Άρης-Αστάνα

Παρακολουθήστε μέσω sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τον Β' προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

21:10
Καλησπέρα σας. Σημαντική βραδιά απόψε για τον Άρη, που φιλοξενεί την Αστάνα στη ρεβάνς της ήττας με 2-0 στο Καζακστάν, για τον Β’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Αλέξη Σαββόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ιταλός Μίκαελ Φάμπρι, βοηθοί του οι Τζόρτζιο Περέτι-Νταβίντε Ιμπεριάλε και 4ος ο Χουάν Λούκα Σάκι. VAR δεν υπάρχει. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Ας δούμε τις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Άρης (Ά. Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Σάσα, Ματίγια, Μαντσίνι, Μπερτόλιο, Γκάμα, Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Στον πάγκο: Κουέστα, Σιαμπάνης, Μαρτίνης, Δεληζήσης, Τζέγκο, Γκαρσία, Μήτρογλου, Χαΐροβιτς, Γκάνεα, Χατζηπιρπιρίδης, Σάλιαρης, Μπρούνο. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Αστάνα (Α. Τιχόνοφ): Νεπογκόντοφ, Ρουκάβινα, Μπίτρι, Τομάσεβιτς, Μπαΐσεμπέκοφ, Εμπόνγκ, Κουάτ, Τσουπέρκα, Μπετσιράι, Γιουτζένιο, Μπαρσεγκιάν. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Στον πάγκο: Ποντίμσκι, Ζαρούτσκι, Γκούρμαν, Αϊμπέτοφ, Σόβετ, Σκβορτσόφ, Καντέτ, Σαγκνάγιεφ, Μπασμάνοφ, Προκοπένκο. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Ιδού πώς είχαν ηττηθεί οι Θεσσαλονικείς στο πρώτο ματς
by Γιάννης Πολιάς
21:17
Σημαντική η απουσία του Τομάσοφ για τους Καζάκους. Πρόκειται για τον σκόρερ τους στο πρώτο ματς, ο οποίος μάλιστα είχε μπει στην ενδεκάδα απόψε αλλά ανέβασε πυρετό. by Γιάννης Πολιάς
21:18
21:18
21:21
Ο κόσμος επέστρεψε στο «Κλ. Βικελίδης» μετά από σχεδόν ενάμιση χρόνο. Εικόνα live 21968209/71315.jpg by Γιάννης Πολιάς
21:24
Υπενθυμίζεται πως το εκτός έδρας γκολ έχει καταργηθεί, έτσι σε οποιαδήποτε νίκη του Άρη με δύο γκολ, πάμε στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
21:27
Με 4-2-3-1 ο Άρης, με 4-3-2-1 η Αστάνα. by Γιάννης Πολιάς
21:29
21:30
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
21:33
4' Συρτό σουτ Σάσα, σε κόρνερ ο Νεπογκόντοφ. by Γιάννης Πολιάς
21:34
4' Άουτ η κεφαλιά του Φαμπιάνο. by Γιάννης Πολιάς
21:37
7' Κατά πολύ ανώτερος ο Άρης σε αυτά τα πρώτα λεπτά, ψάχνει ένα γρήγορο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
21:41
12' Κόντραρε η σέντρα του Μαντσίνι και βγήκε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:42
13' Σκαστή κεφαλιά Μπεναλουάν, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:48
18' Πολύ άστοχο το σουτ του Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Φοβερές στιγμές πριν τη σέντρα
21:52
22' Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Θετικό ασφαλώς το ότι ο Άρης έχει την κατοχή, ωστόσο χρειάζεται γκολ και για την ώρα δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά. by Γιάννης Πολιάς
22:01
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, έβγαλε ο Νεπογκόντοφ το σουτ του Μάνου. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Η ευκαιρία του Φαμπιάνο στο 4'
22:03
32' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:04
35' Επικίνδυνη μπαλιά από τα δεξιά, δεν πρόλαβε ο Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
22:06
36' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΑΡΗΣ! Ο Μάνος από κοντά μετά από κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
22:07
Να λοιπόν που ο Άρης βρίσκει αυτό που θέλει και τώρα πιέζει και για δεύτερο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:08
38' Γύρισμα του Σάσα, κανείς εκεί. by Γιάννης Πολιάς
22:09
40' Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για τον Άρη, ελάχιστα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:18
45+3' Μπλόκαρε ο Ντένις το σουτ του Γιουτζένιο. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Τέλος στο πρώτο μέρος, 1-0 ο Άρης την Αστάνα με γκολ του Μάνου. by Γιάννης Πολιάς
22:37
46' Καντέτε αντί Μπετσιράι. by Γιάννης Πολιάς
22:41
50' Έχει μπει όπως και στο πρώτο μέρος ο εξαιρετικός Άρης, που πιέζει. by Γιάννης Πολιάς
22:44
53' Άουτ το σουτ του Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
22:44
Ο Άρης ψάχνει ένα γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
22:49
58' Ζήτησαν πέναλτι οι του Άρη σε εκτέλεση φάουλ που βρήκε στο τείχος, δεν έδωσε κάτι ο Φάμπρι. by Γιάννης Πολιάς
22:50
59' Συρτό σουτ Γκάμα, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:52
61' Στην αγκαλιά του Νεπογκόντοφ η κεφαλιά του Φαμπιάνο. by Γιάννης Πολιάς
22:56
64' Γκούρμαν αντί Κουάτ. by Γιάννης Πολιάς
22:57
65' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Έβγαλε ο Νεπογκόντοφ την κεφαλιά του Μπερτόλιο, δεν μπόρεσε ούτε ο Σάσα, που όμως ήταν οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
22:57
66' Γκαρσία αντί Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
23:00
68' Κίτρινη κάρτα για τον Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
23:00
Οι τελικές είναι 21-4. by Γιάννης Πολιάς
23:02
Cooling break No2... by Γιάννης Πολιάς
23:02
Η ΑΕΚ, στο μεταξύ, νίκησε 1-0 τη Βελέζ με γκολ στο.... 98' και έστειλε το ματς στην παράταση! by Γιάννης Πολιάς
23:03
72' Τεράστια φάση για την Αστάνα, απέκρουσε ο Ντένις το σουτ του Γιουτζένιο σε τετ α τετ. by Γιάννης Πολιάς
23:05
74' Ψηλά άουτ το σουτ του Εμπόνγκ. by Γιάννης Πολιάς
23:09
78' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Η ΑΡΗΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΑΣΑ! by Γιάννης Πολιάς
23:09
Ξανά από κόρνερ, οδεύουμε για παράταση! by Γιάννης Πολιάς
23:10
79' Αϊμπέτοφ αντί Μπαρσεγκιάν. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Ο Αϊμπέτοφ πήρε κίτρινη κάρτα πριν μπει... by Γιάννης Πολιάς
23:13
82' Άουτ η κεφαλιά του Φαμπιάνο από ένα ακόμη κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:14
83' Τζέγκο αντί Ματίγια. by Γιάννης Πολιάς
23:16
86' Κόκκινη κάρτα για τον Γκαρσία! by Γιάννης Πολιάς
23:17
Πολύ άσχημη εξέλιξη για τους γηπεδούχους, με τον Αργεντινό να προλαβαίνει να δεχτεί δύο κίτρινες για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:28
90+7' Ζήτησε πέναλτι ο Μπερτόλιο αλλά δέχτηκε κίτρινη για θέατρο. by Γιάννης Πολιάς
23:29
90+8' Κίτρινη για Καντέτε, φάουλ σε καλό σημείο για Άρη. by Γιάννης Πολιάς
23:29
Τέλος, 2-0 ο Άρης την Αστάνα και πάμε για παράταση. by Γιάννης Πολιάς
23:30
Απίστευτες εικόνες με τον Θόδωρο Καρυπίδη να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο, προφανώς για να διαμαρτυρηθεί για τη φάση του πέναλτι! by Γιάννης Πολιάς
23:31
Όπως και να 'χει, ο Άρης οφείλει να παρουσιαστεί ήρεμος στο έξτρα ημίωρο. by Γιάννης Πολιάς
23:37
91' Δεν ανησύχησαν οι Καζάκοι από το αδύναμο σουτ του Γκάμα. by Γιάννης Πολιάς
23:38
Βρέθηκε στο έδαφος ο Μάνος, τώρα σηκώθηκε. by Γιάννης Πολιάς
23:40
94' Ψηλά άουτ το σουτ του Μπίτρι. by Γιάννης Πολιάς
23:46
100' Δοκάρι για την Αστάνα! Τεράστια επέμβαση του Ντένις σε κεφαλιά Μπίτρι, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
23:47
101' Στο καπάκι ο Μάνος βρίσκεται τετ α τετ αλλά βλέπει τον Ζαρούτσκι να τον σταματά με το πόδι! by Γιάννης Πολιάς
23:47
Απίστευτα πράγματα... by Γιάννης Πολιάς
23:47
102' Μπρούνο αντί Μάνου. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Το πέναλτι που ζήτησε ο Άρης και το σκηνικό με τον Καρυπίδη
23:51
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της παράτασης. by Γιάννης Πολιάς
23:51
105+1' Εύκολα ο Ζαρούτσκι το σουτ του Γκάμα. by Γιάννης Πολιάς
00:01
111' Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα στο 2-0. by Γιάννης Πολιάς
00:02
113' Τεράστια διπλή επέμβαση του Ζαρούτσκι μετά από κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
00:04
115' Χαΐροβιτς αντί Μπερτόλιο. by Γιάννης Πολιάς
00:05
116' Κίτρινη κάρτα στον Γκούρμαν. by Γιάννης Πολιάς
00:08
119' Πάμε φουλ για πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
00:10
120+1' ΓΚΟΛ Η ΑΣΤΑΝΑ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΠΙΤΡΙ! ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. by Γιάννης Πολιάς