Ριέκα-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς για τα Playoffs του Conference League.

20:16
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ριέκα και τον ΠΑΟΚ στην Κροατία, στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για τα playoffs του Conference League. by www.sport-fm.gr
20:17
Την περασμένη Πέμπτη, οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 στο γήπεδο της Τούμπας. Οι Κροάτες άνοιξαν το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Λεπίνιτσα, για να έρθει η ισοφάριση στην... εκπνοή του ματς με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς (90+4'). by www.sport-fm.gr
20:18
Δείτε τις καλύτερες στιγμές του πρώτου αγώνα:
20:20
Όσον αφορά τα αγωνιστικά νέα του ΠΑΟΚ, εκτός πέραν από τους γνωστούς Νέλσον Ολιβέιρα και Ίνγκασον, θα απουσιάσει απόψε και ο Ροντρίγκο, ο οποίος αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού από το πρώτο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
20:33
20:35
Ριέκα (5-4-1): Πρσκάλο, Τόμετσακ, Εσκοβάλ, Κρέσιτς, Γκάλοβιτς, Βούκσεβιτς, Πάβιτσιτς, Λεπινίτσα, Ισάχ, Άμπεμ, Ντρμιτς. by www.sport-fm.gr
20:37
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης, Λούκας Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι. by www.sport-fm.gr
20:40
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ουκρανός Σέρχι Μπόικο, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Βιζότσκι και Ζαποροζένκο και τέταρτο τον Σούρμαν. by www.sport-fm.gr
20:44
20:45
20:47
20:49
Να θυμίσουμε, πως ο Σίντκλεϊ έφτασε σήμερα το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη, ώστε να ολοκληρωθεί η μεταγραφή του στον «Δικέφαλο του Βορρά». by www.sport-fm.gr
20:56
20:57
20:59
21:02
2' Ωραία πλαγιοκόπηση του Λούκας Τέιλορ από τα δεξιά, εξαιρετικό κόψιμο από τον Άμπεμ πρωτού ο μπακ του ΠΑΟΚ γίνει απειλητικός. by www.sport-fm.gr
21:03
21:04
21:06
6' ΤΕΡΑΣΤΙΑ διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ αρχικώς έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι της Ριέκα, ενώ στη συνέχεια της φάσης, ο Ελ Καντουρί με ωραίο πλασέ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι! by www.sport-fm.gr
21:09
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!!! Εξαιρετική κάθετη πάσα στου Σβαμπ στην "καρδιά" της άμυνας των Κροατών, εκεί όπου πετάχτηκε ο Ελ Καντουρί και με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ. by www.sport-fm.gr
21:12
Ο Ελ Καντουρί φαίνεται πως τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του γκολ. Μικρή διακοπή στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
21:13
21:14
21:15
Δείτε τα δύο δοκάρια του ΠΑΟΚ:
21:15
16' Κίτρινη κάρτα στον Λούκας Τέιλορ για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Γκάλοβιτς. by www.sport-fm.gr
21:16
Το γκολ του Ελ Καντουρί!
21:19
19' Πρώτη απειλή για τη Ριέκα με το μακρινό σουτ του Τόμετσακ μετά από κλέψιμο στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by www.sport-fm.gr
21:20
Τέτοιες φάσεις θέλουν προσοχή από τον ΠΑΟΚ. Να θυμίσουμε πως το γκολ της Ριέκα στην Τούμπα είχε προέλθει από κλέψιμο στον νευραλγικό χώρο της μεσαίας γραμμής. by www.sport-fm.gr
21:21
Θυμηθείτε τη φάση του πρώτου αγώνα...
21:24
25' Τα τελευταία λεπτά αμφότερες οι ομάδες κάνουν λάθη στις μεταβιβάσεις. Πάντως, δεν έχει κινδυνέψει ο ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
21:24
26' Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΟΚ, ευκαιρία να γεμίσει με κόσμο η περιοχή του Πρσκαλο. by www.sport-fm.gr
21:25
21:27
28' Έχει πέσει ο ρυθμό στο τελευταία λεπτά, με τους Θεσσαλονικείς όμως να διαχειρίζονται εξαιρετικά το υπέρ τους αποτέλεσμα. by www.sport-fm.gr
21:28
21:29
30' Ωραία ενέργεια του Μπίσεσβαρ από τα αριστερά που δοκίμασε κάτι σαν σέντρα-σουτ. Καμία ανησυχία για τους Κροάτες. by www.sport-fm.gr
21:32
32' Μεγάλη στιγμή για τη Ριέκα, η οποία κυκλοφόρησε πολύ καλά την μπάλα έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ. Ευτυχώς, το σουτ του Άμπας από μακριά δεν βρήκε στόχο. by www.sport-fm.gr
21:34
35' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ, δύο μέτρα από την περιοχή του Πρσκαλο. Σχεδόν δίπλα στο ημικύκλιο. by www.sport-fm.gr
21:35
21:35
Καλή εκτέλεση από τον αρχηγό, η μπάλα όμως πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
21:37
37' Ανεπανάληπτη χαμένη ευκαιρία για τη Ριέκα, με τον Τόμετσακ να αστοχεί ολομόναχος από πλεονεκτική θέση. Στο ξεκίνημα της φάσης οι Κροάτες ζητούν πέναλτι σε χέρι του Σβαμπ. by www.sport-fm.gr
21:38
Η φάση του Άμπας νωρίτερα για τους Κροάτες...
21:41
21:42
21:43
Φάουλ του Άμπας στον Κρέσπο, μικρή διακοπή στο ματς για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον στόπερ του ΠΑΟΚ. Να θυμίσουμε πως ο Άμπας έχει κάρτα από το 14'. by www.sport-fm.gr
21:45
21:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 της Ριέκα χάρη στο τέρμα του Ελ Καντουρί στο 11'. Οι Θεσσαλονικείς μάλιστα είδαν την τύχη να τους γυρνάει την πλάτη, αφού η μπάλα σταμάτησε τρεις φορές στα δοκάρια των Κροατών. Αμυντικά δεν έχουν κινδυνέψει ουσιαστικά, όμως κάποια λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής έχουν επιτρέψει στους γηπεδούχους να βγάλουν δύο καλές στιγμές. by www.sport-fm.gr
21:51
Το τρίτο δοκάρι του ΠΑΟΚ
22:03
22:04
Δύο αλλαγές για τη Ριέκα στο το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Στη θέση των Βούκσεβιτς και Λεπίνιτσα , οι Τσέριν και Σελάχι. by www.sport-fm.gr
22:04
22:06
48' Τόμετσακ και Βιεϊρίνια είχαν μια δυνατή μονομαχία. Στο έδαφος οι δύο παίκτες, μικρή διακοπή στο ματς. by www.sport-fm.gr
22:07
22:08
Ακόμα ένα σκληρό φάουλ. Οι Κροάτες έχουν μπει με αρκετά νεύρα στο δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
22:13
22:16
58' Γύρισμα του Σβιντέρσκι από τα αριστερά, απομακρύνει εύκολα η άμυνα της Ριέκα. by www.sport-fm.gr
22:17
22:18
22:21
22:21
22:22
64' Η πρώτη καλή στιγμή του ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος, με το σουτ του Ζίβκοβιτς εντός περιοχής να κοντράρει σε σώματα αμυντικών. Την ίδια τύχη είχε και η προσπάθεια του Μπίσεσβαρ, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ. by www.sport-fm.gr
22:24
22:25
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαροκινός άσος, ο οποίος αποχωρεί από το γήπεδο κουτσαίνοντας. Ετοιμάζεται ο Μουργκ. by www.sport-fm.gr
22:25
67' Πρώτη αλλαγή λοιπόν για τον ΠΑΟΚ, αναγκαστική, στη θέση του Ελ Καντουρί ο Μουργκ. by www.sport-fm.gr
22:27
68' Επικίνδυνη στιγμή για τη Ριέκα, με το γυριστό του Τόμετσακ από αρκετά πλάγια θέση να βρίσκει στον Ζίβκοβιτς και να καταλήγει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:30
71' Αλλαγή για τη Ριέκα που βάζει στο παιχνίδι της τον επιθετικό Βούτσκιτς στη θέση του στόπερ Γκάλοβιτς. by www.sport-fm.gr
22:32
22:33
75' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Μπίσεσβαρ και Κούρτιτς, μέσα οι Καγκάβα και Εσίτι. by www.sport-fm.gr
22:37
Στα τελευταία λεπτά, η Ριέκα πιέζει για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει κινδύνους στον Πασχαλάκη. by www.sport-fm.gr
22:38
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!!!!!!! Ο Καγκάβα έκλεψε την μπάλα κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ, τροφοδότησε αμέσως τον ξεμαρκάριστο Μουργκ, με τον Ιάπωνα να μην δυσκολεύεται από κοντά να κάνει το 0-2! Αγκαλιά με την πρόκριση ο ΠΑΟΚ! by www.sport-fm.gr
22:47
89' Δοκάρι για τον Βιεϊρίνια, με τον Πορτογάλο μπακ να υποδικνύεται λίγο αργότερα σε θέση οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση. by www.sport-fm.gr
22:47
22:49
22:52
22:53
22:54
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 της Ριέκα στην Κροατία και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα της Τούμπας, πήρε το εισιτήριο για τη φάση των ομίλων του Conference League! by www.sport-fm.gr