Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την πρεμιέρα της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

20:06
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο «Απόστολος Νικολαΐδης». by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Όσο για εκείνη του Απόλλωνα Σμύρνης; Την απαρτίζουν οι Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο, Σάχλι, Ντάουντα και Τσιλούλης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Επιστρέφοντας στους γηπεδούχους, στον πάγκο τους θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Ξενόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Ιωαννίδης, Μακέντα και Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Άλβες, Ράιλι, Ματέι, Παπαγεωργίου, Φαν Λα Πάρα, Παμλίδης και Ιωαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
Υπενθυμίζεται ότι ο Παναθηναϊκός ανακοίνωσε Sold out για το σημερινό ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
Ενώ ο Σεμπάστιαν Παλάσιος εξέφρασε την ευχή να ξεκινήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
Να πούμε επίσης ότι ο Λούκας Βιγιαφάνιες είναι τιμωρημένος από την περασμένη σεζόν και ως εκ τούτου δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο ματς με την «ελαφρά ταξιαρχία». by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
Λίγο πριν την σέντρα και στην Λεωφόρο βρίσκονται γύρω στους 6.000 οπαδούς του «τριφυλλιού»... by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
Δείτε τις δηλώσεις των Ιβάν Γιοβάνοβιτς και Σωκράτη Διούδη για τον...νέο Παναθηναϊκό:
by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
Αλλά και τον Γιάννη Πετράκη να μιλάει για την πρεμιέρα του Απόλλωνα Σμύρνης στην Λεωφόρο:
20:26
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, ξεχωριστά και πρώτα εκείνοι του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
2' Σέντρα του Σλίβκα από δεξιά, απομακρύνθηκε η μπάλα απο τον Κώτσιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
4' Σκληρό φάουλ στον Βιτάλ απο τον Φατιόν, χωρίς κάρτα από τον Σιδηρόπουλο.. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
6' Πίεση στα καρέ του Παναθηναϊκού, ο Τσιλούλης κάνει το γέμισμα, ο Διούδης δεν συνεννοείται με την άμυνά του, αλλά διώχνει την μπάλα τελικά ο Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
9' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο για φάουλ στον Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
20:44
12' Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπεν Πέρεθ για σκληρό φάουλ στον Κάστρο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
Αποθέωση από όλο το γήπεδο στον Σωκράτη Διούδη, λίγο πριν την σέντρα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
13' Σέντρα του Ντεντάκη από δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
15' Ο Βιτάλ μαρκάρεται αντικανονικά εις διπλούν, αλλά ο Σιδηρόπουλος δεν καταλογίζει φάουλ σε καμία περίπτωση κι ενώ στην δεύτερη φάση θα ήταν η δεύτερη κίτρινη για τον Κάστρο...
20:50
18' Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο για μαρκάρισμα πάνω στον Σάχλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
22' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Σλίβκα να σουτάρει από διαγώνια θέση και δεξιά, τον Βέλεθ να βάζει την κόντρα και την μπάλα να περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
23' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
25' Σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, μπλοκάρει την μπάλα ο Βέρχουλστ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
25' Λάθος του Βέλεθ, σουτ του Ντάουντα, διώχνει με γροθιές ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
26' Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα, για φάουλ στον Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ρούμπεν Πέρεθ να σουτάρει με φάλτσο από το ύψος της περιοχής, αλλά την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Βέρχουλστ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
27' Νέα φάση για το «τριφύλλι» με τον Βέρχουλστ να απομακρύνει εντυπωσιακά πάνω στη γραμμή, την κεφαλιά του Αϊτόρ, με την βοήθεια και του δοκαριού του, μετά από σέντρα του Λούντκβιστ!
21:01
30' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μαουρίσιο να παίρνει το ριμπάουντ από την ασταθή απόκρουση του Βέρχουλστ στο μακρινό σουτ του Βιτάλ και με έξυπνο τρόπο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, πλασάροντας ψηλά.
21:09
37' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν, για φάουλ στον Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
43' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα να ισοφαρίσει, αλλά ο Τσιλούλης δεν πρόλαβε καν να σουτάρει, με τον Διούδη να κάνει έγκαιρα έξοδο και να διώχνει... by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
44' Σουτ του Ντεντάκη, από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
45' Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
45'+1' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Βιτάλ να βγάζει με πολύ ωραία ενέργεια στον Χουάνκαρ στο τρανζίσιον, εκείνον να σεντράρει από αριστερά και τον Καρλίτος με ωραίο κοντρόλ και «τσίμπημα» της μπάλας να νικάει από κοντά τον Βέρχουλστ.
21:19
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Απόλλωνα Σμύρνης με 2-0. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟ. Αλεξανδρόπουλος αντί Μαουρίσιο που αποχώρησε τραυματίας και Ιωαννίδης στην θέση του Λούντκβιστ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
49' Πολύ καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντάουντα να κατεβάζει την μπάλα, αλλά το τελείωμα του μέσα από την περιοχή δεν είναι το καλύτερο δυνατό και η μπάλα περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
54' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Αλεξανδρόπουλο, είναι η δεύτερη και ο Απόλλωνας μένει με δέκα!
21:46
55' Παμλίδης αντί του Σάχλι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
59' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
60' Κεφαλιά του Ντομίνγκες, μπλοκάρει την μπάλα ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
62' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την «ελαφρά ταξιαρχία», με τον Διούδη να αποκρούει την κοντινή κεφαλιά του Παμλίδη, ενώ στην εξέλιξη της φάσης αποκρούει και προβολή του Ντάουντα αλλά δίνεται φάουλ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
62' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
64' Ιωαννίδης αντί του Ντάουντα, Φαν Λα Πάρα αντί Σλίβκα και Ματέι αντί Τσιλούλη για τον Απόλλωνα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
65' Χατζηγιοβάνης αντί του Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
68' Ο Βιτάλ σκοράρει, αλλά το τέρμα δεν μετράει, ορθώς, αφού υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης ο Καρλίτος, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Βέρχουλστ για να πάρει το... ριμπάουντ ο πρώτος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
72' Σωτήρια επέμβαση του Διούδη σε γύρισμα του Φαν Λα Πάρα από αριστερά! by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
73' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Καρλίτος να φεύγει ταχύτατα στην πλάτη του Λισγάρα, από κάθετη του Βιτάλ, με προσποίηση να αφήνει... στήλη άλατος τον Βέρχουλστ και σε κενή εστία να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
74' Παλάσιος αντί Βιτάλ, για τον ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
79' Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκες για σκληρό μαρκάρισμα στον Αλεξανδρόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
80' Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκες. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
82' Μακρινό σουτ του Παλάσιος, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βέρχουλστ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
83' Γκολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός, με την... φωτοβολίδα του Αλεξανδρόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής να καταλήγει στο βάθος της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Βέρχουλστ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
85' Κόρνερ για τον Απόλλωνα, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
22:24
90'+3' Δοκάρι για τον Απόλλωνα, με την κεφαλιά του Ιωαννίδη! by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
90'+4' Λήξη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί με το ευρύ 4-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης. by Σπύρος Σιαμπλής