Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

20:34
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης μεταξύ του Παναθηναϊκού και του ΑΠΟΕΛ στη Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
20:36
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 21:00. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το Cosmote Sport 1 HD, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
20:41
Πρόκειται για το δεύτερο εν Ελλάδι φιλικό των «πρασίνων», μετά από εκείνο με τη Λοκομοτίβα (2-2) την περασμένη Παρασκευή (6/8). Υπενθυμίζεται ότι το προσεχές Σάββατο (14/8) θα αντιμετωπίσουν τη Μίλαν στην Τεργέστη. by www.sport-fm.gr
20:44
Οι φίλοι του Παναθηναϊκού θα έχουν την ευκαιρία να δουν από κοντά την ομάδα τους, ύστερα από 1,5 χρόνο. Τη στιγμή που το «Απόστολος Νικολαΐδης» ανοίγει τις πόρτες του στον κόσμο του «τριφυλλιού» μετά από 1.192 μέρες. by www.sport-fm.gr
20:45
20:46
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σιδεράς, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Μαουρίσιο, Χατζηγιοβάνης, Ενγκμπακοτό, Βιγιαφάνιες, Καρλίτος. by www.sport-fm.gr
20:48
ΑΠΟΕΛ (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Τσεμπάκε, Καρό, Βινίσιους, Ζαμπάλα, Νταουσβίλι, Ντε Βινσέντι, Ντανίλο, Εφραίμ, Θεοδώρου, Κβιλιτάια. by www.sport-fm.gr
20:50
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό θα είναι οι Ξενόπουλος, Σάρλια, Σαβιέρ, Αγιούμπ, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Σερπέζης, Αϊτόρ, Αθανασακόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Καμπετσής, Χριστογεώργος. by www.sport-fm.gr
20:51
Εκτός αποστολής έμειναν οι Φεντερίκο Μακέντα και Φώτης Ιωαννίδης, εάν και προπονήθηκαν τη Δευτέρα (9/8). Επίσης, θα απουσιάσουν και οι Μπαρτ Σχένκεφελντ, Αχιλλέας Πούγγουρας και Δημήτρης Κουρμπέλης. by www.sport-fm.gr
20:55
20:57
20:59
21:04
21:04
21:06
6' Οι «πράσινοι» διαμαρτύρονται για χέρι αντιπάλου και πέναλτι, ύστερα από ενέργεια του Ενγκμπακοτό. by www.sport-fm.gr
21:09
21:09
21:11
21:12
Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Διούδη η εκτέλεση του Ντε Βινσέντι. by www.sport-fm.gr
21:13
21:18
21:19
20' Προϋποθέσεις για αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, κακή η σέντρα του Χατζηγιοβάνη. by www.sport-fm.gr
21:20
21' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ. 0-1. Σκόρερ ο Θεοδώρου. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, έγινε το βαθύ γέμισμα προς την «καρδιά» της περιοχής του Παναθηναϊκού, με τον Θεοδώρου να πηδά πιο ψηλά από όλους και να σκοράρει με κεφαλιά. Η μπάλα χτύπησε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία στο κάθετο δοκάρι, για να περάσει ελάχιστα μεν, ολόκληρη δε από τη γραμμή τέρματος by www.sport-fm.gr
21:24
Ο σκόρερ του ΑΠΟΕΛ τραυματίστηκε στο γόνατο στη φάση του γκολ, ωστόσο θα συνεχίσει. by www.sport-fm.gr
21:24
Προηγήθηκε και cooling break, κατά τη διάρκεια του οποίου οι παίκτες των δύο ομάδων έλαβαν και οδηγίες από τα τεχνικά τιμ. by www.sport-fm.gr
21:27
Σαφώς ανώτερος ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά. Όμως, εν συνεχεία η κυπριακή ομάδα ανέβασε ρυθμούς, αξιοποιώντας το και με το γκολ που πέτυχε. by www.sport-fm.gr
21:28
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία σέντρα του Πέρεθ από τα δεξιά, βρίσκει τον Χατζηγιοβάνη στην απέναντι γωνία της μικρής περιοχής, με τον άσο των «πρασίνων» να μην μπορεί να σκοράρει με το μονοκόμματο σουτ του. Αυτή ήταν η πιο καλή στιγμή του Παναθηναϊκού μέχρι στιγμής στο ματς. by www.sport-fm.gr
21:30
21:36
21:40
40' Kίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του ΑΠΟΕΛ, Ουζόχο, για καθυστερήσεις!! Υπενθυμίζουμε ότι πρόκειται για φιλικό παιχνίδι... by www.sport-fm.gr
21:41
21:43
43' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετικό τσίμπημα του Μαουρίσιο προς τον Καρλίτος, με τον τελευταίο να μην καταφέρνει να κοντρολάρει και να εκτελέσει εντός της μεγάλης περιοχής. by www.sport-fm.gr
21:44
44' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό με τον Ενγκμπακοτό! Σουτ με τη μία του άσου των γηπεδούχων από τη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Εξαιρετική η βαθιά μπαλιά του Βιγιαφάνιες. by www.sport-fm.gr
21:45
21:46
21:46
21:49
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Παναθηναϊκός θα πάει στα αποδυτήρια όντας πίσω στο σκορ (0-1) από το τέρμα του Θεοδώρου στο 21'. by www.sport-fm.gr
21:50
3(0) - 4(3) οι τελικές για Παναθηναϊκό και ΑΠΟΕΛ, αντίστοιχα. 7-1 τα κόρνερ και στο 59%-41% η κατοχή της μπάλας. by www.sport-fm.gr
22:03
22:03
22:04
Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με την έναρξη του δεύτερου μέρους. Οι Καμπετσής και Αϊτόρ στις θέσεις των Καρλίτος και Ενγκμπακοτό, αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
22:05
22:05
22:06
46' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος, με τον Διούδη να μπλοκάρει την κεφαλιά του Θεοδώρου. by www.sport-fm.gr
22:08
22:09
49' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! 1-1! Σκόρερ ο Καμπετσής! Υπέροχη συνεργασία Καμπετσή και Χατζηγιοβάνη. Ο πρώτος έσπασε κάθετα στον δεύτερο, ο οποίος προέβη σε εξαιρετική ατομική ενέργεια, επιστρέφοντας την μπάλα στον Καμπετσή, που με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
22:11
51' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με κεφαλιά του Βινίσιους. Η μπάλα αναπήδησε στο έδαφος και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
22:15
22:20
59' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Αϊτόρ βρέθηκε ολομόναχος με τον αντίπαλο πορτιέρε, ο οποίος βγήκε γρήγορα και πρόλαβε να διώξει το σουτ του σε κόρνερ. Ο άσος των γηπεδούχων τραυματίστηκε στη φάση, αλλά θα συνεχίσει. by www.sport-fm.gr
22:24
22:25
65' Έξω οι Νταουσβίλι και Τσεμπάκε για τον ΑΠΟΕΛ. Στις θέσεις τους οι Ράφαελ Σάντος και Λουντέμο . by www.sport-fm.gr
22:25
22:26
67' Σκοράρει ο ΑΠΟΕΛ με τον Καρό, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ στη φάση. by www.sport-fm.gr
22:29
22:30
22:31
22:33
74' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Διαγώνιο σουτ του Αϊτόρ, διώχνει σε κόρνερ ο Ουζόχο. by www.sport-fm.gr
22:35
22:36
76' Αλλαγή και τερματοφύλακα με τον Ξενόπουλο να παίρνει τη θέση του Διούδη. by www.sport-fm.gr
22:43
22:45
84' Ακόμα δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Οι Σάρλια και Σαβιέρ στις θέσεις των Βέλεθ και Ρούμπεν. by www.sport-fm.gr
22:46
22:46
22:50
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. Οι μαζεμένες αλλαγές, όπως είναι λογικό, χάλασαν τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά. by www.sport-fm.gr
22:55
Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι. Οι Παναθηναϊκός και ΑΠΟΕΛ θα έρθουν ισόπαλοι (1-1) στο φιλικό της Λεωφόρου. Σκόρερ οι Θεοδώρου (21') και Καμπετσής (51'). by www.sport-fm.gr