Παναθηναϊκός-Λαμία

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης από το control-room του sport-fm.gr.

19:28
19:29
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το τελευταίο φιλικό προετοιμασίας του Παναθηναϊκού πριν τη σέντρα του νέου πρωταθλήματος, με αντίπαλο την Λαμία, στην Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
19:30
19:31
Ενώ για την Λαμία ξεκινούν οι: Σαράνοφ, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Ορτέγκα, Γκέντσογλου, Τζανδάρης, Νούνες, Ρόμανιτς, Ελευθεριάδης και Καραμάνος. by www.sport-fm.gr
19:32
Οι «πράσινοι» δεν θα έχουν στην διάθεσή τους, για προληπτικούς λόγους, τον Δημήτρη Κουρμπέλη. by www.sport-fm.gr
19:33
19:37
Θυμίζουμε ότι ντεμπουτάρουν για τους γηπεοδύχους τόσο ο Ματέους Βιτάλ όσο και ο Ραμόν Λούντκβιστ... by www.sport-fm.gr
19:40
5' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούντκβιστ από μακρινή απόσταση και τον Σαράνοφ να διώχνει δύσκολα με γροθιές! by www.sport-fm.gr
19:42
Στις κερκίδες του γηπέδου βρίσκεται και ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι, τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
19:51
Δεν εχει καταγραφεί κάποια αξιοσημείωτη φάση, εδώ και αρκετά λεπτά, με το «τριφύλλι» να διατηρεί την κατοχή της μπάλας, αλλά... μέχρι εκεί. by www.sport-fm.gr
19:54
19:57
Πρώτη φορά ξεκινάει βασικός στον Παναθηναίκό σε φιλικό ο Πούγγουρας... Εικόνα live 21968375/34137.jpg by www.sport-fm.gr
19:58
23' Διπλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους που αρχικά απειλούν με σουτ του Ελευθεριάδη ενώ στη συνέχεια, από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Τζανδάρη, η μπάλα κατέληξε άουτ! by www.sport-fm.gr
20:02
«Πρώτη» και για τον Λούντκβιστ, που θα μπορούσε να χριστεί και σκόρερ μάλιστα στο ξεκίνημα του ματς! Εικόνα live 21968375/46061.jpg by www.sport-fm.gr
20:03
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό που απειλεί με δυνατό σουτ του Σάντσες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Σαράνοφ απομάκρυνε τον κίνδυνο με τα πόδια... by www.sport-fm.gr
20:04
31' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μαουρίσιο να ανοίγει το σκορ με δυνατή κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λούντκβιστ. by www.sport-fm.gr
20:07
32' Γκολ! 1-1 η Λαμία, που απαντάει άμεσα και ισοφαρίζει στο... καπάκι με μακρινό σουτ του Ορτέγκα, από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by www.sport-fm.gr
20:08
20:17
Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο έχει κυλήσει η αναμέτρηση μετά την επίτευξη των δύο τερμάτων... by www.sport-fm.gr
20:21
45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στη Λεωφόρο. 1-1 το σκορ από τα τέρματα των Μαουρίσιο και Ορτέγκα. by www.sport-fm.gr
20:35
20:36
20:45
51' Πρώτη φάση στην επανάληψη για τους γηπεδούχους, με τον Βιτάλ να σουτάρει με δύναμη από μακρινή απόσταση αλλά ο Σαράνοφ αποκρούει. by www.sport-fm.gr
20:47
20:48
58' Απειλεί ξανά ο Παναθηναϊκός, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούντκβιστ, ωστόσο ο Σαράνοφ είναι στην θέση του και απομακρύνει και πάλι τον κίνδυνο για την Λαμία. by www.sport-fm.gr
20:51
59' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, από το «τακουνάκι» του Μακέντα στον Βιτάλ, ο οποίος... χόρεψε δύο αντιπάλους, σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
20:55
61' Τετραπλή αλλαγή για τον ΠΑΟ. Βέλεθ, Κώτσιρας, Χουάνκαρ, Βιγιαφάνιες αντί Πούγγουρα, Σάντσες, Χατζηθεοδωρίδη και Βιτάλ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
20:59
20:59
70' Καρλίτος και Μπουζούκης μπαίνουν αντί των Μακέντα και Λούντκβιστ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
21:04
73' Καλή φάση για το «τριφύλλι», με την ωραία πάσα στον χώρο του Βιγιαφάνιες στον Χουάνκαρ, ο οποίος σέντραρε στη μικρή περιοχή αλλά η κεφαλιά του Μαουρίσιο πέρασε λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
21:05
21:07
75' Γκολ! 2-1 η Λαμία, όταν σε γρήγορη αντεπίθεση από τα αριστερά ο Σαραμαντάς σέντραρε και ο επερχόμενος Βλαχομήτρος σκόραρε για τους φιλοξενούμενους με προβολή. by www.sport-fm.gr
21:13
21:17
83' Μαργαρίτης αντί Τζανδάρη, Προβυδάκης αντί Τιρόνε και Τσούκαλος αντί Τζανετόπουλου για τους φιλοξενούμενους. by www.sport-fm.gr
21:19
86' Γκολ! 2-2 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, καθώς ο Βιγιαφάνιες ανοίγει ωραία προς τον Μπουζούκη, εκείνος κάνει καταπληκτική ατομική προσπάθεια, συγκλίνει και με εξαιρετικό σουτ στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα... by www.sport-fm.gr
21:22
90' Γκολ! 3-2 για τον Παναθηναϊκό, με την μπαλιά-τρύπα του Αϊτόρ στον Χουάνκαρ, ο οποίος σέντραρε στη μικρή περιοχή και ο επερχόμενος Καρλίτος έκανε την ανατροπή υπέρ της ομάδας του... by www.sport-fm.gr
21:23
90' Τέλος του φιλικού αγώνα στη Λεωφόρο. Ο Παναθηναϊκός επικρατεί της Λαμίας με 3-2. by www.sport-fm.gr