Λίβερπουλ-Τσέλσι

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για το πρωτάθλημα της Premier League

17:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Λίβερπουλ με την Τσέλσι, για την 3η αγωνιστική της Premier League. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
Η Τσέλσι πανηγύρισε μόλις 2 νίκες στις 13 πιο πρόσφατες συγκρούσεις με τη Λίβερπουλ για το αγγλικό πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
9-3-3 υπέρ του τεχνικού της Λίβερπουλ, Γιούργκεν Κλοπ, η παράδοση με τον προπονητή της Τσέλσι, Τόμας Τούχελ . by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Το απόλυτο έχει τόσο η Λίβερπουλ, όσο και η Τσέλσι μετά τις δυο πρώτες αγωνιστικές, με τους reds να επικρατούν στην 1η αγωνιστική με 3-0 της Νόριτς και στη 2η της Μπέρνλι 2-0. Από την άλλη οι «μπλε» νίκησαν με 3-0 την Κρίσταλ Πάλας στην 1η και την Άρσεναλ με 2-0 στη 2η αγωνιστική της Premier League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον, Άρνολντ, Φαν Ντάικ, Μάτιπ, Ρόμπερτσον, Φαμπίνιο, Χέντερσον, Έλιοτ, Μανέ, Φιρμίνο, Σαλάχ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Ο Κλοπ άφησε τον Κώστα Τσιμίκα στον πάγκο και θα χρησιμοποιήσει στη θέση του τον Ρόμπερτσον που ξεπέρασε τον τραυματισμό του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Τσέλσι (Τόμας Τούχελ): Μεντί, Αθπιλικουέτα, Κρίστενσεν, Ρούντιγκερ, Τζέιμς, Ζορζίνιο, Καντέ, Μάρκος Αλόνσο, Μάουντ, Λουκάκου, Χάβερτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 19:30 η ώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Τις 300 συμμετοχές με την φανέλα της Τσέλσι συμπληρώνει στο σημερινό ματς ο Θέσαρ Αθπιλικουέτα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
4' Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι η Λίβερπουλ. Πιέζει αρκετά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
4' Ο Έλιοτ έκανε ένα δυνατό σουτ, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
7' Φάουλ σε καλό σημείο για την Τσέλσι, κατέληξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
10' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Μεγάλη μπαλιά του Άρνολντ, ο Χέντερσον δεν μπορεί να σκοράρει μέσα από την περιοχή! by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
14' Ωραίο σουτ του Λουκάκου, ο Άλισον μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
16' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
21' Δεύτερο κόρνερ για την Τσέλσι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
21' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΤΣΕΛΣΙ! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Χάβερτς με καταπληκτική κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους «μπλε»!! by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
23' Μπαλιά του Χέντερσον στο δεύτερο δοκάρι, τελευταία στιγμή ο Αθπιλικουέτα θα διώξει πριν σκοράρει ο Μανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
26' Μόνος του ο Σαλάχ, βγήκε και πρόλαβε ο Μεντί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
28' Δυνατό σουτ του Χέντερσον, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Η Τσέλσι στην πρώτη της ευκαιρία στο παιχνίδι ανοίγει το σκορ, χάρη στην υπέροχη εκτέλεση του Χάβερτς και το κακό μαρκάρισμα του Ρόμπερτσον. Η Λίβερπουλ προσπαθεί με ορθολογικό τρόπο και ωραία ανάπτυξη να δημιουργήσει, αλλά η Τσέλσι αμύνεται υποδειγματικά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
58%-42% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
35' Σουτ του Λουκάκου από κοντά, μπλόκαρε ο Άλισον. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
35' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι! Κάθετη του Λουκάκου στον Μάουντ, το πλασέ του από θέση τετ-α-τετ θα περάσει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
41' Ο Καντέ βρίσκεται στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Μανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
42' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, Ζότα αντί Φιρμίνο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
48' Μετά από φάση διαρκείας και προβολή του Ζότα, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και μετά στο χέρι του Τζέιμς. Πέναλτι μετά από εξέταση του VAR δείχνει ο Τέιλορ και αποβάλει τον Τζέιμς! Με δέκα θα συνεχίσει η Τσέλσι στο ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Κίτρινη κάρτα ο Ρούντιγκερ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
45'+5'' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Ο Σαλάχ από τα 11 βήματα φέρνει το ματς στα ίσα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
Τέλος στο πρώτο μέρος! Λίβερπουλ-Τσέλσι 1-1! Ο Χάβερτς με φοβερή κεφαλιά άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Σαλάχ με πέναλτι να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
46' Στη θέση του Χάβερτς ο Σίλβα και ο Κόβασιτς στη θέση του Καντέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
20:43
51' Σέντρα του Σαλάχ στον Ζότα ο οποίος κάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
52' Ωραίο σουτ του Φαν Ντάικ, ο Μεντί έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
58' Σουτ ο Χέντερσον, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
64' Γυριστό του Λουκάκου μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Μάτιπ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
68' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
72' Κόρνερ για την Τσέλσι τώρα.. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Ανεκμετάλλευτο και αυτό για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
74' Μέσα ο Αλκάνταρα, έξω ο Χέντερσον για την Λίβερπουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
Τελευταίο τέταρτο στο ματς, παραμένει το 1-1 ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Τσέλσι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
80' Σουτ του Άρνολντ, κόντραρε στα σώματα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Ετοιμάζει τον Τσιμίκα ο Κλοπ, να δούμε ποιος θα αποχωρήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
84' Φάση η Τσέλσι. Πλασέ του Κόβατσιτς, έδιωξε ο Άλισον. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
85' Δύο τελικές για τη Λίβερπουλ σε λίγα δευτερόλεπτα! Χλιαρό πλασέ του Σαλάχ αρχικά, στη συνέχεια σουτ του Άρνολντ, μπλόκαρε και τα δύο ο Μεντί! by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
86' Τσιμίκας αντί Ρόμπερτσον για τη Λίβερπουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
87' Έξω ο Ζορζίνιο, μέσα ο Τσάλομπα για την Τσέλσι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
89' Ωραία σέντρα Τσιμίκα, ο Ζότα με πλάτη δεν μπορεί να κάνει τελική. Πιέζει η Λίβερπουλ... by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
90' Κόρνερ για την Λίβερπουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Κεφαλιά του Ζότα, ο Μεντί ξανά σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
90'+2' Σέντρα-σουτ του Τσιμίκα, άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
90'+3' Κόρνερ η Λίβερπουλ. Τελευταία φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
Τέλος στο ματς! Λίβερπουλ και Τσέλσι έμειναν στο 1-1, με τους Λονδρέζους να αντέχουν παρότι έπαιξαν με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο. Παρέα στην κορυφή με 7 βαθμούς οι δύο ομάδες, όσους έχει και η Γουέστ Χαμ! by Αναστασία Βοσνάκη