ΠΑΟΚ-Ριέκα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs του Europa Conference League.

20:25
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την πρώτη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Ριέκα στην Τούμπα (21:30) για τα playoffs του Europa Conference League. by Λουκάς Χατζής
20:26
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προέρχεται από τη δύσκολη πρόκριση επί της Μποέμιανς. Οι Θεσσαλονικείς γνώρισαν την ήττα 2-1 στην Ιρλανδία, στον επαναληπτικό όμως έκαναν το «καθήκον» τους και με τα τέρματα των Σβαμπ (4') και Μπίσεσβαρ (28') πήραν την πρόκριση. by Λουκάς Χατζής
20:27
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι ξεπέρασαν με χαρακτηριστική άνεση το εμπόδιο της Χιμπέρνιαν στον προηγούμενο γύρο του θεσμού, επικρατώντας 4-1 στην επαναληπτικό στην Κροατία (1-1 το πρώτο ματς). by Λουκάς Χατζής
20:27
Την Κυριακή, η Ριέκα γνώρισε την εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Όσιγιεκ, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ματς στο οποίο ο τεχνικός Γκόραν Τόμιτς παρέταξε την ομάδα του με ελάχιστες αλλαγές, χρησιμοποιώντας πολλούς βασικούς. by Λουκάς Χατζής
20:28
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
20:30
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης - Ροντρίγκο, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια - Σβαμπ, Κούρτιτς - Ζίφκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί - Σφιντέρσκι. by Λουκάς Χατζής
20:33
Ριέκα (3-5-2): Πρσκάλο - Γκάλοβιτς, Κρέσιτς, Εσκοβάλ - Τόμετσακ, Τσέριν, Πάβιτσιτς, Βούκτσεβιτς, Λεπίνιτσα - Αμπάς, Αμπέμ. by Λουκάς Χατζής
20:34
Πέραν από τις γνωστές απουσίες των Ίνγκασον και Ολιβέιρα, εκτός αποστολής έμεινε και ο κίπερ, Ζίβκο Ζίβκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
20:36
Με σημαντικές απουσίες ταξίδεψε η Ριέκα, καθώς εκτός έμειναν οι βασικοί Ντρμιτς, Μούριτς, Σμόλσιτς και ο κίπερ Λάμπροβιτς. by Λουκάς Χατζής
20:47
Ο επαναληπτικός αγώνας είναι προγραμματισμένος για την επόμενη Πέμπτη (26/8, 21:00). by Λουκάς Χατζής
20:55
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
20:59
Έναρξη του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:00
1' Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ στα 28 δευτερόλεπτα. Καμία ανησυχία για τον Πρσκάλο. by Λουκάς Χατζής
21:04
5' Ωραία συνεργασία των Μπίσεσβαρ-Σφιντέρσκι, η σέντρα του Πολωνού όμως κόπηκε από τους αμυντικούς. by Λουκάς Χατζής
21:05
6' Φάουλ σε καλό σημείο για κάποια σέντρα της Ριέκα στην περιοχή του Πασχαλάκη. by Λουκάς Χατζής
21:06
Απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:08
9' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με το μακρινό σουτ του Ζίφκοβιτς να περνάει δίπλα από το δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
21:09
10' Επικίνδυνο γύρισμα του Ζίφκοβιτς από τα δεξιά, περνάει από όλους, αφού δεν υπήρχαν παίκτες του ΠΑΟΚ στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
21:09
11' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:10
Υπήρξε μια πτώση του Βιεϊρίνια εντός περιοχής μετά από σπρώξιμο αντιπάλου. Παίζεται λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
21:11
12' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
21:11
Κακή εκτέλεση, απομακρύνει άνετα η άμυνα της Ριέκα. by Λουκάς Χατζής
21:13
Ο ΠΑΟΚ ελέγχει πλήρως τον ρυθμό του αγώνα, με τους Μπίσεσβαρ και Ζίφκοβιτς να βγάζουν ενέργεια και όρεξη στο παιχνίδι τους. by Λουκάς Χατζής
21:13
14' Κίτρινη κάρτα στον μέσο της Ριέκα, Τσερίν. by Λουκάς Χατζής
21:14
15' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
21:15
21:17
17' ΑΠΙΘΑΝΗ σωτήρια επέμβαση του Πασχαλάκη! Το σουτ του Τόμετσακ κόντραρε σε σώμα αμυντικού αλλάζοντας πορεία και πηγαίνοντας προς την εστία. Ο Έλληνας κίπερ όμως, με υπερένταση και ενώ έκανε αντίθετη κίνηση, κατάφερε και έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:20
20' Λάθος του Κούρτιτς στον χώρο της μεσαίας γραμμής, στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Αμπέμ πέρασε δίπλα από το δοκάρι του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:22
22' Επικίνδυνο γύρισμα του Βιεϊρίνια μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, απομακρύνει η άμυνα της Ριέκα. Επιμένει όμως ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:23
21:23
21:24
Η απίστευτη απόκρουση του Πασχαλάκη:
21:25
26' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:26
Μακρινό σουτ από τον Κούρτιτς, με την μπάλα να καταλήγει πολλά μέτρα δίπλα από την εστία της Ριέκα. by Λουκάς Χατζής
21:29
30' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο Ροντρίγκο αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:30
31' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Βραζιλιάνος μπακ, τη θέση του στον αγωνιστικό χώρο παίρνει ο Λούκας Τέιλορ. by Λουκάς Χατζής
21:32
33' ΓΚΟΛ για τη Ριέκα. Ο Μπίσεσβαρ έχασε την μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής μετά από πίεση των Κροατών, με τον Λεπίνιτσα να πιάνει ένα δυνατό συρτό σουτ, το οποίο κατέληξε στη δεξιά γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει, Πασχαλάκη. by Λουκάς Χατζής
21:37
37' Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Βούκτσεβιτς φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:39
39' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σφιντέρσκι να στοπάρει υπέροχα την μπάλα, γυρνώντας στη συνέχεια το σώμα του προς την εστία, όμως το σουτ του βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:40
40' Στην εξέλιξη της φάσης του κόρνερ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε φάουλ σε πολύ καλό σημείο. Ο Βιεϊρίνια βρίσκεται πάνω από την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:40
Η απευθείας εκτέλεση του αρχηγού του ΠΑΟΚ σταμάτησε πάνω στο τείχος. by Λουκάς Χατζής
21:43
Το γκολ της Ριέκα για το 0-1:
21:44
45' Ωραία ενέργεια του Λούκας Τέιλορ από τα δεξιά, κέρδος το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:44
Ακόμα μια στημένη φάση στην οποία δεν μπόρεσε να βγάλει κάτι καλό ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:45
Στην εξέλιξη της φάσης όμως, ο Σφιντέρσκι θα πάρει την κεφαλιά μέσα στην "καρδιά" της περιοχής, με τον κίπερ της Ριέκα να μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
21:45
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος του πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
21:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ χάρη στο τέρμα Λεπίνιτσα στο 33ο λεπτό για τη Ριέκα. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερο διάστημα του 45λέπτου, δεν μπόρεσαν όμως να απειλήσουν ουσιαστικά, επιχειρώντας σουτ έξω από την περιοχή και από ιδιαίτερα μακρινή απόσταση. by Λουκάς Χατζής
22:02
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
22:06
49' Καλή πάσα του Μπίσεσβαρ στον Σφιντέρσκι, τελευταία στιγμή διώχνει σε κόρνερ η άμυνα της Ριέκα. by Λουκάς Χατζής
22:07
Σουτ του Ζίφκοβιτς, κέρδος ένα ακόμα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:08
51' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σφιντέρσκι να στοπάρει υπέροχα με το στήθος, το σουτ που επιχείρησε όμως μέσα από την περιοχή πέρασε πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
22:08
Ξανά στην επίθεση ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:09
Οι Θεσσαλονικείς έχουν μπει αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
22:10
53' Ακόμα ένα μακρινό σουτ για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τον Σφιντέρσκι. by Λουκάς Χατζής
22:12
54' Εξαιρετική σέντρα του Ζίφκοβιτς, τελευταία στιγμή ο Κρέσιτς παίρνει την... μπουκιά μέσα από το στόμα του Σφιντέρσκι, παραχωρώντας σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:13
56' Σουτ του Κούρτιτς, κοντράρει σε αμυντικούς και καταλήγει στα χέρια του Πρσκάλο. by Λουκάς Χατζής
22:14
Ο ΠΑΟΚ έχει μπει με τα... χίλια στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας κλείσει στα αντίπαλα καρέ τους Κροάτες. by Λουκάς Χατζής
22:14
22:15
58' Ακόμα μία καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Ελ Καντουρί να μην φτάνει για χιλιοστά στην κεφαλιά, μετά από την γλυκιά σέντρα του Βιεϊρίνια. by Λουκάς Χατζής
22:19
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ "πάτησε" όμορφα στον Κούρτιτς, ο οποίος από τα 25 μέτρα έπιασε ένα ωραίο πλασέ, όμως η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
22:19
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που έχει φτάσει ήδη τα 10! by Λουκάς Χατζής
22:22
65' Κόρνερ για τη Ριέκα, η οποία κερδίζει ανάσες από την ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
22:22
Απομάκρυνε με γροθιές ο Πασχαλάκης. by Λουκάς Χατζής
22:24
22:25
67' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ, 25 μέτρα περίπου από την εστία της Ριέκα. by Λουκάς Χατζής
22:26
Δυνατή εκτέλεση του Σβαμπ, βρίσκει στο τείχος. by Λουκάς Χατζής
22:27
Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Γκάλοβιτς να απομακρύνει πάνω στην γραμμή το γυριστό του Τέιλορ! by Λουκάς Χατζής
22:27
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:28
Απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι και πάλι σε κόρνερ. 14 στον αριθμό για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
22:29
71' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Μπίσεσβαρ και Ζίφβκοβιτς, μέσα οι Κούτσιας και Μουργκ. by Λουκάς Χατζής
22:29
Αλλαγή και για τη Ριέκα, στη θέση του Τόμετσακ περνάει ο Μπούσνια. by Λουκάς Χατζής
22:30
73' Κόρνερ για τη Ριέκα, απομακρύνει ο Πασχαλάκης. by Λουκάς Χατζής
22:32
75' Επικίνδυνο γύρισμα του Τέιλορ από τα δεξιά, κέρδος ένα κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Λουκάς Χατζής
22:32
Κάτι σαν κεφαλιά από τον Σβαμπ, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
22:33
76' Αλλαγές για τη Ριέκα. Μέσα οι Λίμπερ και Γκάλεσιτς, έξω ο Τσέριν και ο Βούκσεβιτς. by Λουκάς Χατζής
22:36
Στα τελευταία λεπτά έχει πέσει λίγο ο ρυθμός. by Λουκάς Χατζής
22:37
Η μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο 69'
22:38
81' Φάουλ από αρκετά πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ, ευκαιρία πάντως να γεμίσει με κόσμο η αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
22:38
Καλή κεφαλιά του Σφιντέρσκι στο πρώτο δοκάρι, με την μπάλα όμως να περνάει πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
22:40
Μικρή διακοπή στο ματς μετά από τη σύγκρουση του Ελ Καντουρί με τον Κρέσιτς. by Λουκάς Χατζής
22:42
Ακόμα ένα μακρινό σουτ, αυτή τη φορά από τον Σβαμπ. Μπλοκάρει σταθερά ο κίπερ της Ριέκα. by Λουκάς Χατζής
22:43
86' Κίτρινη στον Κούρτιτς για διαμαρτυρία. by Λουκάς Χατζής
22:46
Μεγάλη ευκαιρία με τον Σφιντέρσκι να κάνει την προβολή έπειτα από γύρισμα του Σβαμπ, με τους αμυντικούς να διώχνουν σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:48
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:49
90+2' Διαμαρτυρίες του ΠΑΟΚ για χέρι εντός περιοχής. by Λουκάς Χατζής
22:50
Πιέζει ο ΠΑΟΚ στα τελευταία δευτερόλεπτα. by Λουκάς Χατζής
22:50
90+3' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ στην τελευταία φάση του ματς. by Λουκάς Χατζής
22:51
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!!!!! by Λουκάς Χατζής
22:51
Με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει σε... νεκρό χρόνο! by Λουκάς Χατζής
22:52
Λήξη της αναμέτρησης! Στην εκπνοή του αγώνα, ο ΠΑΟΚ πήρε αυτό που δικαιούταν με βάση την εικόνα του ματς, μένοντας στο 1-1 με τη Ριέκα. by Λουκάς Χατζής