Μποέμιαν-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Μποέμιαν-ΠΑΟΚ για τον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League.

21:14
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Μποέμιαν-ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
Πρώτη μάχη του «δικεφάλου του Βορρά» με την ιρλανδική ομάδα για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa Conference League, με τη ρεβάνς να είναι προγραμματισμένη για τις 12 Αυγούστου στην Τούμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Το παιχνίδι θα αρχίσει στις 21:45 και θα διεξαχθεί στο «Αβίβα» -παρουσία περίπου 8.000 θεατών- και όχι στη φυσική έδρα της Μποέμιαν, το «Ντάλιμουντ Παρκ», το οποίο δεν πληροί τις προϋποθέσεις της UEFA. Αμφότερα τα γήπεδα βρίσκονται στο Δουβλίνο. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το OPEN TV, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ δεν υπάρχει VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα Playoffs του Europa Conference League τον αντίστοιχο του Χιμπέρνιαν-Ριέκα (στις 19 και 26 Αυγούστου). by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Η Μποέμιαν απέκλεισε τις Στιάρναν και Ντουντελάνζ στον α' και β' προκριματικό, αντίστοιχα, με συνολικά σκορ 4-1 και 4-0. Στο πρωτάθλημα της Ιρλανδίας βρίσκεται στην 4η θέση και στο -13 από την πρωτοπόρο Σάμροκ Ρόβερς, ύστερα από 20 παιχνίδια που έχει δώσει (ένα λιγότερο από την πρωτοπόρο). by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Μποέμιαν (Κιθ Λονγκ): Τάλμποτ – Λάιονς, Κρόνγουολ, Σ. Κέλι, Μπρέσλιν – Κόουτ, Ντεβόι, Μπάκλεϊ, Μπαρτ – Τζ. Κέλι, Τίρνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, - Εσίτι, Σβαμπ - Α. Ζίβκοβιτς, Καγκάβα, Ελ Καντουρί - Ολιβέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Επίσημο ντεμπούτο για τον Νέλσον Ολιβέιρα με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Για τους Θεσσαλονικείς θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Ίνγκασον, Κρέσπο και Αουγκούστο. Δεν μπήκαν στη λίστα οι Λάμπρου και Νινούα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Στον πάγκο για την Μποέμιαν: Μινόγκ, ΜακΓκίνες, Φίλι, Μάλον, Γουόρντ, Λέβινγκστον, Φίνερτι, Γουίλσον, Μουλίνς, Ντόραν, Γκρέχαν, Μαχόν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Σφιντέρσκι, Μουργκ, Τζόλης, Ρέις, Περέιρα, Λύρατζης, Μπίσεσβαρ, Κούρτιτς, Τσιγγάρας, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Φινλανδός Άντι Μούνουκα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
21:36
21:36
21:38
«Η ζωή είναι πάνω από το ποδόσφαιρο», το μήνυμα του ΠΑΟΚ για τις πυρκαγιές που πλήττουν την Αττική. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Σε περίπου πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
1' Σέντρα στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
5' Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Βαρέλα πήδηξε πιο ψηλά από όλους, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
7' Ανακόπτεται το σουτ του Ολιβέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
10' Σέντρα από τα δεξιά για την Μποέμιαν, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Προσπαθεί να απειλήσει στην κόντρα η Μποέμιαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
17' Φάση για την Μποέμιαν. Ο Τίρνι βγήκε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, ωστόσο ο Βαρέλα πρόλαβε να καλύψει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Βγήκε σε θέση τετ-α-τετ ο Ολιβέιρα, ο οποίος ωστόσο καθυστέρησε να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Δείτε και τη πολύ μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του ματς, όταν δεν είχε αρχίσει ακόμη η τηλεοπτική σύνδεση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
23' ΓΚΟΛ η Μποέμιαν. 1-0. Σκόρερ ο Κόουτ. Ακόμα μια φάση της Μποέμιαν με αντεπίθεση. Ο Τζόρτζι Κέλι εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μιχαηλίδη, εισέβαλε στην αντίπαλη περιοχή από τα δεξιά κι έσπασε στον Κόουτ, ο οποίος με προβολή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
29' Φάση για την Μποέμιαν. Μακρινό σουτ του Μπάκλεϊ, δεν ανησυχεί τον Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
30' Σουτ του Ελ Καντουρί, περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
32' Σουτ του Εσίτι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, το οποίο κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
22:21
33' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια βρίσκει με ωραία πάσα τον Ελ Καντουρί εντός της αντίπαλης περιοχής, με τον τελευταίο να μην μπορεί να πασάρει σε κάποιον συμπαίκτη του από πλάγια θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
Ακόμα δέκα λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. Πάντα στο 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
38' Σέντρα του Τίρνι από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
41' Ακόμα μία απομάκρυνση του Πασχαλάκη σε βαθύ γέμισμα των παικτών της Μποέμιαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
43' Μεγάλη ευκαιρία για την Μποέμιαν. Ο Ντεβόι πιάνει το σουτ εκτός της μεγάλης περιοχής του ΠΑΟΚ, το οποίο περνάει ελάχιστα δίπλα από δεξί δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
45' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Καγκάβα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
Τέλος στο πρώτο μέρος. Δεν θα κρατηθούν καθυστερήσεις. Ο ΠΑΟΚ θα πάει στα αποδυτήρια όντας πίσω στο σκορ (1-0), από το 23' και το γκολ του Κόουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
22:47
22:47
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τάλμποτ απέκρουσε σε πρώτο χρόνο το σουτ του Εσίτι, με τον Καγκάβα να μην μπορεί να πάρει το «ριμπάουντ» από πλεονεκτική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
52' ΓΚΟΛ η Μποέμιαν. 2-0. Σκόρερ ο Κόουτ. Η Μποέμιαν εκτελεί με πάσα το κόρνερ, με τον χαφ των γηπεδούχων να πιάνει το σουτ εκτός της περιοχής -αιφνιδιάζοντας την άμυνα του ΠΑΟΚ- και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Πασχαλάκη. Ο τερματοφύλακας των Θεσσαλονικιών φέρει ευθύνη, αφού ουσιαστικά του φεύγει η μπάλα μέσα από τα χέρια. Ωστόσο, έχει ως «ελαφρυντικό» τη χαμηλή ορατότητα, λόγω των πολλών σωμάτων που είχε μπροστά του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
Δεύτερο προσωπικό τέρμα στο ματς για τον Κόουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:59
57' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Διαγώνιο σουτ του Ολιβέιρα, μπλοκάρει ο Τάλμποτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα στο Δουβλίνο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
23:04
23:04
62' Ο Νέλσον Ολιβέιρα θα αντικρίσει την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
63' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Οι Τζόλης, Μπίσεσβαρ και Κούρτιτς στις θέσεις των Ελ Καντουρί, Καγκάβα και Εσίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
Αλλαγή προσώπων κι όχι διάταξης. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
66΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπρέσλιν για καθυστέρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
23:12
69' Ακόμα μία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Μουργκ στη θέση του Ζίβκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
70' Μακρινό σουτ του Τζόλη, δεν ανησυχεί τον Τάλμποτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
70' Κίτρινη στον Τάλμποτ για καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
72' Παράλληλο γύρισμα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα της Μποέμιαν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
74' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Φαλτσαριστό σουτ του Μπίσεσβαρ εντός της μεγάλης περιοχής, φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
76' Ο Λέβινγκστον στη θέση του Ντεβόι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
77' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 2-1! Σκόρερ ο Ολιβέιρα! Σέντρα από τα δεξιά του Σβαμπ, πιάνει την κεφαλιά ο Ολιβέιρα από το ύψος της μικρής περιοχής και μειώνει στο σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
23:24
82' Εκτός ο Ολιβέιρα, στη θέση του ο Σφιντέρσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
82' Ο Φίνερτι αντί του Κόρνγουολ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
Προσπαθεί να απειλήσει ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
23:29
23:31
88' Οι Γουάρντ και Γουίλσον αντί των Κόουτ και Μπαρτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Τέσσερα τα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
90'+1' Διαμαρτύρεται για φάουλ σε πλεονεκτική θέση ο ΠΑΟΚ (σε ανατροπή του Μπίσεσβαρ), δείχνει κόρνερ ο Μούνουκα. Τέλος στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ θα ηττηθεί 2-1 από την Μποέμιαν στο Δουβλίνο, με τη ρεβάνς να είναι προγραμματισμένη στην Τούμπα για τις 12 Αυγούστου. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ. by Μανώλης Μουσουράκης