Άρης-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα από το control-room του sport-fm.gr.

19:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης, Άρης-Ολυμπιακός, η οποία θα διεξαχθεί «Κλ. Βικελίδης» by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 20:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Αλέξη Σαββόπουλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Άρης (Άκης Μάντζιος): Ντένις, Σάκιτς, Λούμορ, Μπεναλουάν, Φαμπιάνο, Σάσα, Εντιαγέ, Μαντσίνι, Μπερτόγλιο, Γκαρσία, Μάνος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον –Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μπα, Καρμπόβνικ- Εμβιλά, Ξενιτίδης, Βαλμπουενά, Λόπες –Τικίνιο, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Κουέστα, Χαΐροβιτς, Σαλιάρης, Ματίγια, Γκάνεα, Δεληζήσης, Ιτούρμπε, Σιαμπάνης, Μαρμαρίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Καραργύρης, Κίνκουε, Αλγκασίμ Μπα, Αποστολόπουλος, Παπαδόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Βοϊλης, Παπαδούδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Σπύρος Ζαμπαλας από τον σύνδεσμο Ηπείρου. Βοηθοί του οι Θανάσης Κόλλιας και Ηλίας Κωνσταντίνου και 4ος ο Κωνσταντίνος Μπουμπας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τον Ατρόμητο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, ενώ ο Άρης τον ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Τώρα σιγά σιγά γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Ζεστό το κοινό στο «Κλ. Βικελίδης», το οποίο δεν παρέλειψε να εκφράσει τη δυσαρέσκειά του για το πρόσφατο -6 στον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
4' Πρώτη καλή στιγμή και είναι για τον Άρη. Οι γηπεδούχοι πίεσαν ψηλά και έκλεψαν, με τον Σάσα να πιάνει το σουτ σχεδόν από το ημικύκλιο και να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Οι παίκτες των γηπεδούχων έκλεψαν ξανά την μπάλα και ο Γκαρσία μοίρασε ωραία για τον Μάνο, ο οποίος βρέθηκε φάτσα με τον Κρίστινσον, καθυστέρησε και ο Λαλά παραχώρησε το κόρνερ με προβολή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Αρκετά και σοβαρά τα λάθη από τον Ολυμπιακό ήδη. Πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Γέμισμα του Βαλμπουενά με εκτέλεση φάουλ από καλή θέση, μπλόκαρε ο Ντένις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
13' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Εκτέλεσε κόρνερ ο Λαλά και βρήκε τον Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μαροκινός αφενός δεν έκανε καλό κοντρόλ και στη συνέχεια απομακρύνθηκε η μπάλα από το αδύναμο γύρισμά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
14' Άστοχο σουτ του Μπερτόγλιο για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
16' Νέο εκτός περιοχής σουτ του Μπερτόγλιο, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Ανώτερος και πιο διψασμένος ο Άρης έως τώρα, δεν έχει τελική ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
17' Σουτ του Σάσα για τον Άρη από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
18' Δυνατό-άστοχο σουτ του Εντιαγέ, δεν ανησύχησε ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
19' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Λαλά και άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Άλλαξαν πλευρές Βαλμπουενά και Λόπες στα δύο "φτερά", με τον Γάλλο να παίζει δεξιά πλέον και τον Πορτογάλο αριστερά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
22' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά μοίρασε δεξιά για τον Λαλά, ο οποίος είχε αρκετά... στρέμματα μπροστά του, έβγαλε τη σέντρα και έδιωξαν οι γηπεδούχοι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
20:31
Πάντως, πρέπει να παραδεχτούμε ότι είναι πολύ καλός ο ρυθμός της αναμέτρησης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
31' Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να απειλήσει με τη συνεργασία Βαλμπουενά-Τικίνιο, αλλά ο Βραζιλιάνος έφυγε αρκετά πλάγια και στο τέλος δεν πήρε ούτε το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
38' ΓΚΟΛ ο Άρης, 1-0! Σέντρα του Μαντσίνι από τα δεξιά, ο Γκαρσία νίκησε τον Λαλά στον αέρα και βρήκε δίχτυα. Πάλι χάνει εναέρια μονομαχία ο Γάλλος, είχε συμβεί και στη ρεβάνς με τη Σλόβαν στο δεύτερο γκολ των Σλοβάκων. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Η φάση ξεκίνησε από κλέψιμο του Εντιαγέ (ίσως να έχει κάνει και φάουλ) στον Ξενιτίδη. Ακόμα ένα λάθος για τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
42' Απειλεί ο Άρης. Ο Μπερτόγλιο μπήκε στην περιοχή μετά από συνεργασία με τον Λούμορ και ο Μπα τον σταμάτησε με τάκλιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Αμέτρητα τα λάθη από τον Ολυμπιακό στο κέντρο. Κάκιστη η εικόνα του συνολικά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
44' Κακό τελείωμα από τον Μάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Ημίχρονο στο ματς. Άρης-Ολυμπιακός 1-0! Ο Γκαρσία έχει σημειώσει το μοναδικό τέρμα του αγώνα, με κεφαλιά στο 38ο λεπτό. Πολύ ανώτεροι οι "κίτρινοι" στο πρώτο μέρος και με μεγάλη διάθεση. Κάκιστοι οι Πειραιώτες, οι οποίοι έχουν κάνει πολλά και σοβαρά λάθη, ενώ απείλησαν ελάχιστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
21:06
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
46' Απειλεί ο Άρης! Ο Μαντσίνι βγήκε φάτσα με τον Κρίστινσον και πριν προλάβει να εκτελέσει, ο Καρμπόβνικ του έβαλε την κόντρα και του πήρε την μπουκιά απ' το στόμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
21:13
52' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Μπερτόγλιο, με το αριστερό σουτ, διώχνει ο Κρίστινσον σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
55' Σέντρα του Μαντσίνι, κόντρα στον Παπασταθόπουλο, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και φεύγει έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
58' Ωραία κάθετη του Βαλμπουενά για τον Λαλά, ο οποίος ανέβηκε ωραία, αλλά δεν βρήκε ούτε τώρα συμπαίκτη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μαυρουδής αντί του Ξενιτίδη, που αποχώρησε κουτσαίνοντας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
62' Αλλαγή για τον Άρη: Ο Ιτούρμπε στη θέση του σκόρερ Γκαρσία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
64' ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετική κίνηση του Ιτούρμπε, που ζάλισε την αριστερή πλευρά (Βαλμπουενά και Καρμπόβνικ) του Ολυμπιακού, γύρισε την μπάλα και ο Μαντσίνι νικήθηκε από τον Κρίστινσον, ο οποίος έκανε εντυπωσιακή απόκρουση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
66' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
68' Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο για τάκλιν στον Μπερτόγλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
71' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Αλγκασίμ Μπα αντί Λόπεζ και Παπαδόπουλος αντί Παπασταθόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
73' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε σέντρα του Λαλά. Λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ντένις έφυγε η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
76' Αδύναμο σουτ του Σάσα με το δεξί, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
79' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Τικίνιο πήρε την μπάλα και δυνατό αριστερό σουτ ανάγκασε τον Ντένις σε επέμβαση. Κόρνερ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Η καλύτερη στιγμή του Ολυμπιακού στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
80' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Εξαιρετική σέντρα του Εμβιλά από τα δεξιά, κεφαλιά του Παπαδόπουλου και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Τέτοια σέντρα δεν έχει βγάλει σε ολόκληρο το ματς ο Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Ο Αποστολόπουλος αντί του Λαλά σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
82' Ο Αποστολόπουλος αντί του Λαλά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
82' Ο Χαΐροβιτς αντί του Μπερτόγλιο για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
21:47
21:51
90' Κινκουέ αντί Μπα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
92' O Μαρμαρίδης αντί του Εντιαγέ. Και ο Γκάνεα αντί του Μάνου για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
Τέλος στο ματς. Άρης-Ολυμπιακός 1-1! Γκαρσία (38') και Παπαδόπουλος (80') τα γκολ της αναμέτρησης. by Αποστόλης Λιβάνιος