Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την πρεμιέρα της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

16:46
Καλησπέρα σας και καλή σεζόν να έχουμε! by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης για το πρώτο παιχνίδι της νέας σεζόν στις 18:15. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Στον πάγκο του Παναιτωλικού κάνει ντεμπούτο ο Γιάννης Αναστασίου, που έχει εργαστεί στον Παναθηναϊκό και τον Ατρόμητο, αλλά και σε ομάδες του εξωτερικού. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Στον Αστέρα Τρίπολης συνεχίζει ο Μίλαν Ράσταβατς, που συμπλήρωσε 21 μήνες στην ομάδα, από τις 5 Δεκεμβρίου 2019, όταν και προσελήφθη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Ο Παναιτωλικός τερμάτισε 13ος την περασμένη σεζόν και οδηγήθηκε σε αγώνα διαβάθμισης με την Ξάνθη. Έχασε 2-1 εκτός έδρας (52’ σουτ Έμπερτ, 71’ σουτ Μικελτάντζε – 6’ σουτ Βέργος), αλλά με το 1-0 στο Αγρίνιο (83’ πέναλτι Βέργος), κατάφερε να μείνει στη Super League Interwetten. Έκλεισε την περασμένη σεζόν σκοράροντας σε οκτώ διαδοχικά παιχνίδια, έξι στα play-outs και δύο με την Ξάνθη, αν και στην κανονική περίοδο είχε πετύχει τα λιγότερα γκολ από κάθε άλλη ομάδα, μόλις 13. by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
Οι Αρκάδες θέλουν να κάνουν μια αντίστοιχη πορεία με πέρυσι και ακόμη καλύτερη. Προφανώς στόχος είναι η είσοδος στα playoffs, όπως είπε και πρόσφατα σε συνέντευξή του ο προπονητής Ράσταβατς. Στα φιλικά έχει δείξει εξαιρετικά δείγματα, έχοντας 7 νίκες και μια ισοπαλία σε 8 παιχνίδια. Μάλιστα, σε αυτά τα ματς έχει δεχτεί μόλις 2 γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Η ιστορία Νίκες Παναιτωλικού: 4 Ισοπαλίες: 7 Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 8 Με γηπεδούχο τον Παναιτωλικό Νίκες Παναιτωλικού: 3 Ισοπαλίες: 5 Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 2 by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Διαιτητής είναι ο Αλέξανδρος Τσακαλίδης, βοηθός ο Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ και ο Ηλίας Αλεξέας, ενώ 4ος ο Ανδρέας Γκάμαρης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκες – Λούι, Κορνέλιους, Μαλής, Χουχούμης – Βαρόνε, Τσιγγάρας – Μόρσεϊ, Ντίας, Μεντόσα – Καρέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Στον πάγκο οι Παρδαλός, Φυτόπουλος, Μπελεβώνης, Μπακαδήμας, Βργκοτς, Αντούνες, Ντουάρτε, Ζέστεντ, Βέργος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρεζ – Βαλιέντε, Μουνάφο – Ριέρα, Σίτο, Κρέσπι – Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Γκαρσία, Τασουλής, Καπίγια, Μπενίτο, Σανταφέ, Γκόμες, Κανελλόπουλος, Χριστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
18:14
1' Έχουμε σέντρα στο ματς! Καλή σεζόν με πολλές όμορφες ποδοσφαιρικές στιγμές!! by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
2' Τα πρώτα λεπτά κυλούν με την κατοχή να την έχουν οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
3' Ο Καρέλης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπαδόπουλο στο τετ-α-τετ. Δόθηκε οφσάιντ στη φάση, ωστόσο αν έμπαινε γκολ θα μετρούσε καθώς καλυπτόταν ο επιθετικός του Παναιτωλικού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία, αλλά ο Ριέρα δεν κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
14' Κόρνερ ο Αστέρας, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
19' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
25' Ο Μεντόσα έκανε το γύρισμα, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε πριν τον Ντίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
30' Πιέζουν οι Αρκάδες αρκετά την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
36' Φάουλ ο Μπαράλες στον Βαρόνε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
39' Φάουλ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
40' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Καρέλης σούταρε έξω από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Έναρξη στο δεύτερο μέρος. Καμία αλλαγή προς το παρόν από τους δυο προπονητές. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Στο ημίχρονο υπήρξε αφιέρωμα στη μνήμη του σπουδαίου Μίκη Θεοδωράκη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ριέρα άδειασε δυο αντιπάλους, έκανε πλασέ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
54' Καπίγια αντί Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
55' Κίτρινη ο Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
56' Εκτέλεσε φάουλ ο Άλβαρεζ, έδιωξε σε κόρνερ ο Ροντρίγκεζ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
58' Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, Καρέλης και Ντίας δεν μπορούν να βρουν την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
61' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτέλεσε ο Άλβαρες, έδιωξε ο Ροντρίγκεζ σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
19:36
64' Φάουλ υπέρ του Αστέρα, ο Ροντρίγκεζ διώχνει με γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
67' Κίτρινη κάρτα στον Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
69' Κίτρινη ο Μόρσεϊ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
70' Φάση για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες πήδηξε ολομόναχος για κεφαλιά, η μπάλα στο κέντρο της εστίας και στην αγκαλιά του Ροντρίγκεζ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Ετοιμάζεται να μπει στο γήπεδο ο Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
73' Μπενίτο αντί Σίτο. Με 4-4-2 πλέον ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Βέργος αντί Μόρσεϊ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ο Αστέρας Τρίπολης είναι πιο επιθετικός, προσπαθεί με κάτω την μπάλα να δημιουργήσει και να βρει το γκολ. Πολύ πιο επιθετικός ο Αστέρας πλέον, με 4-4-2, με τον Παναιτωλικό να ψάχνεται κυρίως στις αντεπιθέσεις όπου και είναι πολύ επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
79' Δυνατή παράλληλη σέντρα του Μεντόσα, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
80' Ο Μπαράλες κάνει το τακουνάκι, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μαλή. Ήταν κοντινή απόσταση, αλλά απλωμένο το χέρι του παίκτη του Παναιτωλικού. Φώναξαν για πέναλτι οι Αρκάδες, «παίζετε» από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
83' Σουτ ο Μπαράλες, η μπάλα δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
85' Μπελεβώνης αντί Καρέλη για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
87' Κάρτα στον Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
88' Γκόμες και Γκαρθία μέσα, έξω οι Καρμόνα, Κρέσπι για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Συμπληρώθηκαν τα 90', τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
90'+1' Κεφαλιά του Βέργου, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
90'+3' Γρήγορη αντεπίθεση του Αστέρα, ο Γκαρθία έκανε το γύρισμα στον αμαρκάριστο Μπαράλες που έκανε τραγικό σουτ στην κίνηση... by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Τέλος στο ματς! Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης κόλλησαν στο 0-0, στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Κακό ματς ποιοτικά, δεν είχε τόσες πολλές φάσεις, ούτε γκολ αλλά ούτε και νικητή. Ευχαριστημένος πρέπει να είναι ο Παναιτωλικός και πιο... δυσαρεστημένος ο Αστέρας, λόγω και των στόχων των δύο ομάδων στη σεζόν! by Αναστασία Βοσνάκη