ΠΑΟΚ-Μποέμιαν

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Μποέμιαν για τον τρίτο γύρο του Conference League.

19:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα-ρεβάνς μεταξύ του ΠΑΟΚ και της Μποέμιαν στην Τούμπα για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 20:00. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το OPEN TV και το PAOK TV, ενώ ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τζορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Υπενθυμίζεται ότι στην αναμέτρηση της Ιρλανδίας ο «δικέφαλος του Βορρά» είχε ηττηθεί 2-1. Δεν ισχύει ο κανονισμός του «εκτός έδρας γκολ», ενώ δεν υπάρχει VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα playoffs της διοργάνωσης τον αντίστοιχο του Ριέκα-Χιμπέρνιαν (1-1 στο πρώτο ματς). by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Ο ΠΑΟΚ θα αγωνιστεί μπροστά στο κοινό του, μετά τον Μάρτιο του 2020! Βέβαια, η Θύρα 4 θα παραμείνει κλειστή, αφού οι οργανωμένοι οπαδοί των Θεσσαλονικιών διαμαρτύρονται για τον διαχωρισμό εμβολιασμένων και μη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Μάλιστα, οι οπαδοί του ΠΑΟΚ το απόγευμα της Πέμπτης (12/8) πραγματοποίησαν πορεία στη Θεσσαλονίκη διαμαρτυρόμενοι για τον νέο αθλητικό νόμο για το ιδιώνυμο, αλλά και ενάντια στην υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού για να βρεθεί κάποιος στο γήπεδο. Ταυτόχρονα, εξέφρασαν τη συμπαράσταση και την αλληλεγγύη τους προς τους πυρόπληκτους των τελευταίων καταστροφικών πυρκαγιών. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Πασχαλάκης - Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια - Κούρτιτς, Σβαμπ - Α. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί - Ολιβέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Δύο οι αλλαγές για τους γηπεδούχους σε σχέση με την πρώτη αναμέτρηση. Συγκεκριμένα, οι Κούρτιτς και Μπίσεσβαρ θα πάρουν τις θέσεις των Εσίτι και Καγκάβα, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Μποέμιαν (Κιθ Λογνκ, 4-1-4-1): Τάλμποτ - Λάιονς, Κόρνγουολ, Φίνερτι, Μπρέσλιν - Μπάκλεϊ - Κόουτ, Ντεβόι, Τίρνεϊ, Μπαρτ - Κέλι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Σφιντέρσκι, Μουργκ, Τέιλορ, Κρέσπο, Περέιρα, Καγκάβα, Εσίτι, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Στον πάγκο για την Μποέμιαν: Μινόγκ, ΜακΓκίνες, Φίλι, Μαλόν, Γουόρντ, Λέβινγκστον, Γουΐλσον, Μούλινς, Ντόραν, Γκρέχαν, Μαχόν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αυστριακός Τζούλιαν Βαϊνμπέγκερ. Βοηθοί του οι Αντρέας Χάιντενραϊχ και Μαξιμίλιαν Κόλμπιτς. Ως 4ος διαιτητής ορίστηκε ο Αλεξάντερ Χάρκαμ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
Σε τρία λεπτά αναμένεται η έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Με την ασπρόμαυρη φανέλα ο ΠΑΟΚ, με τα μπλε η Μποέμιαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
1' Σέντρα στην Τούμπα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
2' Πρώτο, μακρινό, σουτ για τον ΠΑΟΚ από τον Βιεϊρίνια. Δεν ανησυχεί τον Τάλμποτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
4' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-0! Σκόρερ ο Σβαμπ! Υπέροχη σέντρα του Μπίσεσβαρ στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, βρίσκει τον Αυστριακό μέσο, ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Ο «δικέφαλος του Βορρά» μπαίνει με τον καλύτερο τρόπο στο παιχνίδι! Μάλιστα, προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ πιέζοντας άμεσα και για δεύτερο τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Συνεχόμενα κερδισμένα κόρνερ για την ομάδα του Ρασβάν Λουστέσκου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
7' Κεφαλιά του Μιχαηλίδη, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, μπλοκάρει ο Τάλμποτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
11' Παράλληλο γύρισμα του Ροντρίγκο από τα δεξιά, απομακρύνει η αντίπαλη άμυνα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
20:17
15' Μεγάλη ευκαιρία για την Μποέμιαν. Σέντρα προς τον Κέλι εντός της περιοχής του ΠΑΟΚ, με τον Μιχαήλιδη να επεμβαίνει, αλλά την μπάλα να κατευθύνεται προς τα δίχτυα. Καίρια η απόκρουση του Πασχαλάκη, που διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
18' Ακόμα μία φάση για την Μποέμιαν. Διώχνει σε πρώτο χρόνο το γέμισμα ο Μιχαηλίδης, με τον Κόουτ να παίρνει το «ριμπάουντ», αλλά το σουτ του να περνά ξυστά από το δεξί δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
21' Γύρισμα του Σβαμπ από τα αριστερά, διώχνει ο Μπαρτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
Μικρή διακοπή, προκειμένου να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
28' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 2-0! Σκόρερ ο Μπίσεσβαρ! Εξαιρετική κάθετη με τη μία από τον Ελ Καντουρί, βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Μπίσεσβαρ, ο οποίος έτρεξε με την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0. Σκορ πρόκρισης για τους γηπεδούχους! by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
34' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ του Ζίβκοβιτς, μπλοκάρει ο Τάλμποτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
34' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Σουτ εκτός περιοχής από τον Ελ Καντουρί, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι. Οι του ΠΑΟΚ διαμαρτύρονται έντονα ότι έχει περάσει τη γραμμή η μπάλα στο κατέβασμά της. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
20:44
42' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική συνεργασία Ελ Καντουρί και Ζίβκοβιτς, με τον δεύτερο να αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο και να σπάει στον πρώτο, του οποίου ωστόσο το πλασέ -από πλεονεκτική θέση- φεύγει πάνω από την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Πίσω από τη μεσαία γραμμή και οι έντεκα παίκτες των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Συμπληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
45΄+2' Σκάψιμο του Ολιβέιρα προς τον Σβαμπ, η κεφαλιά του οποίου θα μπλοκαριστεί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-0 επί της Μποέμιαν χάρη στα τέρματα των Σβαμπ και (4') και Μπίσεσβαρ (28'). by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
20:58
Η φάση για την οποία διαμαρτύρεται ο ΠΑΟΚ. Φαίνεται να έχει περάσει η μπάλα τη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
21:06
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
21:13
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς έστρωσε στον Μπίσεσβαρ στο ύψος του πέναλτι, με το πλασέ του χαφ του ΠΑΟΚ να φεύγει ελάχιστα έξω. Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
11(5)-3(1) οι τελικές για ΠΑΟΚ και Μποέμιαν, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
56' Επικίνδυνο σουτ του Κόουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
59' Ωραία κυκλοφορία για τον ΠΑΟΚ στο ύψος της αντίπαλης περιοχής, με τον Ολιβέιρα να καθυστερεί και το γύρισμά του να απομακρύνεται από την άμυνα της Μποέμιαν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
61' Ευκαιρία για την Μποέμιαν. Σέντρα του Λάιονς στον Κέλι, η κεφαλιά του οποίου από το ύψος της μικρής περιοχής πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
62' Πρώτη αλλαγή για την Μποέμιαν: O Γουόρντ στη θέση του Κόουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
64' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια πιάνει το μακρινό σουτ, το οποίο φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
21:33
72' Σέντρα του Ροντρίγκο από τα δεξιά, κόβεται. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Ώρα για το δεύτερο cooling break. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
73' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Οι Σφιντέρσκι και Εσίτι στις θέσεις των Ολιβέιρα και Κούρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Φάνηκε να έχει κουραστεί ο Ολιβέιρα. Τη στιγμή που ο Εσίτι επιλέγεται από τον Λουτσέσκου, προκειμένου να προσδώσει ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια στα μετόπισθεν της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
75' Κάρτα στον Ελ Καντουρί, ο οποίος στήθηκε μπροστά στην μπάλα καθυστερώντας εκτέλεση φάουλ από τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
21:39
78' Ο Βαρέλα σκοράρει με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Ζίβκοβιτς, ωστόσο βρίσκεται σε θέση οφσάιντ. Με το τέρμα του να ακυρώνεται σωστά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
78' Ο Λέβινγκστον στη θέση του Τίρνεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Στο 57%-43% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
83' Πρόβλημα για τον Ροντρίγκο, ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Ετοιμάζεται ο Τέιλορ, για να περάσει στη θέση του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
85' Οι Τέιλορ και Μουργκ στις θέσεις των Ροντρίγκο και Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
86' Φίλι αντί Λάιονς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
87' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Σφιντέρσκι να καθυστερεί να εκτελέσει εντός της μικρής περιοχής της Μποέμιαν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Κρατά την πρόκριση στα χέρια του ο ΠΑΟΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Ως δεκάρι παίζει, πλέον, ο Ελ Καντουρί. Αριστερά του ο Ζίβκοβιτς και δεξιά ο Μουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
90'+4' Τεράστια ευκαιρία για την Μποέμιαν! Ο Γουόρντ έχοντας άδεια την εστία, στέλνει την μπάλα προς το πλάγιο! by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ θα επικρατήσει 2-0 της Μποέμιαν -με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπίσεσβαρ (γκολ και ασίστ)- και με συνολικό σκορ 3-2 θα προκριθεί στα playoffs του Europa Conference League. Αντίπαλός του σε αυτά θα είναι είτε η Χιμπέρνιαν είτε η Ριέκα. by Μανώλης Μουσουράκης