Φένλο-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

16:50
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση της Φένλο με τον Παναθηναϊκό, που είναι προγραμματισμένη για τις 17:00. by Γιάννης Πολιάς
16:51
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή των Διονύση Δεσύλλα και Τάσου Νικολογιάννη. by Γιάννης Πολιάς
16:51
Αυτό θα είναι το τελευταίο φιλικό του Παναθηναϊκού επί ολλανδικού εδάφους. by Γιάννης Πολιάς
16:53
Το ματς διεξάγεται στο γήπεδο της Φένλο, "De Koel", με 50 περίπου οπαδούς του «τριφυλλιού» να δίνουν το παρών. by Γιάννης Πολιάς
16:53
Ας δούμε και τις ενδεκάδες... by Γιάννης Πολιάς
16:54
Φένλο (Γ. Λούχουκαϊ): Ζίμα, Ντα Γκράτσα, Κόγκλιν, Χούπερτς, Ντε Μπουρ, Μπράκεν, Φαν Ντάικ, Εσανούσι, Ρέμερ, Μούνστερς, Φερχάινεν. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Παναθηναϊκός (Ι. Γιοβάνοβιτς): Διούδης, Χουάνκαρ, Βέλεθ, Σιδεράς, Κώτσιρας, Πέρεθ, Ενγκμπακοτό, Αϊτόρ, Μαουρίσιο, Καρλίτος, Ιωαννίδης. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Εκτός αποστολής λόγω ενοχλήσεων ο Γιώργος Γιακουμάκης. by Γιάννης Πολιάς
16:55
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Φαν Κρούιχ, Πάτσονικ, Σρόιχεν, Γιάνσεν, Μπάστιανς, Φαν Ρούιχεν, Χέντριξ, Σμανς, Νάμπε, Λέλινταλ. by Γιάννης Πολιάς
16:56
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ξενόπουλος, Χριστογεώργας, Σανκαρέ, Σαβιέρ, Αγιούμπ, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Σερπέζης, Αλεξανδρόπουλος, Ρόμπι. by Γιάννης Πολιάς
17:03
Θα υπάρξει μικρή καθυστέρηση στη σέντρα της αναμέτρησης. by Γιάννης Πολιάς
17:07
Αξίζει να σημειωθεί πως το φιλικό τιτλοφορείται ως "Herman Teeuwen Memorial", προς τιμήν του άλλοτε παίκτη και σκάουτερ της Φένλον, Herman Teeuwen, που είχε φύγει από τη ζωή το 2003. Το εν λόγω ματς διεξάγεται κάθε χρόνο, με τον Παναθηναϊκό να έχει συμμετάσχει ξανά το 2019 (είχε νικήσει 1-0). by Γιάννης Πολιάς
17:09
17:09
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:13
17:15
5' Πρώτη καλή στιγμή, ψηλά άουτ το σουτ του Αϊτόρ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
17:18
9' Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων σε αυτά τα πρώτα λεπτά οι «πράσινοι». by Γιάννης Πολιάς
17:20
10', ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΦΕΝΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΡΑΚΕΝ! Έγινε σουτ από τα αριστερά, έβγαλε ο Διούδης αλλά ο Μπράκεν ήταν εκεί που έπρεπε για να σκοράρει, στην πρώτη ευκαιρία της Φένλο. by Γιάννης Πολιάς
17:24
14' Άστοχο το σουτ του Καρλίτος. by Γιάννης Πολιάς
17:25
17:30
20' Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο, με τον Παναθηναϊκό να είναι ανώτερος αλλά να δέχεται γκολ στη μοναδική φάση της Φένλο. by Γιάννης Πολιάς
17:32
Το γκολ της Φένλο
by Γιάννης Πολιάς
17:37
28' Κοντινή κεφαλιά του Ιωαννίδη, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:46
36' Διατηρείται η υπεροχή του Παναθηναϊκού, που μπαίνει συχνά στην αντίπαλη περιοχή αλλά υστερεί στην τελική προσπάθεια. by Γιάννης Πολιάς
17:48
38' ΓΚΟΛ 1-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Σέντρα Καρλίτος από τα αριστερά, σκοράρει ο Αϊτόρ με την... πλάτη. by Γιάννης Πολιάς
17:48
Να η βελτίωση στην τελική προσπάθεια που λέγαμε... by Γιάννης Πολιάς
17:55
45' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΕΝΓΚΜΠΑΚΟΤΟ! Σκόραρε από κοντά ο Κονγκολέζος μετά από προσπάθεια του Ιωαννίδη. by Γιάννης Πολιάς
17:56
Τέλος, στο πρώτο μέρος Φένλο-Παναθηναϊκός 1-2, με τους «πράσινους» να είναι ανώτεροι. by Γιάννης Πολιάς
18:06
Τα δύο γκολ του Παναθηναϊκού
18:14
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:14
Έχουμε μπόλικες αλλαγές, σύντομα θα τις έχουμε καταγεγραμμένες. by Γιάννης Πολιάς
18:18
49' Πρώτη καλή στιγμή, μπήκε από τα δεξιά ο Χατζηγιοβάνης αλλά η λόμπα που επιχείρησε κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα. by Γιάννης Πολιάς
18:18
Έχουν μπει οι Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Αλεξανδρόπουλος, Αγιούμπ, Χατζηγιοβάνης, Σαβιέρ, Μπουζούκης και Μακέντα. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Διούδης, Σιδεράς και Βέλεθ οι μόνοι που συνεχίζουν. by Γιάννης Πολιάς
18:22
Για τους Ολλανδούς, έχει μπει ο Λέλινταλ αντί του Μούνστερς, by Γιάννης Πολιάς
18:28
60' Πιο χαμηλός ο ρυθμός σε σχέση με το πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:30
61' Μπήκαν οι Γιάνσεν, Φαν Ρούιχεν και Σρόιχεν για τη Φένλο, βγήκαν Εσανούσι, Φαν Ντάικ και Φερχάιγιεν. by Γιάννης Πολιάς
18:33
64' Απείλησε ο Χατζηγιοβάνης, τον πρόλαβε ο Ζίμα. by Γιάννης Πολιάς
18:34
65' Ο Ξενόπουλος στη θέση του Διούδη. by Γιάννης Πολιάς
18:36
68' Έβγαλε ο Ξενόπουλος το σουτ του Σρόιχεν. by Γιάννης Πολιάς
18:39
70' Εντελώς άστοχο το σουτ του Σάντσες. by Γιάννης Πολιάς
18:41
72' ΓΚΟΛ, 2-2 Η ΦΕΝΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΑΣΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ! Σκόρερ από κοντά ο Φαν Ρούιχεν. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Σε περίπτωση ισοπαλίας, το ματς θα οδηγηθεί στα πέναλτι... by Γιάννης Πολιάς
18:50
80' Πάτσονικ αντί Ντε Μπουρ. by Γιάννης Πολιάς
18:55
86' Σμανς αντί Μπράκεν. by Γιάννης Πολιάς