr
16:03
16:03
Όπως και στα προηγούμενα φιλικά έτσι και τώρα ο ΠΑΟΚ παίζει με τη δεύτερη ενδεκάδα. Η ενδεκάδα: Ζίβκοβιτς, Περέιρα, Κρέσπο, Μιχάι, Ροντρίγκο, Τσιγγάρας, Νινούα, Λάμπρου, Ζίβκοβιτς, Βρακάς, Κούτσιας. by www.sport-fm.gr
16:09
16:11
53' Τεράστια στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Λάμπρου να βγάζει εντυπωσιακή κάθετη πάσα στον Κούτσια, ο οποίος έφυγε ταχύτατα στον ανοικτό χώρο, όμως το πλασέ του πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι των Ολλανδών. by www.sport-fm.gr
16:12
54' Νέα καλή στιγμή, αυτή τη φορά με το μακρινό σουτ του Ροντρίγκο. Εντυπωσιακή επέμβαση του Μπούκερ, κέρδος ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
16:13
16:16
16:18
16:19
16:26
68' Ο ΠΑΟΚ βγήκε υποδειγματικά στην αντεπίθεση, το σουτ του Κούτσια όμως έβγαλε με τα πόδια ο κίπερ των Ολλανδών. by www.sport-fm.gr
16:26
16:30
72' Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς σε προβολή του Σινάν, κέρδος ένα κόρνερ για τη Χέρακλες. by www.sport-fm.gr
16:52
90+4' Μεγάλη στιγμή για τη Χέρακλες, με την κεφαλιά του Μπακίς να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
16:52
Τέλος αγώνα. Ο ΠΑΟΚ πήρε μια δίκαιη και αρκετά εύκολη φιλική νίκη επί της Χέρακλες, χάρη στα δύο τέρματα του Νέλσον Ολιβέιρα στο πρώτο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr