Κόσοβο-Ελλάδα

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου από το control-room του sport-fm.gr.

21:28
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Κόσοβο-Ελλάδα, η οποία θα διεξαχθεί στο «Fadil Vokrri Stadium» στην Πρίστινα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 21:45, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου των Προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα πλην της νίκης για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο αποψινό ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Υπενθυμίζεται η βαθμολογία του 2ου ομίλου: 1. Σουηδία 9β. 2. Ισπανία 7β. 3. Κόσοβο 3β. 4. Ελλάδα 2β. 5. Γεωργία 1β. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και το OPEN TV, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Σωτήρη Ταμπάκου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
Ελλάδα (Τζον Φαν'τ Σχιπ): Βλαχοδήμος, Μαυροπάνος, Τζαβέλλας, Γιαννούλης, Ανδρούτσος, Τσιμίκας, Σιώπης, Μπουχαλάκης, Μπακασέτας, Δουβίκας, Παυλίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Ουσιαστικά, η Ελλάδα πρόκειται να παίζει 3-4-1-2 με τους Ανδρούτσο και Τσιμίκα ως φουλ μπακ και τον Μπακασέτα πίσω από τους Παυλίδη και Δουβίκα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Κόσοβο (Μπερνάρ Σαλάντ): Μούριτς, Βοϊβόντα, Ραχμάνι, Αλίτι, Χαντέργιοναϊ, Χαλίμι, Ντρέσεβιτς, Μπερίσα, Κάστρατι, Μουρίτσι, Ράσιτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Με VAR το παιχνίδι. Διαιτητής θα είναι ο Γάλλος Φρανσουά Λετεσιέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Σε δύο λεπτά αναμένεται η έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Υπενθυμίζεται ότι οι δύο ομάδες είχαν βρεθεί αντιμέτωπες και στο Nations League to 2020. Νικήτρια (2-1) η Ελλάδα στο Κόσοβο, με το ματς στη χώρα μας να μένει στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Ανακρούστηκαν οι εθνικοί ύμνοι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Στα πόδια του Κοσόβου η μπάλα στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Πιέζει ψηλά η Ελλάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
6' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για το Κόσοβο. Κίτρινη κάρτα για τον Τζαβέλλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Καίριο κόψιμο από τον Τζαβέλλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Χωρίς αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Γκολ (1-0) για την Ισπανία κόντρα στη Γεωργία, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου. Σκόρερ ο Γκαγιά στο 14'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
22:01
22:02
18' Mακρινό και άστοχο σουτ από τον Ράσιτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
20' Κυκλοφόρησε ωραία την μπάλα η Εθνική, ωστόσο δεν μπόρεσε να πιάσει σουτ με προϋποθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Ο Παυλίδης κατεβαίνει συχνά αρκετά χαμηλά, προκειμένου να πάρει την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
Δεύτερο κόρνερ για την Ελλάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
25' Γλυκιά σέντρα από τον Μπακασέτα στη -γεμάτη από Έλληνες διεθνείς- αντίπαλη περιοχή, με τον Μούριτς να μπλοκάρει εύκολα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
26' Ευκαιρία για το Κόσοβο. Διαγώνιο σουτ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά εντός της περιοχής, με τον Τζαβέλλα να απομακρύνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
2-0 για την Ισπανία με τον Σολέρ (25') by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα και να δημιουργήσει διαδρόμους η Εθνική. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο. Πάντα στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
Ο Χαρντέργκιοναϊ θα αντικρίσει την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
3(1) - 0(0) οι τελικές μέχρι στιγμής για Κόσοβο και Ελλάδα, αντίστοιχα. Στο 58%-42% το ποσοστό κατοχής της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
40' Άστοχη σέντρα του Ανδρούτσου από τα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Η Ισπανία καθαρίζει τον αγώνα με τη Γεωργία, 3-0 με τον Τόρες στο 42'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
43' Κερδισμένο κόρνερ για το Κόσοβο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
Απομακρύνει με το κεφάλι ο Τσιμίκας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
45'+1' ΓΚΟΛ για την Εθνική! 0-1! Σκόρερ ο Δουβίκας! Τρομερή κάθετη του Μπακασέτα, βγάζει σε θέση τετ-α-τετ με τον Μούριτς τον νεαρό στράικερ, ο οποίος πλασάρει εύστοχα. Πρώτο γκολ για τον Τάσο Δουβίκα με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Εθνική θα πάει προηγούμενη 1-0 στα αποδυτήρια! Η αλήθεια είναι ότι η εικόνα της δεν ήταν καλή μέχρι στιγμής, κυρίως στο κομμάτι της δημιουργίας. Ωστόσο, προς το παρόν σημασία έχει ότι κατάφερε να σκοράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
Πρώτη αλλαγή για το Κόσοβο με την έναρξη του δεύτερου μέρους. Ο Μπίτικι αντί του Καστράτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:54
50' Καλή ανάπτυξη από την Εθνική, δυνατή ωστόσο η πάσα από τον Ανδρούτσο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:55
51' Κίτρινη κάρτα ο Βοϊβόντα, ο οποίος ανέκοψε το «μπάσιμο» του Τσιμίκα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
51' Ευκαιρία για την Εθνική. Εκτέλεσε με γέμισμα ο Μπακασέτας, δεν πρόλαβε να κάνει καλά το κοντρόλ και να κατεβάσει την μπάλα ο Παυλίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
Κυκλοφορεί την μπάλα το Κόσοβο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
58' Φάση διαρκείας για την Εθνική. Σε πρώτο χρόνο ο Παυλίδης έσπασε στον Τσιμίκα και εκείνος με τη σειρά του στον Μπουχαλάκη, ο οποίος καθυστέρησε να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Ο Τσιμίκας πήρε το «ριμπάουντ», ωστόσο από ο αριστερός μπακ της Λίβερπουλ προέβη σε άστοχο γύρισμα από καλή θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
61' Ευκαιρία για το Κόσοβο. Λάθος γύρισμα με το κεφάλι από τον Μπουχαλάκη προς τον Βλαχοδήμο. Δεν πρόλαβε να μπει στη φάση ο Μπίτικι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
63' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο «χρυσός» σκόρερ, Τάσος Δουβίκας, θα παραχωρήσει τη θέση του στον Πέτρο Μάνταλο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
4-0 η Ισπανία, σκόρερ ο Σαράμπια. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
68' Κάρτα και ο Χαλίμι από πλευράς Κοσόβου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
71' Άστοχο σουτ από τον Βοϊβόντα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
Στο έδαφος ο Μαυροπάνος. Ευτυχώς, δεν πρόκειται για κάτι το ανησυχητικό. Θα σηκωθεί ο Έλληνας διεθνής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
Ευκαιρία να δροσιστούν και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
77' Κεφαλιά του Μαυροπάνου, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
78' Αλλαγές για το Κόσοβο: Φαζλίσι και Λοσάι αντί των Αλίτι και Μπερίσα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
80' Φούντας αντί Παυλίδη για την Εθνική. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
84' O Μουσλίγια στη θέση του Χαλίμι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
Ακόμα δύο λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας. Η Εθνική «αγκαλιά» με τη νίκη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
89' Παπαδόπουλος αντί Τσιμίκα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
90'+2' Γκολ για το Κόσοβο. 1-1. Σκόρερ ο Μουρίτσι. Ο Χαντέργκιοναϊ βρίσκει τον Μουρίτσι, ο οποίος με κοντινή κοντινή κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Εθνικής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
Πιέζει η Εθνική. Κόρνερ και τελευταία φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
Τέλος στο ματς. Η Εθνική θα χάσει τη νίκη μέσα από τα χέρια της. Τελικό σκορ στην Πρίστινα 1-1. Επόμενο ματς για την Ελλάδα την Τετάρτη (8/9, 21:45) στο ΟΑΚΑ με τη Σουηδία. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ. by Μανώλης Μουσουράκης