Βόλος-Λαμία

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την πρεμιέρα της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

17:54
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Βόλο και τη Λαμία στο Πανθεσσαλικό, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στη φετινή Super League 1. by www.sport-fm.gr
17:56
Με έξι νέους ποδοσφαιριστές σε σχέση με την περσινή σεζόν θα αγωνιστεί στην αρχική του ενδεκάδα ο Βόλος, με τη Λαμία από την άλλη να ξεκινάει μετράει τέσσερα νέα μεταγραφικά αποκτήματα στη σύνθεσή της. by www.sport-fm.gr
17:56
17:56
Βόλος (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ρεγκατίν, Μπαρτόλο, Φερνάντες, Φαν Βέερτ. by www.sport-fm.gr
17:57
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Νούνιες, Ελευθεριάδης, Γκέντζογλου, Καραμάνος, Ρόμανιτς. by www.sport-fm.gr
17:58
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτρης Καραντώνης, με βοηθούς τους Δημητριάδη, Καραγκιοζόπουλο και 4ο τον Παπαπέτρου. by www.sport-fm.gr
18:02
Την περσινή σεζόν οι ομάδες συναντήθηκαν τρεις φορές συνολικά στη Super League 1. Ο Βόλος μέτρησε μία νίκη (2-1 εκτός), ενώ οι άλλες δύο αναμετρήσεις έληξαν ισόπαλες (αμφότερες με 1-1). by www.sport-fm.gr
18:04
Σημαντικές απουσίες για τον Βόλο κρίνονται εκείνες των Ριένστρα και Ορόζ, όπως και εκείνη του Σωτήρη Νίνη. by www.sport-fm.gr
18:05
18:06
18:12
18:16
18:17
1' Μόλις στα 26 δευτερόλεπτα ο Βόλος απείλησε με το ωραίο σουτ του Φερνάντες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έπειτα από το γύρισμα του Μπαρτόλο από τα αριστερά. by www.sport-fm.gr
18:20
3' Νέα σέντρα του Μπαρτόλο από τα αριστερά, κανένας παίκτης δεν μπήκε στην πορεία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
18:22
18:22
18:23
Στη συνέχεια της φάσης, ο Βόλος βγήκε ταχύτατα στην κόντρα επίθεση, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν φάουλ σε πολύ καλό σημείο. by www.sport-fm.gr
18:23
18:24
18:25
Ο Ρομέρο δοκίμασε το πόδι του με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Σαράνοφ. Στη συνέχεια της φάσης, ο Αντέτζο έκανε τραγικό λάθος, "στρώνοντας" ουσιαστικά στον επερχόμενο Μπαρτόλο, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by www.sport-fm.gr
18:26
Η ευκαιρία του Βόλου στο πρώτο λεπτό
18:26
18:27
Γυριστή κεφαλιά του Τζανετόπουλου στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξα άουτ. by www.sport-fm.gr
18:32
15' Επικίνδυνο γύρισμα του Πουρίτα ο οποίος πάτησε περιοχή, τελευταία στιγμή όμως απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
18:33
Το γκολ του Μπαρτόλο για το 1-0:
18:34
18' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο τώρα για τη Λαμία. Σχεδόν από το ίδιο σημείο με το οποίο ο Βόλος άνοιξε το σκορ. by www.sport-fm.gr
18:34
Καλή εκτέλεση από τον Γκέντσογλου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
18:39
18:41
Ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό του ημιχρόνου, με τον Βόλο να προηγείται απόλυτα δίκαια της Λαμίας. Σαφώς καλύτεροι οι γηπεδούχοι, οι οποίοι ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που έχουν χάσει τη μάχη του κέντρου, με αποτέλεσμα να βρίσκονται συχνά σε θέση άμυνας. by www.sport-fm.gr
18:43
18:45
28' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Τζανδάρης έκλεψε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, έκανε και την σέντρα προς τον Καραμάνο, το τελείωμα όμως του Έλληνα φορ πέρασε δίπλα από την εστία. by www.sport-fm.gr
18:46
30' Άμεση απάντηση από τον Βόλο! Οι γηπεδούχοι βγήκαν εξαιρετικά στην αντεπίθεση, με τον Μπαρτόλο να σουτάρει από το ύψος της περιοχής και να υποχρεώνει τον Σαράνοφ στην επέμβαση του αγώνα. Κέρδος ένα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
18:50
18:52
18:53
36' Πιέζει τα τελευταία λεπτά ο Βόλος, έχοντας "κατασκηνώσει" έξω από την περιοχή της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
18:53
18:56
18:56
18:56
40' Λάθος υπολογισμός και απομάκρυνση του Φεράρι, κέρδος το κόρνερ για τη Λαμία. by www.sport-fm.gr
18:57
Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, με την εκτέλεση να περνάει από όλους, να φτάνει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όμως ο Τζανδάρης έπιασε... αέρα. by www.sport-fm.gr
18:57
19:00
Ένα πραγματικά πανέμορφο γκολ για τον Βόλο! Υπέροχη ενέργεια του Ρεγκατέν από τα δεξιά, ο οποίος βρήκε στον άξονα τον Φερνάντες. Ο Ισπανός άσος έπαιξε εξαιρετικά την κάθετη πάσα, με τον Φαν Βέερτ να στοπάρει την μπάλα με πλάτη, να γυρίζει και να εκτελεί τον Σαράνοφ για το 2-0! by www.sport-fm.gr
19:01
44' Πάνω από την εστία του Κλέιμαν πέρασε η κεφαλιά του Ελευθεριάδη έπειτα από τη σέντρα του Μαρτίνεθ. by www.sport-fm.gr
19:01
19:03
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Βόλος πηγαίνει στα αποδυτήρια με... αέρα δύο τερμάτων κόντρα στη Λαμία χάρη στα τέρματα των Μπαρτόλο στο 8' και του Φαν Βέερτ στο 41'. by www.sport-fm.gr
19:18
Το 2-0 του Βόλου
19:19
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Έχουμε αλλαγές για τη Λαμία. Έξω οι Αντέτζο και Γκέντσογλου, μέσα οι Τιρόνε και Μαζουλουξής. by www.sport-fm.gr
19:20
46' Δυνατό σουτ του Μαρτίνεθ από μακρινή απόσταση, διώχνει σε κόρνερ ο Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
19:24
49' Υπέροχη σέντρα του Μπαρτόλο με τον Ρεγκατέν να πιάνει την κεφαλιά, με τον Σαράνοφ πάντως να μπλοκάρει σταθερά. by www.sport-fm.gr
19:24
19:25
19:27
Γκολ "δώρο" από τον Κλέιμαν, με τον τερματοφύλακα του Βόλου να υποπίπτει σε ένα τραγικό λάθος μετά από πίεση των φιλοξενούμενων, δίνοντας ουσιαστικά πάσα στον Τιρόνε, ο οποίος από κοντά έκανε το 2-1! by www.sport-fm.gr
19:31
56' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία, με το σουτ του Νούνιες να κοντράρει σε σώματα και να καταλήγει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:33
59' Η Λαμία έχει το μομέντουμ αυτή τη στιγμή και πλέον πιέζει στα 2/3 του γηπέδου. by www.sport-fm.gr
19:35
19:36
19:37
Μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Γκρίλο να σηκώνεται ψηλότερα από όλους και την κεφαλιά του να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:39
O Bόλος φαίνεται πως... συνήλθε από το σοκ της μείωσης του σκορ, έχοντας κερδίσει μέτρα στο γήπεδο. by www.sport-fm.gr
19:39
19:39
Το λάθος του Κλέιμαν για το 2-1 της Λαμίας:
19:41
67' Καλή στιγμή για τον Τιρόνε, ο οποίος τα έκανε όλα καλά όμως τα χάλασε στο τέλος στην τελική ενέργεια. by www.sport-fm.gr
19:41
19:42
68' Φανταστική ενέργεια του Ρόμανιτς από τα αριστερά, έκανε την ντρίπλα πάνω στον αντίπαλο αμυντικό, το σουτ του όμως έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
19:47
19:50
75' Σε θέση άμυνας ο Βόλος, ενδεικτικό είναι πως άπαντες βρίσκονται κάτω από τη σέντρα. by www.sport-fm.gr
19:51
19:51
19:56
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο με τον Ροσέρο, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για χέρι εντός περιοχής. by www.sport-fm.gr
19:56
19:58
Ιστορική στιγμή στο "Πανθεσσαλικό"! Ο Λουκάς Βύντρα περνάει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Τζανετόπουλου και σε ηλικία 40χρονων 7 μηνών και 7 ημερών γίνεται ο γηραιότερος που παίζει στην πρώτη κατηγορία! by www.sport-fm.gr
19:58
20:04
20:06
90+1' Ο Βόλος... άγγιξε το 3-1, με τον Ροσέρο να βγαίνει στο ανοικτό γήπεδο, η παράλληλη πάσα του όμως με αποδέκτη τον Ρεγκατέν κόπηκε τελευταία στιγμή. by www.sport-fm.gr
20:08
20:09
Ο Βόλος αν και δυσκολεύτηκε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε τη νίκη 2-1 επί της Λαμίας και ξεκινάει με το δεξί τη νέα σεζόν! by www.sport-fm.gr