Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Άλκμααρ-Παναθηναϊκός.

16:45
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Άλκμααρ, στην Ολλανδία. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
Πρόκειται για το δεύτερο ματς που δίνει η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, μετά το 1-1 με την Αλ Τααβόν. by Σπύρος Σιαμπλής
16:49
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
16:53
Όσο για την 11άδα της Άλκμααρ; Αποτελείται από τους Βέρχουλστ, Σουγκαβάρα, Χατζηδιάκο, Ίντι, Όστινγκ, Ράιντερς, Εβγέν, Ντε Βιτ, Κάρλσον, Κλάσι και Γκούντμουντσον. by Σπύρος Σιαμπλής
16:57
Χατζηδιακός και Διούδης έχουν τετ α τετ, πριν το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Ενώ οι δύο προπονητές δίνουν τις τελευταίες οδηγίες πριν την έναρξη... by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Άλκμααρ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:08
6' Στημένη μπάλα για την Άλκμααρ από κερδισμένο φάουλ από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:10
8' Σέντρα του Σουγκαβάρα, διώχνει ο Κώτσιρας εκτός περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
17:12
10' Καλή στιγμή για την Άλκμααρ με το σουτ του Κάρλσον, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
12' Πρώτο κορνερ στο ματς, για τους Ολλανδούς, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
12' Γκολ! 1-0 η Άλκμααρ, με τον Κάρλσον να νικάει τον Διούδη με πολύ ωραίο «τακουνάκι», μετά από γέμισμα στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού που διαμαρτύρεται για οφσάιντ.
by Σπύρος Σιαμπλής
17:21
Εμφανής η δυσκολία του Παναθηναϊκού να ανταποκριθεί στην πίεση του αντιπάλου του, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κρατήσει και να κυκλοφορήσει την μπάλα. Την ίδια ώρα που η Άλκμααρ πιέζει ψηλά, βγαινει γρήγορα στην επίθεση με κάθετο ποδόσφαιρο και έχει φτάσει σε ένα γκολ ήδη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:21
19' Νεα επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Διούδη με τον Ντε Βιτ να μην μπορεί να βρει την μπάλα και να την σπρώξει στα δίχτυα! by Σπύρος Σιαμπλής
17:23
21' Φάουλ σε πολύ καλό σημειο για την ΑΖ, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή... by Σπύρος Σιαμπλής
17:24
22' Απευθείας εκτέλεση του Σουγκαβάρα, πέφτει εντυπωσιακά και διώχνει στην αριστερή του πλευρά ο Διούδης!
17:26
24' Cooling break για να δρισιστούν οι 22 παίκτες by Σπύρος Σιαμπλής
17:32
Φτάσαμε στο ημίωρο και η εικόνα του αγώνα δεν έχει αλλάξει, με την σαφώς πιο έτοιμη ΑΖ να έχει τον απόλυτο έλεγχο φτιάχνοντας και μια-δυο φάσεις ακομα και τον Παναθηναϊκό να έχει μεν ανακτήσει κάπως την κατοχή της μπάλας αλλά χωρίς να μπορεί να γίνει επιθετικός στο τελευταιο τρίτο του γηπέδου... by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
34' Μια ακόμα καλή φάση για τους Ολλανδούς! Μακρινό σουτ του Ράιντερς, πέφτει και διώχνει ο Διούδης.
17:40
17:41
Την ευκαιρία να δει ξανά παλιούς φίλους είχε σήμερα ο Γιασίν Αγιούμπ. Εικόνα live 21968205/52071.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
40' Σουτ του Εβγέν μέσα στην περιοχή, έκανε τάκλιν και... το μπλόκαρε ο Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:47
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Η Άλκμααρ προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
18:06
Δύο αλλαγές από την ΑΖ. Μέσα οι Λετσέρτ και Koπμάινερς. Μια από τον ΠΑΟ, με τον Αϊτορ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:08
48' Ωραία προσπάθεια του Γκούντμουντσον από αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:14
54' Κόρνερ για την Αλκμααρ, από δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
56' Δεύτερη αλλαγή ο ΠΑΟ. Ο Αγιούμπ αντικαθιστά τον Μαουρίσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:19
58' Καρλίτος αντί του Ενγκμπακοτό. by Σπύρος Σιαμπλής
18:21
59' Ιωαννίδης αντί Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
62' Νέο κόρνερ για την Άλκμααρ κι αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
62' Γκούντμουντσον, Κάρλσον, Ντε Βιτ, Εβγέν αποχωρούν, Αμπουκάλ, Παυλίδης, Ποκου και Μποάντου στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
65' Ευκαιρία για την Αλκμααρ, αλλά ο Διούδης απομακρύνει το κοντινό πλασέ του Χατζηδιακου!
18:27
66' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για το «τριφύλλι», με τον Βέρχουλστ να διώχνει με το πόδι το σουτ του Καρλίτος από διαγώνια θέση κι αριστερα...
18:29
66' Μαζικές αλλαγές από Γιοβάνοβιτς. Ξενόπουλος αντί Διούδη, Αθανασακόπουλος αντί Αλεξανδρόπουλου, Σάντσες αντί Κώτσιρα, Χατζηθεοδωρίδης αντί Χουάνκαρ, Σερπέζης αντί Βέλεθ, και Ρόμπι αντί Σιδερά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
73' Δυνατό σουτ του Παυλίδη, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
80' Σουτ του Αμπουκάλ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
85' Γκολ! 2-0 η Άλκμααρ, 2-0 η Αλκμααρ με τον Μποάντου να νικάει με δεξί πλασέ τον Ξενόπουλο κι ενώ νωρίτερα πήρε την κόντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
87' Γκολ! 3-0 η Άλκμααρ, καθώς από το λάθος του Χατζηθεοδωρίδη, ο Ράιντερς σουτάρει, ο Ξενόπουλος κάνει λάθος εκτίμηση και η μπάλ κατήγει στα δίχτυα του. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
90' Λήξη της αναμέτρησης, με την Άλκμααρ να επικρατεί του Παναθηναίκού με το ευρύ 3-0. by Σπύρος Σιαμπλής